Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανέβασε ενα Screenshot σε ασπρο φόντο να δούμε πως φαίνεται...

 

Έβαλα φούλ φωτεινότητα και το ζόρισα λιγάκι για να ζεσταθεί και νομίζω πως έχει κάποια διαφορά προς το καλύτερο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα φούλ φωτεινότητα και το ζόρισα λιγάκι για να ζεσταθεί και νομίζω πως έχει κάποια διαφορά προς το καλύτερο..

 

Έλα ρε συ, δεν υπάρχει καν λόγο να τρελένεσαι. Μια χαρά εγώ την βλέπω. 5 άτομα να δουν την συσκευή, ούτε 1νας δεν θα σου πει "ρε συ, εδώ γιατί γίνεται κίτρινο"?

 

Καθαρά και μόνο στο μυαλό σου πλέον είναι και το βλέπεις παντού. :p

Για να σε παρηγορήσω, στις super amoled οθόνες (samsung), το λευκό, φαίνεται κάπως μπλε και εκεί είναι όλη η οθόνη. :lol:

 

Απόλαυσε την συσκευή σου που τρέχει σαν καταράκτης και όλα οκ. :)

 

*Επίσης να πω, πως καλό θα είναι από τις ρυθμίσεις, οθόνη και φωτισμός, να μην έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή "προσαρμοζόμενη φωτεινότητα" και "βελτίωση υψηλής φωτεινότητας". Έχω προσέξει πως αλλάζει καπως τα χρώματα. Δοκίμασε με φουλ φωτεινότητα να εισαι στο μενου με ενεργοποιημένα αυτά και μετά χωρίς να δεις ποσο μεγαλη διαφορα εχει.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε συ, δεν υπάρχει καν λόγο να τρελένεσαι. Μια χαρά εγώ την βλέπω. 5 άτομα να δουν την συσκευή, ούτε 1νας δεν θα σου πει "ρε συ, εδώ γιατί γίνεται κίτρινο"?

 

Καθαρά και μόνο στο μυαλό σου πλέον είναι και το βλέπεις παντού. :p

Για να σε παρηγορήσω, στις super amoled οθόνες (samsung), το λευκό, φαίνεται κάπως μπλε και εκεί είναι όλη η οθόνη. :lol:

 

Απόλαυσε την συσκευή σου που τρέχει σαν καταράκτης και όλα οκ. :)

Όντως τώρα που είδα την super amoled του huawei ascend p1 μου, του one είναι κατάλευκη μπροστά του :P ..Πάντως όταν το άνοιξα είχε αρκετή διαφορά..τώρα δεν μπορώ να κρίνω γιατί τα μάτια μου τα βλέπουν όλα κίτρινα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα φούλ φωτεινότητα και το ζόρισα λιγάκι για να ζεσταθεί και νομίζω πως έχει κάποια διαφορά προς το καλύτερο..

 

κλάϊν μάϊν, μια χαρά είναι.

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

μην μετακινηθείς σε lollipop γιατί θα ξενερώσεις.. Max 4μιση ώρες αλλά έχει άλλα πράγματα που την κάνουν καλύτερη από Kitkat

 

Ωχ μη μου λες τέτοια και εσύ... Είναι ο λογος που περιμένω την επίσημη cm12s. Έχω την κρυφή ελπίδα οτι κάτι θα έχουν ψιλοφτιαξει, όχι λες? 4,5 ώρες είναι πολύ λίγο :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα θεμα με το κινητο-κοσμοτε.... καθε φορα που τελειωνει το προγραμμα του ιντερνετ, στο μηνα πανω δλδ με χρεωνει 1€ για all day pass.

Το 1+1 το εχω στοκ απ την αρχη οπως το πηρα.

Εχετε και αλλοι αυτο το θεμα? καπου καποτε ειχε παρει το ματι μου κατι σχετικο αλλα πανε μηνες κ δν μπορω να το βρω στο θρεντ τωρα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα θεμα με το κινητο-κοσμοτε.... καθε φορα που τελειωνει το προγραμμα του ιντερνετ, στο μηνα πανω δλδ με χρεωνει 1€ για all day pass.

Το 1+1 το εχω στοκ απ την αρχη οπως το πηρα.

Εχετε και αλλοι αυτο το θεμα? καπου καποτε ειχε παρει το ματι μου κατι σχετικο αλλα πανε μηνες κ δν μπορω να το βρω στο θρεντ τωρα.

Ευχαριστω

 

Υπηρεσια της κοσμοτε ειναι. Μπορεις να την απενεργοποιησεις. Αν δεν κανω λαθος γραφεις "end day" και το στελνεις στο 1330 η 1314. Δεν θυμαμαι. Ψαξε κ κατι αναλογο στο google.

Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσια της κοσμοτε ειναι. Μπορεις να την απενεργοποιησεις. Αν δεν κανω λαθος γραφεις "end day" και το στελνεις στο 1330 η 1314. Δεν θυμαμαι. Ψαξε κ κατι αναλογο στο google.

 

Καλησπερα Φωτη, το κανω καθε μηνα το end day αλλα τπτ:mad: δν μπορω να καταλαβω τι θεμα υπαρχει... αν ειναι κατι με την συσκευη ή απλα η κοσμοτε δν μπαινει στο κοπο να δωσει λυση στο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Φωτη, το κανω καθε μηνα το end day αλλα τπτ:mad: δν μπορω να καταλαβω τι θεμα υπαρχει... αν ειναι κατι με την συσκευη ή απλα η κοσμοτε δν μπαινει στο κοπο να δωσει λυση στο θεμα

 

Δεν ειναι θεμα συσκευης αλλα υπηρεσιας στον αριθμο σου. Κανε ενα τηλ στην εξυπηρετηση, ισως μπορουν να σου την βγαλουν την υπηρεσια απο τον αριθμο σου.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το θέμα της κιτρινίλας που αναφέρατε πριν μερικά posts, όντως όπως έγραψα παρουσιάζεται και στο δικό μου.

Μια γρήγορη ψακτική που έκανα σε διάφορα fora, είδα πως δυστυχώς η αντιμετώπιση της εταιρίας στο συγκεκριμένο θέμα δεν είναι και η καλύτερη. "Δεν είναι πρόβλημα, έτσι είναι η οθόνη", αυτή διάβασα πως είναι η επίσημη γραμμή τους... :(

Anyway, διάβασα επίσης πως μετά από μερικές εβδομάδες χρήσης εξαφανίζεται (ίσως συνηθίζουν τα μάτια? :D), οπότε ΟΚ.. Θα παίξω κι εγώ με τη φωτεινότητα μήπως αυτό κάνει λίγο καλύτερα τα πράγματα... Και κάτι άσχετο, η δόνησή του είναι για τα πανηγύρια, σαν παιχνίδι κάνει :p

 

2 άλλες ερωτήσεις:

- Υπάρχει τρόπος να ρυθμίσεις τα χρώματα? Θα ήθελα να τα πειράξω λίγο..

- Είμαι με wind, και στην περιοχή που κινούμαι (νότια προάστια), δεν έχω καταφέρει να δω κάτι παραπάνω από Η+ σε ταχυτητα, ενώ έχω το LTE ενεργοποιημένο.. Η SIM μου είναι κομμένη, αν και είναι σχετικά καινούρια (πριν 2 χρόνια νομίζω την είχα πάρει, TWIN είναι). Υπάρχει πιθανότητα να φταίει αυτό?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ πρόβλημα με την οθόνη και μου είπαν πως είναι φυσιολογικό αλλά τους είπα πως έχω και δυο καμμένα πίξελ και τώρα μου έστειλαν ένα αρχείο patch που μου είπαν ότι μπορεί να λύσει το πρόβλημά μου και πως μεταβιβάσουν το εισιτήριό μου και στον ειδικό!!!!! Για να δούμε!
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ πρόβλημα με την οθόνη και μου είπαν πως είναι φυσιολογικό αλλά τους είπα πως έχω και δυο καμμένα πίξελ και τώρα μου έστειλαν ένα αρχείο patch που μου είπαν ότι μπορεί να λύσει το πρόβλημά μου και πως μεταβιβάσουν το εισιτήριό μου και στον ειδικό!!!!! Για να δούμε!

 

Καλά, φυσιολογικό δεν είναι.. Όντως έχεις καμμένα pixels ή έτσι το είπες? Και πάλι, εφόσον είναι θέμα hardware (αν είναι), δεν καταλαβαίνω πως θα διορθωθεί με patch.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

προς τους απανταχου κιτρινιασμενους φιλους....

Εγω το αγορασα τον Γεναρη ευρωπαικο και ειχε αρκετη κιτρινιλα...μετα απο 2 μηνες δεν υπαρχει τιποτα! Γενικα φευγει με τον χρονο οποτε καντε λιγο υπομονη. Στην αρχη ηταν πολυ ημουν ετοιμος να το στειλω πισω ειδικα σε ιστοσελιδες με λευκο φοντο και κειμενο ηταν εκνευριστικο. Πλεον εχει φυγει στο 95%

Link to comment
Share on other sites

προς τους απανταχου κιτρινιασμενους φιλους....

Εγω το αγορασα τον Γεναρη ευρωπαικο και ειχε αρκετη κιτρινιλα...μετα απο 2 μηνες δεν υπαρχει τιποτα! Γενικα φευγει με τον χρονο οποτε καντε λιγο υπομονη. Στην αρχη ηταν πολυ ημουν ετοιμος να το στειλω πισω ειδικα σε ιστοσελιδες με λευκο φοντο και κειμενο ηταν εκνευριστικο. Πλεον εχει φυγει στο 95%

 

Υπαρχουν 2 τινά. 1) συνηθιζει το ματι 2) οντως στρωνει η οθονη.

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

το 1) δεν παιζει ειναι στανταρ το τεστ που κανω! Δεν ειναιι να συνηθησει φαινοταν πολυ στο κειμενο...Οντως στρωνει σιγα σιγα. Θα δειτε οτι αλλαζει και μορφη η κιτρινιλα στην αρχη ειναι πολυ εντονη στο κατω μερος απλονεται προς τα πανω μεχρι που στρωνει
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να παρακολουθώ τα βίντεο που έχω στην gallery με εξωτερικό player? (Mx player)..έχω ήδη κάνει εκκαθάριση προεπιλογών στην εφαρμογή αλλά τπτ..
Link to comment
Share on other sites

- Είμαι με wind, και στην περιοχή που κινούμαι (νότια προάστια), δεν έχω καταφέρει να δω κάτι παραπάνω από Η+ σε ταχυτητα, ενώ έχω το LTE ενεργοποιημένο.. Η SIM μου είναι κομμένη, αν και είναι σχετικά καινούρια (πριν 2 χρόνια νομίζω την είχα πάρει, TWIN είναι). Υπάρχει πιθανότητα να φταίει αυτό?

 

Χρειάζεσαι καινούργια SIM. Θα σου δώσουν δωρεάν σε οποιοδήποτε κατάστημα της WIND.

Link to comment
Share on other sites

"...ενώ είναι και επίσημα ο killer του flagship killer OnePlus One..."

 

http://www.doctorandroid.gr/2015/03/lenovo-vibe-x2-review.html

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

"...ενώ είναι και επίσημα ο killer του flagship killer OnePlus One..."

 

http://www.doctorandroid.gr/2015/03/lenovo-vibe-x2-review.html

....Και ύστερα άλλαξε πλευρό....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Την κάμερα την περίμενα λίγο καλύτερη.

Η φωτογραφίες στο native βγαίνουν ψιλοθαμπές (όχι δεν θαμπό το τζαμάκι πίσω).:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε update για τα google service σε 7.0.99 απο 7.0.97

 

Ακομα δεν προσεξα/δοκιμασα αν εχει την τρελη καταναλωση που ειχε η παλια.

 

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την αναβάθμιση των υπηρεσιών Google Play; Έχω την 7.0.97 ακόμη. Δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα με τη μπαταρία, αλλά η αναβάθμιση αυτή έρχεται μέσω του play store, ή είναι αναβάθμιση συστήματος; Θα πρέπει να κάνω κάτι εγώ ώστε να μου έρθει το update, ή απλώς περιμένω μέχρι να βγει και για το δικό μου ή αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την αναβάθμιση των υπηρεσιών Google Play; Έχω την 7.0.97 ακόμη. Δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα με τη μπαταρία, αλλά η αναβάθμιση αυτή έρχεται μέσω του play store, ή είναι αναβάθμιση συστήματος; Θα πρέπει να κάνω κάτι εγώ ώστε να μου έρθει το update, ή απλώς περιμένω μέχρι να βγει και για το δικό μου ή αναβάθμιση;

 

Ισως αν κανεις ρεσταρτ την συσκευη, να περαστει η αναβαθμιση. Αλλιως γραψε "υπηρεσιες google" στο google απο το κινητο σου και ανοιξε την εφαρμογη μεσω play store και μπορεις να κανεις και απο εκει αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι καινούργια SIM. Θα σου δώσουν δωρεάν σε οποιοδήποτε κατάστημα της WIND.

 

Αν δε με απατά η μνήμη μου από αυτά που διάβαζα στο σχετικό forum, στη δοκιμαστική περίοδο μέχρι νομίζω 1/4 πρέπει να έχεις συγκεκριμένες SIM για το 4G της WIND. Μετά θα μπορούν όλοι να μπαίνουν...νομίζω :p

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και ένα microsite (official) αφιερωμένο στο επερχόμενο weather app της Oxygen! http://cheers.oneplus.cn/weather/. Υπάρχει και ένα qr με το apk αλλά δεν έχει local. με λατινικούς χαρακτήρες. Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και ένα microsite (official) αφιερωμένο στο επερχόμενο weather app της Oxygen! http://cheers.oneplus.cn/weather/

 

απο κινεζικα δε σκαμπαζω γρι, παρολο που εμενα με 3 κινεζες περυσι, παρ ολ ααυτα φαινεται ωραιο!

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...