Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν από δύο μήνες είχα αναφέρει εδώ ότι αντιμετώπισα θέμα με κολλημένα pixel στην οθόνη. Το έστειλα πίσω, έγινε η αντικατάσταση και όλα οκ.

 

Όλα οκ; Κι όμως…

 

Η νέα συσκευή που έστειλαν έχει από χθες το ίδιο πρόβλημα. Κολλημένα pixel. Τι να τους πεις…

:shoot::shoot: Κουράστηκα… :rocket:

 

Εγω ειχα θεματακια με το touchscreen, ghost touches κτλ και δεχτηκαν την αντικασταση (οχι δυσκολα θα ελεγα) της συσκευης.

Σημερα/Αυριο λοιπον περιμενω την καινουρια συσκευη, λετε να ειναι και αυτη προβληματικη ? Αξιζει να το ανοιξω ή να το κρατησω σφραγισμενο να το δωσω ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω ειχα θεματακια με το touchscreen, ghost touches κτλ και δεχτηκαν την αντικασταση (οχι δυσκολα θα ελεγα) της συσκευης.

Σημερα/Αυριο λοιπον περιμενω την καινουρια συσκευη, λετε να ειναι και αυτη προβληματικη ? Αξιζει να το ανοιξω ή να το κρατησω σφραγισμενο να το δωσω ?

 

δωσ'το το παλιαμπελο!

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως ειναι καινουργιες παρτιδες, θα ειναι οκ απο προβληματα.

 

ναι ναι καλα εμενα ηταν Απριλίου....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι καλα εμενα ηταν Απριλίου....

 

Αφου βγηκε πλεον αναβαθμιση που το διορθωνει το προβλημα αυτο. Οποτε, δεν υπαρχει προβλημα. Αν δεν εκαναν τιποτα, τοτε θα ηταν πραγματικα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αφου βγηκε πλεον αναβαθμιση που το διορθωνει το προβλημα αυτο. Οποτε, δεν υπαρχει προβλημα. Αν δεν εκαναν τιποτα, τοτε θα ηταν πραγματικα προβλημα.

 

και αμα δεν ξερει ο αλλος να το φλασαρει? περνεις μια συσκευή για να σου δουλεύει σωστα σε στοκ κ αμα θες φλασαρεις....... οποιος δεν ξερει δηλαδη παραμενει ετσι με το πρόβλημα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

και αμα δεν ξερει ο αλλος να το φλασαρει? περνεις μια συσκευή για να σου δουλεύει σωστα σε στοκ κ αμα θες φλασαρεις....... οποιος δεν ξερει δηλαδη παραμενει ετσι με το πρόβλημα

 

Θα κυκλοφορησει και μεσω ΟΤΑ. Οποτε, λιγη υπομονη ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορησει και μεσω ΟΤΑ. Οποτε, λιγη υπομονη ακομα.

 

οχι φιλε δεν υπάρχει υπομονη μαυτο το πράμα...... δεν μπορείς να γράψεις...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πως τσεκάρουμε εάν εχει πρόβλημα το κινητό;;; Γιατί εγώ όσες φορές μου εχει ζεσταθεί που εχει πιάσει και 40αρια ποιάνει μια χαρά το touch και με lollipop και με kit mat?
Link to comment
Share on other sites

Πως τσεκάρουμε εάν εχει πρόβλημα το κινητό;;; Γιατί εγώ όσες φορές μου εχει ζεσταθεί που εχει πιάσει και 40αρια ποιάνει μια χαρά το touch και με lollipop και με kit mat?

 

test your android και yamtt

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να εχει, ειναι θεμα hw το προβλημα. Εχω δει oneplus με τετοιο προβλημα και cm12 και εχω δει κα αλλο oneplus παλι με cm12 και δουλευε και κατω απο ηλιο και ζεστη κ σε μηνυμα ηταν απιστευτο. Βεβαια, για τις μεμβρανες κρατω μια επιφυλαξη οτι μπορει να κανουν κ αυτες το προβλημα λογω οτι δεν εχουν αμεση επαφη με την οθονη. Γιατι δεν γινεται καποιοι να το εχουν κ καποιοι οχι με την ιδια πχ εκδοση. Απλα αυτοι που το εχουν, θα διορθωθει μεσω του fix. Οσοι δεν το εχουν, απλα θα εχουν καλυτερο touch μεσω του fix. Τι θα σου τυχη ειναι τελικα. Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Φώτη βγάζεις λίγο αυθαίρετα συμπεράσματα. Κατ' αρχάς δεν ξέρουμε αν στην πορεία του χρόνου το πρόβλημα παραμένει διορθωμένο με κάποιο custom fix. Κατά δεύτερον προκαταβάλεις ότι η ota θα έχει κάποιο fix το οποίο θα λειτουργεί σωστά. Αν περίμενες το feedback έστω των ατόμων πριν δώσεις μια απάντηση θα ήταν πιο ασφαλές στο να κατευθύνεις όποιον έχει ανάγκη.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε τελικα σημερα το δικο μου .. Προς στιγμη φαινονται ολα καλα δεν εχει καποιο θεμα touch , ειναι και παρτιδα 25/05 ..

Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν ερχεται η αναβαθμιση για λολιποπ ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα στείλει και εγώ για αντικατάσταση και μου ήρθε πριν μια βδομάδα είναι από 9/3/15.

Το χρησιμοποιώ αυτή την βδομάδα με Nillkin tempered glass και δεν έχω κανένα θέμα

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε τελικα σημερα το δικο μου .. Προς στιγμη φαινονται ολα καλα δεν εχει καποιο θεμα touch , ειναι και παρτιδα 25/05 ..

Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν ερχεται η αναβαθμιση για λολιποπ ..

 

Αγορα καινουργια? Το δουλεψες ζεστο?

Link to comment
Share on other sites

Αγορα καινουργια? Το δουλεψες ζεστο?

 

Αντικατασταση συσκευης, καινουρια δηλαδη ..

Ειχα θεματακια με touch, ghost touches κτλ..

Η αληθεια ειναι οτι οχι δεν το δουλεψα ζεστο!

Με προβληματιζει ομως που δεν μου ερχεται η αναβαθμιση για λολιποπ και δεν ξερω γιατι!

Link to comment
Share on other sites

Αντικατασταση συσκευης, καινουρια δηλαδη ..

Ειχα θεματακια με touch, ghost touches κτλ..

Η αληθεια ειναι οτι οχι δεν το δουλεψα ζεστο!

Με προβληματιζει ομως που δεν μου ερχεται η αναβαθμιση για λολιποπ και δεν ξερω γιατι!

 

Αυριο θα σου ερθει η αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μπας και είναι η ίδια συσκευή; Είχες κρατήσει ΙΜΕΙ;

Ολοκαίνουργια. Διαφορετικό imei.

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου ήρθε χθες. έκανα τις αναβαθμίσεις κανονικά. έβγαλε ένα εντυπωσιακότατο 49052 σκορ στο antutu αλλά έχει το θέμα που έχει παρουσιαστεί και σε άλλους με την φόρτιση απο usb. αργεί πάρα πολύ δλδ. απο μπρίζα φορτίζει κανονικά. κατα τα άλλα πολύ εντυπωσιακή συσκευή. αυτό που περίμενα απο αυτά που έχω διαβάσει δλδ.

του έβαλα το tampered glass της one plus μόλις το άνοιξα και περιμένω την TUDIA Ultra Tough OMNIX [Heavy Duty] από το amazon.

ααα δεν μου το έχει αναγνωρίσει ακόμα το Android Studio παρόλο που ενεργοποίησα τα developer options αλλά μάλλον κάτι δεν έχω κάνει σωστά...

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου ήρθε χθες. έκανα τις αναβαθμίσεις κανονικά. έβγαλε ένα εντυπωσιακότατο 49052 σκορ στο antutu αλλά έχει το θέμα που έχει παρουσιαστεί και σε άλλους με την φόρτιση απο usb. αργεί πάρα πολύ δλδ. απο μπρίζα φορτίζει κανονικά. κατα τα άλλα πολύ εντυπωσιακή συσκευή. αυτό που περίμενα απο αυτά που έχω διαβάσει δλδ.

του έβαλα το tampered glass της one plus μόλις το άνοιξα και περιμένω την TUDIA Ultra Tough OMNIX [Heavy Duty] από το amazon.

ααα δεν μου το έχει αναγνωρίσει ακόμα το Android Studio παρόλο που ενεργοποίησα τα developer options αλλά μάλλον κάτι δεν έχω κάνει σωστά...

 

Το θεμα με την φορτιση, ειναι λογικο απο usb. Απο μπριβα, πηγαινει σφαιρα.

Επισης, ποτε ειναι κατασκευασμενο το κινητο σου?

Θεματα με την πληκτρολογηση, touch κτλ, υπαρχουν αμα το ζορισεις λιγο?

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με την φορτιση, ειναι λογικο απο usb. Απο μπριβα, πηγαινει σφαιρα.

Επισης, ποτε ειναι κατασκευασμενο το κινητο σου?

Θεματα με την πληκτρολογηση, touch κτλ, υπαρχουν αμα το ζορισεις λιγο?

 

Γιατί είναι λογικό το θέμα με την φόρτιση?

build date

Tue Apr 21 13:52:12 PDT 2015

δεν μου έχει εμφανίσει τα γνωστά προβλήματα ακόμα :)... μόλις μου έκανε ένα άκυρο reboot ενώ προσπαθούσα να απενεργοποιήσω/ενεργοποιήσω τα developer tools για να το δει το Studio...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι λογικό το θέμα με την φόρτιση?

build date

Tue Apr 21 13:52:12 PDT 2015

δεν μου έχει εμφανίσει τα γνωστά προβλήματα ακόμα :)... μόλις μου έκανε ένα άκυρο reboot ενώ προσπαθούσα να απενεργοποιήσω/ενεργοποιήσω τα developer tools για να το δει το Studio...

 

Γιατι δεν εχει την ιδια ταση ρευματος με την μπριζα...οπως και η φορτιση του στο αυτοκινητο.

 

Συσκευης εννοω κατασκευη, όχι κερνελ. Αναγραφεται πισω απο το κουτι του.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν εχει την ιδια ταση ρευματος με την μπριζα...οπως και η φορτιση του στο αυτοκινητο.

 

Συσκευης εννοω κατασκευη, όχι κερνελ. Αναγραφεται πισω απο το κουτι του.

δηλαδή τοοοσο αργή είναι η φόρτιση απο usb σε όλα τα oneplus one?

 

opss...my bad... Date: 2015.03.10

 

btw το Android Studio το βλέπει μια χαρά με Samsung Android ADB Interface drivers

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...