Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι με την Β118 (update από την Huawei, άρα μανίσια), δεν έχω πειράξει bootloader ή root, και το κινητό συμπεριφέρεται άψογα. Δε βρίσκω το λόγο να κάνω update στην Β119SP05 και πιθανώς να μην περάσω καν στο emui 3.0 εκτός κι αν περιλαμβάνει κάποια εντυπωσιακή βελτίωση στο κινητό.

 

περνα το Β119SP05, δεν έχει bug έτσι κι αλλιώς, ούτε format δεν χρειάζεται ... τις beta να αποφεύγεις να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το περιμένω κι εγω το τερατακι. Μπορεί κάποιος να μου πει, ποια είναι η καλύτερη rom?

Αν το αφήσω με την μανισια, θα εχω θέματα λετε;;

 

Η sp5 που ειναι και η τελευταια επισημη εχει διορθωσει πολλα. Οποτε απλα κανε τις αναβαθμισεις που θα σου πει γιατι μεχρι αυτη εχουν με ota.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε chritop σου εχω κάνει pm σχετικά ...

Μπαινω συνηθως απο κινητο και δεν το προσεξα. Εχω απαντησει σε ολα τα pm :) . Αν βρεις κανα bug σε αυτη την εκδοση πεστο να το ψαξουμε. Μερικα που βρηκα τα διορθωσα. Το upload θα ολοκληρωθει σε 10 περριπου ωρες γιατι ειναι 3γιγα . εχει τον καινουριο χαρτη της navtec ολη την Ευρωπη

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι με την Β118 (update από την Huawei, άρα μανίσια), δεν έχω πειράξει bootloader ή root, και το κινητό συμπεριφέρεται άψογα. Δε βρίσκω το λόγο να κάνω update στην Β119SP05 και πιθανώς να μην περάσω καν στο emui 3.0 εκτός κι αν περιλαμβάνει κάποια εντυπωσιακή βελτίωση στο κινητό.

 

Διαφωνω και με την φιλοσοφια του καθολου updates αλλα και στην προκειμενη περιπτωση η 118 εχει πολλα bugs που τα λυνει στην 119sp05.

Edited by chkritop
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η επίσημη είναι κοντά

 

http://static.huafans.cn/data/attachment/forum/201409/30/110400q322wh9df52545j3.jpg

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

περνα το Β119SP05, δεν έχει bug έτσι κι αλλιώς, ούτε format δεν χρειάζεται ... τις beta να αποφεύγεις να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

 

Συμφωνω. Μεινε στην official και ασε την beta να ωριμάσει. Εχουν αναφερθει ατέλειες στην 609 baterry drain και ελλείψεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε chkritop σού έχω στείλει πμ, υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το αρχείο.

Εχει φτασει το download limit το dropbox moy. Το ανεβαζω και σε google drive. Οποιος δεν μπορει να το κατεβασει τωρα ασ προσπαθησει και αυριο και τη δευτερα. Τη Δευτερα που θα επιστρεψω , καντε μου pm να σας στειλω και αλλο link.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους παιδία να ρωτήσω κατι τωρα είμαι στην609 με το emui 3 εάν κάνουμε downgrade ωστε να παμε παλι στην 608 θα εχουμε θεμα?μπορουμε να τα κανουμε η θα τα χασουμε ολα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, οι διάφορες θήκες ενεργοποιουν το τηλ μόλις τις ανοίγεις; Και το αντίστροφο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, οι διάφορες θήκες ενεργοποιουν το τηλ μόλις τις ανοίγεις; Και το αντίστροφο;

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα φίλε gregog7, στο μενού "Έξυπνη βοήθεια" αν ενεργοποιήσεις την εντολή "Έξυπνο κάλυμμα" τότε με την κατάλληλη θήκη που έχει το κενό στην μέση και δεξιά, ενεργοποιείται, και μπορείς να απαντάς κλήσεις, να αλλάζεις σταθμούς στο ράδιο και τραγούδια στον player.

Μια θήκη που αγόρασα πρόσφατα

http://www.ebay.com/itm/131247909231?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=430522128756&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

αν και δεν είχε το κενό στην πρόσοψη, πάλι το έχω ενεργοποιημένο, γιατί με το που ανοίγεις το καπάκι, ανοίγει η οθόνη, και δεν χρειάζεται να πατάω συνεχώς το on-off κουμπί....επίσης να σας πώ κιόλας ότι η θήκη είναι εξαιρετική, και ήρθε με ένα πενάκι για δώρο...

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε gregog7, στο μενού "Έξυπνη βοήθεια" αν ενεργοποιήσεις την εντολή "Έξυπνο κάλυμμα" τότε με την κατάλληλη θήκη που έχει το κενό στην μέση και δεξιά, ενεργοποιείται, και μπορείς να απαντάς κλήσεις, να αλλάζεις σταθμούς στο ράδιο και τραγούδια στον player.

Που ειναι αυτη η ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι αυτη η ρυθμιση?

Καλημέρα Tyrell, έχω την EMUI 3 Β609 κατεβασμένη στο κινητό...αν είσαι στην 2.3 δεν θυμάμαι το μενού...

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά να ρωτήσω κάτι που μπορεί να ξέρετε...έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρεί αν υπάρχει εφαρμογή για ραδιόφωνο offline (όπως αυτο που έχει το κινητό απο την μαμά) γιατί το δικό του δεν έχει ούτε RDS και γενικά μου φαίνεται απλοικό...επίσης για να βάλω sygit ή IGO, αν δεν τα αγοράσω ;) πρέπει να κάνω root το τηλέφωνο;;; Επίσης δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά φαντάζομαι το GPS λειτουργεί και χωρίς σύνδεση στο internet, έτσι δεν είναι;;; Τέλος, καμιά πρόταση για media player, κυρίως για μουσική;;;

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Tyrell, έχω την EMUI 3 Β609 κατεβασμένη στο κινητό...αν είσαι στην 2.3 δεν θυμάμαι το μενού...

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά να ρωτήσω κάτι που μπορεί να ξέρετε...έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρεί αν υπάρχει εφαρμογή για ραδιόφωνο offline (όπως αυτο που έχει το κινητό απο την μαμά) γιατί το δικό του δεν έχει ούτε RDS και γενικά μου φαίνεται απλοικό...επίσης για να βάλω sygit ή IGO, αν δεν τα αγοράσω ;) πρέπει να κάνω root το τηλέφωνο;;; Επίσης δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά φαντάζομαι το GPS λειτουργεί και χωρίς σύνδεση στο internet, έτσι δεν είναι;;; Τέλος, καμιά πρόταση για media player, κυρίως για μουσική;;;

 

1.spirit FM αλλά λογικά δεν θα δουλέψει στο κινητό μας.

2. Δεν χρειάζεται ροοτ.

3. JetAudio

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό το σκέφτομαι καιρό τώρα!! Αξίζει η αγορά του ? Έχει βγάλει προβλήματα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...λογικά θα σου δώσουν ένα tracking number (ο αριθμός του δέματος στην ουσία το οποίο θα ταξιδέψει για Ελλάδα) εντός 1-2 ημερών, και μετά με αναζήτηση σε sites όπως αυτό (http://track-chinapost.com/) αλλά και άλλα, θα παρακολουθείς την διαδρομή που θα κάνει...στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316 θα διαβάσεις στην πρώτη σελίδα όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις...αν έχεις άλλες απορίες εδώ είναι όλοι!!!

 

Το site αυτό δεν μου βγάζει πληροφορίες, μου λέει :The itemno. is wrong.!

Υπάρχει καμία άλλη σελίδα να βρω πού είναι το δέμα μου?

Τον κωδικό να τον πληκτρολογώ σκέτο?

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ https://www.elta-courier.gr/mobile/search.html βάζεις τον κωδικό με δύο δύο γράμματα μπροστά και πίσω
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

επειδή το προεγκατεστημένο πρόγραμμα αντικλεπτικής προστασίας δεν μπορούμε εδώ στην Ελλάδα να το χρησιμοποιήσουμε, ξέρετε κανένα καλό πρόγραμμα, αλλά μην είναι σαν και αυτά που μόλις δεν έχεις wifi δεν μπορείς να το εντοπίσεις (λες και ο κλέφτης θα σου ενεργοποιήσει το wifi για να τον εντοπίσεις)
Link to comment
Share on other sites

http://www.gizmochina.com/2014/10/12/huawei-honor-6-kirin-920-2ghz-version-will-come-will-remote-control-center-feature/

 

Τι διαφορά έχει εκτός από το συγχρονισμό.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

EMUI3.0 Β610 update

Λογικά όπου να'ναι θα βγει και το ΟΤΑ.

Επανήρθε το ROG.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στις ρυθμίσεις στο τμήμα απόρρητο και ασφάλεια έχει κάποιες επιπλέον αλλαγές. Επίσης πλέον πάνω από τις μπάρες του σήματος των καρτών sim έχει εικονίδιο σε τι τύπο δικτύου είμαστε συνδεδεμενοι 2G/3G/4G .το περίεργο είναι ότι στο σπίτι μου πιάνω H+ και τώρα μου δείχνει 3G.

 

Επίσης πατώντας παρατεταμένα το τετράγωνο κουμπί κάνει εναλλαγή ανάμεσα στις τελευταίες 2 εφαρμογές που έχεις ανοίξει σαν alt + tab. Για να δεις όλες τις εφαρμογές πρέπει να το πατήσεις μια φορά.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε κ το δικο μου σημερα.ΑΛΛΑ δεν μπορω να βαλω τη δευτερη sim την πεταει εξω, δεν κανει κλικ να κουμπωσει. Δοκιμασα κ δευτερη sim στο ιδιο slot , τα ιδια.Δοκιμασα κ τις δυο καρτες στο πρωτο slot κ κουμπωνουν κανονικα. Καμια λυση; Γιατι να το ξαναστειλω κινα δεν το βλεπω.
Link to comment
Share on other sites

Και γω είχα ένα ψιλό θέμα την έκοψα ένα χιλιοστό πιο μέσα. Δοκίμασε σε μια σιμ που δεν σε ενδιαφέρει να το κάνεις.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...