Jump to content

iOS 8


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα, και λογω της ανεσης λογω της ημερας, εκανα τη δοκιμη παλι σε 3 αλλες συσκευες, ενα 5αρι και δυο 6αρια, διαφορετικα απο πριν και φυσικα πλεον στην 8.1.2.

ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!! Μετα τη χρηση της φωνητικης κλησης στα ελληνικα, και την πραγματοποιηση μιας κλησης ενεργοποιωντας τη φωνητικη με κλειδωμενο το κινητο και με τη ληξη της, χωρις να ξεκελειδωθει η συσκευη, προσπαθησα να ενεργοποιησω την καμερα και κολλαγαν και τα 3!!!:X

 

To έκανα σήμερα 5s ιος 8.1.2

Δουλεύει κανονικά....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να σου πω, να έχουνε ιο τα χέρια μου;Προφανώς κάτι στη διαδικασία δε γίνεται σωστά. Δεν γίνεται σε ό,τι iPhone πιάνω στα χέρια μου να μπορώ να το αναπαράγω, και εδώ να μη μπορεί να το πετύχει ούτε ένας! Αφήστε τη φωνητική κλήση λοιπόν απλά στη χρήση και προσπαθείτε να παίρνετε τηλέφωνο μόνο με αυτή. Εγώ από την χρησιμοποιώ συνέχεια έχω τεράστιο πρόβλημα.Το ζήτημα δεν είναι μόνο πως τελικά κολλάει η κάμερα. Το χειρότερο είναι ότι κολλάει τελικά όλο το τηλέφωνο. Ξεπερνάμε τηλέφωνο, χτυπάει, αλλά η οθόνη παραμένει μαύρη.
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και χρόνια πολλά.

 

Δε μπορώ με τίποτα να βρω στις ρυθμίσεις μηνυμάτων (iOS 8) την απενεργοποίηση της προεπισκόπησης...

 

Καμία βοήθεια?

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και χρόνια πολλά.

 

Δε μπορώ με τίποτα να βρω στις ρυθμίσεις μηνυμάτων (iOS 8) την απενεργοποίηση της προεπισκόπησης...

 

Καμία βοήθεια?

Γνωστοποιήσεις - μυνήματα - και κάνεις οτι θες..

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να χρησιμοποιησω το iphone 6 χωρις sim,εχω ειδη αλλο και θελω απλα να το ανοιξω να δω πως ειναι αλλα θελει activate
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να αντιδράτε έτσι. Εάν κάτι δεν σας αρέσει απλά δεν απαντάτε. Και οι μεν πρέπει να μάθετε να ψάχνετε πριν ρωτήσετε κάτι και οι δε πρέπει να μάθετε να προσπερνάτε οτι σας "νευρίαζει". Είμαστε εδώ για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο, οχι για να "μαλώνουμε".

 

Ευχαριστώ.

 

Όσο αφορά την ερώτηση σου @SerialKiller όχι δεν γίνεται να το ανοίξεις χωρις κάρτα sim. Η πρώτη ενεργοποίηση γίνεται με την κάρτα sim.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

οταν μου στελνουν ενα Link μεσω Sms δεν μπορω να το πατησω για να ανοιξει στο safari.. ειναι φυσιολογικο;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

οταν μου στελνουν ενα Link μεσω Sms δεν μπορω να το πατησω για να ανοιξει στο safari.. ειναι φυσιολογικο;

Όχι δεν είναι φυσιολογικό. Κανονικά είναι με μπλε γράμματα και όταν κάνεις κλικ πάνω του τότε ανοίγει κανονικά στον safari.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι φυσιολογικό. Κανονικά είναι με μπλε γράμματα και όταν κάνεις κλικ πάνω του τότε ανοίγει κανονικά στον safari.

 

 

 

Ναι ειναι μπλε τα γραμματα, αλλα παταω 100 φορες και δεν κανει τιποτα... σαν να μην παταω... :blink:

 

[ATTACH]54932[/ATTACH]

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι μπλε τα γραμματα, αλλα παταω 100 φορες και δεν κανει τιποτα... σαν να μην παταω... :blink:

 

[ATTACH]54932[/ATTACH]

Και σε εμένα καμία φορά δεν πιάνει αμέσως αλλά όλα τα links ανοίγουν. Για προσπάθησε ακόμα μια φορά με πιο αργό και προσεκτικό tap. Είναι "ηλίθιο" να στο προτείνω ξανά αφού έχεις δοκιμάσει tόσες φορές αλλά μου φαίνεται παράξενο πως δεν σου το ανοίγει. Για δοκίμασε και κάνενα restart.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οντως μετα απο επανεκκινηση εστρωσε... :wacko:

Έφαγε κόλλημα μάλλον. Είναι περίεργο το ios 8 :lol::lol::lol::lol:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά!

Τώρα τελευταία παρατηρώ ότι όταν γράφω κάτι (π.χ. μήνυμα) το πληκτρολόγιο μου βγάζει αυτόματα το γράμμα σίγμα ως "ς" και όχι ως "σ" και δεν πρόκειται για το τέλος της λέξης. Για παράδειγμα, γράφει "αναςκόπηςη" αντί για "ανασκόπηση". Και άμα πατήσω space τις αποθηκεύει έτσι και στο λεξικό.

Ξέρει κανείς πώς διορθώνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά!

Τώρα τελευταία παρατηρώ ότι όταν γράφω κάτι (π.χ. μήνυμα) το πληκτρολόγιο μου βγάζει αυτόματα το γράμμα σίγμα ως "ς" και όχι ως "σ" και δεν πρόκειται για το τέλος της λέξης. Για παράδειγμα, γράφει "αναςκόπηςη" αντί για "ανασκόπηση". Και άμα πατήσω space τις αποθηκεύει έτσι και στο λεξικό.

Ξέρει κανείς πώς διορθώνεται αυτό?

 

Καλησπέρα φίλε μου, αυτό γίνεται όταν κάνεις διόρθωση σε κάτι που γράφεις. Είναι bug το οποίο δεν έχει διορθωθεί μέχρι στιγμής. Προσπάθησε να βάζεις τόνους στις λέξεις ώστε να τις αναγνωρίζει ποιο εύκολα :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά!

Τώρα τελευταία παρατηρώ ότι όταν γράφω κάτι (π.χ. μήνυμα) το πληκτρολόγιο μου βγάζει αυτόματα το γράμμα σίγμα ως "ς" και όχι ως "σ" και δεν πρόκειται για το τέλος της λέξης. Για παράδειγμα, γράφει "αναςκόπηςη" αντί για "ανασκόπηση". Και άμα πατήσω space τις αποθηκεύει έτσι και στο λεξικό.

Ξέρει κανείς πώς διορθώνεται αυτό?

Όπως είπε και ο @DINFUN είναι bug αλλά προσωρινά διορθώνεται, μέχρι να εμφανιστεί ξανά το bug, με reset στο λεξιλόγιο μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά!

Τώρα τελευταία παρατηρώ ότι όταν γράφω κάτι (π.χ. μήνυμα) το πληκτρολόγιο μου βγάζει αυτόματα το γράμμα σίγμα ως "ς" και όχι ως "σ" και δεν πρόκειται για το τέλος της λέξης. Για παράδειγμα, γράφει "αναςκόπηςη" αντί για "ανασκόπηση". Και άμα πατήσω space τις αποθηκεύει έτσι και στο λεξικό.

Ξέρει κανείς πώς διορθώνεται αυτό?

Διπλό τακ στο "s" και στο κάνει "σ"....

Link to comment
Share on other sites

Διπλό τακ στο "s" και στο κάνει "σ"....

Ευχαριστώ αλλά και πάλι, παρόλο που επιλέγω το "σ" βάζει πάλι "ς"....

Δουλεύει καλά αν βάλω τόνο στη λέξη, τότε το πιάνει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά και πάλι, παρόλο που επιλέγω το "σ" βάζει πάλι "ς"....

Δουλεύει καλά αν βάλω τόνο στη λέξη, τότε το πιάνει σωστά.

Πες μου μια συγκεκριμένη λέξη....

Link to comment
Share on other sites

Διπλό τακ στο "s" και στο κάνει "σ"....

 

Αυτο που λες δε παιζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δουλεύει καλά αν βάλω τόνο στη λέξη, τότε το πιάνει σωστά.

 

Δουλευει και με 3rd πληκτρολογια

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Όταν τραβάμε photo πχ με iPhone, στο iPad τη βλέπεις σε χειρότερη ανάλυση μέσω photo stream?
Link to comment
Share on other sites

Όταν τραβάμε photo πχ με iPhone, στο iPad τη βλέπεις σε χειρότερη ανάλυση μέσω photo stream?

 

Η φωτογραφία στο photo stream είναι σε πλήρη ανάλυση, είτε την προβάλλεις σε iPad είτε σε υπολογιστή/Mac :)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ισχύει και με το iCloud library? αυτό που αλλάζει μόνο είναι οι χρονικοί περιορισμοί και ο χώρος που καταλαμβάνει στο iCloud?

 

Edit: έψαξα λίγο στο support το οποίο αναφέρει μόνο σε PC και Mac ανεβαίνουν full...στα υπόλοιπα είναι optimized μέχρι 2048χ1536

 

What resolution are My Photo Stream photos?

On a Mac or PC, your photos are downloaded and stored in full resolution. On iPhone, iPad, iPod touch, and Apple TV, your photos are delivered in a device-optimized resolution that speeds downloads and saves storage space. Dimensions will vary, but an optimized version of a photo taken by a standard point-and-shoot camera will have a 2048 x 1536 pixel resolution when pushed to your devices. Panoramic photos can be up to 5400 pixels wide.

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...