Jump to content

Εφαρμογές Πλοήγησης για Windows Phone 8


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έκανα αναβάθμιση here drive here maps.ανοίγω το here drive μέσα στο σπίτι .εχω την εντύπωση ότι κλείδωσε δορυφόρο πριν ανοίξει καλά καλά η εφαρμογη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Update σε ολες τις εφαρμογες του HERE:

HERE Maps

HERE Drive+

HERE Transit

HERE City Lens

 

What’s New:

 

HERE account sign-in issues fixed

Favorites and Collections synchronization fixed

Other bug fixes

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Update σε ολες τις εφαρμογες του HERE:

HERE Maps

HERE Drive+

HERE Transit

HERE City Lens

 

Επειδή είχα θέματα στο συγχρονισμό με το here account, ελπίζω να είναι οκ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω , αν δεν έχει μέσα σιμ το κινητό θα μπορώ να το χρησιμοποιώ οπως ένα απλό GPS εφόσον έχω κατεβάσει χάρτες και έχω βάλει τον ιμειλ λογαριασμό μ;αν Ναι το ιδι ο ισχυει και για εφαρμογές όπως runkeeper?
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Α υπέροχα σε ευχαριστώ για την απάντηση. Πάντα ήθελα να δοκιμάσω να δω πως είναι τα wp και θα κάνω έστω έτσι την αρχή :-)
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και τώρα δεν μπορώ να αποθηκεύσω τους χάρτες στην sd. Γίνεται με κάποιον τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και τώρα δεν μπορώ να αποθηκεύσω τους χάρτες στην sd. Γίνεται με κάποιον τρόπο;

 

Δοκίμασε να πας έλεγχος αποθήκευσης, εφαρμογές και παιχνίδια, here maps. Πάτα επάνω στο here maps και επέλεξε μεταφορά στο τηλέφωνο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πας έλεγχος αποθήκευσης, εφαρμογές και παιχνίδια, here maps. Πάτα επάνω στο here maps και επέλεξε μεταφορά στο τηλέφωνο.

 

Θέλω να μεταφέρω τους χάρτες στην κάρτα μνήμης όχι την εφαρμογή στο τηλέφωνο. Όπως γινόταν με το Lumia storage beta.

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή έλεγχος μνήμης lumia θα το κάνεις και πάλι.

 

Ναι αλλά δεν είναι διαθέσιμη στο store πλέον. Υπάρχει άλλος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μέσα στην εβδομάδα θα αγοράσω ένα lumia 1020 και προέρχομαι από android. Εκεί έχω ένα fully customized iGO που δουλεύει απλά τέλεια. Το here maps θα με καλύψει ή θα πρέπει να πάω σε λύση navigon ή copilot (αγοραστά);

iGO έχει βρεθεί να τρέχει σε windows phone?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μέσα στην εβδομάδα θα αγοράσω ένα lumia 1020 και προέρχομαι από android. Εκεί έχω ένα fully customized iGO που δουλεύει απλά τέλεια. Το here maps θα με καλύψει ή θα πρέπει να πάω σε λύση navigon ή copilot (αγοραστά);

iGO έχει βρεθεί να τρέχει σε windows phone?

 

Το here maps είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

Άμα θέλεις μπορείς να το κατεβάσεις στο android κινητό σου, να το δεις και να εξικοιωθείς μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ο άνθρωπος λέει ότι έχει το iGO όπως ακριβώς το θέλει. Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από αυτό και δεν συγκρίνεται ούτε με δέκα here.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν είναι διαθέσιμη στο store πλέον. Υπάρχει άλλος τρόπος;

 

Κατεβάζεις την εφαρμογή στο pc, την περνάς στο κινητό και μετά ανοίγεις το store και την κάνεις εγκατάσταση. Ή την κατεβάζεις κατευθείαν από το κινητό μέσα από τον browser αν το επιτρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την εφαρμογή στο pc, την περνάς στο κινητό και μετά ανοίγεις το store και την κάνεις εγκατάσταση. Ή την κατεβάζεις κατευθείαν από το κινητό μέσα από τον browser αν το επιτρέπει.

 

Οκ, θα την περάσω έτσι, δεν το ήξερα αυτό. Να'σαι καλά.

 

Update: Το έκανα αλλά πάλι δεν την εγκαθιστά. Μήπως επειδή έχει κατέβει από το store;

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά, ο άνθρωπος λέει ότι έχει το iGO όπως ακριβώς το θέλει. Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από αυτό και δεν συγκρίνεται ούτε με δέκα here.

 

Προφανώς...για αυτό έκανα το παλιό android κινητό dedicated gps και ησύχασα :)

Έκανα 1100 κμ εξωτερικό την προηγούμενη εβδομάδα και είναι όντως οι λεπτομέρειες που βοηθάνε για να έχεις ένα απροβλημάτιστο ταξίδι.

Έχει πολύ εξέλιξη το drive here+ για να συγκριθεί με ένα fully modded igo... αυτό δεν σημαίνει βέβαια πως δεν είναι μια χαρά ειδικά αν σκεφτείς ότι είναι και δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέματα, όποιος έχει στήσει iGO primo με όλα τα καλούδια του, skins, αναλύσεις, διόδια tts κλπ άλλα, είναι δύσκολο έως αδύνατο να το αφήσεις για κάποιο άλλο.

 

Ακόμη και οι ρυθμίσεις των γωνιών του δρόμου και της πλοήγησης, είναι σε άλλο επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν οδηγείς στο Εξωτερικό και μάλιστα σε χώρα που οδηγείς ανάποδα, οι μικρολεπτομέρειες στην περιγραφή του τι θα κάνεις και το πως ανακοινώνονται είναι ουσιαστικά η διαφορά του να βγεις στην σωστή έξοδο ή να κάνεις κύκλο.

Τα γραφικά και οι φωνητικές οδηγίες κυρίως και με το tts του iGO είναι ότι καλύτερο μπορεί να περιμένεις. Προφανώς βέβαια και το iGO έτσι όπως το έχουμε κάνει δεν νομίζω να έβγαινε ποτέ από εταιρία, με τόσες δυνατότητες που δίνουν τα skin, την παραμετροποίηση βάσει προσωπικών επιλογών κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω σοβαρό πρόβλημα με το gps. Όταν ανοίγω το here το gps αργεί παρά πολύ να εντοπίσει την θέση μου! Υπάρχει κάτι που να το διορθώνει? ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω σοβαρό πρόβλημα με το gps. Όταν ανοίγω το here το gps αργεί παρά πολύ να εντοπίσει την θέση μου! Υπάρχει κάτι που να το διορθώνει? ευχαριστώ πολύ.

 

Δοκίμασες να κάνεις απεγκατάσταση και μετά επανεγκατάσταση της εφαρμογής μήπως διορθωθεί το πρόβλημα; Ή κάποιο soft reset ίσως;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα φίλε μου αλλά τίποτα. Έκανα και hard reset αλλά τιποτα...

 

Αργεί ακόμα και όταν είσαι σε σύνδεση στο ίντερνετ ή μόνο όταν δεν χρησιμοποιείς ίντερνετ;

Ρωτάω γιατί όταν το χρησιμοποιείς offline θέλει λίγη περισσότερη ώρα για να εντοπίσει τη θέση σου από όταν είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Και σ'εμένα μετά την τελευταία αναβάθμιση του Drive+, αργεί να κλειδώσει και (περισσότερο στα πρώτα λεπτά της διαδρομής) χάνει το στίγμα αρκετές φορές.

Συμβαίνει με και χωρίς δεδομένα ανοιχτά.

Το ίδιο θέμα αντιμετωπίζει και η κόρη μου στο android της με το here μετά την αναβάθμιση.

Νομίζω λοιπόν ότι απλά περιμένουμε το νέο update και δεν είναι θέμα συσκευής ή ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...