Jump to content

blogging @ myphone.gr: Το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών! [POLL]


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιό είναι κατά την γνώμη σας το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών;  

906 members have voted

  1. 1. Ποιό είναι κατά την γνώμη σας το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών;

    • Motorola DynaTAC 8000X
      9
    • Nokia 808
      39
    • HTC HD2
      188
    • Samsung Galaxy S
      83
    • Nokia 3310
      316
    • HTC Dream
      9
    • Ericsson T28/T68
      164
    • Nokia Ν900
      67
    • Nexus One
      21
    • Blackberry 6210
      10


Recommended Posts

nokia 6600 το κινητο που τα εκανε ολα! του εβαζες οτι προγραμμα ηθελες, δεν χαλουσε , δεν σπουσε!

 

Μάλλον θα μπει την επόμενη φορά. 6600 έρωτας μεγάλος, το πρώτο πραγματικό κινητό για λιώσιμο και πείραματισμούς :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 205
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον θα μπει την επόμενη φορά. 6600 έρωτας μεγάλος, το πρώτο πραγματικό κινητό για λιώσιμο και πείραματισμούς :)

 

Θυμάμαι τα emulators που έπαιρνε. mame, SNES , PSX κλπ κλπ

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απορώ με κάποιους που λένε θα έπρεπε να μπει και εκείνο το κινητό κτλ .Μα καλά , το άρθρο έχει διαβαστεί από κανέναν ;;;;;
Send from my samsung galaxy note 5
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με όσους χαραχτηρίζουν κάπως άκυρη την σύγκριση, καθώς λείπουν τόσα πολλά κινητά τα οποία έχουν κυκλοφορήσει όλα αυτά τα χρόνια και έχουν το καθένα την θέση του μεταξύ των καλυτέρων, ωστε το όλο θέμα νομίζω ότι χάνει κάπως το νόημά του η τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ, τι να πω δηλαδή για παράδειγμα ότι τα νόκια γύρω στο 2000 δεν ηταν άπαιχτα η μήπως το N9 με το Meego δεν έγραψε ιστορία, η δεν ήταν πρωτοποριακό το σταρτακ και το τ28 και σε σχέση με τι ? με το HD2 η με το Note3 που έχω τώρα ας πούμε.

Το αιφον τι θα το κάνουμε αν και δεν το συμπαθησα ποτε, θα το θεωρήσουμε χειρότερο η καλύτερο πχ απο το ομνια ι900 η το νοκια ν93, ερωτήσεις διάφορες που έρχονται από μόνες τους με αφορμή το θέμα.

Ο συντάκτης του θέματος μας καλεί να αφήσουμε στην άκρη τα επιμέρους χαραχτηριστικά και να διαλέξουμε το κινητό "της καρδιάς μας" αν κατάλαβα καλά, αλλά τώρα εγώ πρέπει να διαλέξω ανάμεσα στο ericcson t28s με τις τόοοοσες μνήμες και στο note3 με την άααααπειρη μνήμη, ε δεν είναι λίγο άδικο?

Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Ακυρη δημοσκοπιση. Επρεπε να βαλετε και ενα συνδεσμο που να λεει "άλλο". Εσεις βαλατε τα αγαπημενα σας στην πρωτη δεκαδα.

 

Σαν myphone.gr επρεπε να βαλετε μια λιστα με τα 1000αδες μοντελα που κυκλοφορησαν στην Ελλαδα και να ψηφισουμε τα μελη τα δικα μας αγαπημενα.

 

Κανενα απο τις επιλογες σας δεν μου κανει, αλλα θα ψηφισω ενα στο ασχετο για να δω τα ποσοστα συμφωα με τις επιλογες των μελων.

 

Sony ericsson w995 απο μενα. Κανει τα παντα, ολα οσα χρειαζεται καποιος στην καθημερινοτητα του, ακομα και σημερα. Και μη μου πει κανενας οτι δεν παιζει τα angry birds, Θα τρελαθω! :p

 

Πραγματικά απορώ με κάποιους που λένε θα έπρεπε να μπει και εκείνο το κινητό κτλ .Μα καλά , το άρθρο έχει διαβαστεί από κανέναν ;;;;;

 

Το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών! Οποτε τα smartphones εξαιρουνται πληρως απο την ψηφοφορια!! Γιαυτο και ολοι διαλεξαν το 3310. Εγω εβαλα το One Nexus, γιατι σε σχεση με τα υπολοιπα, ειναι..

Edited by REDHOTSTEF
Link to comment
Share on other sites

-3310 γιατι με αυτό μεγαλώσαμε,

-iPhone (κι ας μην είναι στη λίστα) γιατί με αυτό αλλαξε εντελώς ο κόσμος των κινητών και τέλος ,

-Νοκια Ν900, αναμφίσβητητα, γιατι με αυτό ερωτευτηκαμε, ξενυχτησαμε "πειράζοντάς" το και νιώσαμε πως είναι να έχεις υπολογιστή στην παλάμη σου (ακομα και σήμερα!). Πιστεύω πως όλοι οι κάτοχοι του είμαστε περήφανοι που βρέθηκε στα χέρια μας.

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απορώ με κάποιους που λένε θα έπρεπε να μπει και εκείνο το κινητό κτλ .Μα καλά , το άρθρο έχει διαβαστεί από κανέναν ;;;;;

Για πες μας τι δεν καταλαβαίνεις? κάποιοι, μεταξύ αυτών και εγώ λέμε ότι θα ψηφίζαμε κάποιο άλλο, δλδ ντε και καλά να ψηφίσουμε κάποιο από αυτά? στην επόμενη λίστα αν είναι μέσα αυτό που θέλουμε θα ψηφίσουμε, αν δεν είναι θα δούμε τι θα κάνουμε... αλλά για να μην έχουμε εκπλήξεις λέμε απο τώρα ποια ΔΕΝ πρέπει να ξεχαστούν.

που είναι η ένστασή σου? δεν κατάλαβα?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως όλοι οι κάτοχοι του είμαστε περήφανοι που βρέθηκε στα χέρια μας.

 

Ω ναι, είμαστε!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο που άλλαξε την ιστορία των «σύγχρονων» κινητών και αποτελεί σημείο αναφοράς είναι το HTC Desire. (ελπίζω να υπάρχει την επόμενη φορά)

Από κει και πέρα το δίλλημα είναι μεταξύ το θρυλικού 3310 και του T28.

Εντελώς μηχανικά επέλεξα το Τ28 γιατί είχε το «κάτι παραπάνω» από το 3310, χωρίς να σημαίνει φυσικά πως ήταν και καλύτερο. Για την ιστορία, το πορτάκι του δεν άντεχε πολλά πολλά...:p

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο που άλλαξε την ιστορία των «σύγχρονων» κινητών και αποτελεί σημείο αναφοράς είναι το HTC Desire. (ελπίζω να υπάρχει την επόμενη φορά)

 

Ε όχι δα...

Όταν μιλάμε για HTC, να μου πεις για το G1, Nexus One ή το HD2 να το δεχτώ με χαρά. Αλλά το Desire "σημείο αναφοράς" ; Γιατί; Πως;

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι δα...

Όταν μιλάμε για HTC, να μου πεις για το G1, Nexus One ή το HD2 να το δεχτώ με χαρά. Αλλά το Desire "σημείο αναφοράς" ; Γιατί; Πως;

καποιοι ξεχνατε οτι το πρωτο κινητο με οθονη αφης που εγινε ευρεως γνωστο ηταν το HTC DIAMOND, απο εκει ξεκινησε να εχει λιγο μεγαλυτερη απηχηση απο οτι πριν οι WM συσκευες, ειδικα το "εφε" με τον καιρο, μετα ηρθαν αυτα που αναφερετε να αλλαξουν/βελτιωσουν πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Htc HD2 από μένα. Άπειρη παραμετροποίηση.

 

Ακυρη δημοσκοπιση. Επρεπε να βαλετε και ενα συνδεσμο που να λεει "άλλο". Εσεις βαλατε τα αγαπημενα σας στην πρωτη δεκαδα.

 

Σαν myphone.gr επρεπε να βαλετε μια λιστα με τα 1000αδες μοντελα που κυκλοφορησαν στην Ελλαδα και να ψηφισουμε τα μελη τα δικα μας αγαπημενα.

 

Κανενα απο τις επιλογες σας δεν μου κανει, αλλα θα ψηφισω ενα στο ασχετο για να δω τα ποσοστα συμφωα με τις επιλογες των μελων.

 

Sony ericsson w995 απο μενα. Κανει τα παντα, ολα οσα χρειαζεται καποιος στην καθημερινοτητα του, ακομα και σημερα. Και μη μου πει κανενας οτι δεν παιζει τα angry birds, Θα τρελαθω! :p

 

Το έχω στην καρδιά μου αυτό το τηλέφωνο. Και να ξέρεις ότι έχει ΚΑΙ angry birds (το οποίο είναι και το μοναδικό που έχω καταφέρει να τερματίσω και μάλιστα πολλάκις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

καποιοι ξεχνατε οτι το πρωτο κινητο με οθονη αφης που εγινε ευρεως γνωστο ηταν το HTC DIAMOND, απο εκει ξεκινησε να εχει λιγο μεγαλυτερη απηχηση απο οτι πριν οι WM συσκευες, ειδικα το "εφε" με τον καιρο, μετα ηρθαν αυτα που αναφερετε να αλλαξουν/βελτιωσουν πολλα.

 

Δεν έμεινε στην ιστορία το Diamond ως το μόνο κινητό που έκανε υποφερτό το WM6.1/5 Το HD2 ήταν αυτό.

Αρχικά ως ένα υποδειγματικό (το μόνο) WM τηλέφωνο και στη συνέχεια ως ο απόλυτος ελβετικός σουγιάς.

 

Το G1 είναι το πρώτο Android που κυκλοφόρησε στην αγορά οπότε τρελό respect και το Nexus One η απαρχή της σειράς Nexus. Παίζει να είναι και το ποιοτικότερο κατασκευαστικά από την εν λόγω σειρά.

 

Το Diamond ποιος το μνημονεύει; γιατί; Bασικά γιατί να μνημονεύεις ένα WM? Όμως απόψεις είναι αυτές και είναι πάντα σεβαστές!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ν900....τι να λεμε τωρα..οπως επισης για μενα θα πρεπε να ναι και το νοκια 7650...εκανε πολλη διαφορα σε σχεση με οτι αλλο υπηρχε ως τοτε...θυμαμαι αγγλια που ειμουν ειχε γινει πανικος οταν βγηκε....ηταν το πρωτο κινητο με καμερα που βγηκε παγκοσμιως τουλαχιστον...τι να πουν αυτα που εχετε στη λιστα παιδια?... :( Edited by iNicholas
Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα το 3330, θα ψηφίσω το 3310. Πραγματικά πολύ καλό τηλέφωνο (το 3330 είναι λίγο καλύτερο) που το είχε ΟΛΟΣ ο κόσμος. Είναι απίστευτο τι έγινε με αυτό το τηλέφωνο. Το τι θήκες, μπαταρίες, καλύμματα κλπ είχαν βγεί γι αυτό δεν περιγράφεται. Σίγουρα το best seller της κινητής τηλεφωνίας στην Ευρώπη.
Link to comment
Share on other sites

Nokia 7650 γιατί όταν ήρθε άλλαξε τα πάντα!!!! Και iphone γιατί όταν ήρθε άλλαξαν τα πάντα για πάντα.

 

Από τη λίστα HTC HD2 και Nokia 3310

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

HTC HD2 είναι το καλύτερο τηλέφωνο μακρά ακόμα αλλάζει λειτουργικά και σαν αντοχεί και ποιότητα πραγματικά δεν υπάρχει άλλο καλά τα 3310 και τα υπόλοιπα ΝΟΚΙΑ αλλά δεν νομίζω να μπορείτε να κάνετε κάτι άλλο εκτός από να πάρεις τηλέφωνο οπότε σαν συσκευή το ΗD2 και είμαι σίγουρος αν έπιαναν στα χέρια τους το ΙΟs θα του το πέρναγαν και αυτό

μέχρι που σταμάτησα να το παρακολουθώ είχε αλλάξει 7 λειτουργικά

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

nokia 6110/6210/6310

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson K750i , μυθικό κινητό.

Παρ'όλα αυτά αν και το σιχαίνομαι, το iPhone αναμφισβητητα άλλαξε την ιστορία στον χώρο των κινητών.

Link to comment
Share on other sites

Nokia 6110 και ακόμα πιο πίσω Ericsson GH198 αλλά και 337/388/768. Όσοι πρωτοαπέκτησαν κινητό βέβαια το ...2005 ή ακόμα και το 2000 είναι κατανοητό να μη γνωρίζουν καν -που λέει ο λόγος- την ύπαρξη αυτών αλλά να χαρακτηρίζονται "θρύλος" κάτι HTC είναι "κάπως". Η επανάσταση έγινε στα μέσα ως τέλη της δεκαετίας του '90 οπότε και μειώθηκε σημαντικά ο όγκος/βάρος των συσκευών και αυξήθηκαν εντυπωσιακά οι αυτονομίες τους. Μετά τα τηλέφωνα άρχισαν να γίνονται λιγότερο τηλέφωνα και περισσότερο organizers. Η δημοσκόπηση είναι ελλιπέστατη προς το παρόν. Αναμένουμε τα επόμενα "parts". Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

T68 γιατί ήταν ίσως το ποιο ολοκληρωμένο τηλέφωνο της εποχής του, έγχρωμη οθόνη, έπαιρνε εξωτερική camera και ραδιόφωνο FM,

bluetooth! και υπέρυθρες, και πολύ όμορφη συμμαζεμένη συσκευή.

 

Αν κάνετε part II μήν ξεχάσετε το Motorola milestone και ειδικά το Samsung Omnia i900

Edited by javaj
Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θέλω κανένα από αυτά που βάλατε!:p Το κινητό της καρδιάς μου είναι το Νοκια 8210

 

http://retromobil.cz/obr/velke/504.jpg

 

και για μένα ήταν... love at first sight!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...