Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το συζητάμε καν. ..το G3 είναι ανώτερο σε πολλούς τομείς και ειδικά η οθόνη του είναι μούρλια, χορταστική! Όσον αφορά το σήμα πιστεύω ότι και το G3 έχει επίσης καλύτερο. Εκεί μείνε δεν το συζητώ ,αν δεν έχεις καλό σήμα 4g, εννοείται το γυρνάς σε 2g,3g.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοείται. Σε όλα είναι καλύτερο εκτός της μπαταρίας!!! Αλλά την ημέρα την βγάζει. Για έμενα αυτό μετράει. Να βγάζει άνετα την ημέρα και το κάνει. Μακάρι να έβγαζε άνετα 2 όπως το G2 αλλά μην τα θέλουμε και όλα. Σίγουρα ήταν λάθος το QHD. Με FHD θα ήταν όλα καλύτερα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτηση για εσας που αγοράζετε απο scroutz ή bestprice

έχουν ταινίες ασφαλείας δηλ. είναι κλειστά???

 

Το δικό μου είχε.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτηση για εσας που αγοράζετε απο scroutz ή bestprice

έχουν ταινίες ασφαλείας δηλ. είναι κλειστά???

 

Και να εχουν ειναι του μαγαζιου ΟΧΙ της lg. Η lg ΔΕ σφραγιζει με ταινια τα κινητα της

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτηση για εσας που αγοράζετε απο scroutz ή bestprice

έχουν ταινίες ασφαλείας δηλ. είναι κλειστά???

 

Και να εχουν ειναι του μαγαζιου ΟΧΙ της lg. Η lg ΔΕ σφραγιζει με ταινια τα κινητα της

 

Και το δικό μου είχε απο kaizerstore αλλά ισχύει οτι η LG δεν βάζει ταινίες στα κινητά της... Απλά τα έχουμε πρήξει τόσο πολύ στα Σκρουτζομάγαζα με τις ταινίες που ακόμα και σε αυτά που δεν έχουν απο το εργοστάσιο βάζουν!!!! :lol::lol::lol::lol:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζητάμε καν. ..το G3 είναι ανώτερο σε πολλούς τομείς και ειδικά η οθόνη του είναι μούρλια, χορταστική! Όσον αφορά το σήμα πιστεύω ότι και το G3 έχει επίσης καλύτερο. Εκεί μείνε δεν το συζητώ ,αν δεν έχεις καλό σήμα 4g, εννοείται το γυρνάς σε 2g,3g.

 

Και να ηταν μονο η οθονη...εχω δει πολλες διαφορες. Βασικα τα εχω αναλυσει και πιο πριν 1 προς 1 αλλα θεωρω οτι ειναι ενα βελτιωμενο G2, οπου το G2 ηταν απο τα καλυτερα κινητα που ειχα ποτε.

Για το σημα δεν στο ανεφερα για ποιοτητα αλλα για μπαταρια. Σκεφτομουν να το γυρισω για οικονομια αλλα αν δεν εχει διαφορα το αφηνω ετσι.

Σε ευχαριστω για την απαντηση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείται. Σε όλα είναι καλύτερο εκτός της μπαταρίας!!! Αλλά την ημέρα την βγάζει. Για έμενα αυτό μετράει. Να βγάζει άνετα την ημέρα και το κάνει. Μακάρι να έβγαζε άνετα 2 όπως το G2 αλλά μην τα θέλουμε και όλα. Σίγουρα ήταν λάθος το QHD. Με FHD θα ήταν όλα καλύτερα.

 

Ναι συμφωνω σε αυτα που λες. Θεωρω οτι αν βγαζει την μερα ειμαστε μια χαρα.

Εξαλλου δεν ειναι ενα απλο κινητο με απλα specs...

Οσο για το qhd θεωρω ακομα οτι με αρκετο ψαξιμο αν το γυρισουμε σε full hd μπορει να εχουμε το επιθυμητο αποτελεσμα αλλα αν με την lollipop ειναι οπως τα λες δεν θα μπω καν στη διαδικασια.

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει και παλαιοτερα, αυτο που ειναι λιγο ενοχλητικο ειναι το oversharpening effect που εχουν τα γραμματα πανω τους (και υπαρχει και λυση στους xda).

Εχει ασχοληθει κανεις με αυτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το δικό μου είχε απο kaizerstore αλλά ισχύει οτι η LG δεν βάζει ταινίες στα κινητά της... Απλά τα έχουμε πρήξει τόσο πολύ στα Σκρουτζομάγαζα με τις ταινίες που ακόμα και σε αυτά που δεν έχουν απο το εργοστάσιο βάζουν!!!! :lol::lol::lol::lol:

 

:lol::lol::lol: σωστος.!

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνω σε αυτα που λες. Θεωρω οτι αν βγαζει την μερα ειμαστε μια χαρα.

Εξαλλου δεν ειναι ενα απλο κινητο με απλα specs...

Οσο για το qhd θεωρω ακομα οτι με αρκετο ψαξιμο αν το γυρισουμε σε full hd μπορει να εχουμε το επιθυμητο αποτελεσμα αλλα αν με την lollipop ειναι οπως τα λες δεν θα μπω καν στη διαδικασια.

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει και παλαιοτερα, αυτο που ειναι λιγο ενοχλητικο ειναι το oversharpening effect που εχουν τα γραμματα πανω τους (και υπαρχει και λυση στους xda).

Εχει ασχοληθει κανεις με αυτο?

 

Είδα την εφαρμογή που αλλάζεις ανάλυση αλλά επίσης είδα ότι έχουν θέμα οι μαμά εφαρμογές. Οπότε δεν το έβαλα. Δεν έχω όρεξη να χρησιμοποιώ άλλες. Εγώ δεν θα το έκανα για το lag αλλά για την μπαταρία. Lag δεν βλέπω προσωπικά.

Το Mod για το oversharpening δεν το έχω βάλει. Δεν μου φαίνεται κάτι ενοχλητικό εμένα προσωπικά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είδα την εφαρμογή που αλλάζεις ανάλυση αλλά επίσης είδα ότι έχουν θέμα οι μαμά εφαρμογές. Οπότε δεν το έβαλα. Δεν έχω όρεξη να χρησιμοποιώ άλλες. Εγώ δεν θα το έκανα για το lag αλλά για την μπαταρία. Lag δεν βλέπω προσωπικά.

Το Mod για το oversharpening δεν το έχω βάλει. Δεν μου φαίνεται κάτι ενοχλητικό εμένα προσωπικά.

Ναι σε αυτο εχεις λυση μεσω xposed. Αλλαζεις τα dpi και εισαι οκ.

Τωρα για το lag δεν βλεπεις Ισως γιατι εχεις το η ισως επειδη χρησιμοποιεις custom rom.

Εγω ειμαι με 16αρι και στοκ εντελως. Δεν ξερω ποιο απο τα 2 μπορει να ευθυνεται

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου συμπέρασμα πάντως για την μπαταρία μετά από ένα μήνα συμβιωσης με το κινητό είναι ότι το 3G/4G σκοτώνει την μπαταρία... Χτες χωρίς 4G όλη μέρα μόνο με WiFi το κινητό είχε 48% μπαταρία και ~ 4ωρες οθόνη... Σήμερα μόνο με 3G/4G λόγω εργασίας το κινητό είναι στο 50% με 1ωρα και 20λεπτα οθόνη και την ίδια πάνω κάτω χρήση σε εφαρμογές :cry::cry::cry:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε αυτο εχεις λυση μεσω xposed. Αλλαζεις τα dpi και εισαι οκ.

Τωρα για το lag δεν βλεπεις Ισως γιατι εχεις το η ισως επειδη χρησιμοποιεις custom rom.

Εγω ειμαι με 16αρι και στοκ εντελως. Δεν ξερω ποιο απο τα 2 μπορει να ευθυνεται

 

Xposed και ART δεν γίνεται άρα δεν έχεις λύση. ;)

 

Το δικό μου συμπέρασμα πάντως για την μπαταρία μετά από ένα μήνα συμβιωσης με το κινητό είναι ότι το 3G/4G σκοτώνει την μπαταρία... Χτες χωρίς 4G όλη μέρα μόνο με WiFi το κινητό είχε 48% μπαταρία και ~ 4ωρες οθόνη... Σήμερα μόνο με 3G/4G λόγω εργασίας το κινητό είναι στο 50% με 1ωρα και 20λεπτα οθόνη και την ίδια πάνω κάτω χρήση σε εφαρμογές :cry::cry::cry:

 

Ε απόλυτα λογικό είναι. Σε όλα τα κινητά είναι έτσι. Ειδικά με 4G

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ε απόλυτα λογικό είναι. Σε όλα τα κινητά είναι έτσι. Ειδικά με 4G

 

πραγματικά δεν περίμενα τόσο μεγάλη διαφορά χτες ήταν πρώτη μέρα που δεν χρησιμοποίησα καθόλου το 4G γιατί πάντα το χρησιμοποιώ ανάμεικτα:worry: ..! :O

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2) Οταν μιλαω και εχει ησυχια, ακουω ενα πραγμα σαν τριξιματακι στο ακουστικο. Οχι τριξιμο ηχειου, αλλα κατι σαν παρεμβολη-παρασιτο ειδικα οταν μιλαω εγω (ταυτοχρονα με τη φωνη μου). Θα δειξει..

Το πρόβλημα με τα παράσιτα στην ομιλία είναι πολύ ενοχλητικό και για μένα το μεγαλύτερο μειονέκτημα του κινητού. Έχω παρατηρήσει ότι συμβαίνει σε 2G στο 98%των περιπτώσεων ή σε περιοχή με περιορισμένο σήμα 3G. Επίσης ύποπτοι είναι και οι ακροδέκτες για την ασύρματη φόρτιση. Κατά την διάρκεια που στο κάνει αν βγάλεις το πλαστικό καπάκι θα παρατηρήσεις ότι τα παράσιτα θα μειωθούν ή θα εξαλλειφθουν εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! πηρε η κοπελα μου αυτο το κινητο πριν καμια βδομαδα! εχετε να προτεινετε κανενα καλο tempered glass;;; να στρωνει καλα χωρις προβληματα γυρω στα 10 με 15 ευρω;
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Σε όλα είναι καλύτερο εκτός της μπαταρίας!!! Αλλά την ημέρα την βγάζει. Για έμενα αυτό μετράει. Να βγάζει άνετα την ημέρα και το κάνει. Μακάρι να έβγαζε άνετα 2 όπως το G2 αλλά μην τα θέλουμε και όλα. Σίγουρα ήταν λάθος το QHD. Με FHD θα ήταν όλα καλύτερα.

Εαν εβαζε fhd ποιος ο λογος να σου δωσει 4κ video να το δεις που,στην 4κ τηλεοραση που εχουν ελαχιστοι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δικό μου είχε.

 

Εμενα απο πολυ γνωστο μαγαζι της πανεπιστημιου ειχε ταινια ασφαλειας απο την μια μερια,ολα μεσα κανονικα καινουρια :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! πηρε η κοπελα μου αυτο το κινητο πριν καμια βδομαδα! εχετε να προτεινετε κανενα καλο tempered glass;;; να στρωνει καλα χωρις προβληματα γυρω στα 10 με 15 ευρω;

 

Εγώ έχω πάρει αυτό http://www.mobilecenter.gr/rock-tempered-glass-screen-protector-for-lg-g3.html

Είναι πολύ καλό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτό http://www.mobilecenter.gr/rock-tempered-glass-screen-protector-for-lg-g3.html

Είναι πολύ καλό!

 

Ευχαριστώ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις ρυθμισεις κλησεων πιο δικτυο να επιλεξω;Αυτοματο GSM/WCDMA η κατι αλλο;

Εμένα στο δικό μου έχει GSM /wcdma/lte

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εαν εβαζε fhd ποιος ο λογος να σου δωσει 4κ video να το δεις που,στην 4κ τηλεοραση που εχουν ελαχιστοι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εμενα απο πολυ γνωστο μαγαζι της πανεπιστημιου ειχε ταινια ασφαλειας απο την μια μερια,ολα μεσα κανονικα καινουρια :)

Παιδιά η lg δεν βάζει ταινίες ασφάλειες, τις ταινίες που βλέπουμε πάνω στις συσκευασίες τις βάζουν τα μαγαζιά ή οι εισαγωγεις οπότε έχει δεν έχει ταινία μην σκαλωνετε! Από το ίδιο μαγαζί το πήραμε και εμένα είχε ταινία αλλά και να μην είχε το ίδιο και το αυτό είναι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο δικό μου έχει GSM /wcdma/lte

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά η lg δεν βάζει ταινίες ασφάλειες, τις ταινίες που βλέπουμε πάνω στις συσκευασίες τις βάζουν τα μαγαζιά ή οι εισαγωγεις οπότε έχει δεν έχει ταινία μην σκαλωνετε! Από το ίδιο μαγαζί το πήραμε και εμένα είχε ταινία αλλά και να μην είχε το ίδιο και το αυτό είναι

 

εχω wind και δεν εχει ακομα lte,επιλεγομτας το στην αρχη δεν ειχα σημα και γιαυτο ροταω,τωρα ειμαι καλα αλλα ρωταω για 3g ειναι καλυτερα το αυτοματο?

Link to comment
Share on other sites

εχω wind και δεν εχει ακομα lte,επιλεγομτας το στην αρχη δεν ειχα σημα και γιαυτο ροταω,τωρα ειμαι καλα αλλα ρωταω για 3g ειναι καλυτερα το αυτοματο?

 

αυτό είναι αναλόγως την εταιρεία κινητής που έχεις. σε περιοχές όπου είσαι στάσιμος, μπορείς να "παίξεις" γιατί στο αυτόματο μπορεί να σε ρίχνει σε gsm αλλά να έχεις αρκετό 3g.

σε standby κατάσταση πάντως, καλύτερα να το γυρνάς σε gsm για μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να με ενημερωσει,που βρισκω και ρυθμιζω το ποσοστο εξοικονομησης ενεργειας που μπαινει η οθονη?
SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να με ενημερωσει,που βρισκω και ρυθμιζω το ποσοστο εξοικονομησης ενεργειας που μπαινει η οθονη?

Οταν κατεβασεις την notification bar επανω στους γρηγορους διακοπτες εχει εναν διακοπτη που λεει ληξη οθονης. Πατωντας τον αλλάζει ο χρονος απενεργοποιησης της οθονης.:)

Επισης αν το κρατησεις πατημενο σε παει στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...