Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να κάνω edit το αρχικό μου post.

Το tool αναβαθμιστηκε προσωρινά.

 

Τώρα... όσοι έχετε πρόβλημα με τα ΟΤΑ. Πιθανότατα το έχετε απο δικό μου λάθος με τα recoveries, όποτε και σας ζητώ συγνώμη :P Η Huawei τα είχε κρύψει καλά στα ΟΤΑ.

To Root δεν τα επηρεάζει, το πρόβλημα ήταν από τα μπερδεμένα stock recoveries.

Για να λύσετε το πρόβλημα κάντε local update σε 608 (τα δεδομένα σας δεν θα χαθούν), περάστε CWM και Root (αν έχει χαθεί), ξαναπεραστε την stock 608.

Ενεργοποιήστε την λειτουργία επιβίωσης και πάρτε όλα τα OTA κανονικά και χωρίς να χαθεί το root.

 

btw 611 με local update.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να κάνω edit το αρχικό μου post.

Το tool αναβαθμιστηκε προσωρινά.

 

Τώρα... όσοι έχετε πρόβλημα με τα ΟΤΑ. Πιθανότατα το έχετε απο δικό μου λάθος με τα recoveries, όποτε και σας ζητώ συγνώμη :P Η Huawei τα είχε κρύψει καλά στα ΟΤΑ.

To Root δεν τα επηρεάζει, το πρόβλημα ήταν από τα μπερδεμένα stock recoveries.

Για να λύσετε το πρόβλημα κάντε local update σε 608 (τα δεδομένα σας δεν θα χαθούν), περάστε CWM και Root (αν έχει χαθεί), ξαναπεραστε την stock 608.

Ενεργοποιήστε την λειτουργία επιβίωσης και πάρτε όλα τα OTA κανονικά και χωρίς να χαθεί το root.

 

btw 611 με local update.

 

Κι όμως δεν μ αφήνει να κάνω local ουτε την ROM 608. To ίδιο ERROR κ εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν μ αφήνει να κάνω local ουτε την ROM 608. To ίδιο ERROR κ εκεί..

 

Ούτε από HiSuite? Σίγουρα δεν έχεις CWM e?

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε από HiSuite? Σίγουρα δεν έχεις CWM e?

 

Από Hisuite περνάω το δικό μου zip που το κατέβασα χωριστά και μου ξαναδίνει να επιλέξω να κατεβάσω. Αν επιλέξω να κατεβάσω κάνει αρκετή ώρα και κόβεται.

Στο φάκελο dload πέρασα την ROM περίπου 1 gb μέγεθος, το μετονόμασα σε update.zip αλλά πάλι το ίδιο error. Μοιάζει σαν να μην ανταποκρίνεται το stock recovery και να μην περνάει τίποτα. Και ξαναπέρασα το 609 stock στο οποίο είμαι αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Από Hisuite περνάω το δικό μου zip που το κατέβασα χωριστά και μου ξαναδίνει να επιλέξω να κατεβάσω. Αν επιλέξω να κατεβάσω κάνει αρκετή ώρα και κόβεται.

Στο φάκελο dload πέρασα την ROM περίπου 1 gb μέγεθος, το μετονόμασα σε update.zip αλλά πάλι το ίδιο error. Μοιάζει σαν να μην ανταποκρίνεται το stock recovery και να μην περνάει τίποτα. Και ξαναπέρασα το 609 stock στο οποίο είμαι αλλά τίποτα.

 

οχι οχι άμα έχεις το zip της 608 καντο unzip και περνα το UPDATE.APP στον dload.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, συνέχισα όλη την διαδικασία και έφτασα στην Β610. Θα περιμένω το ΟΤΑ για την 611, προς το παρόν ξεκούραση. :zzz:

 

Από αύριο οι εντυπώσεις της έκδοσης..

Link to comment
Share on other sites

Το OTA για την 611 εμφανιστηκε; προς το παρον δεν μου εχει εμφανισει κατι. Ρωταω για να δω αν εχει δημιουργηθει κι εμενα το προβλημα με τα OTA
Link to comment
Share on other sites

To to2c πουλάει εδώ και αρκετό καιρό δεν έχει ακουστεί τίποτα για μη original προϊόν οπότε κατά 99.99% πρόκειται για τυπογραφικό λάθος.

 

Έχω αγοράσει και εγω από εκεί τρία αυθεντικά κινητά χωρίς πρόβλημα...παράλληλα υπάρχει και καλή επικοινωνία με τους πωλητές!

 

Έχω ψωνίσει αρκετές φορές όχι μόνο κινητά αλλά και tablet..μόνο μίλα μαζί τους για ποιά έκδοση είναι γιατί δεν βρήκα κάτι σχετικό στη περιγραφή..και κάτι ακόμα!!!για να πετύχεις την τιμή στο HAPPY HOUR πρέπει να πληρώσεις εντός 5λέπτου..αν όχι 5 λεπτό όσο πιο γρήγορα γίνεται γιατί χάνεις την τιμή προσφοράς..

 

 

εννοεις οτι αφου κανεις την παραγγελια αμεσως να κανεις και την πληρωμη,σωστα;

 

σωστά...τουλάχιστον έτσι έγινε όταν πήγα να κάνω μια αγορά στο 5 λεπτό αυξήθηκε μόνη της η τιμή χωρίς να έχω προλάβει να πληρώσω.

Edited by pappasmix
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας καταρχήν ενα μικρό πρόλογο για μην τυχόν παρεξηγήσεων

είμαι ο Γιώργος από Κρήτη που έχω πάρει το honor 6 από το minideal.net που έμπαινα με το nick @skarlis

πλέον θα με βλέπετε με αυτό το nick :respect:

Ευχάριστω

 

πάμε τώρα επί του τηλεφώνου

μετά από 2 πλήρες φορτίσεις με την B610 έχω αυτά τα αποτελέσματα επί τις μπαταρίας θα δούμε λοιπόν ένα βγούν αληθινά αυτά που γραφει

http://i58.tinypic.com/xbdz4z.jpg

θα συνεχίσω κανονικά τις λειτουργίας που του κάνω και όπως δουλεύω το κινητό να δούμε που θα φτάσει

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

τελικά με κανονική χρήση η μπαταρία τα σπάει !!!!

http://i59.tinypic.com/2ibnwk7.jpg

 

:w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t:

 

φιλε μου καλή σου μέρα

δεν μας είπες όμως με πιο uptate έκανες τόσες μέρες λειτουργία

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

 

btw 611 με local update.

 

καλημέρα φιλε μου

καταρχήν την πέρασες? μπορείς να μας πεις ένα έχει τίποτα διαφορες η κάτι καινούργιο

ευχαριστώ

 

Το OTA για την 611 εμφανιστηκε; προς το παρον δεν μου εχει εμφανισει κατι. Ρωταω για να δω αν εχει δημιουργηθει κι εμενα το προβλημα με τα OTA

 

Mηνα καλημέρα τώρα που το τσέκαρα δεν το έχει βγάλει ακόμα σε ΟΤΑ

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φιλε μου

καταρχήν την πέρασες? μπορείς να μας πεις ένα έχει τίποτα διαφορες η κάτι καινούργιο

ευχαριστώ

 

 

 

Mηνα καλημέρα τώρα που το τσέκαρα δεν το έχει βγάλει ακόμα σε ΟΤΑ

Με γεια το nick Γιώργο... Έστρωσε κατα πολύ η μπαταρία παντως με την Β610

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

3 ερωτησεις που ελπιζω να απαντηθουν σε σχεση με αλλες που εχω κανει (καθοτι να υπενθυμισω ασχετος τεχνολογια κινητων και μπορει καποιες ερωτησεις μου να ειναι χαζες).

1) το hisuite μπορει να εγκατασταθει στο pc με το που συνδεουμε το κινητο ή χρειαζεται να το κατεβασουμε απο το επισημο site;

2) ειμαι σε emui 2.3 και Β116SP02. δεν εχω κανει καμια αναβαθμιση απο οταν το πηρα. εχετε προτεινετε καποια εκδοση που τελικα να ειναι οντως καλυτερη και να μην παρουσιαζει προβληματα ειτε drain ειτε οτιδηποτε αλλο;

3) ειναι καλυτερο να κανουμε αναβαθμιση μεσω υπολογιστη ή μεσω του ιδιου του κινητου με wifi; τι διαφορα υπαρχει;

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχετε να προτεινεται μια ζελατινα για την πλατη πισω γιατι γδερνεται ευκολα????

 

καλημέρα φιλε ρίξε μια ματια

Εδω

 

καλή μάρκα είναι αυτές τις Nillkin

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

1)Εγώ προσωπικά κατέβασα το Hisuite στο pc και μόλις σύνδεσα το κινητό στο pc εγκαταστάθηκε στο κινητό.

2)Με τις καινούργιες αναβαθμίσεις η Huawei (Β10 Εmui 3.0 beta) η μπαταρία τα πάει περίφημα. Όσο για την προηγούμενη την Β609 εντελώς χάλια)

3)Δεν ξέρω να σου πώ τι είναι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

1)Εγώ προσωπικά κατέβασα το Hisuite στο pc και μόλις σύνδεσα το κινητό στο pc εγκαταστάθηκε στο κινητό.

2)Με τις καινούργιες αναβαθμίσεις η Huawei (Β10 Εmui 3.0 beta) η μπαταρία τα πάει περίφημα. Όσο για την προηγούμενη την Β609 εντελώς χάλια)

3)Δεν ξέρω να σου πώ τι είναι καλύτερο

ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου Μηνά

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι θα ξενερωσουμε μαζί, που δεν το πιστεύω.

 

Γιάννη,ευτυχώς μας απάντησαν θετικά ως προς την cpu. :rolleyes:

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη,ευτυχώς μας απάντησαν θετικά ως προς την cpu. :rolleyes:

 

Ε προφανώς, απλά η κινέζα ήταν ο μόνος 8πύρηνος που ήξερε :lol:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα 329$ την Παρασκευή για όποιον ενδιαφέρεται στο pandawill : http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=Friday

 

Να πω πως αυτά τα happy deals θέλουν να είσαστε λίγο γρήγοροι, γιατί τα περιμένουν πολλοί . Έχω πάρει ένα Mipad μέσω happy hour και ένα haier κινητό πριν απο 2 χρόνια για τον αδερφό μου απο το pandawill Και είναι μια χαρά το μαγαζί .

Link to comment
Share on other sites

Από πουθενά δεν έχει ακουστικά εκτός άμα το μαγαζί αναφέρει πως δίνει κάποια δώρο.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η β611 μου πέταξε σφάλμα εγκατάστασης, ενώ η 610 πέρασε κανονικά :-/

 

Εγώ την εγκατέστησα χωρίς πρόβλημα... Χμ... Εγώ είμαι stock recover, χωρίς root, χωρίς unlocked bootloader. Εσύ;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την εγκατέστησα χωρίς πρόβλημα... Χμ... Εγώ είμαι stock recover, χωρίς root, χωρίς unlocked bootloader. Εσύ;

 

 

φιλε μου για πες τι διαφορες έχει είδες κάτι διαφορετικό?

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...