Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για μένα το λευκό είναι το best.αν κι εχω titanium.το 16αρι το είχα λευκό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με 2 φίλους που συζητούσαμε καταλήξαμε να παίζει τα 408 να είναι τα καλύτερα. Χωρίς αναφορές προβλημάτων και με πιο σωστά χρώματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το δικο μου που ειναι 406 με εξαιρεση το πολυ ελαφρυ εντονοτερο φως στις γωνιες οπως στον τυπο στο βιντεο λεπτο 4.55
ειναι ΑΨΟΓΟ... μην αγχωνεστε υπαρχει και η εγγυηση οπως ειπαν και αλλοι συμφορουμιτες.

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Με 2 φίλους που συζητούσαμε καταλήξαμε να παίζει τα 408 να είναι τα καλύτερα. Χωρίς αναφορές προβλημάτων και με πιο σωστά χρώματα.

ισχυει ομως αυτο?

Συγνωμη που σας επρηξα αλλα πραγματικα μου εχουνε τυχει ενα καρο μα....ιες και φοβαμαι.

Και εψαχνα σαν τρελλος αφου εδωσα το gflex για g3 σε titanium και το βρηκα σημερα αλλα 408.

Αλλιως περιμενω μαλλον απο βδομαδα ενα μαγαζι που μου ειπε οτι δουλευει 410 και 411 αλλα λεω και γω απο μεριας μου. Αν του ερθουν και αυτουνου 408?

Γ...το αρρωστησα.

Και το αλλο ειναι οτι και αυτα που υπαρχουν διαθεσιμα αυριο μπορει να εχουνε τελειωσει γιατι του ηρθανε σημερα και δεν ητανε πολλα και γινεται χαμως με το titanium.

Δεν το βρισκεις ευκολα ενω το λευκο υπαρχει παντου.

Link to comment
Share on other sites

σε αυτή την τιμή, 340~ πήρε κανείς unbranded, και αν ναι από ποιο σκρουτζομάγαζο.όχι ότι έχει νόημα αλλά έτσι από περιέργεια.

Εγώ πήρα από το kaisershop δίπλα στο hondos center και ειναι branded στην πολωνική εταιρία τηλεπικοινωνιών play. Εννοείται δεν με ενημέρωσε απλά μου είπε ότι είναι πολωνικο. Βέβαια δεν εχει ούτε εφαρμογές ούτε logo της εταιρείας πουθενά. Απο τον κωδικό 6P4 κατάλαβα ότι είναι branded.

Link to comment
Share on other sites

ισχυει ομως αυτο?

Συγνωμη που σας επρηξα αλλα πραγματικα μου εχουνε τυχει ενα καρο μα....ιες και φοβαμαι.

Και εψαχνα σαν τρελλος αφου εδωσα το gflex για g3 σε titanium και το βρηκα σημερα αλλα 408.

Αλλιως περιμενω μαλλον απο βδομαδα ενα μαγαζι που μου ειπε οτι δουλευει 410 και 411 αλλα λεω και γω απο μεριας μου. Αν του ερθουν και αυτουνου 408?

Γ...το αρρωστησα.

Και το αλλο ειναι οτι και αυτα που υπαρχουν διαθεσιμα αυριο μπορει να εχουνε τελειωσει γιατι του ηρθανε σημερα και δεν ητανε πολλα και γινεται χαμως με το titanium.

Δεν το βρισκεις ευκολα ενω το λευκο υπαρχει παντου.

Μια χαρά είναι και τα 408 εγώ ξέρω δύο άτομα με 406 που υποτίθεται είχαν θέματα και το ένα μάλιστα είναι και branded και δεν είχαν ούτε ένα restart! Παρτο τώρα που είσαι ζεστός και κοίτα να το χαρείς το κινητό τα σπάει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα περιμενω γιατι με τρωει λιγακι.

Αγορινες το λευκο τι λει σαν χρωμα? Αξιζει διοτι λευκο παιζει.

Δεν ετυχε να το δω σε λευκο απο κοντα και ρωταω διοτι λευκο με λευκο διαφερει.

Επίσης και το λευκό είναι πανέμορφο και το titan το ίδιο, γούστο είναι αυτό! Αλλά πιστεύω και το δύο θα σε ευχαριστησουν το ίδιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά είναι και τα 408 εγώ ξέρω δύο άτομα με 406 που υποτίθεται είχαν θέματα και το ένα μάλιστα είναι και branded και δεν είχαν ούτε ένα restart! Παρτο τώρα που είσαι ζεστός και κοίτα να το χαρείς το κινητό τα σπάει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης και το λευκό είναι πανέμορφο και το titan το ίδιο, γούστο είναι αυτό! Αλλά πιστεύω και το δύο θα σε ευχαριστησουν το ίδιο

Επίσης ένα τελευταίο μην διαβάζεις και μην σκαλωνεις πουθενά γιατί αν κολλαγαμε όλοι στις πρώτες σελίδες αυτού του θέματος δεν θα το έπαιρνε κάνεις! Πραγματικά είναι πολύ καλή επιλογή

 

Έκανα και απάντηση στον μήνυμα μου ότι να ναι!!! Παρτο που σου λέω!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια εσεις τι λετε να παρω το lg g3 η το nexus 6

Μεγάλο δίλημμα αυτό που εθεσες... Εγώ πραγματικά δεν ξέρω να σου απαντήσω.. Το ήθελα το nexus αλλά δεν μπορούσα να περιμένω άλλο... Δεν ξέρω πιστεύω αν έχεις το Budget και σε βολεύει το μέγεθος τσιμπα το... Νομίζω είναι εργαλείο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα καταλαβα...εδω και 5 χρονια δινουμε 500αρικα και μετα προσπαθουμε να βρουμε ποια παρτιδα εχει προβλημα..

Αντι δηλαδη βρουν τα προβληματα αυτοι που παιρνουν τα φραγκα τρεχουμε εμεις..

Πονταρουν στην Ταβλα μας αιντε.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς γιατί τα branded θεωρούνται προβληματικά; και μένα branded είναι Ελβετίας, αλλά αν δεν έβλεπα τον κωδικό πάνω του δεν θα καταλάβαινα τίποτα. Με kit kat μου έκανε 2-3 επανεκκινήσεις στο άσχετο, με το lollipop σκυλί...

 

Επίσης αυτό με τις σειρές μήπως ήταν θέμα software και όχι hardware που εμείς που πήραμε νεώτερες δεν αντιμετωπίσαμε; έχω την 410 εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς γιατί τα branded θεωρούνται προβληματικά; και μένα branded είναι Ελβετίας, αλλά αν δεν έβλεπα τον κωδικό πάνω του δεν θα καταλάβαινα τίποτα. Με kit kat μου έκανε 2-3 επανεκκινήσεις στο άσχετο, με το lollipop σκυλί...

 

Επίσης αυτό με τις σειρές μήπως ήταν θέμα software και όχι hardware που εμείς που πήραμε νεώτερες δεν αντιμετωπίσαμε; έχω την 410 εγώ.

 

Εγώ προσωπικά δεν τα θεωρώ προβληματικά απλά έχουν περιττά πράγματα που εμάς εδώ στην Ελλάδα δεν θα μας χρειαστούν. Από όσο έχουν πει θέμα software ήταν που έχει λυθεί με τα update

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια εσεις τι λετε να παρω το lg g3 η το nexus 6

 

φιλε μου απο speed το nexus ειναι καλυτερο. Αν γουσταρεις και δεν σε χαλαει το μεγεθος παρτο. Αλλα απο καμερα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα. Οποτε ειναι καθαρα τι χρηση θα το κανεις. Αν ειναι να κανεις πιο πολυ multimedia χρηση το Nexus θα ειναι λουκουμι γιατι και γω απο ερχομενος απο Gflex ευχαριστηθηκα να βλεπω σειρες κτλ.

Αν ομως εισαι απο αυτους που δεν σταματανε να μιλανε τοτε λογω μεγεθους ισως το G3 σε βολεψει καλυτερα. Εγω παντως αν ειχα δυνατοτητα αυτην την στιγμη να παρω Nexus 5 δεν θα το σκεφτομουμα καν. Αλλα το προγραμμα μου λεει παρε το G3 τωρα και το καλοκαιρακι ειμαι για Gflex2 το οποιο ειναι σκετος ΕΡΩΤΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα καταλαβα...εδω και 5 χρονια δινουμε 500αρικα και μετα προσπαθουμε να βρουμε ποια παρτιδα εχει προβλημα..

Αντι δηλαδη βρουν τα προβληματα αυτοι που παιρνουν τα φραγκα τρεχουμε εμεις..

Πονταρουν στην Ταβλα μας αιντε.

Κάθε αρχή και δύσκολη μπορώ να θυμηθώ πάρα πολλά κινητά που οι πρώτες παρτίδες βγήκαν ελλατωματικες... Από νοκια 3210 θυμήσου που τα πηγαίναμε στη Νόκια για αναβάθμιση και μερικές φορές αντικατάσταση συσκευής... :p:p:p κρατάει χρόνια αυτή η Κολονια...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάθε αρχή και δύσκολη μπορώ να θυμηθώ πάρα πολλά κινητά που οι πρώτες παρτίδες βγήκαν ελλατωματικες... Από νοκια 3210 θυμήσου που τα πηγαίναμε στη Νόκια για αναβάθμιση και μερικές φορές αντικατάσταση συσκευής... :p:p:p κρατάει χρόνια αυτή η Κολονια...

 

χαχα τα θυμαμαι ολα..απλα το λεω γιατι μερικοι τρελαινονται...νταξει αυτο γινοταν παντα,ειμαστε πειραματα!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το δικο μου που ειναι 406 με εξαιρεση το πολυ ελαφρυ εντονοτερο φως στις γωνιες οπως στον τυπο στο βιντεο λεπτο 4.55
ειναι ΑΨΟΓΟ... μην αγχωνεστε υπαρχει και η εγγυηση οπως ειπαν και αλλοι συμφορουμιτες.

Επι ευκαιρίας, αυτο αναγνωρίστηκε ως πρόβλημα ποτε? ή ειναι κατι συνηθισμενο που περνα απαρατήρητο. Συγγνωμη για τα ορθογραφικα μαγκες

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια εσεις τι λετε να παρω το lg g3 η το nexus 6

 

Μας ρωτας να δωσεις 330€ ή 680€? Αν τα εχεις παρε το nexus σε ολα καλυτερο ειναι, 2 φορες καλυτερο οχι. Εφοσον εχεις να δωσεις 680€ περιμενε και το gflex 2, με πιο λογικο μεγεθος και τον 810 νομιζω ειναι καλυτερη λυση, εφοσον δεν παιζει παλι στα 800€ βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Τι πάει να πει multimedia...το nexus multimedia...

Γιατί το g3 τι είναι?και ανώτερη κάμερα μάλιστα και το στήνει κι οπως γουστάρει ο χρήστης...κι άμα λάχει έχει και τα τηλεκοντρόλ του και κανείς ένα multimedia station.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα να ακούει τα notifications με χαμηλότερο ήχο από ότι το ringtone; V20f update.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα να ακούει τα notifications με χαμηλότερο ήχο από ότι το ringtone; V20f update.

Εμένα ακούγεται κανονικά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένα θέμα από μένα. Τα head phones που έρχονται με την συσκευή δεν μπερδεύονται κλπ, αλλά οι άλλοι δεν με ακούουν καλά και τελικά φαίνονται καλύτερα αυτά που έχω από το galaxy W. Έχει άλλος ανάλογο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω το notfication led σας δουλευει κανονικα εσας?

ειμαι στοκ lollipop v20f το εχω κανονικα ενεργοπηοιμενο αλλα τπτ δεν αναβει ουτε σε μθνηματα ουτε σε αναπαντητες κλησεις.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 5.0? Σε official lollipop μπορεις να την περασεις?

 

5.0.2 ειναι

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα !! Σημερα μετα απο μεγαλη αναμονη επιτελους εχω την συσκευη στα χερια μου.Ηρθε απο γερμανικο αμαζον αλλα λογο εορτων εφαγα ολες τις αργιες.Εχω ενα θεματακι,η συσκευη ηρθε κομπλε στο κουτι του αλλα πουθενα δεν ειχε την εγγυηση.Ουτε ο υπαλληλος της UPS μου εδωσε κατι.Τι να κανω? ειναι απο αποθηκη της Αμαζον.οχι απο καποιο καταστημα

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...