Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ.

Πλέον δεν εμφανίζονται τα on screen buttons.

Φυσικά έχω ενεργοποιημένο το touchplus άλλα όταν κατά λάθος κάνω Swype προς τα πάνω μετακινείται η dock.

Μπορούμε να κάνουμε να μην σηκώνεται η dock ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ.

Πλέον δεν εμφανίζονται τα on screen buttons.

Φυσικά έχω ενεργοποιημένο το touchplus άλλα όταν κατά λάθος κάνω Swype προς τα πάνω μετακινείται η dock.

Μπορούμε να κάνουμε να μην σηκώνεται η dock ;

 

Δεν έχει ρύθμιση μέσα στο menu για να βγουν τα onscreen?

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντύπωση πως κατι δεν πάει καλά με το τσιπ των συσκευών.

Δεν παιζουν τοσο μεγάλες διαφορές απο συσκευή σε συσκευή..

5 ωρες και βαλε κρατάει το G3 με 2κ οθόνη..

 

Τι βγάζει λέει το G3? Άσε φίλε μην το θίγεις..

Link to comment
Share on other sites

Απο το ποστ 2551

 

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. Πρεπει να το ρουταρω πρωτα ετσι ; Και αν ναι πες μου σε παρακαλω ενα καλο-ευκολο ρουτ εξπλορερ.

Σορρυ ειμαι kinda newbie :O

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το NFC πως ενεργοποιείται; Έχω το L12....

 

Ρυθμίσεις -> Ρυθμ. ασύρματων & δικτύων ... Περισσότερα -> NFC

στις συντομεύσεις δεν βλέπω να έχει κάποια τέτοια επιλογή (stable b313).

 

Όσο για το που βρίσκεται η κεραία του NFC, είναι λίγο πάνω από το ηχείο. Μη προσπαθήσεις πιο πάνω-πιο κάτω-πιο δεξιά, δεν θα λειτουργήσει.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

τα themes του honor 6 για emui 3.0 μπαίνουν σε honor 3c με το ίδιο emui? και γενικά γίνεται αλλά βάζοντας το theme στην μνήμη του κινητού στον φάκελο HWthemes η είναι πιο περίπλοκο;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. Πρεπει να το ρουταρω πρωτα ετσι ; Και αν ναι πες μου σε παρακαλω ενα καλο-ευκολο ρουτ εξπλορερ.

Σορρυ ειμαι kinda newbie :O

 

root explorer όπως το είπες. Είναι επί πληρωμή αλλά υπάρχουν οι έμμεσοι τρόποι να το αποκτήσεις. long click και edit. Κάνει και αυτόματο back up το original.

 

τα themes του honor 6 για emui 3.0 μπαίνουν σε honor 3c με το ίδιο emui? και γενικά γίνεται αλλά βάζοντας το theme στην μνήμη του κινητού στον φάκελο HWthemes η είναι πιο περίπλοκο;

 

Δεν ξέρω αν κάνουν, αλλά ναι έτσι μπαίνουν τα θέματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ρύθμιση μέσα στο menu για να βγουν τα onscreen?

Έχει άλλα με gesture up στο κάτω μέρος εμφανίζονται πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την μπαταρία εγώ στην αρχή όταν το είχα αλλάξει σε 720 έπιανα 5.30 οθόνη και 4.30 με 1080.

 

Τελευταία όμως με 720 πιάνω με το ζόρι 4 ώρες με ίδια χρήση. Ανησυχώ κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλαξουμε εμφανισιακά καποια πραγματα στην emui 3.0 με αυτά της 2.3???Πχ καποιος φίλος που το αγόρασε προσφατα...καναμε μια σύγκριση το δικο του στην 2.3 με το δικο μου που φοραει την τελευταία 3.0 b313 με ΟΤΑ την 314 ....και μου αρεσαν περισσότερο πχ τα εικονίδια των ρυθμίσεων που ειναι εγχρωμα αλλα και οι ειδοποιήσεις στην κουρτίνα με ποιο μεγαλα ευδιάκριτα γραμματα..οπως και bold τα εικονίδια στις συντομέυσεις και παλι στην κουρτίνα.....Αλλαζουν αυτά?? πχ με καποια αλλαγή στο xposed?? η κατι αλλο? Ειναι σημαντικο καθως πλεον ειδικα τις ειδοποιήσεις θελω καθε φορα να φοραω γυαλια για να τις βλέπω λογω πεσβυωπίας... Γεραματα...βλεπετε...΄

 

και ενα δευτερο...θυμήστε μου πως μπορουμε να βαζουμε κατα την δημιουργία επιθετο και ονομα σε ξεχωριστα πεδία...χωρίς την εφαρμογή που αναφερετε στην πρωτη σελιδα..Δεν θελω να βαλω δευτερη εφαρμογή για επαφες...Υπαρχει αλλος τρόπος?

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

φιλε,πριν 20 μερες αγόρασα ενα

 

Και βγάζει 5+ ώρες οθόνη?? Που έχεις την φωτεινότητα?? στο 10%?? Για πέρνα από το αντίστοιχο thread και βρές μου έναν με 5+ ώρες.. Επίσης έχεις το honor.. το G3 αγορασμένο πριν 20 μέρες και ψάχνεσαι και για άλλο κινητό???:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Ρυθμ. ασύρματων & δικτύων ... Περισσότερα -> NFC

στις συντομεύσεις δεν βλέπω να έχει κάποια τέτοια επιλογή (stable b313).

 

Όσο για το που βρίσκεται η κεραία του NFC, είναι λίγο πάνω από το ηχείο. Μη προσπαθήσεις πιο πάνω-πιο κάτω-πιο δεξιά, δεν θα λειτουργήσει.

Ευχαριστώ! Είχα στραβωθεί και δεν το έβρισκα!

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια φιλος εχει την ιδια συσκευη και εχει ενα προβλημα, του κανει επανεκινηση συνεχεια.

Με το που ανοιγει το κινητο,αμεσως κανει παλι επενεκινηση. Εχω κι εγω το ιδιο τηλεφωνο

και δεν μου το εχει κανει ποτε αυτο.Ξερετε τι μπορει να παιζει??

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια φιλος εχει την ιδια συσκευη και εχει ενα προβλημα, του κανει επανεκινηση συνεχεια.

Με το που ανοιγει το κινητο,αμεσως κανει παλι επενεκινηση. Εχω κι εγω το ιδιο τηλεφωνο

και δεν μου το εχει κανει ποτε αυτο.Ξερετε τι μπορει να παιζει??

 

Δοκίμασε να περάσει μια FULL ROM με τα 3 κουμπιά?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσει μια FULL ROM με τα 3 κουμπιά?

Οχι δεν ξερει το παιδι. Θα του πω να μου το φερει να το κανω εγω. Λες να ξεκολλησει ετσι? Υπαρχει αλλος τροπος?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ξερει το παιδι. Θα του πω να μου το φερει να το κανω εγω. Λες να ξεκολλησει ετσι? Υπαρχει αλλος τροπος?

 

Δεν μπορώ να το ξέρω, απλά θα δοκιμάσουμε πράγματα...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και βγάζει 5+ ώρες οθόνη?? Που έχεις την φωτεινότητα?? στο 10%?? Για πέρνα από το αντίστοιχο thread και βρές μου έναν με 5+ ώρες.. Επίσης έχεις το honor.. το G3 αγορασμένο πριν 20 μέρες και ψάχνεσαι και για άλλο κινητό???:wacko:

 

Πήρα μωρέ Ένα για το κορίτσι.

Στο αυτόματο το έχει.

 

 

 

Εν τω μεταξύ Αυτό με την διάρκεια μπαταρίας στο 720,έχει κι άλλος βλέπω...

Τι γίνεται ρε παιδί μου...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα honor 6 H60-L02 .Στο δικτυο της wind δουλευω κανονικα 3g 4g ?

 

Καλησπέρα, ναι κανονικότατα

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες ξερει κανενας σας πως ενεργοποιω το 4g στην συσκευη μου ; Εχω στειλει το μηνυμα για το 4g και εχω ηδη ετοιμη καρτα 4g επισης η πολη μου βρισκεται μεσα στις περιοχες που καλυπτει η cosmote. Ομως οταν παταω το κουμπι για να ενεργοποιησει το 4g(αυτο το 4g στην μπαρα) δεν το ενεργοποιει και προφανως δεν δειχνει και το σημα του 4τζι πανω στις μπαρες σηματος... Καμια ιδεα ; Επισης θα το εκτιμουσα αν καποιος μου προτεινε ενα τροπο να αλλαξω αυτο το σαπιο ασπρο interface κατα προτιμηση σε μαυρο. Ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Εχω την εξης εκδοση: OTA-EMUI3.0_H60-L02_4.11.16 και μου εχει βγει ειδοποιηση να κανω αναβαθμιση σε OTA-EMUI3.0_H60-L02_4.11.16-4.12.1 ,προσπαθω να κανω την αναβαθμιση αλλα οταν κανει επανακκινηση το κινητο με βγαζει σε recovery mode και δεν γινεται τελικα η εγκατασταση,εχω ψαξει μεσα στους φακελους και υποφακελους οταν ειμαι σε revovery mode αλλα δεν κανει κατι.Πως μπορω να κανω την αναβαθμιση?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

 

και ενα δευτερο...θυμήστε μου πως μπορουμε να βαζουμε κατα την δημιουργία επιθετο και ονομα σε ξεχωριστα πεδία...χωρίς την εφαρμογή που αναφερετε στην πρωτη σελιδα..Δεν θελω να βαλω δευτερη εφαρμογή για επαφες...Υπαρχει αλλος τρόπος?

Εγώ μέχρι προτεινος είχα αλλάξει το local.prop όπως είναι στη πρώτη σελιδα που έλεγε για τα κινεζικά στο dialer και δούλευε κανονικά το πεδίο με το επιθετο...τώρα εκανα κάτι...δεν έχω καταλάβει ακριβως και δεν μου δουλεύει...μου φαίνεται πρεπει να το ξαναπέρασω..

 

Είμαι στη 310 l02

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...