Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυριο βραδυ θα ανεβασω φωτογραφιες και θα δοκιμασω και GPS εν κινηση.Το κινητο για τα λεφτα του ειναι απιστευτο.Κορυφαιο VFM,εξαιρετικη κατασκευη και απιστευτα ελαφρυ για το μεγεθος του.Παιρνει δε 2 κανονικες SIM,ουτες κοψιματα ουτε τιποτα.

Σχετικα με την ρομ,μια Κινεζικη εφαρμογη ειδα (κατι παιχνιδια).Δεν εχω προλαβει να το σκαλισω οσο θα θελα.

Σιγουρα οσοι το παραγγειλετε δεν θα χασετε τα λεφτα σας.Ειναι ποιοτικοτατη συσκευη,ισως η ποιοτικοτατη Κινεζικη αξιας μεχρι 260$ (συγκεκριμενα το Ιοcean X7S) που εχω αγορασει

Δεν μπορω να πω πολλα για τη χρηση καθως παντα ψαχνω τις πιο vfm συσκευες και οχι με τα δυνατοτερα χαρακτηριστικα ενω εδω και 5 μηνες ειμαι με ΜΤΚ6572 και 512ΜΒ ram και με καλυπτει.

Αν χρειαζεστε 2GB ram οπωσδηποτε πατε αλλου.Σε διαφορετικη περιπτωση δεν υπαρχει αλλη επιλογη...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει ο proximity. Αναφέρει ότι έχει, αλλά δεν δουλεύει. Δοκίμασα και με το Proximity sensor finder. Για ckeck όποιος το πήρε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει ο proximity. Αναφέρει ότι έχει, αλλά δεν δουλεύει. Δοκίμασα και με το Proximity sensor finder. Για ckeck όποιος το πήρε.

Εμενα λειτουργει κανονικα.Απλα στην αρχη οταν το βαζα στο αυτι προεξειχε απο το κεφαλι λογω μεγεθους και δεν εκλεινε η οθονη.:lol:

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

 

αν μπορεις φιλε μου βγαλε το κινιτο καμια να το δουμε και επισης μια ερωτηση να πληκτρα ειναι φωτιζομενα η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει ο proximity. Αναφέρει ότι έχει, αλλά δεν δουλεύει. Δοκίμασα και με το Proximity sensor finder. Για ckeck όποιος το πήρε.

 

απο που το εχεις αγορασει ?εχεται ολοι τις ιδιες ρομ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παντως απο φωτο μια χαρα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει ο proximity. Αναφέρει ότι έχει, αλλά δεν δουλεύει. Δοκίμασα και με το Proximity sensor finder. Για ckeck όποιος το πήρε.

 

Για τον proxymity μπορείτε να δείτε εδώ:

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=580130&st=220#entry32776257

Link to comment
Share on other sites

2014-07-17 15:43, Item handed over to customs authority for final delivery, IPS

 

αντε... φτανουν κι εμενα... αυτο με τα ρωσικα για τον proximitiy το διαβασε καποιος? τι λεει ?

Link to comment
Share on other sites

μ αρεσει,εκανες καποια ρυθμιση η απλα τραβηξες με το νορμαλ mode?

 

Καμία ρύθμιση, όλα στο auto. Απλά είναι καλή η κάμερα. Και απόγευμα που τράβηξα, πάλι καθαρές βγήκαν.

 

O proximity δουλεύει, αλλά έχει πολύ χαμηλές τιμές και δεν πιάνει το κατώφλι που έχουν μάλλον σετάρει στο calibration. Θέλει απλά να το κάνω root και να δώσω τις σωστές τιμές από το Engineer Mode των MTK, μέσω mobile uncle. To είχα κάνει και στο THL W200s που είχα παλιότερα, είχε ακριβώς το ίδιο θέμα.

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν γίνεται root με τίποτα από τα γνωστά προγράμματα το ρημάδι. Ούτε root genious, ούτε Vroot, ούτε Kingo, ούτε Framaroot. Αν βρείτε πουθενά καμιά παραπομπή, γράψτε το...

Link to comment
Share on other sites

Καμία ρύθμιση, όλα στο auto. Απλά είναι καλή η κάμερα. Και απόγευμα που τράβηξα, πάλι καθαρές βγήκαν.

 

O proximity δουλεύει, αλλά έχει πολύ χαμηλές τιμές και δεν πιάνει το κατώφλι που έχουν μάλλον σετάρει στο calibration. Θέλει απλά να το κάνω root και να δώσω τις σωστές τιμές από το Engineer Mode των MTK, μέσω mobile uncle. To είχα κάνει και στο THL W200s που είχα παλιότερα, είχε ακριβώς το ίδιο θέμα.

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν γίνεται root με τίποτα από τα γνωστά προγράμματα το ρημάδι. Ούτε root genious, ούτε Vroot, ούτε Kingo, ούτε Framaroot. Αν βρείτε πουθενά καμιά παραπομπή, γράψτε το...

δεν το πηρες ρουταρισμενο?αν βρεις τις σωστες ρυθμισεις για το προξιμιτι να μας τις γραψεις.

 

αυτο το δοκιμασες?

http://www.shuame.com/en/root/

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ακουστικά μέσα, μόνο σιλικονάτη πλάτη και ένα screen film. Ροοταρισμένο δεν παίρνω ποτέ κανένα κινητό, προτιμώ να το κάνω μόνος μου.

 

Έγινε τελικά root με την δεύτερη, με το Root genious. Το calibration μέσω Engineer Mode δεν δέχεται να του καρφώσεις τιμές. Μάλλον θέλει να πειράξω κάποιο αρχείο. Θα το βρω, που θα πάει. Θα τσεκάρω και τους ρώσους που έδωσε ο Kobi.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ακουστικά μέσα, μόνο σιλικονάτη πλάτη και ένα screen film. Ροοταρισμένο δεν παίρνω ποτέ κανένα κινητό, προτιμώ να το κάνω μόνος μου.

 

Έγινε τελικά root με την δεύτερη, με το Root genious. Το calibration μέσω Engineer Mode δεν δέχεται να του καρφώσεις τιμές. Μάλλον θέλει να πειράξω κάποιο αρχείο. Θα το βρω, που θα πάει. Θα τσεκάρω και τους ρώσους που έδωσε ο Kobi.

Recalibration δοκιμασες?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=902221

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά σε πάει στο engineer mode/proximity sensor. Αλλά δεν δουλεύει στο 7320, ούτε και η συντόμευση του dialer, δεν σε πάει πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά σε πάει στο engineer mode/proximity sensor. Αλλά δεν δουλεύει στο 7320, ούτε και η συντόμευση του dialer, δεν σε πάει πουθενά.

Ανοιξε το built.prop και δες αν εχει τιμες μεσα για proxy sensor........

Εννοειται με καποιον root explorer, ετσι?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει. Ούτε των ρώσων το *#9527#* δουλεύει...

Εισαι root σιγουρα? Το τσεκαρες με κανεναν root checker?

Δεν παμε καλα μου φαινεται και το περιμενω απο μερα σε μερα........Eυτυχως οχι για κυριο τηλεφωνο αφου πηρα και το Xiami Mi3 μαζι!:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά σε πάει στο engineer mode/proximity sensor. Αλλά δεν δουλεύει στο 7320, ούτε και η συντόμευση του dialer, δεν σε πάει πουθενά.

Αν κατάλαβα καλά, επειδή δεν έχεις root access, δεν μπορεί να παίξει το MobileUncle, και καθώς δε δουλεύει κάποιο γνωστό dialer shortcut, δεν μπορείς να μπεις στο Engineer Mode.

 

Δοκίμασες κάτι σαν αυτό;

Αν τυχόν και αυτό θέλει root (δεν αναφέρει κάτι σχετικό στην περιγραφή), πες μου να σου στείλω ένα άλλο ανάλογο, το "MTK Engineering Mode No Ads version 2014.01.12", το οποίο χρησιμοποιώ εγώ. Αυτό όντως δε θέλει root, και μάλιστα είναι και εξαιρετικά μικρό (μόλις 5.5ΚΒ!) Το μόνο περίεργο είναι ότι για κάποιο λόγο το κατέβασαν πρόσφατα από το Play Store.

Ευτυχώς έχω κρατήσει μια κόπια του apk στο δίσκο μου...

Link to comment
Share on other sites

Root είχα. Καθαρό μυαλό από την κούραση δεν είχα.

 

Βάζοντας *#9527*# (και όχι *#9527#*), μπήκα στο μενού της παραμετροποίησης τελικά, App, Procalibration, start, pass, πίσω και close και ο σένσορας πήρε πιό σωστό calibration και τώρα δουλεύει μιά χαρά.

 

Ευχαριστώ τα παιδιά που βοήθησαν.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και το δευτερο απο vickmall και επισης το Proximity Sensor δουλευει αριστα.

Δεν εχω βρει καποιο μειον ειλικρινα για αυτη τη συσκευη.GPS δεν εχω δοκιμασει ακομα αλλα το απογευμα που θα κινουμαι θα προσπαθησω.

Το απολυτο VFM στις 5.5 ιντσες!Το προτεινω ακομα και σε αυτους που ψαχνουν μεχρι 5 ιντσες γιατι το βαρος του ειναι απιθανο!Το μεγεθος συνηθιζεται πανευκολα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Χτες το απόγευμα, πήγα να σετάρω το mail μου στο 7320 (όχι το Gmail, άλλο, κανονικό mail, από το site που έχω). Η διαδικασία δεν ολοκληρώθηκε ποτέ, κολλούσε στην επιβεβαίωση των πρωτοκόλλων SSL/TTS του mailserver.

 

Στο καπάκι πήγα να μπω στο mail από τον υπολογιστή, δεν έμπαινε, έχεις λέει λάθος password. Τσεκάρω mail από το tablet, το ίδιο, λάθος password, μπαίνω στο cpanel, αλλάζω password, μπαίνω τελικά στο mail. Σε μισό λεπτό σκάνε καμιά 30αριά spam mail (που δεν είχα ποτέ θέμα σε αυτόν τον λογαριασμό με spam).

 

Πάω στο Coolpad, σταματάω την διαδικασία επιβεβαίωσης του mail και διαγράφω τον λογαριασμό. Εκ των υστέρων μαθαίνω ότι έπεσε το site, το mail και εν τέλει έμαθα ότι έπεσε και όλος ο server που ήταν το site μέσα, η IP του μπήκε black list (μαζί με 2-3 άλλα site που ήταν στον ίδιο server).

 

Αυτήν την στιγμή όλα επανήλθαν, εγώ σκανάρω τα πάντα στο τοπικό μου δίκτυο για ιούς και malware, τα πάντα είναι καθαρά όπως το περίμενα.

 

Δεν ξέρω τι σκ@τ@ κινεζιές έχει μέσα το 7320 (ξήλωσα 2-3 εκ των υστέρων που το έκανα root), αλλά δεν μου άρεσε που δεν μου άρεσε η MIUI, μετά από αυτό το βλέπω πολύ χλωμό να την κρατήσω στο F1 που περιμένω.

 

Το site που έχω και ο server που το κρατάει, είναι σε παλιό PHP, αλλά πάλι για να μπορέσει να αλλάξει password, κάποιο backdoor άνοιξε η MUIU του 7320 και έστειλε το password που πληκτρολόγησα εγώ εκείνη την ώρα. Οπότε φυλαχτείτε οι επόμενοι κάτοχοι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφεις είναι πολύ σοβαρό.

Είσαι σίγουρος ότι προήλθε από το CoolPad ?

Έχεις πρόσβαση στα logfiles του server ή μπορείς να ζητήσεις από την εταιρία που σου κάνει hosting να το ελέγξεις ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...