Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είσαι στην Β119 δεν πρόκειται να κάνει ROOT κανένα πρόγραμμα εαν θέλεις να κρατήσεις και την stock recovery για να εχεις τις ΟΤΑ αναβαθμίσεις. Αν ξαναβάλεις την Β118 με οποιοδήποτε προγραμματάκι κάνεις ROOT σε 1 λεπτό. (κατεβάζεις την Β118, την περνάς στην κάρτα σε φάκελο dload και με local update γυρνας στην Β118)

 

Με CWM δεν χάνεις τα ΟΤΑ. Παίρνεις ειδοποίηση, τα κατεβάζεις άλλα δεν γίνονται εγκατάσταση.

Αν κάνεις Root με τα προγράμματα εκτός από τα extra bloadware που περνάνε, περνάνε και malwares όπως το MtkCamera.

Ο καλύτερος τρόπος, ώστε να μην χάσεις και τα ΟΤΑ, είναι να flashαρεις CWM, να κάνεις Root από το CWM και μετά να ξαναflashαρεις την stock recovery.

 

Σε ευχαριστώ φίλε zamanf. Αν κάνω αυτό που μου προτείνεις και μετά ξανακάνω update στη B119 θα χαθεί το root;

 

Για να μην χάνεις το root με κάθε OTA πρέπει να ενεργοποιησεις την "Λειτουργία Επιβίωσης" στον SuperSU αφού πρώτα ενεργοποιησεις το "Ενεργοποίηση Pro".

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Moυ έχει βγει η ψυχή με τα screen protectors. Σήμερα άλλαξα και αυτό που έβαλα έγινε χειρότερο από φουσκάλες από το πρώτο. Έχετε να μου προτείνετε από κάπου να παραγγείλω καλής ποιότητας; Aυτό το tempered glass αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα tempered glass. Ούτε φουσκάλες ούτε τίποτα και καλύτερη προστασία.

Εγώ έχω αυτά που είναι tempered glass μπρος πίσω και είναι μια χαρά.

Μάλλον το πίσω είναι εξίσου σημαντικό γιατί χαράζεται εύκολα κι ίσως σπάει και αυτό.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

OK.. Να δούμε τι θα κάνουμε όταν βγει και η ταινία touchplus. Βάλε-βγάλε και ξαναβάλε πανω σε εκείνη. Σε δουλειά να βρισκόμαστε.. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα δοκιμάσω να την βάλω (όταν βγει) πάνω απο το tempered :P

Το tempered "μπαινοβγαίνει" πάντως.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα tempered glass. Ούτε φουσκάλες ούτε τίποτα και καλύτερη προστασία.

Εγώ έχω αυτά που είναι tempered glass μπρος πίσω και είναι μια χαρά.

Μάλλον το πίσω είναι εξίσου σημαντικό γιατί χαράζεται εύκολα κι ίσως σπάει και αυτό.

 

μια μεμβράνη για μπροστά και μια για πίσω έχει η συσκευασία ?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθαν αυτά και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και σε πολύ καλή τιμή. Απίστευτη ποιότητα πραγματικά.
Link to comment
Share on other sites

μια μεμβράνη για μπροστά και μια για πίσω έχει η συσκευασία ?

 

Ναι. έχει 2 tempered glass μέσα ένα για μπρος και ένα για πίσω.

Έχω πάρει και της nillkin το πακέτο αλλά για πίσω έχει απλή ζελατίνα.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τις nillkin 9h+ που είναι και πιο λεπτό 0.25. Τώρα από αφή το δάχτυλο γλιστράει πολύ καλά έχει ωραία αίσθηση. Έχω όμως μια υποψία ότι σε κάποια σημεία χάνει δεν είμαι σίγουρος.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Από αφή πως πάτε; γιατί ακούστηκε εδώ μέσα ότι με το glass χάνει κλικς.

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την αφή. Σαν να μην υπάρχει.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα μεσα στο σκ να ασχοληθω με το κινητο αλλα λογω πιεσης χρονου δεν το πολυκαταφερα. εκανα οτι εγραφαν πολλοι εδω μεσα για καποιες αναβαθμισεις κινεζικες ωστε να μην εμφανιζονται και γενικα διαφορες συμβουλες για να ρολλαρει το κινητο. εγω απο την πλευρα μου επιβεβαιωνω οτι τα xiaomi piston ακουστικα δουλευουν μια χαρα τουλαχιστον στο ραδιο γιατι σε κληση δεν τα εχω ακομα δουλεψει. λογικα δεν εχουν προβλημα αλλα θα επιβεβαιωσω. 2 πραγματακια θελω να ρωτησω:

1) εχετε να προτεινετε κανενα καλο εχπλορερ για διαχειριση αρχειων γιατι ο stock δεν εξυπηρετει πολυ

2) μπορω με καποιο τροπο τα downloads απο mail κλπ να προσδιορισω εγω που θα κατεβαινουν; εχει καπου ρυθμιση;

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Es explorer

 

Όσο για το δεύτερο δεν γνωρίζω να σου απαντήσω

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

2) μπορω με καποιο τροπο τα downloads απο mail κλπ να προσδιορισω εγω που θα κατεβαινουν; εχει καπου ρυθμιση;

Ρυθμίσεις > Αποθηκευτικος χώρος > Προεπιλεγμενη Θέση.

Και ορίζεις την Καρτα SD. Με αυτόν τον τρόπο αποθηκεύει τα πάντα (και τα Downloads) στην SD.

 

Αν θες άπλα να αλλάξεις μόνο τα downloads χρησιμοποίησε κάποιον άλλον download manager από το market. Ο ES Explorer που αναφέρει και ο Romanos παραπάνω έχει δικό του download manager.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα μεσα στο σκ να ασχοληθω με το κινητο αλλα λογω πιεσης χρονου δεν το πολυκαταφερα. εκανα οτι εγραφαν πολλοι εδω μεσα για καποιες αναβαθμισεις κινεζικες ωστε να μην εμφανιζονται και γενικα διαφορες συμβουλες για να ρολλαρει το κινητο. εγω απο την πλευρα μου επιβεβαιωνω οτι τα xiaomi piston ακουστικα δουλευουν μια χαρα τουλαχιστον στο ραδιο γιατι σε κληση δεν τα εχω ακομα δουλεψει. λογικα δεν εχουν προβλημα αλλα θα επιβεβαιωσω. 2 πραγματακια θελω να ρωτησω:

1) εχετε να προτεινετε κανενα καλο εχπλορερ για διαχειριση αρχειων γιατι ο stock δεν εξυπηρετει πολυ

2) μπορω με καποιο τροπο τα downloads απο mail κλπ να προσδιορισω εγω που θα κατεβαινουν; εχει καπου ρυθμιση;

 

ευχαριστω πολυ

Να σε ρωτησω, τα xiaomi pistons υποστηριζουν λειτουργια με την οποια μπορεις να αλλαζεις και να κανεις skip τραγουδια οταν ακους mp3 με το πατημα κουμπιου?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα μεσα στο σκ να ασχοληθω με το κινητο αλλα λογω πιεσης χρονου δεν το πολυκαταφερα. εκανα οτι εγραφαν πολλοι εδω μεσα για καποιες αναβαθμισεις κινεζικες ωστε να μην εμφανιζονται και γενικα διαφορες συμβουλες για να ρολλαρει το κινητο. εγω απο την πλευρα μου επιβεβαιωνω οτι τα xiaomi piston ακουστικα δουλευουν μια χαρα τουλαχιστον στο ραδιο γιατι σε κληση δεν τα εχω ακομα δουλεψει. λογικα δεν εχουν προβλημα αλλα θα επιβεβαιωσω. 2 πραγματακια θελω να ρωτησω:

1) εχετε να προτεινετε κανενα καλο εχπλορερ για διαχειριση αρχειων γιατι ο stock δεν εξυπηρετει πολυ

2) μπορω με καποιο τροπο τα downloads απο mail κλπ να προσδιορισω εγω που θα κατεβαινουν; εχει καπου ρυθμιση;

 

ευχαριστω πολυ

Για μένα, δεν υπάρχει καλύτερος.

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.fx&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dfx+file+explorer&pcampaignid=APPU_wbUyVOfgHeXnygOwo4GwDg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω αν σας συμβαίνει και σε σας αυτό,

παρατήρησα ότι όταν τραβά φωτογραφία με auto flash, της περισσότερες φορές η φωτογραφία είναι πάρα πολύ φωτισμένη σε σημείο να φαίνεται λες και έχεις τραβήξει την φωτογραφία μέσα σε ομίχλη, σας συμβαίνει και σε εσάς αυτό?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω αν σας συμβαίνει και σε σας αυτό,

παρατήρησα ότι όταν τραβά φωτογραφία με auto flash, της περισσότερες φορές η φωτογραφία είναι πάρα πολύ φωτισμένη σε σημείο να φαίνεται λες και έχεις τραβήξει την φωτογραφία μέσα σε ομίχλη, σας συμβαίνει και σε εσάς αυτό?

Αν έχει ρύθμιση για το iso ή βάλτο στο αυτόματο ή δοκίμασε με χαμηλό, μέχρι 400.

 

Επιδοξος αγοραστής εδώ, μέχρι στιγμής με ένα thl w200s το οποίο θα πάει στην γυναίκα.

Βασικά ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο xiaomi m4,αλλά προς το παρόν με κερδίζει το honor. Ελπιζω να διάλεξα σωστά

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, 2 ερωτησεις για 2 θεματα που δεν την παλευω οσο κι αν εψαξα.

 

1. Μονο απο facebook, τα λινκ μου τα ανοιγει με εναν browser που δεν ξερω ποιος ειναι και δεν μου δινει επιλογη για chrome ή mozilla οπως οταν γινεται απο τα λινκ του gmail ή του twitter ας πουμε. Ο browser αυτος εχει τη δυνατοτητα να του πεις να σου ανοιξει την σελιδα πχ με chrome αλλά είναι σπαστικό να υπαρχει και αυτό τοο επιπλέον βήμα.

 

2. Στα settings του facebook πατωντας "app settings" κολλάει και δεν εμφανίζει τίποτα.

 

 

Please help

Link to comment
Share on other sites

1. Πάγωσε τον stock browser αν είσαι root ή στο βήμα που λες ότι διαλέγεις επέλεξε το "Πάντα" ώστε να μην σε ρωτάει κάθε φορά.

2. Στην 609 υπάρχει το ίδιο πρόβλημα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Στις επόμενες μέρες (για οικονομικους λογους βεβαίως βεβαιως) θα προβω και γω στην αγορά του honor 6 μου.

Εκτός λοιπον απο τα to2c,merimobiles και vickmall με to2c το οικονομικότερο των αξιόπιστων site

το βρήκα στην τιμή των 349,99$ στο antelife.Γνωρίζει κανεις απο εσάς το εν λόγω site;Αν ναι θα μ ενδιέφερε η άποψη σας

θετικη ή μη.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Το antelife δεν έχει και πολύ καλή φήμη.

 

Άσχετο αλλά ενδιαφέρων.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

1. Πάγωσε τον stock browser αν είσαι root ή στο βήμα που λες ότι διαλέγεις επέλεξε το "Πάντα" ώστε να μην σε ρωτάει κάθε φορά.

2. Στην 609 υπάρχει το ίδιο πρόβλημα.

 

Ευχαριστω φιλε για την απαντηση. Δεν ειναι ροοτ το κινητο, εχω επιλεξει το "παντα" αλλα τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Το antelife δεν έχει και πολύ καλή φήμη.

 

Άσχετο αλλά ενδιαφέρων.

 

 

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση αλλωστε για 10-15$ δε σκοπεύω να το ρισκαρω απλα έλεγα μήπως και... οποτε με βλέπω για to2c ή vickmall.

Όσο για το ασχετο όντως πολύ ενδιαφέρον αλλά φοβάμαι πως θα έχει 100€ -200€+ στην τιμή οπως συνηθίζουν εδω να χρεώνουν.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση αλλωστε για 10-15$ δε σκοπεύω να το ρισκαρω απλα έλεγα μήπως και... οποτε με βλέπω για to2c ή vickmall.

Όσο για το ασχετο όντως πολύ ενδιαφέρον αλλά φοβάμαι πως θα έχει 100€ -200€+ στην τιμή οπως συνηθίζουν εδω να χρεώνουν.

 

Αν ψάξεις θα βρεις και κάνα κουπόνι από όποιο μαγαζί ψωνίσεις οπότε τα 10-15$ ίσως τα γλυτώσεις.

Αν θυμάμαι καλά το antelife είναι ένα πρώην scam-site (το Anybuying.com). Αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...