Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ όταν παράγγειλα, η νιλκιν προσέφερε πακέτο είτε δύο tempered μπρος-πίσω, είτε μπρος tempered κ πίσω ζελατίνα για λόγους κόστους.

Πλέον το σετ με γυαλί μπρος-πίσω κοστίζει όσο κόστιζε με 1 γυάλινη.

 

 

 

Εμένα αυτό που με τρώει είναι αν δουλεύει το touchplus με tempered, γιατί δεν παίζει να αφήσω την οθόνη ακαλυπτη.

Ακόμα κ το gorilla 3,ραγίζει πανεύκολα.

 

 

Εμένα δεν έχει γίνει ακόμα shipping άλλωστε χθες το παρηγγειλα απο to2c και έβαλα και ενα tempered glass που στο chat με την Susan μου έγραψε πως είναι front.Δε το συζηταω καν για μένα να μην έχει tempered glass και θήκη το κινητό.Πιστευω πως εχεις τη καλυτερη δυνατη προστασια.Ασε που αμα θες κάποια στιγμη να το πουλήσεις το πουλάς σα καινούργιο :p.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε νέα ρομ B307SP03 δεν ξέρω πολλά και δεν την βλέπω στο site emui αλλά στο 4pda λένε ότι έρχεται με OTA στην B121SP06
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει γίνει ακόμα shipping άλλωστε χθες το παρηγγειλα απο to2c και έβαλα και ενα tempered glass που στο chat με την Susan μου έγραψε πως είναι front.Δε το συζηταω καν για μένα να μην έχει tempered glass και θήκη το κινητό.Πιστευω πως εχεις τη καλυτερη δυνατη προστασια.Ασε που αμα θες κάποια στιγμη να το πουλήσεις το πουλάς σα καινούργιο :p.

Φίλου μου, κινητό με γοριλα3 του έπεσε κ έκανε ένα τεράστιο ράγισμα με τη μία..

Μόνο όταν γίνει προσιτή η Sapphire, δε θα βάλω τεμπερντ.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύ σας πειράζουν τα κινέζικα στον Dialer και τα SMS, ειδικά στα SMS άμα δεν το έβλεπα σε screenshot ούτε που θα το καταλάβαινα. :lol: Δεν χρησιμοποιώ SMS. Άντε για τον Dialer πάει στα κομμάτια θέλετε να ξέρετε από που σας παίρνουν. :X Περίμενε τον Virus να σου δώσει τα stock, αφού έχουμε πει, πριν από κάθε flash backup ή τουλάχιστον backup αυτό που πάμε να πειράξουμε :rolleyes:

Μα το κανει backup αυτόματα από κάτω οποίο αρχείο πειραζουμε

Link to comment
Share on other sites

Μα το κανει backup αυτόματα από κάτω οποίο αρχείο πειραζουμε

 

Άμα δεν κάνω λάθος αυτό που δείχνει γίνεται μόνο μέσω του Root Explorer, όχι αν flashareis κάτι από CWM.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν κάνω λάθος αυτό που δείχνει γίνεται μόνο μέσω του Root Explorer, όχι αν flashareis κάτι από CWM.

Ναι, σε αυτό το αρχείο αλλάζουν 4 γράμματα

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα αντιγράψω τις επαφές και τα αρχεία δεδομένων από το παλιό κινητό στο Ηonor 6; Το παλιό έχει android 2.3.6,

 

το κατάλληλο section για αυτό το θέμα είναι Μyphone>MyForum>MyAndroid. Σε αυτό το τμήμα που είσαι συζητάμε για την συσκευή Honor 6 συγκεκριμένα ,ενώ αυτό που ρωτάς ανήκει στις λειτουργίες του Android γενικότερα.

 

ΥΠ. χωρίς να θέλω να σε θίξω αλλα πως θα σου φαινόταν αν κάποιος αγόραζε μια Ferrari F458 και είχε απορία πως φουσκώνουν τα λάστιχα ??......

....... και το ρώταγε σε forum των Tifosi ??

Edited by mixalisvk
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. για το κινητο μας αυτα ειναι τα αυθεντικα καινουργια ακουστικα ή ειναι πιο παλια εκδοση; http://www.vickmall.com/cool-huawei-honor-engine-in-ear-earphone-3-5mm-stereo-headphones-with-mic.html

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. για το κινητο μας αυτα ειναι τα αυθεντικα καινουργια ακουστικα ή ειναι πιο παλια εκδοση; http://www.vickmall.com/cool-huawei-honor-engine-in-ear-earphone-3-5mm-stereo-headphones-with-mic.html

 

ευχαριστω

μόλις μου ήρθαν... Τρομερά!! Αξίζουν!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί η B307SP03 δεν είναι σε επίσημο site?

 

Συνήθως ανεβαίνει λίγα 24ωρα μετά το ΟΤΑ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η B307SP03 δεν είναι σε επίσημο site?

Είναι εδώ: http://consumer.huawei.com/cn/support/downloads/detail/index.htm?id=31542

και στο mediafire μου πλέων :D

 

Συνήθως ανεβαίνει λίγα 24ωρα μετά το ΟΤΑ.

 

βγήκε ΟΤΑ??

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω που είναι την κατέβασα εχθές, απλά αναρωτιέμαι γιατί δεν είναι στο γνωστό emui site. OTA αυτή ρομ έρχεται προς το παρόν σε αυτούς που έχουν B121SP06
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Θέλω να πάρω την έκδοση H60-L12. Eλπίζοντας ότι δεν θα με πάρετε με τις πέτρες θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Τι ακριβώς σημαίνει το να γίνει το τηλ. root και σε τι βοηθάει αυτό το χρήστη;

2. Μπορώ να το κάνω εγώ ή να ζητήσω να το κάνουν οι κινέζοι;

3. Εφόσον κατεβάσεις τα Google services μπορείς να κάνεις συγχρονισμο επαφών calendar κλπ με το gmail;

Αν υπάρχει κάποιο άλλο topic γαι απαντήσεις σε αυτά που ρωτάω μπορέιτε να μου πείτε ποιο είναι;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Θέλω να πάρω την έκδοση H60-L12. Eλπίζοντας ότι δεν θα με πάρετε με τις πέτρες θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Τι ακριβώς σημαίνει το να γίνει το τηλ. root και σε τι βοηθάει αυτό το χρήστη;

2. Μπορώ να το κάνω εγώ ή να ζητήσω να το κάνουν οι κινέζοι;

3. Εφόσον κατεβάσεις τα Google services μπορείς να κάνεις συγχρονισμο επαφών calendar κλπ με το gmail;

Αν υπάρχει κάποιο άλλο topic γαι απαντήσεις σε αυτά που ρωτάω μπορέιτε να μου πείτε ποιο είναι;

Ευχαριστώ

 

1. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645021#post3645021

2. Μπορείς εσύ με οδηγό από την πρώτη σελίδα, οι Κινέζοι δεν νομίζω να στο κάνουν, τουλάχιστον για το συγκεκριμένο κινητό

3. Οδηγός στην πρώτη σελίδα για το πως θα κάνεις Sync Calendar/Contacts

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Θέλω να πάρω την έκδοση H60-L12. Eλπίζοντας ότι δεν θα με πάρετε με τις πέτρες θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Τι ακριβώς σημαίνει το να γίνει το τηλ. root και σε τι βοηθάει αυτό το χρήστη;

2. Μπορώ να το κάνω εγώ ή να ζητήσω να το κάνουν οι κινέζοι;

3. Εφόσον κατεβάσεις τα Google services μπορείς να κάνεις συγχρονισμο επαφών calendar κλπ με το gmail;

Αν υπάρχει κάποιο άλλο topic γαι απαντήσεις σε αυτά που ρωτάω μπορέιτε να μου πείτε ποιο είναι;

Ευχαριστώ

 

1. Αν δεν ξέρεις τι σημαίνει root πιθανότατα δεν το χρειάζεσαι τότε. Βοηθάει στο να έχεις δικαιώματα διαχειριστή.

2. Μπορείς να το κάνεις μόνος σου και καλύτερα να μην στο κάνουν οι Κινέζοι (Δες το 1ο post).

3. Όχι, πρέπει να εγκαταστήσεις τα contacts και calendar sync (Δες το 1ο post).

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω που είναι την κατέβασα εχθές, απλά αναρωτιέμαι γιατί δεν είναι στο γνωστό emui site. OTA αυτή ρομ έρχεται προς το παρόν σε αυτούς που έχουν B121SP06

 

Είναι στο customized version τελικά http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=99

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θελω να κανω μια ερωτηση που ισως να ειναι χαζη αλλα πραγματικα δεν ξερω :P

Έψαχνα γενικα εφαρμογες στο app center και διαπίστωσα ότι έχει εφαρμογες που στο google play ειναι επί πληρωμή αλλά στο app center δεν τις έχει επί πληρωμή!Αν κάνεις install μια εφαρμογη απο app center χρεώνεσαι μέσω του google play ή είναι φάση aptoide κτλ?Γιατί κατέβασα τον n7 player από app center και έπειτα μπαίνοντας στο google play είχα εγκατεστημένη την έκδοση που κάνει 3,5 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν μπορεί να σου πάρει λεφτά χωρίς την επιβεβαίωση σου. Από την άλλη πολλές εφαρμογές ζητάνε επιβεβαίωση πληρωμής από το σερβερ η δεν ξέρω που και στο τέλος δεν σου παρέχουν τις δυνατότητες προ η πρεμιουμ
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να παρακαλέσω όσους βάζουν αναβαθμίσεις για το L02 να τοποθετούν ταυτόχρονα τις αντίστοιχες και για το L12!

Ευχαριστώ!

Μετά από 10 μέρες δοκιμής

1) Η ext μπαταρία σλιμ τα σπάει!

2) Η κάρτα 64/αρα στα 10cl πολύ καλή!

3) Το αλουμίνιο εντυπωσιακό

4) Το temp πίσω, τζάμι!

5) Το toch plus σπαστικό και μόνο αν θέλετε 100% οθόνη, μη χρηστικό! Περιμένω να χαλάσει για να βάλω το temp!

6) Τα παιχνίδια πάνε σφαίρα...

7) Τα προγράμματα σφαίρα..

8) GPS σούπερ

9) Τα πιστόνια XIAOMI ακουστικά μαμάτα!

10) Αναμένοντας σοβαρό ενδιαφέρων στο XDA για ρουτ και άλλες ρομ (επίσημες και μη)!

11) To forum μας εδώ είναι τρέλα!

12)(Προπονητής) Δεν είμαι πωλητής και δεν έχω σχέση με την Huawei!!!!!!!

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να παρακαλέσω όσου βάζουν αναβαθμίσεις για L02 να τοποθετούν ταυτόχρονα και για το L12!

Ευχαριστώ!

Μετά από 10 μέρες δοκιμής

1) Η ext μπαταρία σλιμ τα σπάει!

2) Η κάρτα 64/αρα στα 10cl πολύ καλή!

3) Το αλουμίνιο εντυπωσιακό

4) Το temp πίσω, τζάμι!

5) Το toch plus σπαστικό και μόνο αν θέλετε 100% οθόνη, μη χρηστικό! Περιμένω να χαλάσει για να βάλω το temp!

6) Τα παιχνίδια πάνε σφαίρα...

7) Τα προγράμματα σφαίρα..

8) GPS σούπερ

9) Τα πιστόνια XIAOMI ακουστικά μαμάτα!

10) Αναμένοντας σοβαρό ενδιαφέρων στο XDA για ρουτ και άλλες ρομ (επίσημες και μη)!

11) To forum μας εδώ είναι τρέλα!

12)(Προπονητής) Δεν είμαι πωλητής και δεν έχω σχέση με την Huawei!!!!!!!

 

δεν γίνεται root με το εργαλείο του virusplus? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...