Jump to content

iOS 8


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αν δεν εχει νοημα να το κανεις, καθε φορα που κανεις set up as new χανεις ενα σωρο πραγματα μεσα απο το κινητο. Αξιζει?

Δεν χάνεις τίποτα. Υπάρχουν προγράμματα με τα οποία μπορείς να κάνεις εξαγωγή δεδομένων από το backup που έχεις κρατήσει και μετά να τα περάσεις ξανά στο κινητό σου αφού έχεις ολοκληρώσει την διαδικασία setup as new.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν την αναβάθμιση σε iOS 8.1 είχα ελεύθερο χώρο 2.3 GB. Τώρα εχω 4.5 GB. Πώς γίνεται αυτό? :confused:

(Όχι ότι με χαλάει βέβαια... :lol: )

 

Έχω την εντύπωση,χωρίς να είμαι βέβαιος,ότι δεν σου έχουν περαστεί όλες οι εφαρμογές.Σε μένα τουλάχιστον κάποιες ίσως παλιές δεν τις είδα.Χωρίς πάλι να είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μιας και μόλις 2 ημερων κάτοχος iphone και ios θέλω να ρωτήσω κατι. Κάθε φορά που πάω να κατεβάσω μια εφαρμογή από το App Store μου ζητάει τον κωδικό του AppID. Είναι λογικό ή είναι θέμα ρύθμισης? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μιας και μόλις 2 ημερων κάτοχος iphone και ios θέλω να ρωτήσω κατι. Κάθε φορά που πάω να κατεβάσω μια εφαρμογή από το App Store μου ζητάει τον κωδικό του AppID. Είναι λογικό ή είναι θέμα ρύθμισης? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Είναι θέμα της εταιρείας υπάρχει ένα χρονικό παράθυρο των 15 λεπτών, από την αγορά, αν θυμάμαι καλά εκτός κι αν το έχουμε μειώσει στην iOS 8.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα της εταιρείας υπάρχει ένα χρονικό παράθυρο των 15 λεπτών, από την αγορά, αν θυμάμαι καλά εκτός κι αν το έχουμε μειώσει στην iOS 8.

 

ΟΚ αρα ειναι λογικο να συμβαινει αυτο. Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου. Μετα απο 2 χρονια σε WP7 και αλλα 2 σε Android το ξαναεριξα στο "διάβασμα" για το ios και εχω ψιλιζαλιστει :rotfl: :hypno:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν χάνεις τίποτα. Υπάρχουν προγράμματα με τα οποία μπορείς να κάνεις εξαγωγή δεδομένων από το backup που έχεις κρατήσει και μετά να τα περάσεις ξανά στο κινητό σου αφού έχεις ολοκληρώσει την διαδικασία setup as new.

 

καλησπερα

ποια ειναι αυτα τα προγραμματα (επειδη ενδιαφερομαι να κανω μια αναβαθμιση στο iPad) ?

thk u

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ποια ειναι αυτα τα προγραμματα (επειδη ενδιαφερομαι να κανω μια αναβαθμιση στο iPad) ?

thk u

Για να κάνω εξαγωγή τα δεδομένα από το backup που κρατάει το iTunes χρησιμοποιώ το iphone backup extractor και για να τα περάσω πάλι πίσω το iExplorer.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Κατοχος ενος 6 plus, που ηλπιζα πως η αγορα του θα μου λυσει τα προβληματα του ios 8 αλλα ματαια. Οπως με το προην 5αρι μου, ετσι και με αυτο:

1) παω να παρω τηλεφωνο και ενω παταω το νουμερο πχ απο τις προηγουμενες κλησεις, θελει καμποσα δευτερολεπτα μεχρι να δειξει πως παιρνει ενω το ηχειο ή το handsfee ήδη καλει..

2) ομοια και εαν με παιρνουν: χτυπαει αλλα δεν δειχνει πιος με παιρνει και ουτε μπορω να το σηκωσω αμεσως. Περνανε 4-5 δευτερολεπτα μεχρι να δειξει η οθονη την κληση, ενω ο ηχος κλησης ακουγεται κανονικα.

3) κολλαει η καμερα απο την οθονη κλειδωματος.

 

Μην μου πειτε να κανω reset και set up as new, τον χρηστη μου τον εχω απο το 2008 και δεν θελω να χασω τιποτα!!! Ως το ios 7 ολα ηταν τελεια!!

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Κατοχος ενος 6 plus, που ηλπιζα πως η αγορα του θα μου λυσει τα προβληματα του ios 8 αλλα ματαια. Οπως με το προην 5αρι μου, ετσι και με αυτο:

1) παω να παρω τηλεφωνο και ενω παταω το νουμερο πχ απο τις προηγουμενες κλησεις, θελει καμποσα δευτερολεπτα μεχρι να δειξει πως παιρνει ενω το ηχειο ή το handsfee ήδη καλει..

2) ομοια και εαν με παιρνουν: χτυπαει αλλα δεν δειχνει πιος με παιρνει και ουτε μπορω να το σηκωσω αμεσως. Περνανε 4-5 δευτερολεπτα μεχρι να δειξει η οθονη την κληση, ενω ο ηχος κλησης ακουγεται κανονικα.

3) κολλαει η καμερα απο την οθονη κλειδωματος.

 

Μην μου πειτε να κανω reset και set up as new, τον χρηστη μου τον εχω απο το 2008 και δεν θελω να χασω τιποτα!!! Ως το ios 7 ολα ηταν τελεια!!

 

Προφανώς διαιωνίζεται το πρόβλημα και δεν φταίει το hardware της συσκευής αλλά το software. Στη φράση δεν θέλω να χάσω τίποτα τι εννοείς; Καθώς μπορείς να κανείς setup as new χωρίς να χάσεις τίποτα. :)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς διαιωνίζεται το πρόβλημα και δεν φταίει το hardware της συσκευής αλλά το software. Στη φράση δεν θέλω να χάσω τίποτα τι εννοείς; Καθώς μπορείς να κανείς setup as new χωρίς να χάσεις τίποτα. :)

 

 

Τα μηνύματα μου για παράδειγμα δεν θα τα χάσω; Τα e-mail μου τα οποία δεν είναι πάνω σε κάποιο server; Γενικότερα ρυθμίσεις, αποθηκευμένους κωδικούς; Άλλες ρυθμίσεις εφαρμογών ή αρχεία από τις εφαρμογές;

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω εξαγωγή τα δεδομένα από το backup που κρατάει το iTunes χρησιμοποιώ το iphone backup extractor και για να τα περάσω πάλι πίσω το iExplorer.

 

Τα προγράμματα αυτά ειναι free ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι free.

 

Iphone Backup βλέπω έχει πολλών εταιρειών.

Ποιο θα προτείνατε για καλύτερη χρήση ;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Iphone Backup βλέπω έχει πολλών εταιρειών.

Ποιο θα προτείνατε για καλύτερη χρήση ;

 

Ευχαριστω

Εγώ αυτό χρησιμοποιώ http://www.iphonebackupextractor.com/ αλλά ότι την τελευταία έκδοση, δουλεύω μια παλιότερη αλλά δεν θυμάμαι ποια ακριβώς. Θα πρέπει να το δω όταν θα είμαι στον υπολογιστή μου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Aν καταφέρει κάποιος/α να περάσει τα SMS/iMessages του σε μη jailbroken συσκευή, είτε μετά από "set as new", είτε σε νέα συσκευή, ας μου πει κ εμένα τη διαδικασία.

Με iPhone Backup Extractor και iExplorer δε μπορώ να το καταφέρω.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Aν καταφέρει κάποιος/α να περάσει τα SMS/iMessages του σε μη jailbroken συσκευή, είτε μετά από "set as new", είτε σε νέα συσκευή, ας μου πει κ εμένα τη διαδικασία.

Με iPhone Backup Extractor και iExplorer δε μπορώ να το καταφέρω.

 

Backup ολη τη συσκευη στο iTunes, restore στη νεα συσκευη και υπαρχουν ολα! (χανω κατι;!)

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Backup ολη τη συσκευη στο iTunes, restore στη νεα συσκευη και υπαρχουν ολα! (χανω κατι;!)

 

Δε θέλω να κάνω restore from backup στη καινούρια συσκευή.

Και το μόνο που θέλω είναι να περάσω μετά τα μηνύματά μου.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να κάνω restore from backup στη καινούρια συσκευή.

Και το μόνο που θέλω είναι να περάσω μετά τα μηνύματά μου.

Θα το κοιτάξω αυτό το ΣΚ και θα σου πω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Aν καταφέρει κάποιος/α να περάσει τα SMS/iMessages του σε μη jailbroken συσκευή, είτε μετά από "set as new", είτε σε νέα συσκευή, ας μου πει κ εμένα τη διαδικασία.

 

Με iPhone Backup Extractor και iExplorer δε μπορώ να το καταφέρω.

 

 

Κανενα νεο; Γινεται αυτο;

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Εδώ εξηγεί γιατί το iOS θελει 1GB RAM Και το Android 2-3GB ram για να τρεχει ομαλα

Δε διαφωνω αλλα... θα συνεχισω να ζητω 2gb ram σε iphone.και βλεποντας και τη λειτουργια του air 2 ενισχυω πιο πολυ τη γνωμη μου.(τουλαχιστον απο το λιγο που το ειδα απο κοντα).

Μπορει η apple ναχει κατα νου αλλο τροπο χρησης για το iphone απο,τι εχω εγω...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνω αλλα... θα συνεχισω να ζητω 2gb ram σε iphone.και βλεποντας και τη λειτουργια του air 2 ενισχυω πιο πολυ τη γνωμη μου.(τουλαχιστον απο το λιγο που το ειδα απο κοντα).

Μπορει η apple ναχει κατα νου αλλο τροπο χρησης για το iphone απο,τι εχω εγω...

 

Επειδη δουλευω air1/air2 μαζι, μετα απο αρκετες μερες, δεν βρισκω καποια διαφορα που να πω οτι οντως χρειαζομαι τα 2gb!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...