Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν είναι συνηθισμένο βέβαια, αλλά με εντυπωσίασε ο χρόνος παράδοσης.. Την Τρίτη το μεσημέρι το παρήγγειλα, πριν λίγο το παρέλαβα. Εντυπωσιακό νομίζω..

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν είναι συνηθισμένο βέβαια, αλλά με εντυπωσίασε ο χρόνος παράδοσης.. Την Τρίτη το μεσημέρι το παρήγγειλα, πριν λίγο το παρέλαβα. Εντυπωσιακό νομίζω..

 

Αν ηταν εξπρεςς, 2 μερες κανει. Εγω παρασκευη βραδυ εκανα την παραγγελεια, Δευτερα πρωι το ειχα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν εξπρεςς, 2 μερες κανει. Εγω παρασκευη βραδυ εκανα την παραγγελεια, Δευτερα πρωι το ειχα.

 

A, ok, είχα την αίσθηση πως θα έκανε 2 εβδομάδες (αυτό νόμιζα πως είχα δει...)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα, για την ιστορία είχα παραγγείλει με Royal mail την Τρίτη 17 Μαρτίου!

Από πιό μέρος της Ελλάδος είσαι φίλε;

Link to comment
Share on other sites

Από Αθήνα είμαι

 

Κατάλαβα. Εγώ που είμαι από Ρόδο θα το πάρω το Πάσχα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι συνηθισμένο βέβαια, αλλά με εντυπωσίασε ο χρόνος παράδοσης.. Την Τρίτη το μεσημέρι το παρήγγειλα, πριν λίγο το παρέλαβα. Εντυπωσιακό νομίζω..

 

ακριβώς το ίδιο. Με DHL.

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πανω κατω ποσο σας παει η μπαταρια?

 

Εμενα περιπου 1 ημερα και κατι ωρες, με οθονη καπου στις 5-5,30 ωρες και συνεχεια ανοιχτο wifi και data. Καποια τηλ κ χρηση ιντερνετ σε κανονικα πλαισια. Ολα τα παραπανω γινονται και μενω με καπου 15-30% μπαταρια ακομα.

 

Ειναι καλα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από 2-3 ώρες χρήσης (σετάρισμα περισσότερο, ούτε SIM δεν έχω βάλει ακόμα μέσα), δείχνει πολύ καλό και γρήγορο.

Ότι έχω κάνει, δεν έχει κολλήσει πουθενά. Είχε μόνο 2-3 στιγμές που δεν ανταποκρινόταν η touch-screen, και σε ένα άσχετο σημείο μου έκανε reboot. Δε δίνω σημασία βέβαια, αυτά συμβαίνουν. Αν υπάρχει κάτι θα φανεί στην καθημερινή χρήση. Έχω κι εγώ το κιτρίνισμα στο κάτω μέρος :) φαίνεται μόνο σε άσπρο background (browser κλπ), αλλά είναι ανεπαίσθητο και δε θεωρώ πως είναι ενοχλητικό.

 

Μία πρώτη ερώτηση, το GPS είναι το location, σωστά? Δεν είδα να υπάρχει κάτι άλλο πουθενά.. (πιθανώς χαζό που ρωτάω, αλλά στο Galaxy S3 που έχω το έγραφε κανονικά).

 

Φαντάζομαι με τη χρήση θα προκύψουν μερικές ακόμα απορίες.. Πάντως πρώτες εντυπώσεις θετικές! Ανυπομονώ να το σεττάρω να αρχίσω να το χρησιμοποιώ κανονικά!

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πανω κατω ποσο σας παει η μπαταρια?

 

Εμενα περιπου 1 ημερα και κατι ωρες, με οθονη καπου στις 5-5,30 ωρες και συνεχεια ανοιχτο wifi και data. Καποια τηλ κ χρηση ιντερνετ σε κανονικα πλαισια. Ολα τα παραπανω γινονται και μενω με καπου 15-30% μπαταρια ακομα.

 

Ειναι καλα?

 

Αν είσαι heavy user είναι καλά! Αν είσαι σαν εμένα light, που αν δεν έχω wifi κοντά ή αν δεν χρειάζομαι data τα έχω κλειστά, με ελαφρύ σκάλισμα σε ειδήσεις και chrome και καμιά 15αριά κλήσεις, άντε και στο τσακίρ κέφι λίγο απ' όλα (viber,whats app, messenger), τότε δεν είναι καλά... Είμαι με μ.ο. 5h 26m οθόνης και 3d 11h διάρκεια...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω 2 ερωτήσεις:

1. είχα δει στα χαρακτηριστικά ότι υποστηρίζει την λειτουργία αφύπνισης όταν η συσκευή είναι απενεργοποιημένη (σωστό ή λάθος??), απ οτι δοκίμασα εμένα δεν το κάνει.

>>>>Λύθηκε: Πρέπει να είναι τσεκαρισμένη η επιλογή QuickBoot από τις επιλογές για προγραμματιστές.

 

2. υποστηρίζει διαφορετικά modes χρήσης μπαταρίας δλδ, battery saving, normal, high performance?

Edited by zafiris87

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς από κάτω από τις επιλογές για προγραμματιστές έχει την επιλογή "Επιδόσεις"

Αφού μπεις εκεί στην πρώτη επιλογή γράφει "Προφίλ", πατάς πάνω και επιλέγεις "εξοικονόμηση, ισορροπημένο, επιδόσεις"

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνήθως είμαι στις 7-8 h οθόνη σε 1,5 μέρα συνήθως αλλά η χρηση είναι συνήθως 80/20 WiFi - data. Κυρίως WiFi δηλαδή και τα data ανοιχτα μονο όταν τα χρειάζομαι, με φωτεινότητα στο auto και αρκετό σκάλισμα στο privacy guard για να μην είναι οι εφαρμογές στο keep awake
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνήθως είμαι στις 7-8 h οθόνη σε 1,5 μέρα συνήθως αλλά η χρηση είναι συνήθως 80/20 WiFi - data. Κυρίως WiFi δηλαδή και τα data ανοιχτα μονο όταν τα χρειάζομαι, με φωτεινότητα στο auto και αρκετό σκάλισμα στο privacy guard για να μην είναι οι εφαρμογές στο keep awake

 

μην μετακινηθείς σε lollipop γιατί θα ξενερώσεις.. Max 4μιση ώρες αλλά έχει άλλα πράγματα που την κάνουν καλύτερη από Kitkat

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου μήνυμα με το one.. Το παρέλαβα σήμερα το πρωί.. Οι εντυπώσεις άριστες.. Τα μόνα μελανά σημεία οι γνωστές κιτρινίλες στο άσπρο φόντο και κάποιες φορές δεν ανταποκρίνεται άμεσα η οθόνη αφής. Δεν ξέρω αν είναι λόγω του tempered glass που του έβαλα με το που αφαίρεσα την ζελατίνα ή απλώς είναι θέμα συνήθειας ή γενικά αν είναι έτσι όλα στην απόκριση..
Link to comment
Share on other sites

Σρείλτο πίσω αφου έχει κιτρινίλες....

 

για να του στείλουν άλλο με κιτρινίλες...:D

 

@NikoSoti: Thanks fella!! ;)

Edited by zafiris87

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Όντως.. Αν το στείλω πίσω δεν πιστεύω να βρεθεί κάποια λύση.. Δεν είναι και πολύ μεγάλο πρόβλημα.. Συνηθίζεται..
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ έχεις δίκιο.. Απλώς σκέφτομαι πως τα περισσότερα είναι έτσι.. Άρα υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να μου στείλουν πάλι ένα καινούργιο με το ίδιο πρόβλημα.. Και δεν θα βγει άκρη.. Θα επικοινωνήσω μαζί τους να δω τι θα πουν.
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ έχεις δίκιο.. Απλώς σκέφτομαι πως τα περισσότερα είναι έτσι.. Άρα υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να μου στείλουν πάλι ένα καινούργιο με το ίδιο πρόβλημα.. Και δεν θα βγει άκρη.. Θα επικοινωνήσω μαζί τους να δω τι θα πουν.

 

Ανέβασε ενα Screenshot σε ασπρο φόντο να δούμε πως φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή screen equalizer νομίζω λέγεται, την είχαν χρησιμοποιήσει αρκετοί για το θέμα της κιτρινιλας

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...