Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου κανει εντυπωση παντως, πως για την εκδοση CM11-XNF9XBS28K δεν εχει γινει κ μεγαλη συζητηση και οτι δεν πηρε ΟΤΑ ενημερωση σε ΟΤΑ. Επισης, μια ξεκαθαρη απαντηση δεν εχουν δωσει περι τινος προκειται κ γιατι δεν παιρνει ενημερωσεις. Αντε και παιρνας χειροκινητα την cm12, στην πορεια θα παιρνει ενημερωσεις η πρεπει να γυρισεις σε 05Q πρωτα και μετα?

Σίγουρα θα τις παίρνει τις ενημερώσεις Φώτη.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εάν κάνεις ένα ticket στην oneplus για πρόβλημα touchscreen, σου στέλνουν ένα link με ένα patch για να περάσεις μήπως και λυθεί το πρόβλημα..γνωρίζει κανείς τι είναι αυτό το patch? Υπάρχει περίπτωση να κάνει το πρόβλημα μεγαλύτερο?
Link to comment
Share on other sites

Ναι με τον γνήσιο. Οκ δεν το βάζω στο 2g, αλλά είναι βλακεία να υπάρχει το πρόβλημα!

Εγώ όταν το βάζω να το φορτίσω με το φορτιστή από ένα Asus nexus 7 που έχω ΔΕΝ μου το κάνει το πρόβλημα.

 

Αν κι εμένα μου κάνει κάτι διαφορετικό.

 

Όταν το φορτίζω και το έχω 2G μόλις με πάρει κάποιος σταματάει την φόρτιση και ξεκινάει ξανά όταν κλείσω την κλήση...

Αυτο το κάνει κι αν δεχτώ SMS. Λίγο πριν το λάβω σταματάει την φόρτιση και μόλις το λάβω ξανά ξεκινάει...

 

Αν το βάλω όμως με το φορτιστή από το Asus nexus 7 όλα δουλεύουν ρολόι...!!

 

Αν το βάλω σε 3G δεν το κάνει αυτό ακόμα και με το δικό του φορτιστή...

 

Τρελά πράγματα λέμε....

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν το βάζω να το φορτίσω με το φορτιστή από ένα Asus nexus 7 που έχω ΔΕΝ μου το κάνει το πρόβλημα.

 

Αν κι εμένα μου κάνει κάτι διαφορετικό.

 

Όταν το φορτίζω και το έχω 2G μόλις με πάρει κάποιος σταματάει την φόρτιση και ξεκινάει ξανά όταν κλείσω την κλήση...

Αυτο το κάνει κι αν δεχτώ SMS. Λίγο πριν το λάβω σταματάει την φόρτιση και μόλις το λάβω ξανά ξεκινάει...

 

Αν το βάλω όμως με το φορτιστή από το Asus nexus 7 όλα δουλεύουν ρολόι...!!

 

Αν το βάλω σε 3G δεν το κάνει αυτό ακόμα και με το δικό του φορτιστή...

 

Τρελά πράγματα λέμε....

 

Ακριβώς έτσι κάνει και σε μένα, διάβασα κάπου γιατί το έψαξα, ότι αν αλλάξεις το καλώδιο και βάλεις κάποιο με το USB να είναι με το σιδεράκι γύρο γύρο http://briancoale.com/wp-content/uploads/2014/07/USB32VGAEH.B.png , δεν το κάνει. Το δοκίμασα, νομίζω ότι δουλεύει καλύτερα, πάλι κάνει κόλπα, αλλά όχι όπως πριν, ας το δοκιμάσει κάποιος άλλος και να μου πει. Άφησα ίδιο τον φορτιστή, άλλαξα απλά το καλώδιο. Αλλά οι πιο πολύ λένε ότι μάλλον είναι θέμα φορτιστή. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα, εκανα αυτα τα βηματα και εκτος οτι ηρθε κανονικα μεσω ΟΤΑ η CM12, θα παιρνει και πλεον ενημερωσεις κανονικα. :)

 

https://forums.oneplus.net/threads/xnf9xbs28k-ota-updates.315441/

Link to comment
Share on other sites

Βασικα θα μου βγει γυρω στα 180-190e για ακριβεια απλα ειμαι αναμεσα σε αυτο και το G3...Ποια τα θετικα-αρνητικα;

 

Εξαρτάται τί θέλεις. Για εμένα το G3 είναι πιο "καταναλωτικό" τηλέφωνο, είναι για τον άνθρωπο που το παίρνει και το χαίρεται όπως ακριβώς είναι, δεν το σκαλίζει, δεν το φλασάρει. Θα έλεγα ότι, συνολικά, μοιάζει καλύτερο τηλέφωνο. Τα θετικά του για εμένα είναι η κάρτα μνήμης, το FM radio και η (μάλλον, δεν το είχα) κάπως καλύτερη κάμερα, το αρνητικό του η μεγάλη ανάλυση της οθόνης που, χωρίς λόγο, ταλαιπωρεί το κινητό και του πίνει την μπαταρία καθώς και το UI, δεν αλλάζω την CM με τίποτα. Για εμένα δεν υπήρχε δίλημμα, το OPΟ είναι πιο κοντά στις απαιτήσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους και καλή εβδομάδα, φιλοι μου τον τελευταιο καιρό αντιμετιζω το εξης πρόβλημα, προν απο περιπου δυο εβδομαδες εκανα εγκατάσταση δυο apps που μετράνε το σήμα της κινητής και σου λέει απο ποιο σταθμό λαμβανεις απο εκεί και πέρα ξεκινάει μια κατρακύλα της μπαταρίας μου δεν κρατούσε ουτε 24 ώρες με 8 ώρες σε flightmode και χωρίς πολλά πολλά τις κάνω απεγκατασταση τα ίδια βάζω το battery doctpr και cleaner είδα επαναφορά στα αρχικα επίπεδα , με την χρηση μου σχεδόν δυο μέρες κρατούσε η μπατάρια . προχθες κατέβασα το smsbackup και φτου απο την αρχή η μπαταρία σε λιγοτερο απο 12 ώρες απο πληρη φόρτιση έχει φαει το 60% με 6 ώρες σε flightmode ( νύχτα) εφαρμογές δεν τρέχουν απο πίσω η τουλαχιστον αυτό φαίνεται καμια ιδέα? Σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους και καλή εβδομάδα, φιλοι μου τον τελευταιο καιρό αντιμετιζω το εξης πρόβλημα, προν απο περιπου δυο εβδομαδες εκανα εγκατάσταση δυο apps που μετράνε το σήμα της κινητής και σου λέει απο ποιο σταθμό λαμβανεις απο εκεί και πέρα ξεκινάει μια κατρακύλα της μπαταρίας μου δεν κρατούσε ουτε 24 ώρες με 8 ώρες σε flightmode και χωρίς πολλά πολλά τις κάνω απεγκατασταση τα ίδια βάζω το battery doctpr και cleaner είδα επαναφορά στα αρχικα επίπεδα , με την χρηση μου σχεδόν δυο μέρες κρατούσε η μπατάρια . προχθες κατέβασα το smsbackup και φτου απο την αρχή η μπαταρία σε λιγοτερο απο 12 ώρες απο πληρη φόρτιση έχει φαει το 60% με 6 ώρες σε flightmode ( νύχτα) εφαρμογές δεν τρέχουν απο πίσω η τουλαχιστον αυτό φαίνεται καμια ιδέα? Σας ευχαριστω

 

Έχεις ελέγξει στο ρυθμίσεις-μπαταρία τι σου τρώει την μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μείνει με την cm11s κυρίως λόγω της διάρκειας μπαταρίας..δεν ασχολήθηκα ποτέ με την 12 άρα δεν γνωρίζω και δεν μπορώ να σε βοηθήσω..εάν μπορεί κάποιος άλλος, καλώς..:(
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους και καλή εβδομάδα, φιλοι μου τον τελευταιο καιρό αντιμετιζω το εξης πρόβλημα, προν απο περιπου δυο εβδομαδες εκανα εγκατάσταση δυο apps που μετράνε το σήμα της κινητής και σου λέει απο ποιο σταθμό λαμβανεις απο εκεί και πέρα ξεκινάει μια κατρακύλα της μπαταρίας μου δεν κρατούσε ουτε 24 ώρες με 8 ώρες σε flightmode και χωρίς πολλά πολλά τις κάνω απεγκατασταση τα ίδια βάζω το battery doctpr και cleaner είδα επαναφορά στα αρχικα επίπεδα , με την χρηση μου σχεδόν δυο μέρες κρατούσε η μπατάρια . προχθες κατέβασα το smsbackup και φτου απο την αρχή η μπαταρία σε λιγοτερο απο 12 ώρες απο πληρη φόρτιση έχει φαει το 60% με 6 ώρες σε flightmode ( νύχτα) εφαρμογές δεν τρέχουν απο πίσω η τουλαχιστον αυτό φαίνεται καμια ιδέα? Σας ευχαριστω

 

Και σε εμένα το ίδιο πρόβλημα. Δοκίμασα 4 rom, 2 cm based και 2 aosp, αλλά και πάλι το ίδιο πρόβλημα. Το "σύστημα android" μου τρώει πολύ μπαταρία. Να σημειωθεί ότι και οι 4 roms ήταν 5.1.1 που υποτίθεται λύνεται το πρόβλημα της μπαταρίας. Και τις 4 rom τις έκανα clean install και είχα κάνει wipe τα πάντα. Προφανώς είναι κάποιο νέο bug. Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να γυρίσω πίσω σε kitkat.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον και καλορίζικο. Όπως τα λες είναι, nexus 5.5 και δεν πρόκειται να δείς lag ούτε γι΄ αστείο.

tip: Άν σου φαίνεται κάπως μουντή η οθόνη και τα χρώματα , έχει ρύθμιση η οθόνη να παίξεις με το saturation και να την φέρεις εκεί που θές. ;)

Τι ειναι το saturation ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

το κοντραστ δηλαδη? δεν κανει και την διαφορα απο οτι ειδα,τα χρωματα του ΟΠΟ δεν μιαζουν πολυ με το G3?
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως σταματαει να τρεχει η εφαρμογη google search?

 

αγόρασε greenify

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω priority notifications, δεν ανάβει και το led σε όλα τα συμβάντα. Μπορώ να το αλλάξω αυτό και να ανάβει σε ό, τι γίνεται αλλά να παραμένω με priority δόνηση;
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...