Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι ευκαιρία μέσω του myphone και των συμφορουμιτων να αποκτήσουμε κι εμείς αυτό το πολλά υποσχόμενο τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

  • Καμία σχέση η ποίοτητα φακού κάμερας, μακράν ανώτερη. Μπορείς να πεις ότι ειναι ελάχιστα κάτω απο μια DSLR.

 

ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με dslr.... μπορεις να πεις οτι ειναι καλή για κινητό και ισάξια με μια φτηνή compact φωτογραφική.

 

Για τα υπολοιπα με κάλυψε ο annonnaki

Link to comment
Share on other sites

  • χανεις lte
  • +0.5 ίντσες στην οθόνη
  • +0.4mhz στον επεξεργαστή.
  • +1GB Ram
  • Καμία σχέση η ποίοτητα φακού κάμερας, μακράν ανώτερη. Μπορείς να πεις ότι ειναι ελάχιστα κάτω απο μια DSLR.
  • 4K Video
  • ωραιότερο design
  • Corning Gorilla Glass 3
  • +3MP μπροστινή κάμερα

 

οπότε το να δώσεις και να πάρεις το mi3 στην τιμή που είναι μου φαίνεται ότι δεν αξίζει.

 

Δεν προκειτε να δεις διαφορα απο το mi3 σε καθημερινη χρηση με αυτα τα specs και τον 801 μονο στη ραμ ειναι αρκετη η διαφορα αν και τα 2gb ειναι υπεραρκετα ακομα, να φοραγε τον επερχομενο 805 ναι αυτη θα ηταν διαφορα, για μενα το μονο ατου του τηλεφωνου σε αυτην την κατηγορια περα απο την τιμη του ( βεβαια πρεπει να εχεις μεσο τον πρωθυπουργο για να το παρεις προς το παρον) ειναι η cyanomogenmod

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με dslr.... μπορεις να πεις οτι ειναι καλή για κινητό και ισάξια με μια φτηνή compact φωτογραφική.

 

Για τα υπολοιπα με κάλυψε ο annonnaki

 

Oneplus One vs Nikon D3100

δες εδω https://forums.oneplus.net/threads/comparison-oneplus-one-camera-against-find-5-and-a-dslr.2105/

 

ναι καλύτερη η dslr αλλα δεν εχει και τεραστιες διαφορες

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

  • χανεις lte
  • +0.5 ίντσες στην οθόνη
  • +0.4mhz στον επεξεργαστή.
  • +1GB Ram
  • Καμία σχέση η ποίοτητα φακού κάμερας, μακράν ανώτερη. Μπορείς να πεις ότι ειναι ελάχιστα κάτω απο μια DSLR.
  • 4K Video
  • ωραιότερο design
  • Corning Gorilla Glass 3
  • +3MP μπροστινή κάμερα

 

οπότε το να δώσεις και να πάρεις το mi3 στην τιμή που είναι μου φαίνεται ότι δεν αξίζει.

 

Απο αυτα που αναφερεις τα μονα που ειναι συμαντικα ειναι το 1gb ram και για μερικους η μπροστα καμερα και το lte(προσωπικα οπως ειπα δε με απασχολει).

Η διαφορα στον επεξεργαστη ειναι ελαχιστη και δε προκειται ποτε να την καταλαβεις σε καθημερινη χρηση,

το ωραιοτερο design και η 0.5 ιντσες ειναι θεμα γουστου

Το 4k βιντεο δε νομιζω ακομα η εστω στον επομενο χρονο να εχεις οθονη να το αναπαραγεις.

Οσο για την καμερα ναι ειναι αρκετα καλη του one plus με πολυ κορεσμενα χρωματα ομως.

 

Μαλλον καταλαβες οτι προσπαθω να βγαλω το mi3 καλητερο κινητο,οχι απλα το ανεφερα σαν εναλλακτικη λυση, σε θεμα χαρακτηριστικων ειναι ανωτερο το one plus,

εγω απλα λεω οτι μεχρι τωρα η εταιρια υποσχετε πολλα αλλα δε μπορει να τα προσφερει οποτε καλητερα να παω αλλου παρα να περιμενω ποτε θα αποφασησουν να μου το πουλησουν(πραγμα που το θεωρω ανουσιο,σιγα μη τους παρακαλαμε κιολλας).

 

Και μην ξεχνας οτι ειναι το πρωτο της κινητο ενω με τη xiaomi(και ολλους τους αλλους) ξερεις τι παιρνεις.

Link to comment
Share on other sites

1 και μονο 1 με απασχολει το sar του διαβασα θα ειναι 2w/kg

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

παιδια.. συγνωμη κιολας αλλα να τα χ...ω τα megapixel κ τα 4Κ... μη κολλατε μερικοι στα νουμερα κ στα ψυχρα specs..

 

φωτογραφια φτηνης compact θα αργησουμε πολυ ακομη να δουμε σε κινητο.. ισως δε τους βολευει κιολας να μη δημιουργουν ανταγωνισμο.. για ποιοτητα dslr δε το συζηταμε καν κ μας πιανουν τα γελια οσους ξερουμε καλυτερα απο τετοια..

 

επισης το αυτο κ για την αναλυση των βιδεο.. ολα τα hd κινητα τραβανε πολυυυυυ χειροτερα κ απο τη φθηνοτερη hd compact βιντεοκαμερα!

Link to comment
Share on other sites

Η πλακα θα είναι όταν θα εχουν ένα σωρο απουλητα τηλεφωνα και θα αναγκαστουν να τα πουλησουν τσαμπε ολε!!!! (λεμε τωρα)

Στο φεης στην σελιδα τους γινεται -Ο- χαμος και το ενδιαφερον αρχιζει και φθινει κατακόρυφα...

Να δουμε....... ...και το ηθελα αυτο το τηλεφωνο, μαλλον oppo με βλεπω να παιρνω....:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Η πλακα θα είναι όταν θα εχουν ένα σωρο απουλητα τηλεφωνα και θα αναγκαστουν να τα πουλησουν τσαμπε ολε!!!! (λεμε τωρα)

Στο φεης στην σελιδα τους γινεται -Ο- χαμος και το ενδιαφερον αρχιζει και φθινει κατακόρυφα...

Να δουμε....... ...και το ηθελα αυτο το τηλεφωνο, μαλλον oppo με βλεπω να παιρνω....:mad::mad:

 

ωραιο το oppo αλλα βγαινει 100 ευρω παραπανω περιπου...λιγη υπομονη ακομα θα την κανω και βλεπουμε..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά θα ερχόταν από ευρωπαϊκή αποθήκη και άρα δίχως τέλη/φόρους, αλλά σε αυτό το σημείο, που είναι σχετικά νωρίς στη μαζική του διάθεση, είναι άγνωστο. Αν και, τουλάχιστον σε αυτό παραδέχομαι ότι είναι γρήγοροι, αν στείλεις ένα μήνυμα στην υποστήριξη θα απαντήσουν άμεσα (την επόμενη εργάσιμη).
free yourself
Link to comment
Share on other sites

Oneplus One vs Nikon D3100

δες εδω https://forums.oneplus.net/threads/comparison-oneplus-one-camera-against-find-5-and-a-dslr.2105/

 

ναι καλύτερη η dslr αλλα δεν εχει και τεραστιες διαφορες

 

Είναι ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ευκρινείς για κινητο οι φωτό του 1+1 που έχω σοβαρές υποψίες οτι πρόκειται για κατασκευασμένο "τέστ".

 

Είναι θέμα Φυσικής και εξέλιξης της τεχνολογίας των αισθητήρων. Ο αισθητήρας ειναι ΠΟΛΥ μικρός για να παρουσιάζει ΑΥΤΑ τα επιπεδα θορυβου των φωτογραφιών χωρις φωτισμό, και ο φακός είναι απιστευτα μικρός σε mm για να μπορεί να εχει αυτην την οξύτητα. Δυστυχώς δεν υπάρχουν καν τα exif για να δουμε ρυθμίσεις (οχι οτι κι αυτα δεν πειραζονται κατα βούληση).

 

Ειλικρινά, και χωρίς καμία διάθεση εγωιστικής υποστήριξης της αρχικής μου γνώμης. Σαφέστατα αναμένω κι εγώ ένα κινητό που θα έχει την ποιότητα λήψης μια σύγχρονης DSLR για να το έχω στην τσέπη μου σε χαλαρες περιπτώσεις. Μακάρι να έχω άδικο, και το αγοράζω αύριο....

Link to comment
Share on other sites

 

Πληροφοριακά αυτή είναι η κινέζικη έκδοση με ColorOS αντί για Cyanogenmod και χωρίς υποστήριξη 4G για Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα προβλήματα στο software που αναφέρει από ότι λένε στο φορουμ του, έχουν ήδη λυθεί με την έκδοσης της final version του cyanogenmod 11s.

Αυτά τα είχαν αναφέρει οι πρώτοι χρήστες που το παρέλαβαν στο φόρουμ της εταιρίας αλλά με το που κάνανε update στην 1st final stable version, γράψανε ότι λυθήκαν σχεδόν όλα αυτά τα προβλήματα.

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

http://www.oiostore.com/oneplus-1-55-4g-fddlte-msm8974ac-25ghz-mobile-phone-p-293.html?cPath=90_130#.U44XvXLVu2E αυτοι ανοιξαν τοπικ στο φορουμ και λενε οτι εχουν στοκ και πολυ,οι τιμες δεν ξερω αν ειναι λογικες ......
Link to comment
Share on other sites

http://www.oiostore.com/oneplus-1-55-4g-fddlte-msm8974ac-25ghz-mobile-phone-p-293.html?cPath=90_130#.U44XvXLVu2E αυτοι ανοιξαν τοπικ στο φορουμ και λενε οτι εχουν στοκ και πολυ,οι τιμες δεν ξερω αν ειναι λογικες ......

ποτε δεν ρισκαρουμε σε ετσι θεματα ιδιαιτερα οτνα η ιδια η εταιρια λεει οτι δεν το διαθετει μεσω δικτυου μεταπωλητων;)

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν ρισκαρουμε σε ετσι θεματα ιδιαιτερα οτνα η ιδια η εταιρια λεει οτι δεν το διαθετει μεσω δικτυου μεταπωλητων;)

 

πληροφοριακα το ανεφερα,αλλωστε ειναι στο φορουμ,αργα η γρηγορα θα συζητουσαμε για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

απο το facebook του antelife φαινονται φωτογραφιες απο τα one+ που παρελαβε Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πλακα μας κανει το minideal? 400 για το 16??????????????

 

http://www.minideal.net/original-one-plus-one-quad-core-2-5-ghz-qualcomm-snapdragon-801-ram-3gb-rom-16gb-with-5-5-full-hd-touch-on-lens-display.html

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...