Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για τη συμβουλη φιλε μου.Με τη ραμ και το lag;ειναι νορμαλ η μονο το δικο μου το κανει;

 

Μην πεφτεις στην παγιδα να παρακουλουθεις την ram το android οταν θελει να εξοικονομησει ram θα κλεισει εφαρμογες που δεν χρησιμοποιεις δεν σε απασχολει ποση ram βλεπεις ελευθερη,οσο για το lag με την εννοια που περιγραφεται ειναι ενα ιδιοτυπο χαρακτηριστικο του android, δεν νομιζω οτι θα σου χαλασει την μερα,ολα τα τηλ.το κανουν απο note 3 που ειχα μεχρι galaxy s5κλπ.εαν θελεις πιο γρηγορο κινητο βαλε ενα launcher τυπου nova,apex κλπ.αν και δεν νομιζω οτι χρειαζεται,για να μην σε ζαλιζω αλλο κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ειμαι σιγουρος οτι θα φτιαξει και απολαυσε το τηλεφωνο γιατι πραγματικα ειναι εξαιρετικο.

Καληνυχτα φιλε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην πεφτεις στην παγιδα να παρακουλουθεις την ram το android οταν θελει να εξοικονομησει ram θα κλεισει εφαρμογες που δεν χρησιμοποιεις δεν σε απασχολει ποση ram βλεπεις ελευθερη,οσο για το lag με την εννοια που περιγραφεται ειναι ενα ιδιοτυπο χαρακτηριστικο του android, δεν νομιζω οτι θα σου χαλασει την μερα,ολα τα τηλ.το κανουν απο note 3 που ειχα μεχρι galaxy s5κλπ.εαν θελεις πιο γρηγορο κινητο βαλε ενα launcher τυπου nova,apex κλπ.αν και δεν νομιζω οτι χρειαζεται,για να μην σε ζαλιζω αλλο κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ειμαι σιγουρος οτι θα φτιαξει και απολαυσε το τηλεφωνο γιατι πραγματικα ειναι εξαιρετικο.

Καληνυχτα φιλε

 

Δεν λυνει το lag ο nova και σιγουρα δεν λυνουν το lag τα memory cleaners. Το κανουν χειροτερο. Ο nova εχει πιο χαμηλα γραφικα και δεν κανει shuttering χωρια που χρησιμοποιει κολπακια για να φαινεται πιο γρηγορος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λυνει το lag ο nova και σιγουρα δεν λυνουν το lag τα memory cleaners. Το κανουν χειροτερο. Ο nova εχει πιο χαμηλα γραφικα και δεν κανει shuttering χωρια που χρησιμοποιει κολπακια για να φαινεται πιο γρηγορος.

Εγω παντως πιστευω οτι καποια κινητα οπως και το G3 ειναι αρλετα δυνατα ωστε να μην εχουνε καθολου lag. Και για μενα φταινε οι εταιριες που κακογραφουν τα λογισμικά. Ας πουμε με τις custom καπως φτιαχνει η κατασταση. Αλλα μεχρι τωρα εχουν περασει απο τα χερια μου πολλες ναυαρχιδες και ολες εκτος απο μονο ενα τηλ δεν ειχε lag. Και αυτο ηταν το Gflex στο οποιο η Lg έδειξε τι μπορει να κανει.Παιδια πιστεψτε με οτι το flex ηταν για μενα πιο γρηγορο απο το G3 σε αρκετές περιπτωσεις

Link to comment
Share on other sites

Το fleχ ουτε full hd οθονη δεν ειχε!!

Μπορει να μην ειχε αλλα η οθονη ηταν απιστευτη. Πραγματικα τετοια χρωματα πουθενα. Ασε που η μπαταρια του ξεχνουσε να κατεβει.

Απλα λογω αναλυσης μπορει να παει γρηγοροτερα απο οποιοδηποτε αλλο τηλ. Δεν ξερω τωρα για note 4 και nexus 6. Αλλα αυτα λογω hardware θα ειναι ποιο καλα. Αλλο snapdragon 800 με 801 και αλλο 805. Αλλαζουν πολλα. Παντως απο τωρα το επομενο μου τηλ θα ειναι το Flex 2.:D

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε αυτο που λες αλλα δινει μαζι μεμβρανη και 2 θηκες η μια επισημη τα οποια δεν τα γλυτωνω...

Αλλιως κανα 260αρι για μεταχειρισμενκ 16αρι να το δοκιμασω καλα ειναι; συγγνωμη για το offtopic

@Taxidiotis σε ευχαριστω για την διευκρινιση

Αν έχουν οι μεμβράνες που λες και οι θήκες 75€ τότε οκ ναι συμφέρει. Πάνω από 300 μεταχειρα για μένα δεν. Φυσικά προσωπική άποψη. Εσύ θα το πάρεις άρα δική σου απόφαση.

Καλησπερα παιδια.Εχω το κινητο μια βδομαδα τωρα(16gb).Το πηρα απο αγγελια χωρις αποδειξη και το παιδι ισχυριστηκε οτι το αγορασε 28-12-14.Ειναι με stock android 5 και παρτιδα 406.Εχω παρατηρησει καποια θεματα που εχει το κινητο και δεν ξερω αν ειναι μονο το δικο μου η ειναι καποιο γενικο προβλημα.Καταρχας να πω οτι το εχω τιγκαρει στις εφαρμογες και τα παιχνιδια με 1.7gb ελευθερου χωρου.Η ram εχει μονιμως 400 με 500 mb ελευθερου χωρου το οποιο το βρισκω πολυ λιγο για τα 2gb ram της συσκευης και ενω εχω βαλει και το cleaner master το οποιο μετα απο την αφυπνιση οθονης κανει καθαρισμο ram(το συστημα απ οσο λεει χρησιμοποιει 900mb).Το πιο σημαντικο προβλημα για μενα ειναι η μπαταρια του.Δεν κραταει ουτε μια μερα(δεδομενα ανοιχτα συνεχεια και νορμαλ χρηση facebook) με αποτελεσμα να θελει 2 φορτισεις τη μερα.Για παραδειγμα το φορτισα σημερα το πρωι στο 100% και το ξαναφορτισα στις 11 το βραδυ παλι οπου εφτασε 92% και τωρα εχω 68% μονο με λιγα τηλεφωνα(σημειωνω οτι στη χρηση μπαταριας μου λεει οτι το εχω χρησιμοποιησει 2 ωρες και στον εκτιμωμενο χρονο εχει 4 ωρες και 18 λεπτα,δηλαδη συνολο 6 ωρες!!κατι παιζει μαλλον,δεν ειναι λογικο).Και πιο ενοχλητικο-οχι προβλημα ειναι οτι το κινητο laggarei.Για παραδειγμα οταν παταω το home η αρχικη οθονη κανει restart των widget καιρου και google search και γενικα οι εφαρμογες ανοιγουν και κλεινουν με καθυστερυση 1-2 δευτερολεπτα αναλογα.Πως τα βλεπετε ολα αυτα;στην τελικη,λεω να το πουλησω ακομα δεν το πηρα.

 

Ευχαριστω για τη συμβουλη φιλε μου.Με τη ραμ και το lag;ειναι νορμαλ η μονο το δικο μου το κανει;

Ram: αχ να διαβάζατε λίγες σελίδες. :p

Όσο καθαρίσεις ραμ τόσο πιο αργό κάνεις το κινητό σου. Το android δεν λειτουργεί έτσι όπως νομίζεις. Δεν λειτουργεί ακριβώς με την ελεύθερη ραμ. Θα χρησιμοποιήσει όση έχει διαθέσιμη για να ανοίξει όσο περισσότερες. Αν κάποια χρειαστεί παραπάνω τότε αυτό θα κλείσει κάποια άλλη.

 

Μπαταρία: δεν τα περιγραφεις καλά. Μπορεί να έχει θέμα ή μπαταρία σου μπορεί και όχι. Δεν λέει κάτι έπεσε από 100% στο 92 ή στο 60. Απολύτως τίποτα. Οι ρυθμίσεις και η χρήση λένε. Ούτε το μερικές κλήσεις. Αν κάθε κλήση είναι 1 ώρα. Μιλαμε για τεράστιο αριθμό κλήσεων σε χρόνο.

Δηλαδή. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι. Φωτεινότητα οθόνης, ρυθμίσεις δικτύου(2g, 3g, lte), data, WiFi, bluetooth, sync. Και φυσικά SOT και Standby χρόνους. Εκεί μπορούμε να μιλήσουμε. Και φυσικά χρόνος κλήσεων.

Και φυσικά πόσους κύκλους φόρτισης. Αν μιλάμε για πρώτη φόρτιση ε τότε είναι λογική ή κατανάλωση. Θα μπαταρία θέλει μια εβδομάδα για να στρώσει και να βγάλεις συμπεράσματα.

Δεν λυνει το lag ο nova και σιγουρα δεν λυνουν το lag τα memory cleaners. Το κανουν χειροτερο. Ο nova εχει πιο χαμηλα γραφικα και δεν κανει shuttering χωρια που χρησιμοποιει κολπακια για να φαινεται πιο γρηγορος.

Στο κανονικό κομμάτι έχεις δίκιο. Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Αν δηλαδή αφαιρεί όντως το lag. To θέμα μας είναι σαν user experience τι γίνεται. Και σε αυτό ο nova κάνει το κινητό lag free όσο αναφορά τον launcher.

Με την ίδια λογική ακριβώς είναι και αν πας στα developer options και κλείσεις τα animations. Δεν γίνεται πιο γρήγορο το κινητό. Απλά σαν user experience γίνεται πιο γρήγορο καθώς δεν υπάρχουν τα animations μετάβασης, ανοίγματος κλπ.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν οι μεμβράνες που λες και οι θήκες 75€ τότε οκ ναι συμφέρει. Πάνω από 300 μεταχειρα για μένα δεν. Φυσικά προσωπική άποψη. Εσύ θα το πάρεις άρα δική σου απόφαση.

 

 

 

Ram: αχ να διαβάζατε λίγες σελίδες. :p

Όσο καθαρίσεις ραμ τόσο πιο αργό κάνεις το κινητό σου. Το android δεν λειτουργεί έτσι όπως νομίζεις. Δεν λειτουργεί ακριβώς με την ελεύθερη ραμ. Θα χρησιμοποιήσει όση έχει διαθέσιμη για να ανοίξει όσο περισσότερες. Αν κάποια χρειαστεί παραπάνω τότε αυτό θα κλείσει κάποια άλλη.

 

Μπαταρία: δεν τα περιγραφεις καλά. Μπορεί να έχει θέμα ή μπαταρία σου μπορεί και όχι. Δεν λέει κάτι έπεσε από 100% στο 92 ή στο 60. Απολύτως τίποτα. Οι ρυθμίσεις και η χρήση λένε. Ούτε το μερικές κλήσεις. Αν κάθε κλήση είναι 1 ώρα. Μιλαμε για τεράστιο αριθμό κλήσεων σε χρόνο.

Δηλαδή. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι. Φωτεινότητα οθόνης, ρυθμίσεις δικτύου(2g, 3g, lte), data, WiFi, bluetooth, sync. Και φυσικά SOT και Standby χρόνους. Εκεί μπορούμε να μιλήσουμε. Και φυσικά χρόνος κλήσεων.

Και φυσικά πόσους κύκλους φόρτισης. Αν μιλάμε για πρώτη φόρτιση ε τότε είναι λογική ή κατανάλωση. Θα μπαταρία θέλει μια εβδομάδα για να στρώσει και να βγάλεις συμπεράσματα.

 

Στο κανονικό κομμάτι έχεις δίκιο. Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Αν δηλαδή αφαιρεί όντως το lag. To θέμα μας είναι σαν user experience τι γίνεται. Και σε αυτό ο nova κάνει το κινητό lag free όσο αναφορά τον launcher.

Με την ίδια λογική ακριβώς είναι και αν πας στα developer options και κλείσεις τα animations. Δεν γίνεται πιο γρήγορο το κινητό. Απλά σαν user experience γίνεται πιο γρήγορο καθώς δεν υπάρχουν τα animations μετάβασης, ανοίγματος κλπ.

 

Δεν μου αρεσε το user experience του nova, δεν μου αρεσε που επρεπε να πληρωσεις για να εχεις αυτα που εχει ο default, που λειπουν βασικα widgets και θελει εξτρα προγραμματα ή ακομα και τα ξεχνας, οπως του ραδιοφωνου και εν τελει με κολπο ειναι πιο γρηγορος και δεν κανει shuttering, τα transitions κοβει τελειως και τα animations, επισης πειραζει την ταχυτητα τους, μπορεις να το κανεις ευκολα, μεσα απο το μενου του προγραμματιστη. Το τελευταιο και βασικοτερο ομως ειναι οτι διμιουργει lag, lag ειναι καθυστερηση στην εκκινηση των εφαρμογων και η εναλλαγη απο την μια στην αλλη, εκει με τον default τουλαχιστον στην lollipop ειναι σαφως πιο γρηγορο το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσε το user experience του nova, δεν μου αρεσε που επρεπε να πληρωσεις για να εχεις αυτα που εχει ο default, που λειπουν βασικα widgets και θελει εξτρα προγραμματα ή ακομα και τα ξεχνας, οπως του ραδιοφωνου και εν τελει με κολπο ειναι πιο γρηγορος και δεν κανει shuttering, τα transitions κοβει τελειως και τα animations, επισης πειραζει την ταχυτητα τους, μπορεις να το κανεις ευκολα, μεσα απο το μενου του προγραμματιστη. Το τελευταιο και βασικοτερο ομως ειναι οτι διμιουργει lag, lag ειναι καθυστερηση στην εκκινηση των εφαρμογων και η εναλλαγη απο την μια στην αλλη, εκει με τον default τουλαχιστον στην lollipop ειναι σαφως πιο γρηγορο το τηλεφωνο.

 

Εγώ με Nova δεν έχω αυτό το Lag που λες. Τα transitions έτσι και αλλιώς κομμένα τα έχω. Με εκνευρίζουν. Αλλά γούστα είναι αυτά.

Φυσικά επειδή έγραψε και παρακάτω ένας φίλος για lag και γενικά. Εγώ lag εκλαμβάνω κάτι που θα κάνει πραγματικά αισθητό χρόνο που θα με αναγκάσει να σκεφτώ ότι μήπως πρέπει να ξαναπατήσω την επιλογή. Τώρα για μια καθηστέρηση που μετριέται σε msec ή 1 sec. Ε δεν θα το πω lag αυτό το πράγμα.

Θα πω lag αν σπάει η οθόνη κατά την αλλαγή καρτέλας, εφαρμογής και κολλάει στην μέση το animation και δεν γίνεται ενιαίο. Και ειδικά για μένα με greenify, η καθυστέρηση να ανοίξω εφαρμογή για πρώτη φορά είναι δεδομένη. Δεν το θεωρώ lag. Γιατί στον υπολογιστή μου ανοίγει κατευθείαν και το θέλω αυτό στο κινητό?

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις πως μπορω να βαλω τον hotmail λογαριασμο μου δεν μπορω με τιποτα με την μαμα εφαρμογη με crome μπαινω

προσθεσε το λογαριασμο του hotmail σου στην στοκ εφαρμογη του gmail σου,εγω αυτο εκανα και σωθηκα.;)

Edited by a_tsa
Link to comment
Share on other sites

Θα το γράψω απλά,ελληνικά και με οση εμπειρία εχω τόσα χρόνια στο android.

Το android είναι πολύ απλά,κακογραμμένο...ω ναι,καλά διαβάζετε.

Εδώ και 3 χρόνια,σε κάθε μεγάλη αναβάθμιση πού περιμένουμε,η google μας υπόσχεται κορυφαία απόδοσή μπαταρίας,άψογη διαχείριση ram και φύκια με μεταξωτές κορδέλες.στην ουσία κάθε χρόνο,τα ίδια και τα ίδια βλέπω...

Αλλο γραφικό περιβάλλον ίσως,χωρίς τίποτα το τρελά διαφορετικό,ένα καρο google apps να τρέχουν,άλλες φανερά,άλλες σιωπηλά και όλο το ίδιο έργο ξανά.

Στην πραγματικότητα,δεν εχω πιάσει ποτέ μου android συσκευή πού να μην έχει έστω και ελάχιστο lag.όποιος γράψει το αντίθετό,είναι το λιγότερο,άσχετος,η φανατισμένος.

Ακόμα και τα nexus πού είχα αλλάξει είχαν ελάχιστο.

Εκτός nexus συσκευών τώρα,βάζει και η κάθε εταιρεία το δικό τής launcher η γραφικό περιβάλλον η οπως θέλετε πείτε το και βαραίνει κι άλλο το όλο σύστημά.

Στην ουσία όμως,υπάρχουν εταιρείες κι εταιρείες.προς εκπλήξεως ας πούμε ενώ στην αρχή το g3 ήταν μέτριο,κάτι πού έγραψα ήδη από την πρώτη μέρα πού το είχα πάρει,η lg,κατάφερε να το βελτιώσει σε πολύ καλό επίπεδο.

Με την έλευσή τής 5,το κινητό πήρε ακόμα περισσότερο τα πάνω του,οπότε δεν μπορώ να γράψω ότι η lg δεν έκανε σωστή δουλειά.σαφώς κι έκανε.

Και φαντάσου ότι κάποτε την lg την έβριζα κι εγώ.

Και τώρα κατέληξε να δίνει γρηγορότερα τις αναβαθμίσεις.

Ολα αυτά φίλοι μου είναι αλήθειες...οσο άψογο κι αν είναι ένα κινητό,lag πάντα θα υπάρχει.

Μεγάλο μερίδιό ευθύνης και η google...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κσλό είναι πάντως όποιος παίρνει ένα τηλέφωνο να περιμένει κάποιες μέρες μέχρι να κάνει κριτική. Εγώ όταν πήρα το lg g3 είχα αγανακτήσει με τα κουμπιά στο πίσω μέρος πλέον τα έχω συνηθίσει και όταν ανοίγω τον ήχο δεν πατάω την κάμερα. Πήρες ένα τηλέφωνο μια μέρα και αρχίζεις να το αξιολογεις? Και η αξιολόγηση σου είναι σωστή? Εγώ το g3 το έχω από τον Οκτώβριο έχω αλλάξει αρκετά κινητά, εχω αγάπη για τα smartphones και με όση αντικειμενικότητα μπορώ να έχω λέω. Το τηλέφωνο είναι super και το έχω βολευτεί. Οι απόλυτες επιδόσεις δεν με αφορούν ούτε και με αφορούσαν ποτέ μα μην φέρω βιντεάκια speed test από το youtube που το δείχνουν σε σχέση με τις άλλες ναυαρχίδες ίδιο και πολλές φορές και καλύτερο
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Nova δεν έχω αυτό το Lag που λες. Τα transitions έτσι και αλλιώς κομμένα τα έχω. Με εκνευρίζουν. Αλλά γούστα είναι αυτά.

Φυσικά επειδή έγραψε και παρακάτω ένας φίλος για lag και γενικά. Εγώ lag εκλαμβάνω κάτι που θα κάνει πραγματικά αισθητό χρόνο που θα με αναγκάσει να σκεφτώ ότι μήπως πρέπει να ξαναπατήσω την επιλογή. Τώρα για μια καθηστέρηση που μετριέται σε msec ή 1 sec. Ε δεν θα το πω lag αυτό το πράγμα.

Θα πω lag αν σπάει η οθόνη κατά την αλλαγή καρτέλας, εφαρμογής και κολλάει στην μέση το animation και δεν γίνεται ενιαίο. Και ειδικά για μένα με greenify, η καθυστέρηση να ανοίξω εφαρμογή για πρώτη φορά είναι δεδομένη. Δεν το θεωρώ lag. Γιατί στον υπολογιστή μου ανοίγει κατευθείαν και το θέλω αυτό στο κινητό?

 

Αυτος που λες ειναι shuttering, οχι lag. Στο nova ειναι καλυτερα τα πραγματα γιατι κοβει την ταχυτητα ή τελειως το animation οποτε, μπορεις να το κανεις και μονος, απο το μενου του προγραμματιστη και εχει ιδιο αποτελεσμα, εμενα με πολλα widgets δεν κανει shuttering σχεδον ποτε.

 

Θα το γράψω απλά,ελληνικά και με οση εμπειρία εχω τόσα χρόνια στο android.

Το android είναι πολύ απλά,κακογραμμένο...ω ναι,καλά διαβάζετε.

Εδώ και 3 χρόνια,σε κάθε μεγάλη αναβάθμιση πού περιμένουμε,η google μας υπόσχεται κορυφαία απόδοσή μπαταρίας,άψογη διαχείριση ram και φύκια με μεταξωτές κορδέλες.στην ουσία κάθε χρόνο,τα ίδια και τα ίδια βλέπω...

Αλλο γραφικό περιβάλλον ίσως,χωρίς τίποτα το τρελά διαφορετικό,ένα καρο google apps να τρέχουν,άλλες φανερά,άλλες σιωπηλά και όλο το ίδιο έργο ξανά.

Στην πραγματικότητα,δεν εχω πιάσει ποτέ μου android συσκευή πού να μην έχει έστω και ελάχιστο lag.όποιος γράψει το αντίθετό,είναι το λιγότερο,άσχετος,η φανατισμένος.

Ακόμα και τα nexus πού είχα αλλάξει είχαν ελάχιστο.

Εκτός nexus συσκευών τώρα,βάζει και η κάθε εταιρεία το δικό τής launcher η γραφικό περιβάλλον η οπως θέλετε πείτε το και βαραίνει κι άλλο το όλο σύστημά.

Στην ουσία όμως,υπάρχουν εταιρείες κι εταιρείες.προς εκπλήξεως ας πούμε ενώ στην αρχή το g3 ήταν μέτριο,κάτι πού έγραψα ήδη από την πρώτη μέρα πού το είχα πάρει,η lg,κατάφερε να το βελτιώσει σε πολύ καλό επίπεδο.

Με την έλευσή τής 5,το κινητό πήρε ακόμα περισσότερο τα πάνω του,οπότε δεν μπορώ να γράψω ότι η lg δεν έκανε σωστή δουλειά.σαφώς κι έκανε.

Και φαντάσου ότι κάποτε την lg την έβριζα κι εγώ.

Και τώρα κατέληξε να δίνει γρηγορότερα τις αναβαθμίσεις.

Ολα αυτά φίλοι μου είναι αλήθειες...οσο άψογο κι αν είναι ένα κινητό,lag πάντα θα υπάρχει.

Μεγάλο μερίδιό ευθύνης και η google...

 

Το android ετσι και αλλιως εχει lag και το note 4 ακομα που θεωρειται κορυφη, εχει lag, εχει και shuttering, ουτε στην lollipop το φτιαξανε, ουτε και βλεπω να το φτιαχνουνε. Η lg ειναι σταθερα vfm τα τελευταια χρονια, μονο απο κινα ισως υπαρχουν καποιες καλυτερες vfm συσκευες, αλλα και παλι χωρις υποστηριξη, χωρις service και στην τελικη μαυρη αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται αναβαθμισουλα που θα αλλαζει τα κουμπια κατω (Back, Home κτλ) με αυτα του Nexus!

δλδ πως ειναι στα nexus?

Link to comment
Share on other sites

δλδ πως ειναι στα nexus?

Android-5.0-Keyboard-Settings-3.png

 

Υ.Γ. Μη δίνεις βάση στα κυκλάκια, απλά έτσι ήταν η φωτογραφία.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Android-5.0-Keyboard-Settings-3.png

 

Υ.Γ. Μη δίνεις βάση στα κυκλάκια, απλά έτσι ήταν η φωτογραφία.

 

Αυτό μπορείς ήδη να το κάνεις με lollipop sto G3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και παλι πλεον κατοχος g3. Η παρτιδα αναγραφεται ως 412 ειναι τελευταία η εχει βγει κι αλλη;
Link to comment
Share on other sites

μου κανε restart σήμερα στο ξεκάρφωτο χωρίς να κάνω τίποτα.

 

υγ όταν πήγα σε lolipop δεν είχα κάνει επαναφορά εργοστασιακών.το έκανα τώρα, για να δούμε αν θα ξανακάνει.

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Με lollipop (V20f) αν γυρισουμε σε art μορφη πατωντας 7 φορες πανω στον αριθμο κατασκευης, οπως και στην kitkat θα κερδισουμε κατι αν κανουμε τα ιδια βηματα στα animations 0.5x κλπ,κλπ... οσον αφορα το shuttering - lag ή δεν αποσκοπει σε κατι ?????Παντως τυχαια πατησα πανω και ανακαλυψα οτι και στην lollipop μπορεις να γινεις developer...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Εχω ενα θεματάκι. Προχθές εγκατέστησα το λολιποπ. Σημερα παρατήρησα πως ενώ έχω ανοικτά τα δεδομένα κινητής, είναι σα να είναι κλειστά. Δλδ, δεν μπαίνει στο δίκτυο και δεν εμφανίζει κανένα απο τα σύμβολα πάνω απ τις γραμμές του σηματος. Επανεκκινήσεις του τηλεφώνου και χειροκίνητα ανοιξε-κλεισε τα δεδομένα δεν βοήθησαν. Εχω 16αρι Ιταλικο. Καμια ιδέα;

Καποια βοήθεια; μόνο σε εμένα συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερχομενος απο νοτε 3 και εχω να πω ενα πραγμα μερα με την νυχτα.απιστευτο κινητο δεν εχω λογια.παιδια καμια σχεση ποιοτητας απλα τα πραγματα.
Link to comment
Share on other sites

Καποια βοήθεια; μόνο σε εμένα συμβαίνει;

 

hard reset εκανες?

 

μήπως έχουν χαθεί οι ρυθμίσεις του internet?

 

πήγαινε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ->ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ-> πάτα πάνω δεξιά στις τελίτσες.

 

Πήγαινε εκεί που λέει ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ

 

Στην Λειτουργία Δικτύου επέλεξε: Αυτόματο GSM/WCDMA/LTE

 

και απο κάτω που λεεί ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΗΜΕΙΟΥ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ μπες να δεις αν έχει τον παροχο σου επιλεγμενο

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερχομενος απο νοτε 3 και εχω να πω ενα πραγμα μερα με την νυχτα.απιστευτο κινητο δεν εχω λογια.παιδια καμια σχεση ποιοτητας απλα τα πραγματα.

 

Και που να δεις την καμερα σε νυχτερινες και χαμηλου φωτισμου.

Εκει να δεις διαφορα. Εχω κανει 9 συγκριτικα κινητων συνολικα και εχω μια καλη εικονα στον τομεα καμερας.

Ερωτηση προς οποιον το εχει αγορασει καινουργιο του κουτιου:

Το κινητο εχει στην πλατη αυτοκολλητη μεμβρανη οπως και μπροστα η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Και που να δεις την καμερα σε νυχτερινες και χαμηλου φωτισμου.

Εκει να δεις διαφορα. Εχω κανει 9 συγκριτικα κινητων συνολικα και εχω μια καλη εικονα στον τομεα καμερας.

Ερωτηση προς οποιον το εχει αγορασει καινουργιο του κουτιου:

Το κινητο εχει στην πλατη αυτοκολλητη μεμβρανη οπως και μπροστα η οχι?

 

μονο στα volume up και down είχε εμένα στην πίσω πλευρά

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...