Jump to content

iOS 8


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης μπορείς να φτιάξεις 2 διαφορετικές βιβλιοθήκες και όταν συνδέεις το δικό σου iphone να επιλέγεις την δική σου βιβλιοθήκη και η κοπέλα σου να επιλέγει την δική της βιβλιοθήκη. Εγώ έτσι έχω το δικό μου.

 

@DINFUN ευχαριστώ και πάλι Κωνσταντίνε. Θα δοκιμάσω και θα επανέλθω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παίδες ..ίσως να ειμαι off topic αλλά δεν βρήκα κατι παρόμοιο.. Η κοπέλα μου έχει το 5c και εγω iPad 4 αλλά έχουμε ένα υπολογιστή ,, κανω sync με App Store και μου περνάει και τις εφαρμογές απο το 5c της κοπελιάς μου. Γίνεται με ένα υπολογιστή 2 διαφορετικά app store;;και πως;;;

Ευχαριστω.

 

το καλύτερο που έχε να κάνεις κι αυτό ακολουθώ με την γυναίκα μου, είναι να δημιουργήσεις διαφορετικό user στο υπολογιστή σου, και να ησυχάσεις. Τώρα εάν θέλεις να έχεις κοινό λογαριασμό αγοράς από το App Store μπορείς να χρησιμοποιήσεις έναν, αλλά με διαφορετικά Apple ID'S Ρυθμίσεις >iTunes & App Store και βάζεις το ίδιο Apple ID ενώ στς Ρυθμίσεις >iCloud ο καθένας έχει το δικό του. Εδώ να αναφέρουμε πως οι εφαρμογές θα ξεχωρίζουν ανά Apple ID. Ειδάλλως ακολουθείς αυτο που ανέφρε ο @stendor

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ...νομιζω όμως το εχω κάνει αυτο και δεν απέδωσε. Μήπως παίζει κατι άλλο;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης μπορείς να φτιάξεις 2 διαφορετικές βιβλιοθήκες και όταν συνδέεις το δικό σου iphone να επιλέγεις την δική σου βιβλιοθήκη και η κοπέλα σου να επιλέγει την δική της βιβλιοθήκη. Εγώ έτσι έχω το δικό μου.

 

@DINFUN ευχαριστώ και πάλι Κωνσταντίνε. Θα δοκιμάσω και θα επανέλθω.[/quote

 

Πως μπορω να φτιάξω 2 βιβλιοθήκες;;;]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ...νομιζω όμως το εχω κάνει αυτο και δεν απέδωσε. Μήπως παίζει κατι άλλο;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης μπορείς να φτιάξεις 2 διαφορετικές βιβλιοθήκες και όταν συνδέεις το δικό σου iphone να επιλέγεις την δική σου βιβλιοθήκη και η κοπέλα σου να επιλέγει την δική της βιβλιοθήκη. Εγώ έτσι έχω το δικό μου.

 

@DINFUN ευχαριστώ και πάλι Κωνσταντίνε. Θα δοκιμάσω και θα επανέλθω.

 

Πως μπορω να φτιάξω 2 βιβλιοθήκες;;;

Για να φτιάξεις νέα βιβλιοθήκη διάβασε το παρακάτω http://support.apple.com/kb/HT1589

Από εκεί και πέρα θα ακολουθείς την ίδια διαδικασία συγχρονισμού όπως κάνεις μέχρι τώρα. Απλά κάθε φορά που θα θες να συγχρονίσεις τα κινητά σας θα διαλέγεις την βιβλιοθήκη που αντιστοιχεί στο κινητό σας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει η GM; Ο Stendor τι γραφει πανω ; :)

 

H GM έχει δοθεί στους developers με το πέρας της εκδήλωσης :)

Link to comment
Share on other sites

H GM έχει δοθεί στους developers με το πέρας της εκδήλωσης :)

 

Τωωωωρα η GM ?

Σε 5 μερουλες αριβαρει η final 8.0 :yahoo:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω την beta 5 Δεν μου βγάζει ΟΤΑ αναβάθμιση. Πρέπει να την πέρασω manual?
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω την beta 5 Δεν μου βγάζει ΟΤΑ αναβάθμιση. Πρέπει να την πέρασω manual?

 

Προχώρησε σε manually update (shift+update iTunes) for PC (alt+update) for Mac

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πόσο χώρο στη μνήμη πιάνει η 8;

 

για iphone 5s καπου στο 1,9 GB

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω σε κατι βιντεακια οτι εχει διορθωθει και το κομοιασμα στο spotlight?:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο iOS 8 μέσω ΟΤΑ. Στο iTunes δεν έχει εμφανίζει κάτι.

 

Edit: Βγάζει ήδη error. Θα γονατίσουν τα πάντα:lol::p

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη είναι από σήμερα η τελική έκδοση iOS 8, η κύρια ετήσια αναβάθμιση της νεότερης γενιάς του mobile λειτουργικού συστήματος της Apple. Το iOS 8 είναι σιγούρα το σημαντικότερο update του έτους από την τελευταία πλήρως ανασχεδιασμένη έκδοση του iOS 7 ακριβώς ένα χρόνο πριν.

 

Μερικά από τα πιο καίρια χαρακτηριστικά της επερχόμενης έκδοσης είναι οι Φωτογραφίες, τα Μηνύματα, τα έξυπνα πληκτρολόγια, το Family Sharing, το νέο design, το iCloud Drive, η προεγκατεστημένη νέα εφαρμογή Health, η λειτουργία Handoff και Continuity. Στα νέα χακτηριστικά μπορείτε να προσθέτσετε το hotspot μεταξύ των συσκευών όταν δεν υπάρχει η δυνατότητα Wi-Fi, το ανανεωμένο Spotlight και άλλα νεόφερτα χαρακτηριστικά.

 

http://www.appleteam.gr/wp-content/uploads/2014/09/Screen-Shot-2014-09-16-at-7.55.36-PM.png

 

Υπάρχουν και κάποια δευτερεύντα τα οποία δεν είχαν αναφερθεί στην παρουσίαση όπως χρήση της μπαταρίας ανά εφαρμογή, πανοραμικές λήψεις στο iPad, ιδιωτική περιήγηση στο Safari ανά καρτέλα και την νεοφερμένη εφαρμογή tips.

 

Σημαντική αναβάθμιση για όλους εμάς του έλληνες δέχθηκε το Siri καθώς από την επερχόμενη έκδοση θα υπάρχει πλήρης υποστήριξη της ελληνικής γλώσσας στο dictation. Αυτό σημαίνει πως πολύ σύντομα φαίνεται η εικονική βοηθός της Apple θα μιλάει τη γλώσσα μας. Ένα άλλο χαρακτηριστικό που εντοπίσαμε είναι η ενσωμάτωση της υπηρεσίας αναγνώρισης τραγουδιών Shazam, η οποία έχει την ικανότητα να αναγνωρίζει ένα τραγούδι από τον ήχο στο περιβάλλον το οποίο βρίσκεστε, δίνοντάς σας τη δυνατότητα να το αγοράσετε από το iTunes. Και φυσικά δεν σταματάμε εδώ.

 

Οι οδηγοί που χρησιμοποιούν την εικονική βοηθό κατά τη διάρκεια της οδήγησης ήταν αναγκασμένοι να αποσπούν έστω και για λίγο την προσοχή τους, προκειμένου να ενεργοποιήσουν το Siri. Πλέον μπορούν να την ενεργοποιήσουν με μία φράση, αλά "Οk Google", λέγοντας "Hey Siri". Αυτό σημαίνει πως η συσκευή σας αναμένει συνεχώς τς εντολές σας, αλλά δεν ξέρουμε εάν κάτι τέτοιο επιβαρύνει και την διάρκεια της μπαταρίας.

 

Σίγουρα είναι ένα απροσδόκητο εργαλείο για τις στιγμές κατά τις οποίες κάποιος δεν είναι σε θέση να αγγίξει τη συσκευή του. Σημαντικό εδώ να τονίσουμε πως η συσκευή θα πρέπει να βρίσκεται συνδεδεμένη πηγή ενέργειας. Εκτός τα ελληνικά να συμπληρώσουμε πως το Siri αναγνωρίζει υπαγόρευση από 24 συνολικά γλώσσες και από 22 έχει αναγνώριση φωνής.

 

Συσκευές που υποστηρίζουν το λειτουργικό συστημα iOS 8:

 

http://www.appleteam.gr/wp-content/uploads/2014/09/Screen-Shot-2014-09-16-at-7.30.01-PM.png

 

Όπως όλες τις αναβαθμίσεις μπορείτε να τις κατεβάσετε OTA (Over thw Air) ή συνδέοντας τη συσκευής σας στο iTunes κι επιλέγοντας Update. Εμείς σε κάθε περίπτωση προτείνουμε να κάνετε καθαρή εγκατάσταση και γι αυτό την παραμονή της αναβάθμισης αναρτούμε οδηγό με τα βασικά βήματα προετοιμασίας.

 

Τελευταία συμβουλή πριν την εγκατάσταση, Να είστε υπομονετικοί καθώς σπεύδουν να αναβαθμίσουν ταυτόχρονα εκατομμύρια χρήστες.

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει βγει το updat στο κινητο ακόμα είμαι σε προηγούμενη. Σταδιακά γίνεταιο?

 

Ποια συσκευή έχεις και σε ποια έκδοση; Σύνδεσε τη στο iTunes και θα σου βγάλει το Update

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση μέσω itunew.έχω αναβαθμίσει πρώτα το itunes.μου ζητάει να κάνω backup,περιμένω να γινει και μου πετάει το μήνυμα που ανέβασα στη φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση μέσω itunew.έχω αναβαθμίσει πρώτα το itunes.μου ζητάει να κάνω backup,περιμένω να γινει και μου πετάει το μήνυμα που ανέβασα στη φωτογραφία.

 

Κάνε μία επανεκκίνηση στον υπολογιστή σου, κι επέλεξε backup to my computer. εάν το συνεχίζει, δες πότε έχεις τελευταίο backup είτε στο iCloud είτε στον υπολογιστή σου, και προχώρησε στο update :)

Link to comment
Share on other sites

το έκανα και αυτό το ίδιο μου βγάζει.απλα μου λέει οτι κάποια στοιχεία που έχω αγοράσει δεν έχουν περαστεί στη βιβλιοθήκη του itunes και δεν ξερω ποια είναι αυτα.οπότε πρέπει να το κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο επιδοσεις πως τα πατε?Εγω ειδα σημαντικη διαφορα προς τα κατω και στο 5αρι μου και στο Ipad Mini.Μεχρι και στο ανοιγμα της καμερας.
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το ipad 3 το λεγομενο new ipad.λοιπον σερνεται το safari ,το wifi και το facebook.αντε μωρη apple.ουστ

 

Πριν βιαστείτε να φωνάξετε, κάνατε καθαρό restore (restore από iTunes και setup as new) ειδικά σε συσκευές παλαιότερες;

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

iPhone 5 και iPad 3 (new iPad), δεν έχω δει κάποια διαφορά προς τα κάτω και η αλήθεια είναι οτι προσπαθώ να καταλάβω αν έχει κάποια αλλαγή στη διάρκεια μπαταρίας.

 

Δοκίμασε να κάνεις restart κρατώντας home button και sleep/wake button μέχρι να εμφανιστεί το μήλο στην οθόνη. Την πρώτη φορά ίσως κάνει ένα κολληματάκι πχ o safari, αλλά λογικά μετά θα στρώσει.

 

Επίσης, και στις δυο συσκευές μου έγινε εγκατάσταση μέσα από iTunes, οι μπαταρίες κάθε φορά στο 100% και πριν ξεκινήσω τα updates, έκανα restart με τον τρόπο που περιγράφω πιο πάνω.

 

Νομίζω οτι τα κύρια updates (αν όχι όλα τα updates γενικά), όπως αυτό της μετάβασης στο iOS 8 από το iOS 7, είναι καλύτερα να γίνονται μέσα από το iTunes.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω μια άλλη ερώτηση.

 

Καθώς έβαλα iOS 8 στο iPhone 5, έχω παρατηρήσει κάποια μειωμένη λήψη GSM σήματος. Είμαι με συμβόλαιο στη wind αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό. Νομίζω οτι έχει μειωθεί η λήψη κατά μια με δυο κουκίδες. Βέβαια, κάποιες φορές παρατήρησα στο σπίτι μου για μια δυο μέρες το ίδιο φαινόμενο παλιότερα, αλλά πάνε τώρα 4 γεμάτες ημέρες που έχω μειωμένη λήψη του σήματος. Έχει αναφερθεί από άλλους αυτό το περιστατικό;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...