Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ψάξεις θα βρεις και κάνα κουπόνι από όποιο μαγαζί ψωνίσεις οπότε τα 10-15$ ίσως τα γλυτώσεις.

Αν θυμάμαι καλά το antelife είναι ένα πρώην scam-site (το Anybuying.com). Αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου.

 

 

 

Σωπα βρε αδερφέ μην αγχωνεσαι μια άποψη εξέφρασες και σ ευχαριστώ γι αυτό... άλλωστε

γι αυτό υπάρχουμε όλοι εδώ για να εκφράζουμε τις απόψεις μας και ο καθένας τα φιλτράρει και πράττει όπως αυτός επιθυμεί. (Πωπω τι είπε ο άνθρωπος):lol:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Πάγωσε τον stock browser αν είσαι root ή στο βήμα που λες ότι διαλέγεις επέλεξε το "Πάντα" ώστε να μην σε ρωτάει κάθε φορά.

2. Στην 609 υπάρχει το ίδιο πρόβλημα.

 

Τελικα διαπιστωσα οτι δεν ειναι ο στοκ browser αλλα browset του ιδιου του facebook που νταβατζιλίκι μας τον φορτωνει. Η αλλαγή γίνεται απο τις ρυθμισεις εφαρμογης στα settings του facebook που ομως δεν δουλευει στο honor.....bingo...στο δικο μου τουλαχιστον.

 

Σε εσας δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο φόρουμ για υποστήριξη οτι πλέον στό ανδροιδ έχει υποστήριξη για ελληνικά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401071 που και πως να το ενεργοποιήσω.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει μα κατεβάσεις την εφαρμογή google κάνεις restart και μετά κάνεις ότι λέει το τοπικ.

 

Το έκανα λειτουργεί αρκετά καλά στο honor 6.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το antelife δεν έχει και πολύ καλή φήμη.

 

Άσχετο αλλά ενδιαφέρων.

Τελικά θα φέρουν το single sim Ευρώπη απο οτι φαίνεται...

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Αποθηκευτικος χώρος > Προεπιλεγμενη Θέση.

Και ορίζεις την Καρτα SD. Με αυτόν τον τρόπο αποθηκεύει τα πάντα (και τα Downloads) στην SD.

 

Αν θες άπλα να αλλάξεις μόνο τα downloads χρησιμοποίησε κάποιον άλλον download manager από το market. Ο ES Explorer που αναφέρει και ο Romanos παραπάνω έχει δικό του download manager.

ευχαριστω για τις απαντησεις σας. virus το βρηκα και βρηκα και το αρχειο που αποθηκευονται προς το παρον.

μερικες ερωτησεις ακομα:

1)ξερει κανεις τι κανουν αυτες οι εφαρμογες; τις χρειαζομαστε ή τις αγνοουμε;

vmall, cast, gamebox, hicare.

2) ειμαι στην 2.3 B116SP02. αξιζει να παω στην επομενη εκδοση;

3)την προσβαση τοποθεσιας την εχουμε ενεργοποιημενη συνεχως; αν ναι πως βαζουμε την αθηνα γιατι μονο κινεζικες πολεις εμφανιζονται ως επιλογες και η αληθεια ειναι οτι δεν θελω να ξερω τον καιρο στην αλλη ακρη του κοσμου.

4) στα δικτυα κινητης τηλεφωνιας εχω βαλει μονο το 2G και η μπαταρια μπορω να πω ειναι αξιοπρεπεστατη. αν το αλλαξω σε 3G/2G auto ή στο 4G/3G/2G auto τι διαφορα θα εχω; στο σημα ή στα ενεργα δεδομενα για το σερφαρισμα;

5) το swype αφορα μονο στη χρηση του πληκτρολογιου;

6) τι ακριβως ειναι το daydream στο μενου ''προβολη'';

7) εχετε εγκατεστημενη εφαρμογη που λεγεται ''μηχανη κειμενο σε ομιλια''; τι κανει ακριβως γιατι δεν μπορω να βρω πως ανοιγει.

8) να υποθεσω το kingsoft office ειναι σαν το microsoft office; ειναι βολικο ή κατεβαζουμε κατι αλλο και το απενεργοποιουμε;

9) @romanos. το sygic (προγραμμα GPS) κανει countdown σε μερες για να μου κλειδωσει ξανα τις δυνατοτητες πλοηγησης. υποθετω ειναι στυλ trial version;

 

συγνωμη για τον καταιγισμο των ερωτησεων

Edited by sakdim
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει μα κατεβάσεις την εφαρμογή google κάνεις restart και μετά κάνεις ότι λέει το τοπικ.

 

Το έκανα λειτουργεί αρκετά καλά στο honor 6.

Ναι αυτό το κατάλαβα και το έκανα όμως χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο Swype το στοκ και δεν βρίσκω εκεί το κουμπί μικρόφωνο εκτός και άν δεν το υποστηρίζει. Εσύ τί πληκτρολόγιο έχεις?

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,δυστυχως το κινητο μου" πεθανε" ,ξαφνικα εκλεισε ενω ειχα γυρω στο 30% μπαταρια και δεν ξανανοιξε ,ενω οταν το βαζω να φορτισει δεν κανει τιποτα σαν να μην παιρνει καθολου ρευμα. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

9) @romanos. το sygic (προγραμμα GPS) κανει countdown σε μερες για να μου κλειδωσει ξανα τις δυνατοτητες πλοηγησης. υποθετω ειναι στυλ trial version;

Τι εννοείς; Ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα :rolleyes:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

3)την προσβαση τοποθεσιας την εχουμε ενεργοποιημενη συνεχως; αν ναι πως βαζουμε την αθηνα γιατι μονο κινεζικες πολεις εμφανιζονται ως επιλογες και η αληθεια ειναι οτι δεν θελω να ξερω τον καιρο στην αλλη ακρη του κοσμου.

 

Αν θυμάμαι καλά, με παρατεταμένο πάτημα πάνω στην πόλη που δεν μας ενδιαφέρει (πχ Πεκίνο κλπ) μας δίνει την επιλογή delete.

Για δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα :rolleyes:

Το ιδιο μου το εκανε και μενα, αφου το κατεβασα απο το playstore και το σεταρα μετα απο μερες (αρκετες) κλειδωσε η πλοηγηση και ζητουσε αγορα....

Link to comment
Share on other sites

Aκυρο το κινητο ανοιξε υστερα απο reboot

Η τυπισσα απο το vickmall μου προτεινε να κανω reset?? Τι λετε να το κανω ,εχω καποιο θεμα με την εγγυηση μετα

Y.Γ: Συγνωμη αν κουραζω αλλα ειμαι εντελως ασχετος

Edited by GeorgeAl
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Romanos σε σένα λειτουργεί η φωνητική πληκτρολόγηση στο Swype τις Huawei? Επειδή δεν βρίσκω το κουμπί μικρόφωνο. Δουλεύεις με άλλο πληκτρολόγιο?
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα, θα ήθελα να ρωτήσω η διαφορά του μοντέλου H60-L02 με το H60-L12 είναι μόνο το NFC?

 

Το NFC και η μεγαλύτερη μνήμη

 

Το ιδιο μου το εκανε και μενα, αφου το κατεβασα απο το playstore και το σεταρα μετα απο μερες (αρκετες) κλειδωσε η πλοηγηση και ζητουσε αγορα....

 

Τι να σας πω εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα με το Sygic.

 

Aκυρο το κινητο ανοιξε υστερα απο reboot

Η τυπισσα απο το vickmall μου προτεινε να κανω reset?? Τι λετε να το κανω ,εχω καποιο θεμα με την εγγυηση μετα

Y.Γ: Συγνωμη αν κουραζω αλλα ειμαι εντελως ασχετος

 

Δοκίμασε να περάσεις την τελευταία stable ROM, δεν χρειάζεται κατά τη γνώμη μου να κάνεις reset αν και δεν θα έχεις κανένα θέμα με την εγγύηση

 

Φίλε Romanos σε σένα λειτουργεί η φωνητική πληκτρολόγηση στο Swype τις Huawei? Επειδή δεν βρίσκω το κουμπί μικρόφωνο. Δουλεύεις με άλλο πληκτρολόγιο?

 

Δεν το δουλεύω το Swype δεν μπορώ να σου απαντήσω

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω αν σας συμβαίνει και σε σας αυτό,

παρατήρησα ότι όταν τραβά φωτογραφία με auto flash, της περισσότερες φορές η φωτογραφία είναι πάρα πολύ φωτισμένη σε σημείο να φαίνεται λες και έχεις τραβήξει την φωτογραφία μέσα σε ομίχλη, σας συμβαίνει και σε εσάς αυτό?

 

Άσχετο, αλλά μήπως όταν τραβάς φωτο το δάκτυλο σου καλύπτει λιγάκι το flash? Στο λέω γιατί στο σημείο που είναι τοποθετημένο εύκολα γίνεται... (από προσωπική εμπειρία :) )

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανείς τρόπο να λειτουργήσει η ομιλία στο Swype HUAWEI?

 

To Swype άμα δεν κάνω λάθος έχει το δικό του Speech Recognition και δεν συνεργάζεται με της Google οπότε άμα θες να το χρησιμοποιήσεις είτε βάλε Swiftkey είτε Touchpal.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που είναι σε EMUI2.3 έχει το πρόβλημα με τα settings του facebook?

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο μου το εκανε και μενα, αφου το κατεβασα απο το playstore και το σεταρα μετα απο μερες (αρκετες) κλειδωσε η πλοηγηση και ζητουσε αγορα....

εγω εβαλα αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sygic.aura. μετα που κλειδωσε εβαλες αλλο προγραμμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θυμάμαι καλά, με παρατεταμένο πάτημα πάνω στην πόλη που δεν μας ενδιαφέρει (πχ Πεκίνο κλπ) μας δίνει την επιλογή delete.

Για δοκίμασε.

τις εχω σβησει τις πολεις. το θεμα ειναι ενεργοποιουμε την επιλογη; ειναι απαραιτητο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι συμβατό με εφαρμογές ηχογράφησης κλήσης? Ειδικά μέσω Bluetooth με ενδιαφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι συμβατό με εφαρμογές ηχογράφησης κλήσης? Ειδικά μέσω Bluetooth με ενδιαφέρει.

 

Κατά τη διάρκεια της κλήσης το κινητό βγάζει αρκετές επιλογές (π.χ. τo Σημειωματάριο είναι πολύ βολικό) και μια από αυτές είναι το record.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά :)

Έχω αποφασίσει να αγοράσω το εν λόγω κινητό και θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα.

Έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες αλλά έχω κάποιες απορίες,αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.

1)Έχω καταλάβει ότι επειδή δεν είναι μεγάλος κόπος τους λες να μην σου κάνουν εγκατασταση το playstore και να μην περασουν την multilanguage,γιατι ετσι κι αλλιως το κινητο έχει Ελληνικα.Αν δεν τα επιλέξω κατα την παραγγελία μου δεν θα προβούν σε μια τετοια ενέργεια σωστά?

2)Κάποιοι λένε ότι ανοιγεται η συσκευασία (μάλιστα καποιοι το ζητούν)για να ελέγξουν το κινητο αν έχει κάποιο θέμα,αλλά αυτο δεν εμπεριέχει κίνδυνο να σου βάλουν μέσα στο κουτι μεταχειρισμένο τηλεφωνο?να έχεις πληρώσει για καινούριο και να παρεις μεταχειρισμένο?

3)Κάποιος φίλος (νομίζω thunder ήταν το nickname του) απο εδω, ανέφερε ότι το πήρε απο το hotmid που έχει και αποθηκη στην Ελλάδα,οπότε έρχεται το κινητο σε μια βδομάδα.Σαν κατάστημα είναι σωστό όσον αφορά το after sales support?Έχει καποιος εμπειρία με θέματα εγγύησης?

4)Aπο τα κινεζομάγαζα έχω απορρίψει το merimobiles,minideal με καποια που διαβασα εδω και μάλλον θα το πάρω απο vickmall που όλοι γραφουν ότι είναι το πιο αξιόπιστο και με το καλύτερο after sales support.Για το to2c που έχει και καλύτερη τιμή,είναι αξιόπιστο όσον αφορά το after sales support?

5)Κάνοντας μια αναζήτηση του τηλεφώνου με φίλτρο Ελλάδας στο Google, βρήκα και ένα Ελληνικό κατάστημα που το πουλάει,το οποίο μάλιστα υπόσχεται και 5 χρόνια εγγύησης http://icell4u.eu/ ! Έχει κάποιος ιδέα τι παίζει με αυτούς?Kάτι δεν μου ακούγεται καλά με 5 χρόνια εγγύησης και μονο 40 ευρώ πάνω απο τους Κινεζους!

6)Kαι κάτι για μελλοντικό σκοπό αφού το πάρω,ξέρει κάποιος αν θα πάρει Android L το μοντέλο?(Με το low audio latency που υπόσχεται η Google να εχει το Android L,είναι πολύ σημαντικό για οποιονδήποτε ασχολείται με την μουσική)Γενικα η huawei υποστηρίζει όσον αφορά το λογισμικό τα μοντέλα της?Τόσα χρόνια είχα samsung που υποστήριζε τα μοντέλα της και δεν ασχολιόμουν με άλλες εταιρείες το τι κάνουν.

Ευχαριστώ προκαταβολικά και σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά πριν να πάρω κάτι το ψάχνω απο παντού! :D

Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη διάρκεια της κλήσης το κινητό βγάζει αρκετές επιλογές (π.χ. τo Σημειωματάριο είναι πολύ βολικό) και μια από αυτές είναι το record.

Ενσωματωμένο call recorder? Πολύ καλό. Γράφει και μέσω Bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που είναι σε EMUI2.3 έχει το πρόβλημα με τα settings του facebook?

 

Ναι υπάρχει πρόβλημα. Κάποιο παιδί πιο πίσω ανέφερε ότι το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και στην 3.0

 

Μπορεί να αναφέρουν και άλλοι αν έχουν το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...