Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδή τοοοσο αργή είναι η φόρτιση απο usb σε όλα τα oneplus one?

 

opss...my bad... Date: 2015.03.10

 

btw το Android Studio το βλέπει μια χαρά με Samsung Android ADB Interface drivers

 

Σε ολα τα κινητα ισχυει αυτο. Οχι μονο στα oneplus.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ολα τα κινητα ισχυει αυτο. Οχι μονο στα oneplus.

Ένα παράδειγμα.

Το δικό μου με USB φορτίζει μαμά με 470mAh ενώ με κέρνελ το πήγα στα 1000mAh.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

εμένα μου ήρθε χθες. έκανα τις αναβαθμίσεις κανονικά. έβγαλε ένα εντυπωσιακότατο 49052 σκορ στο antutu αλλά έχει το θέμα που έχει παρουσιαστεί και σε άλλους με την φόρτιση απο usb. αργεί πάρα πολύ δλδ. απο μπρίζα φορτίζει κανονικά. κατα τα άλλα πολύ εντυπωσιακή συσκευή. αυτό που περίμενα απο αυτά που έχω διαβάσει δλδ.

του έβαλα το tampered glass της one plus μόλις το άνοιξα και περιμένω την TUDIA Ultra Tough OMNIX [Heavy Duty] από το amazon.

ααα δεν μου το έχει αναγνωρίσει ακόμα το Android Studio παρόλο που ενεργοποίησα τα developer options αλλά μάλλον κάτι δεν έχω κάνει σωστά...

Δεν υπάρχει θέμα One plus και usb. Όταν το usb δίνει μέχρι 0.5Α σε μια μπαταρία κτήνος σίγουρα θα αργεί περισσότερο, όπως σε όλα τα κινητά. Με σωστά καλώδια και φορτιστή (πχ μαμίσιο) η καλύτερη φορτιστή γίνεται από πρίζα ρεύματος.

Link to comment
Share on other sites

έχετε δίκιο για την φόρτιση. από την πρίζα πάντως φορτίζει πολύ γρήγορα.

το Android Studio έπαιξε με τις οδηγίες από εδώ.

ήρθε και η TUDIA Ultra Tough OMNIX [Heavy Duty] η οποία προσθέτει βάρος και όγκο αλλά φαίνεται να είναι αρκετά ανθεκτική και προστατευτική... είναι και όμορφη. εννοείται έβγαλα το μούφα προστατευτικό που έχει για την οθόνη μιας και έχω tampered glass.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ανησυχητικο που εχω το κινητο 2 μερες και ακομα δεν μου εχει ερθει αναβαθμιση για λολιποπ μεσω ΟΤΑ?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ανησυχητικο που εχω το κινητο 2 μερες και ακομα δεν μου εχει ερθει αναβαθμιση για λολιποπ μεσω ΟΤΑ?

 

Και εγω το ιδιο,πρεπει να κανουμε κατι συγκεκριμενο? ας βοηθησει καποιος που ξερει παιδια

Link to comment
Share on other sites

Θα σας ερθει σύντομα η OTA αναβάθμιση λογισμικού σε cm12, μην αγχωνεστε.

Πού το ξέρεις; Δεν έχει τελειώσει το rollout της lollipop στα opo και δίνεις αυτή την πληροφορία;

Link to comment
Share on other sites

Πού το ξέρεις; Δεν έχει τελειώσει το rollout της lollipop στα opo και δίνεις αυτή την πληροφορία;

 

Πρωτη φορα ακουω να εχει σταματησει μια ΟΤΑ ενημερωση.

 

Δηλαδη, οσοι το παρουν τωρα και δεν θελουν μεσο ρεκοβερυ, μενουν με την cm11?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Τους βγαζω το καπελο που εδωσαν λυση αμεση απ' οτι η cm.

http://www.ibtimes.co.in/software-patch-fix-oneplus-one-ghost-touch-swipe-glitch-released-how-install-firmware-fix-bugs-634867

 

Καλύτερα να το περάσεις από recovery παρά να γινει αυτόματα

 

 

Αν και δεν εχει διαφορα, γιατι το λες αυτο? Το ιδιο αρχειο ειναι, με την μονη διαφορα, το κατεβαζει και το περναει.

Link to comment
Share on other sites

Πού το ξέρεις; Δεν έχει τελειώσει το rollout της lollipop στα opo και δίνεις αυτή την πληροφορία;

 

φιλε μου, πριν μερικες μερες εκανα full restore στο OPO μου με αρχεια .bat που μου δωσε το support της Oneplus. την επομενη μερα ειχα ΟΤΑ ενημερωση απο cm11 σε cm12.

Edited by zafiris87

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, πριν μερικες μερες εκανα full restore στο OPO μου με αρχεια .bat που μου δωσε το support της Oneplus. την επομενη μερα ειχα ΟΤΑ ενημερωση απο cm11 σε cm12.

Μάλλον διαβάστηκε ανάποδα αυτό που ήθελα να πω. Από τη στιγμή που κάποιος παίρνει opo πρέπει να του περνάει κατευθείαν τις ενημερώσεις cm. Το "κάνε υπομονή μερικές μέρες και θα σου έρθει" δεν έχει νόημα εφόσον το rollout του λογισμικού έχει τελειώσει (θα έπρεπε να τα πάρει σχετικά άμεσα). Οπότε αυτά περί υπομονής θα έστεκαν αν δεν είχε τελειώσει το rollout της ενημέρωσης, γι αυτό και ρώτησα πώς δίνει τέτοια πληροφορία, έχει γνώση ότι εκκρεμούν χρήστες που δεν έχουν αναβαθμιστεί;

Link to comment
Share on other sites

Βασισμένος σε προσωπική εμπειρία έδωσα την απάντηση μου στα παιδια, δεν χρειαζεται να απολογηθω. Το οτι διαβαστηκε το μνμ σου "αντιθετα" απο αυτο που εννοουσες απο 2 ατομα, οπως και τι στέκει και τι δεν στέκει για σενα, είναι δικο σου θέμα. Κραζεις για τα "ευχολογια" και τα περιττά μυνήματα στο θέμα του touch, και τώρα μιλάμε γιατι ενω το rollout της cm12 έχει τελειωσει, τα κινητά αργούν να πάρουν ΟΤΑ και αλλά υπαρξιακά. Take it easy και ξεσπασε αλλου, αν εχεις θεματακια! Καλημέρα!

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Ζαφείρη παρακολουθώ το τόπικ σχεδόν από τις αρχές του και παρατηρώ ότι έχουμε φτάσει σε σημείο να λέμε (ας χρησιμοποιήσω πρώτο πληθυντικό...ευγενείας) τα ίδια και τα ίδια, ενώ απαντάνε ως "ειδικοί" άτομα που πήραν το κινητό πριν 2 εβδομάδες και μέχρι πριν μια εβδομάδα ρωτούσαν πώς ανοίγει; Το θέμα του touch είμαι από τους πρώτους που το ανέδειξα και το διέκρινα ανάλογα με βαρύτητα. Αναγνωρίζω την καλή θέληση όλων, αλλά ο καθένας κρίνεται από αυτά που γράφει. Το να δίνονται αναξιόπιστες πληροφορίες είναι το θεματάκι μου. Αλήθεια, πού βασίζεις ότι θα πάρουν την αναβάθμιση σε λίγο καιρό, σοβαρά ρωτάω. Μπορεί να κάνω λάθος και θέλω να μάθω τη διαδικασία. Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, πριν μερικες μερες εκανα full restore στο OPO μου με αρχεια .bat που μου δωσε το support της Oneplus. την επομενη μερα ειχα ΟΤΑ ενημερωση απο cm11 σε cm12.

 

Φιλε μου εκανα και εγω το ιδιο με αρχεια .bat που ειχε στειλει η oneplus και ηρθαν αμεσως ολα τα updates .

Link to comment
Share on other sites

Χωρις αυτες τις ενεργειες, δεν ερχεται το update δηλαδη?

 

Αμα παρει δηλαδη καποιος καινουργιο oneplus, θα παρει μεχρι την τελευταια ενημερωση cm11?

Μετα για να παρει ΟΤΑ την cm12, τι κανει? ΜΟΝΟ χειροκινητα?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ποια η μέγιστη που θερμοκρασία μπορεί να χαρακτηριστεί σε νορμάλ συνθήκες "φυσιολογική" για τον επεξεργαστή του oneplus;
Link to comment
Share on other sites

Χωρις αυτες τις ενεργειες, δεν ερχεται το update δηλαδη?

 

Αμα παρει δηλαδη καποιος καινουργιο oneplus, θα παρει μεχρι την τελευταια ενημερωση cm11?

Μετα για να παρει ΟΤΑ την cm12, τι κανει? ΜΟΝΟ χειροκινητα?

Αυτό ακριβώς είναι το νόημα αυτού που λέω. Κανονικά εφόσον κυκλοφορεί η cm12 για όλους τους χρήστες, τη στιγμή που ανοίγεις ένα opo με προηγούμενη έκδοση και ζητάς "ενημέρωση λογισμικού" αυτή πρέπει να είναι άμεσα διαθέσιμη. Από τη στιγμή που δε σου γίνεται, κάποιο λάκο έχει η φάβα και πρέπει να προβληματιστείς και να σκεφτείς ίσως για χειροκίνητη αναβάθμιση.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είναι το νόημα αυτού που λέω. Κανονικά εφόσον κυκλοφορεί η cm12 για όλους τους χρήστες, τη στιγμή που ανοίγεις ένα opo με προηγούμενη έκδοση και ζητάς "ενημέρωση λογισμικού" αυτή πρέπει να είναι άμεσα διαθέσιμη. Από τη στιγμή που δε σου γίνεται, κάποιο λάκο έχει η φάβα και πρέπει να το κοιτάξεις και να σκεφτείς ίσως για χειροκίνητη αναβάθμιση.

 

Εν μερει, θελεις να πεις ή μαλλον πιστεύεις, πως η cm12, κάνει/εκανε ολη την ζημια με το touch και την απεσυραν μεσω ΟΤΑ για να την δωσουν μια και καλη με το patch fix cm12?

Τι ακριβώς θελεις να πεις/εννοεις εσυ?

 

Απ' οσο ξερω παντως και εχω διαβασει, το μεγαλο μπαμ στην πληκτρολογηση, ξεκινησε μετα την cm12. (δεν μιλαω για τα ghost που εκει ηταν ελλατωματικη συσκευη και πατουσε μονη της οτιδηποτε).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...