Jump to content

iOS 8


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα !!! Απο που κατεβάζω το ios 8 για το iPad Air ??

Κατέβασε το από το iMZDL ή από το site των evad3rs.

@mirrorofsorrow με 0,89 τα 20GB είναι τσάμπα και υπεραρκετά για φωτογραφίες και βίντεο. Σίγουρα θα αγοράσω τα 20GB και δεν θα με απασχολεί και το backup στο icloud.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασε το από το iMZDL ή από το site των evad3rs.

@mirrorofsorrow με 0,89 τα 20GB είναι τσάμπα και υπεραρκετά για φωτογραφίες και βίντεο. Σίγουρα θα αγοράσω τα 20GB και δεν θα με απασχολεί και το backup στο icloud.

 

Και αν φάει κανενα κόλλημα και δεν λειτουργεί σωστά με restore θα ειναι ξανα εντάξει ;;

Link to comment
Share on other sites

Και αν φάει κανενα κόλλημα και δεν λειτουργεί σωστά με restore θα ειναι ξανα εντάξει ;;

Ναι θα είναι εντάξει μετά από restore απλά αν δεν θες να το στήνεις από την αρχή στην 7.1.1 να έχεις κρατήσει ένα backup πριν περάσει την beta 1.

 

Αν θες την γνώμη μου πάντως καλύτερα να περιμένεις. Η beta 1 δεν είναι για καθημερινή χρήση και έχει αρκετά κολλήματα. Εγώ την πέρασα 2 φορές αλλά την έβγαλα μετά από 24 ώρες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε στις κλήσεις η full screen photo id με την 8;

Ας μας πει κάποιος που έχει περάσει τη beta

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Τροφή για σκέψη ;)

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

 

Τροφή για σκέψη ;)

 

Το iOS 8 αναμένεται να φέρει Split-screen multitasking στο iPad;

 

αύριο η συνεχεια.. θα ανεβεί άρθρο :)

Link to comment
Share on other sites

Πότε βγαίνει η beta 2 περιπου;

 

Πέρυσι είχε κυκλοφορήσει στις 24/6 οπότε κάπου εκεί γύρω να υπολογίζεις :)

Link to comment
Share on other sites

Πότε βγαίνει η beta 2 περιπου;

υπολόγιζε γύρω στις 2 εβδομάδες. Είμαστε ήδη στις 13 μέρες, οπότε μέσα στην εβδομάδα θα εμφανιστεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε την beta 2 του iOS 8, εκεί που ήταν ο διακόπτης του 4G τώρα έχει διακόπτη 3G. Αυτό σημαίνει ότι θα έχουμε μονίμως 3G/4G ανοιχτό, με ότι αυτό συνεπάγεται για την μπαταρία και το σήμα, και όταν δεν έχουμε κάλυψη τότε απλά θα κλείνουμε το 3G/4G;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

η λειτουργια handoff λειτουργει και αναμεσα απο δυο συσκευες iOS?

 

δηλαδη γραφω ενα mail στο iPhone και ταυτοχρονα μπορω να το συνεχισω στο ipad ή ειναι αποκλειστικα ios8<>MacOS Yosemite?

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αμφότερα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε την beta 2 του iOS 8, εκεί που ήταν ο διακόπτης του 4G τώρα έχει διακόπτη 3G. Αυτό σημαίνει ότι θα έχουμε μονίμως 3G/4G ανοιχτό, με ότι αυτό συνεπάγεται για την μπαταρία και το σήμα, και όταν δεν έχουμε κάλυψη τότε απλά θα κλείνουμε το 3G/4G;

Κακό αυτό. Ένα άλλο που περίμενα να γίνει και δεν έγινε ήταν να προσθέσουν shortcut για on/off των δεδομένων από το bottom-up menu

Link to comment
Share on other sites

Κατά τα λεγόμενα του Craig Federighi η εφαρμογή Μηνύματα, έχει επισημανθεί ως η πλέον χρησιμοποιούμενη εφαρμογή στο λειτουργικό iOS. Tα μηνύματα στο επερχόμενο λειτουργικό σύστημα λοιπόν υιοθετούν μια σειρά από ιδιαίτερα χρήσιμες λειτουργίες. Οι ομάδες (Groups) στα Μηνύματα πλέον οργανώνονται πολύ εύκολα. Έχετε την ευκαίρεια να χρησιμοποιήσετε τη λειτουργία "Μην ενοχλείτε' σε μία ομάδα συζητήσεων σε καταστάσεις κατά στις οποίες έχετε αποχωρήσει από μία συζήτηση και η συσκευής σας συνεχίζει να σας στέλνει γνωστοποιήσεις για νέα μηνύματα. Σε πιο δραστικές καταστάσεις, μπορείτε να εγκαταλήψετε μία συζήτηση σε οποιοδήποτε στάδιό της επιλέγοντας την ομώνυμη επιλογή.

 

Στις συζητήσεις σας πλέον μπορείτε να τις κάνετε πιο όμορφες δίνοντας ένα τίτλο πχ σε συζήτηση για το επερχόμενο πάρτυ, μπορείτε να δώσετε τον τίτλο "Παρτυ". Αν σε μία συζήτηση υπάρχουν πολλά συνημμένα αρχεία όπως φωτογραφίες ή video δεν χρειάζεται να ανησυχείτε για αυτά καθώς ταξινομούνται σε συγκεκριμένη ενότητα στο τέλος του κάθε μηνύματος. Τέλος μπορείτε να κοινοποιήσετε την τοποθεσία σας με άλλα μέλη της ομάδας επ' αόριστον ή για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Έχετε τη δυνατότητα να στείλετε ηχητικό μήνυμα και video τα οποία ο Federighi ανέφερε πως αυτοκαταστρέφονται μετά από συγκεκριμένο χρόνο, για εξοικονομείτε αποθηκευτικό χώρο, εκτός κι αν επιλέξετε να τα αποθηκεύσετε.

 

Φωνητικά μηνύματα που αποστέλλονται εμφανίζονται εντυπωσιακά στην οθόνη κλειδώματος με ένα γράφημα κυματομορφής και μπορείτε να το ακούσετε, σηκώνοντας απλά τη συσκευή στο αυτί σας. σε αυτό το σημείο να αναφέρουμε πως το iOS ανιχνεύει μέσω των αισθητήρων την κίνηση και την ερμηνεύει ανάλογα (είμαστε σε διαδικασία δοκιμών για την αξιοπιστία του συγκεκριμένου χαρακτηριστικού). Στη συνέχεια μπορείτε να απαντήσετε φωνητικά χωρίς να αγγίξετε την οθόνη και χαμηλώνοντας τη συσκευή το μήνυμα σας να σταλεί. Πολύ εύκολα μπορείτε να στείλετε ηχητικό μήνυμα μέσα από την εφαρμογή και ακόμη πιο εύκολα video. Σας έχουμε όλες τις λεπτομέρειες στο επισυναπτόμενο video, απολάυστε το και περιμένουμε τα σχόλιά σας!

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Y0WlJ9oFRV4]iOS 8 New Features: Messages App - Tap To Talk, Video Message, And More! - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προς όσους γνωρίζουν:

 

Έτρεξα τόσο την DP όσο και την επίσημη Public Beta του Yosemite. Σε MacBook Pro με LMP Version: 0x4 σε συνδυασμό με iPhone 5 που τρέχει iOS 8 Beta 4. Ας ξεκινήσουμε από το γεγονός οτι το Handoff δεν υπάρχει ως επιλογή στις γενικές ρυθμίσεις. Που σημαίνει είτε ότι είναι γενικά ανενεργή είτε καταλαβαίνει ότι δεν έχω LMP 0x6. Διάβασα από πολλούς οτι παίζει ρόλο το BT και ότι όλα όσα αφορούν το Continuity θα γίνονται μέσω αυτού. Να πω τις εντυπώσεις μου;

 

ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, και ΟΜΩΣ ισχύουν τα εξής:

 

1. Όταν είμαι συνδεδεμένος στο ίδιο Wi-Fi δίκτυο, τηρώντας το ίδιο iCloud σε κάθε πιθανή συσκευή, τότε με κλειστό το BT λαμβάνω κλήση στο Mac αλλά δεν μπορώ να την απαντήσω.

2. Αν ανοίξω το BlueTooth ΧΩΡΙΣ όμως να μπορώ να κάνω Pair τις δύο συσκευές, απαντάω κλήση ΜΙΑ ΧΑΡΑ (υπενθυμίζω, δεν έχω ΚΑΝ ενεργοποιήσει το Handoff γιατί το checkbox ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΑΤΟ)

3. Το μόνο που ΔΕΝ δουλεύει, είναι ο συγχρονισμός των SMS. Ας παραβλέψουμε το ότι είναι beta και ΝΑΙ πολλά μπορεί να παίζουν ρόλο. Πως γίνεται τα μισά να δουλεύουν και με LMP 0x4 ενώ όλοι διαρηγνύουν τα ιμάτιά τους ότι τίποτα δε θα δουλέψει χωρίς το σωστό BT;

 

Καμιά ιδέα; Καμία άποψη;

Link to comment
Share on other sites

Προς όσους γνωρίζουν:

 

Έτρεξα τόσο την DP όσο και την επίσημη Public Beta του Yosemite. Σε MacBook Pro με LMP Version: 0x4 σε συνδυασμό με iPhone 5 που τρέχει iOS 8 Beta 4. Ας ξεκινήσουμε από το γεγονός οτι το Handoff δεν υπάρχει ως επιλογή στις γενικές ρυθμίσεις. Που σημαίνει είτε ότι είναι γενικά ανενεργή είτε καταλαβαίνει ότι δεν έχω LMP 0x6. Διάβασα από πολλούς οτι παίζει ρόλο το BT και ότι όλα όσα αφορούν το Continuity θα γίνονται μέσω αυτού. Να πω τις εντυπώσεις μου;

 

ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, και ΟΜΩΣ ισχύουν τα εξής:

 

1. Όταν είμαι συνδεδεμένος στο ίδιο Wi-Fi δίκτυο, τηρώντας το ίδιο iCloud σε κάθε πιθανή συσκευή, τότε με κλειστό το BT λαμβάνω κλήση στο Mac αλλά δεν μπορώ να την απαντήσω.

2. Αν ανοίξω το BlueTooth ΧΩΡΙΣ όμως να μπορώ να κάνω Pair τις δύο συσκευές, απαντάω κλήση ΜΙΑ ΧΑΡΑ (υπενθυμίζω, δεν έχω ΚΑΝ ενεργοποιήσει το Handoff γιατί το checkbox ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΑΤΟ)

3. Το μόνο που ΔΕΝ δουλεύει, είναι ο συγχρονισμός των SMS. Ας παραβλέψουμε το ότι είναι beta και ΝΑΙ πολλά μπορεί να παίζουν ρόλο. Πως γίνεται τα μισά να δουλεύουν και με LMP 0x4 ενώ όλοι διαρηγνύουν τα ιμάτιά τους ότι τίποτα δε θα δουλέψει χωρίς το σωστό BT;

 

Καμιά ιδέα; Καμία άποψη;

 

Έχω την εντύπωση, χωρίς να έχω κατεβάσει την έκδοση πως τα συμπεράσματα περί bluetooth αφορούσαν έως και τη beta 3. Η ίδια η Apple αναφέρει πως πολλές από τις λειτουργίες δεν θα δουλεύουν έως την public έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με απασχολεί, ως επί το πλείστον, είναι όχι γιατί δεν δουλεύουν στην τρέχουσα, αλλά οι λόγοι που ΘΑ ή που ΔΕΝ ΘΑ δουλεύουν στην τελική. Με δεδομένο ότι χωρίς την σωστή έκδοση BT .... οι κλήσεις δουλεύουν τέλεια, δεν μπορώ να καταλάβω πως όλοι έβγαλαν το συμπέρασμα ότι αν δεν έχεις την 0Χ6 δεν πρόκειται να το εκμεταλλευθείς στο έπακρο.
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη είναι από σήμερα η 5η δοκιμαστική έκδοση του iOS 8.

Η εν λόγω δοκιμαστική έκδοση (12A4345d) έρχεται δύο εβδομάδες μετά την προηγούμενη και εννέα εβδομάδες από την παρουσίαση του iOS 8.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ήδη έχουμε αναφέρει πως η Apple προχώρησε σε δημοσιεύση της πέμπτης beta iOS 8 έκδοσης, η οποία περιλαμβάνει διάφορες βελτιώσεις και τροποποιήσεις, νέα tweaks και διορθώσεις σφαλμάτων. Η iOS 8 ανασχεδιασμένη έκδοση, ανακοινώθηκε για πρώτη φορά στις 2 Ιουνίου.

 

Η τελευταία αυτή beta όπως και οι προηγούμενες δοκιμαστικές, περιλαμβάνουν μία σειρά από τροποποιήσεις σχεδιασμένες για να κάνουν ταχύτερο και ομορφότερο το λειτουργικό σύστημα. Εμείς ανατρέξαμε στο διαδύκτυο και συγκεντρώσαμε μία λίστα με όλα τα νέα χαρακτηριστικά τα οποία τα έχουμε ομαδοποιήσει ώστε να είναι ευδιάκριτες όλες οι αλλαγές του iOS 8.

 

Aς αρχίσουμε!

 

Health: Σύμφωνα με τις σημιώσεις την νέας έκδοσης η Apple στην εφαρμογή Health πλέον συλλέγει και δεδομένα σπιρομέτρησης, Οι σπιρομετρήσεις είναι ένα δείκτης καλής λειτουργίας των πνευμόνων ο οποίος καταγράφει τον όγκο ροής του αέρα κατά την εισπνοή και εκπνοή. Η εφαρμογή έχει αποκτήσει αρκετές νέες εικόνες καθώς και τη δυνατότητα εξαγωγής δεδομένων υγείας. Επιπλέον "Show When Logged" είναι η επιλογή εμφάνισης του Ιατρικού ID στην οθόνη κλειδώματος. Νέες ρυθμίσεις απορρήτου θα συναντήσετε στην εφαρμογή ρυθμίσεις.

 

SMS Relay: Στην τελευταία δοκιμαστική έκδοση στους χρήστες εμφανίζεται ένα αναδυόμενο παραθύρο το οποίο ζητά να χρησιμοποιήσετε τον αριθμό τηλεφώνου σας για τη λειτουργία SMS Relay του Macbook, ένα από τα χαρακτηριστικά της λειτουργίας Continuity μεταξύ OS X Yosemite και iOS 8.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=48142&stc=1&d=1407220356

 

Φωτογραφίες: Στις φωτογραφίες εμφανίζεται τώρα η κοινοποίση "Last Updated" όπου επιτρέπει στους χρήστες να γνωρίζουν πότε συγχρονίστηκαν τελευταία φορά οι φωτογραφίες τους με το iCloud. Μία νεα ρύθμιση για αποθήκευση φωτογραφιών πλήρους ανάλυσης θα συναντήσετε στις ρυθμίσεις iCloud για τις φωτογραφίες, διατηρώντας παράλληλα τις βελτιστοποιημένες για iPhone εκδόσεις για εξοικονόμηση χώρου αποθήκευσης,

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=48143&stc=1&d=1407220356

 

iCloud εικονίδια: iCloud Drive, Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και Keychain, έχουν νέα εικονίδια στην ενότητα iCloud της εφαρμογής Ρυθμίσεις. Η συνολική εμφάνιση του iCloud έχει επίση ενημερωθεί με ένα λευκό σύνεφο πάνω σε ένα μπλέ πεδίο.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=48144&stc=1&d=1407220461

 

WiFi Calling: Εάν ενεργοποιήσετε την κλήση μέσω Wifi εμφανίζεται ο πάροχός σας, για παράδειγμα, T-Mobile WiFi στο πάνω μέρος της οθόνης του iPhone, όπως χαρακτηριστικά μπορείτε να παρατηρήσετε στην παρακάτω εικόνα.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=48145&stc=1&d=1407220461

 

Πρόβλεψη εισαγωγής Κειμένου: Υπάρχει μία εναλλαγή στην νέα έκδοση στο πληκτρολόγιο για να ενεργοποιήσετε το προβλέψιμο κείμενο.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=48146&stc=1&d=1407220550

 

Ρυθμίσεις Wallpaper: Η εναλλαγή φωτεινότητας πλέον έχει αφαιρεθεί από την ενότητα Wallpaper της εφαρμογής Ρυθμίσεις. Οι αλλαγές και τροποποιήσεις στην οθόνη φωτεινότητας μπορούν να γίνουν μέσω της επιλογής Οθόνη και φωτεινότητα, επιλογή που έχει προστεθεί κατά την προηγούμενη δοκιμαστική έκδοση. Πρόσθετα χαρακτηριστικά στο iOS 8 beta 5 θα συνεχίσουμε να συμπληρώνουμε. Η Apple είναι πιθανό να συνεχίσει να μας δίνει beta εκδόσεις κάθε 2-3 εβδομάδες επιφέροντας μικρές αλλά ουσιώδεις αλλαγές πριν την επίσημη απελευθέρωση του λειτουργικού συστήματος. Για περισσότερες πληροφορίες μείνετε συντονισμένοι με την ιστοσελίδα μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα! Τελικά η εικόνα της επαφής που σε καλεί είναι μεγάλη ή μικρή στο iOS 8; Πέρασα την GM αλλά εξακολουθεί να είναι μικρή. Να περάσω ξανά τις φωτογραφίες ή υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τελικά η εικόνα της επαφής που σε καλεί είναι μεγάλη ή μικρή στο iOS 8; Πέρασα την GM αλλά εξακολουθεί να είναι μικρή. Να περάσω ξανά τις φωτογραφίες ή υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω;

 

Καλημέρα, δοκίμασε μία επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, στην τελευταία beta που είχα προσθέσει λειτουργούσε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δοκίμασε μία επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, στην τελευταία beta που είχα προσθέσει λειτουργούσε κανονικά.

Θα το δοκιμάσω Κωνσταντίνε. Να δοκιμάσω και on/off τις επαφές από το icloud;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω Κωνσταντίνε. Να δοκιμάσω και on/off τις επαφές από το icloud;

 

εάν δεν λειτουργήσει το πρώτο ναι, δοκίμασέ το :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες ..ίσως να ειμαι off topic αλλά δεν βρήκα κατι παρόμοιο.. Η κοπέλα μου έχει το 5c και εγω iPad 4 αλλά έχουμε ένα υπολογιστή ,, κανω sync με App Store και μου περνάει και τις εφαρμογές απο το 5c της κοπελιάς μου. Γίνεται με ένα υπολογιστή 2 διαφορετικά app store;;και πως;;;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες ..ίσως να ειμαι off topic αλλά δεν βρήκα κατι παρόμοιο.. Η κοπέλα μου έχει το 5c και εγω iPad 4 αλλά έχουμε ένα υπολογιστή ,, κανω sync με App Store και μου περνάει και τις εφαρμογές απο το 5c της κοπελιάς μου. Γίνεται με ένα υπολογιστή 2 διαφορετικά app store;;και πως;;;

Ευχαριστω.

Όταν συνδέεις το δικό σου κινητό, θα κένεις log out στο itunes του υπολογιστή και θα μπαίνεις με το δικό σου apple id και κωδικό.

Το ίδιο και η κοπέλα σου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...