Jump to content

iOS 8


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά σε 4S όταν μου έρχεται μήνυμα γραπτό και πατάω προβολή ανοίγει ένα μικρό παράθυρο και μου δίνει την δυνατότητα να απαντάω,αντί να μπαίνει στην εφαρμογή μηνύματα.

 

Μήπως γνωρίζετε πως αλλάζω αυτή τη ρύθμιση;;

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά σε 4S όταν μου έρχεται μήνυμα γραπτό και πατάω προβολή ανοίγει ένα μικρό παράθυρο και μου δίνει την δυνατότητα να απαντάω,αντί να μπαίνει στην εφαρμογή μηνύματα.

 

Μήπως γνωρίζετε πως αλλάζω αυτή τη ρύθμιση;;

Αυτό είναι το interactive notification του ios 8. Αν θες να μπεις στα μηνύματα για να απαντήσεις ή πατάς το banner όταν εμφανίζεται ή από την lockscreen αν κάνεις slide από τα αριστερά προς τα δεξιά πάνω στο notification.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Να το καταργησω θελω βασικα γινεται;

Όχι δεν γίνεται. Εγώ απλά σου είπα τους τρόπους για να αποφεύγεις να απαντάς μέσω των notifications εφόσον δεν σε βολεύουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Να το καταργησω θελω βασικα γινεται;

 

κλείσε τη γνωστοποίηση μηνυμάτων στην lockscreen, Ρυθμίσεις - Γνωστοποιήσεις - Σε οθόνη κλειδώματος, επίσης μπορείς να απενεργοποιήσεις και την προεπισκόπηση μηνύματος ως εναλλακτική. :)

Link to comment
Share on other sites

Σωστά έχει δίκιο ο DINFUN, κλείνοντας την προεπισκόποιηση του μηνύματος τότε κόβεις και την επιλογή να απαντήσεις από τα notifications.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κλεινοντας την προεπισκοπηση μηνυματος δεν αποφευγω την γρηγορη απαντηση!Το δοκίμασα πριν ρωτήσω στο φορουμ!το να κλεισω τελειως τις γνωστοποιησεις μηνυματων στην οθονη κλειδωματος δεν με βολευει γιατι δεν θα ξερω αν κ ποτα εχω μηνυμα!Επισης απο οτι βλεπω δεν μπορω να αφαιρεσω και το αλμπουμ στις φωτογραφιες με ονομα ´προσφατες διαγραφες ´
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Κλεινοντας την προεπισκοπηση μηνυματος δεν αποφευγω την γρηγορη απαντηση!Το δοκίμασα πριν ρωτήσω στο φορουμ!το να κλεισω τελειως τις γνωστοποιησεις μηνυματων στην οθονη κλειδωματος δεν με βολευει γιατι δεν θα ξερω αν κ ποτα εχω μηνυμα!Επισης απο οτι βλεπω δεν μπορω να αφαιρεσω και το αλμπουμ στις φωτογραφιες με ονομα ´προσφατες διαγραφες ´

 

Φυσικά την αποφεύγεις, θα χρειαστεί να κανείς επανεκκίνηση στη συσκευή σου :)

Τα προεγκατεστημένα άλμπουμ δεν διαγράφονται.

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Μα τι χαζομάρα και αυτό πάλι,και θα εχω 30 ημέερες σε ενα φακελο όσες φωτογρφίες διαγραφω;;
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς τον φάκελο να τον καθαρίζεις και να τον αδειάζεις. Πάνω δεξιά, πατάς επιλογή, τικάρεις τις φωτό και μετά διαγραφή και φεύγουν μόνιμα από την συσκευή. Για μένα η προσθήκη αυτού του φακέλου είναι σωτήρια καθως η κόρη μου έχει την τάση να μπαίνει στην έκθεση και να διαγράφει φωτό και βίντεο. Πλέον, δεν αγχώνομαι καθως μπαίνω στον συγκεκριμένο φάκελο και κάνω ανάκτηση.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά την αποφεύγεις, θα χρειαστεί να κανείς επανεκκίνηση στη συσκευή σου :)

Τα προεγκατεστημένα άλμπουμ δεν διαγράφονται.

 

Έρχεται ένα sms και ενώ έχω ενεργοποιημέενες τις γνωστοποιήσεις μηνυμάτων μου εμφανίζεται μια ταμπλελα με το όνομα του αποστολέα και απο κάτω τις επιλογές κλείσιμο και προβολή!εάν πατήσω προβολή ανοίγει το μήνυμα σε μια μικρή οθόνη που μου δίνει την δυνατότητα να απαντήσω ανεξάρτητα με το αν έχω κλείσει την προεπισκόπηση μηνύματος!Γίνεται αυτό μα σταματήσει και να επιστρέψω στο παλιό μοτίβο;Από ότι βλέπω όχι..

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται ένα sms και ενώ έχω ενεργοποιημέενες τις γνωστοποιήσεις μηνυμάτων μου εμφανίζεται μια ταμπλελα με το όνομα του αποστολέα και απο κάτω τις επιλογές κλείσιμο και προβολή!εάν πατήσω προβολή ανοίγει το μήνυμα σε μια μικρή οθόνη που μου δίνει την δυνατότητα να απαντήσω ανεξάρτητα με το αν έχω κλείσει την προεπισκόπηση μηνύματος!Γίνεται αυτό μα σταματήσει και να επιστρέψω στο παλιό μοτίβο;Από ότι βλέπω όχι..

 

έχεις κωδικό στην οθόνη κλειδώματος; είναι παράλογο να μην επιτρέπω σε κάποιον τρίτο, να βλέπει τα μηνύματα μου, αλλά να του δίνω το δικαίωμα να απαντήσει.. σε δικό μου μήνυμα :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω κωδικό κλειδώματος!με το που πατάω προβολή ανοίγει το μήνυμα σε μια μικρή γκρί οθόνη
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω κωδικό κλειδώματος!με το που πατάω προβολή ανοίγει το μήνυμα σε μια μικρή γκρί οθόνη

 

γι' αυτό, εάν θέλεις να προστατέψεις τη συσκευή σου, και τα μηνύματά σου, θα πρέπει να ορίσεις ένα κωδικό πρόσβασης στη συσκευή σου. :)

Link to comment
Share on other sites

@kid Όταν ένα νέο μήνυμα εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος, για να το διαβάσεις μέσα από τα μηνύματα τότε κάνεις slide πάνω στην ειδοποιήση από τα αριστερά προς τα δεξιά. Τότε ξεκλειδώνει το κινητό και σε βάζει στα μηνύματα. Αυτό δες θες;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οταν ερχεται μηνυμα και εσυ ας πουμε χαζευεις φωτογραφιες!Τοτε εχεις την επιλογη κλεισιμο κ προβολη!αν πατησεις προβολη θα συμβει αυτό που περιγραφω πιο πάνω!Σας κουρασα δεν πειραζει αφήστε το
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οταν ερχεται μηνυμα και εσυ ας πουμε χαζευεις φωτογραφιες!Τοτε εχεις την επιλογη κλεισιμο κ προβολη!αν πατησεις προβολη θα συμβει αυτό που περιγραφω πιο πάνω!Σας κουρασα δεν πειραζει αφήστε το

 

Έχω καταλάβει αυτό που λες, η λύση είναι swipe προς τα πάνω, να χαθεί, όταν εμφανίζεται και το βλέπεις manually μέσα από τη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οταν ερχεται μηνυμα και εσυ ας πουμε χαζευεις φωτογραφιες!Τοτε εχεις την επιλογη κλεισιμο κ προβολη!αν πατησεις προβολη θα συμβει αυτό που περιγραφω πιο πάνω!Σας κουρασα δεν πειραζει αφήστε το

Σε αυτή την περίπτωση κάνεις αυτό που λέει ο dinfun ή απλά το αφήνεις να εξαφανιστεί μόνο του ενώς εσύ συνεχίζεις να χαζεύεις τις φωτογραφίες. To banner δεν μένει συνέχεια εκεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι πρώην κάτοχος ενός iPhone 5 και ΝΥΝ iPhone 6 plus.

Και στο 5αρι αντιμετώπιζε τα ίδια όπου και πίστευα πως είναι θέμα συσκευής και γι αυτό έκανα κι υπομονή. Θα γράψω ήδη πως για τα παρακάτω έκανα set up as new χωρίς αποτέλεσμα.

1. Η κάμερα από κλειδωμένη οθόνη μετά από κάποιες ώρες δεν λειτουργεί. Βγαίνει πάει να δείξει και γίνεται μαύρη οθόνη. Με μια επανεκκίνηση στρώνει αλλά αργότερα ξαναρχίζει.

2. Αραιά κι που κολλάει το πληκτρολόγιο, κυρίως στα μηνύματα. Τι εννοώ: ενώ γράφω σταματά να καταλαβαίνει τα πατήματα μου και μετά από λίγο. Ότι έχω πατήσει πτιεται γρήγορα.

 

Τα αντιμετωπίζει κανείς άλλος αυτά

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το fast forward το εχω δει σε αρκετες συσκευες με το 8.1.1! Απο ipad2 μεχρι air2 και απο iphone 4s εως 6plus, παρολο που σε μενα δεν εχει τυχει πουθενα!!!

 

Με την καμερα ομως οχι...

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Τι προτεινεται να κανω;
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Στο κανει τοσο συχνα;

 

 

Απίστευτα συχνά. Δυσκολεύομαι στην καθημερινή χρήση.

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα συχνά. Δυσκολεύομαι στην καθημερινή χρήση.

 

Αφελής ερώτηση αλλά μετά το setup as new περνάς το backup?

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ!!!
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...