Jump to content

iOS 8


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδή πλέον γράφει σκέτο ''δεδομένα'' ?

ετσι ακριβως!!!

 

κι επιλογη 4G

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι θέμα Παρόχου

 

οκ θα το ψαξω λιγο παραπανω και θα επανελθω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ακομα στην 8.1. Να μείνω εκει λες;

 

Διορθωνει την ταχυτητα σε ολες τις συσκευες σιγουρα παντως! Οποτε αφου εισαι στην 8.1 πηγαιανε στην 8.1.2!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ακομα στην 8.1. Να μείνω εκει λες;

 

Δεν υπάρχουν εμφανείς αλλαγές, έαν θέλεις τη γνώμη μου αναβάθμισε ώστε να είσαι up to date :)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παίδες σας ευχαριστώ :)!!

 

Edit. Τίποτα καλο με την μπαταρία θα κάνουν η θα συνεχίσουμε ετσι; :))

Edited by kalgeorge
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παίδες σας ευχαριστώ :)!!

 

Edit. Τίποτα καλο με την μπαταρία θα κάνουν η θα συνεχίσουμε ετσι; :))

 

σε 5αρι παντως εγω δεν εχω δει αλλαγη στην μπαταρια απολυτως καμια οχι οτι ειχα προβλημα με τις 2 προηγουμενες αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

σε 5αρι παντως εγω δεν εχω δει αλλαγη στην μπαταρια απολυτως καμια οχι οτι ειχα προβλημα με τις 2 προηγουμενες αναβαθμισεις.

 

iphone 5s, εχω απενεργοποιησει σχεδον τα παντα (μεχρι και ήχο πληκτρων) και η μπαταρια συνεχιζει να γονατιζει

ειναι εκνευριστικό

 

edit. βρε παιδια.... παταω ενημερωση, αποδοχή και μετα δνε κανει τιποτα!!

εχω κανει επαννεκίνηση, αλλα τιποτα ακομα

 

edit 2. τελικά δούλεψε και προχωράει κανονικά. αυτο που με παιδευει και θα ήθελα αν μπορειτε να μου πειτε μια γνωμη ειναι το εξής.

 

εχω ενεργοποιήσει τους περιορισμούς, όπως μου προτείνατε.

πολλές φορες δεν μου παιρνει τον κωδικό, για να κανω απενεργοποιηση.

τωρα μου λεει οτι εχω βαλει 5 φορες λαθος κωδικό.... στις ποσες "καιγομαι"?? και τι πρεπει να κανω τοτε?

Edited by kalgeorge
Link to comment
Share on other sites

Στα 6 και 6+ γιατί όταν κάνουμε το UI zoomed φαίνεται τόσο άσχημα και blurred αν και είναι stock λειτουργία;; Δε ντρέπονται λίγο να τα κάνουν να φαίνονται έτσι;;
Link to comment
Share on other sites

Οταν επιλέγεις στο 6 την εμφάνιση ζουμ, αυτό που ουσιαστικά κάνει είναι να προβάλλει το γραφικό περιβάλλον σαν να ηταν η ανάλυση οθόνης των iPhone 5/5S. Πως το ξέρω; Βγάλε ένα screenshot με το ζουμ ενεργοποιημένο και ένα χωρίς αυτό. Πέρασέ τα στον Η/Υ σου και δες τις διαστάσεις τους.

 

Οσο για το 6+, εκεί είναι ακόμη χειρότερα. Η native ανάλυση του γραφικού περιβάλλοντος είναι μεγαλύτερη από 1080, αλλά την κάνει downscale ώστε να εμφανίζεται στην οθόνη της συσκευής.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οταν επιλέγεις στο 6 την εμφάνιση ζουμ, αυτό που ουσιαστικά κάνει είναι να προβάλλει το γραφικό περιβάλλον σαν να ηταν η ανάλυση οθόνης των iPhone 5/5S. Πως το ξέρω; Βγάλε ένα screenshot με το ζουμ ενεργοποιημένο και ένα χωρίς αυτό. Πέρασέ τα στον Η/Υ σου και δες τις διαστάσεις τους.

 

Οσο για το 6+, εκεί είναι ακόμη χειρότερα. Η native ανάλυση του γραφικού περιβάλλοντος είναι μεγαλύτερη από 1080, αλλά την κάνει downscale ώστε να εμφανίζεται στην οθόνη της συσκευής.

 

Πολύ κακό και φαινομενικά προχειροφτιαγμένο. Τολμώ να πω πως το native density για τόσο μεγάλες οθόνες είναι αρκετά μικρό και απ' όσο κατάλαβα είναι και αυτό που με ξενίζει λίγο με το λειτουργικό, πράγμα για το οποίο αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να γίνεται αφού το S4 που είχα παλιότερα ήταν ακόμα μεγαλύτερο. Τα εικονίδια στις αρχικές οθόνες θα έπρεπε να είναι λίγο μεγαλύτερα. Θα δοκιμάσω κάτι με Springtomize αν και το δοκίμασα στο 120% χθες και το αποτέλεσμα ήταν και πάλι θολό.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι θέμα Παρόχου

 

οκ θα το ψαξω λιγο παραπανω και θα επανελθω !!!

 

τελικα ειναι θεμα παροχου WIND το εχουν δει απο την εξυπηρετηση, περιμενουν, ακομα δεν εχουν κατι νεοτερο

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να απορρίψω μια κλήση;

 

διπλό κλικ στο power button, μονό σίγαση :)

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα την απαντηση. Η απορριψη ειναι 2πλο κλικ στο power button? η δεν υπαρχει απορριψη;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα την απαντηση. Η απορριψη ειναι 2πλο κλικ στο power button? η δεν υπαρχει απορριψη;

Η απόρριψη γίνεται με 2πλο πάτημα του power button. Αν το πατήσεις 1 φορά η κλήση γίνεται αθόρυβη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγινε ευχαριστώ. (Αν και λιγο κουλο να μην εχει επιλογη στην οθονη για απορριψη) :wacko:
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό και φαινομενικά προχειροφτιαγμένο. Τολμώ να πω πως το native density για τόσο μεγάλες οθόνες είναι αρκετά μικρό και απ' όσο κατάλαβα είναι και αυτό που με ξενίζει λίγο με το λειτουργικό, πράγμα για το οποίο αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να γίνεται αφού το S4 που είχα παλιότερα ήταν ακόμα μεγαλύτερο. Τα εικονίδια στις αρχικές οθόνες θα έπρεπε να είναι λίγο μεγαλύτερα. Θα δοκιμάσω κάτι με Springtomize αν και το δοκίμασα στο 120% χθες και το αποτέλεσμα ήταν και πάλι θολό.

Το αποτέλεσμα θα είναι πάντα θολό μιας και τα γραφικά (εικονίδια, ) είναι bitmap εικόνες και συγκεκριμένα PNG.

Αν ήταν διανυσματικά (vector graphics), τότε θα άλλαζε το πράγμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγινε ευχαριστώ. (Αν και λιγο κουλο να μην εχει επιλογη στην οθονη για απορριψη) :wacko:

Πλήκτρο απόρριψης έχει όταν το κινητό είναι ξεκλείδωτο. Επίσης αν την ώρα της κλήσης πατήσεις τις επιλογές που λένε remind me ή message τότε απορρίπτει αμέσως την κλήση ώστε να σου εμφανίσει τις επιλογές για υπενθίμιση ή για μήνυμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν, γιατί θα τρελαθώ με την κάμερα. Κάντε όλοι όσοι έχετε iOS 8.1.1 το εξής πείραμα:

Κάντε επανεκκίνηση το κινητό σας. Μόλις το ανοίξετε και το ξεκλειδώσετε, κλειδώστε το. Δοκιμάστε αν δουλεύει κάμερα από την οθόνη κλειδώματος. Λογικά θα δουλεύει καλά. Μετά με handsfree, προσπαθήστε να πάρετε μία φωνητική κλήση. Αφού κάνετε την κλήση, προσπαθήστε να ξαναδείτε αν δουλεύει κάμερα. Το έχω επαναλάβει πολλές φορές, από σήμερα μου έχουν σπάσει τα νεύρα να εντοπίσω το πρόβλημα.

Όσον αφορά τις διακοπές που κάνει το πληκτρολόγιο, έκανα αποσύνδεση και επανασύνδεση στο iCloud, και δείχνει να μου διορθώνει αυτή τη βλάβη. Στεναχωριέμαι που έχασα τα αρχεία μου, από από το iPhone 3G είχα ακριβώς το ίδιο backup...

Σημερα, και λογω της ανεσης λογω της ημερας, εκανα τη δοκιμη παλι σε 3 αλλες συσκευες, ενα 5αρι και δυο 6αρια, διαφορετικα απο πριν και φυσικα πλεον στην 8.1.2.

ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!! Μετα τη χρηση της φωνητικης κλησης στα ελληνικα, και την πραγματοποιηση μιας κλησης ενεργοποιωντας τη φωνητικη με κλειδωμενο το κινητο και με τη ληξη της, χωρις να ξεκελειδωθει η συσκευη, προσπαθησα να ενεργοποιησω την καμερα και κολλαγαν και τα 3!!!:X

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...