Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια! και εγω ειμαι κατοχος ενος nexus 5 16gb εδω και 7 μηνες. ειμαι σε σκεψεις να το πουλησω και να αγορασω το one plus one 64gb ειδικα μετα την προσφορα που εβγαλε και για την Ελλαδα. απλα ανησυχω μηπως η μη συνεργασια της εταιρειας με την cyanogen επηρεασει αρνητικα την μελλοντικη υποστηριξη του κινητου.. τι πιστευετε? αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια! και εγω ειμαι κατοχος ενος nexus 5 16gb εδω και 7 μηνες. ειμαι σε σκεψεις να το πουλησω και να αγορασω το one plus one 64gb ειδικα μετα την προσφορα που εβγαλε και για την Ελλαδα. απλα ανησυχω μηπως η μη συνεργασια της εταιρειας με την cyanogen επηρεασει αρνητικα την μελλοντικη υποστηριξη του κινητου.. τι πιστευετε? αξιζει?

 

Δεν θα σταματήσει η υποστήριξη. Προχώρα με κλειστά μάτια.

Link to comment
Share on other sites

με κλειστα ματια λιγο δυσκολο, γιατι θελει να συμπληρωσω τα στοιχεια μου και φοβαμαι μην κανω λαθος τη διευθυνση..!! :lol: :p ευχαριστω παντως! διαρκεια μπαταριας ικανοποιητικη? γιατι αυτος ειναι ο κυριος λογος που θελω να πουλησω το nexus 5..3-3:30 ωρες οθονης με το ζορι..
Link to comment
Share on other sites

με κλειστα ματια λιγο δυσκολο, γιατι θελει να συμπληρωσω τα στοιχεια μου και φοβαμαι μην κανω λαθος τη διευθυνση..!! :lol: :p ευχαριστω παντως! διαρκεια μπαταριας ικανοποιητικη? γιατι αυτος ειναι ο κυριος λογος που θελω να πουλησω το nexus 5..3-3:30 ωρες οθονης με το ζορι..

 

Υπολόγισε την διπλάσια αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 30% δεν είχα ποτέ πάνω από 2μιση-3 ώρες.. Πολύ σπάνια.. Υποθέτω όλοι προτείνουν την έκδοση σε μαύρο χρώμα με τα 64gb και 299€??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 30% δεν είχα ποτέ πάνω από 2μιση-3 ώρες.. Πολύ σπάνια.. Υποθέτω όλοι προτείνουν την έκδοση σε μαύρο χρώμα με τα 64gb και 299€??

 

Οι διάφορες είναι στη χωρητικότητα, 16Gb vs 64 Gb και στο πίσω μερος ,silk white vs sandstone black. Απο 'κει και πέρα δικιά σου η απόφαση.

Edited by johnnie_
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβή σου βγήκε.

 

Εγώ έχω πάρει τρεις diztronic, δύο κανονικές σε μαύρο και μπλε και μια μαύρη Ultra που προεξέχουν λίγο περισσότερο οι γωνίες και η πλάτη είναι πιο ενισχυμένη. Την Ultra την έχω καταβολευτει.

 

Ποσο την βρισκεις και απο που; γιατί τόσο την βρίσκω όσο και ο Fot1s...

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Η Oneplus ούτως η άλλως θα το υποστηρίξη, αλλά και όταν σταματήσει και ήδη το υποστηρίζει με ρομ, όπου υπάρχει πολύ υποστηρίξη και από xda.

Από την άλλη,η cyanogen θα το υποστηρίζει και ανεπίσημα πιστεύω.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Άντε, δώστε μου μια σπρωξιά να το παραγγείλω κι εγώ.

Όποιος έχει αντίρρηση να την εκφράσει τώρα :X

Νομίζω στα 318€ (με έξοδα αποστολής), δύσκολο να βρω κατι παρόμοιο ε;

Πείτε ναι... :lol:

 

edit: Οι θήκες απ'το επίσημο site λενε τίποτα; Τις έχει πάρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι !! :lol:

 

Και δύσκολα θα βρεις πιο όμορφο! Και αυτή η αίσθηση του back cover ..!!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Οι διάφορες είναι στη χωρητικότητα, 16Gb vs 64 Gb και στο πίσω μερος ,silk white vs sandstone black. Απο 'κει και πέρα δικιά σου η απόφαση.

 

Χμμ δεν ξέρω.. Μου φαίνεται πως το άσπρο είναι πιο όμορφο εμφανισιακά, ίσως και σαν αλλαγή επειδή είχα το μαύρο nexus 5.. Αλλά το μαύρο με τα 64gb είναι τόσο πολύ vfm, που δεν μπορώ να το αγνοώ και μάλλον για αυτό θα πάω..

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το sandstone δεν έχει καμία σχέση με το nexus θα θες να το έχεις χωρίς θήκη, θα ξετρελαθεις φιλαράκι μου
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν κουραζω. Tempered Glass χρειάζεται κατά τη γνώμη σας;

 

Όλα τα κινητά χρειάζονται, βάζεις και ξενοιαζεις..

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιςο να ερθει στο πισι μου να πατησει το κουμπι της αγορας ενω εγω θα κοιταω αλλου? :D
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ποσο την βρισκεις και απο που; γιατί τόσο την βρίσκω όσο και ο Fot1s...

 

http://www.amazon.de/gp/aw/d/B00MBS1NA0/ref=mp_s_a_1_8?qid=1426058497&sr=8-8&pi=AC_SX110_SY165_QL70&keywords=oneplus+one&dpPl=1&dpID=41a2ezPWvBL&ref=plSrch

 

Εγώ από εδώ την έχω πάρει και βγαίνει στα 23 αν θυμάμαι καλά.. Είναι από τις κορυφαίες θήκες πάντως

Link to comment
Share on other sites

Από screen protector έχετε κάποιο να προτείνετε; δεν θέλω Tempered glass, απλά κάποιο καλό screen protector. Στο nexus 5 έχω της ismooth και είναι κορυφαίο..
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω και γω τώρα που άνοιξε για την Ελλάδα. Σκέφτομαι μόνο ότι μόλις το πάρω θα βγάλει το επόμενο... :lol::p
:D
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω και γω τώρα που άνοιξε για την Ελλάδα. Σκέφτομαι μόνο ότι μόλις το πάρω θα βγάλει το επόμενο... :lol::p

αγόρασε μια και καλή το επόμενο τότε :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια,

τελικά μπήκα και εγώ στο κλαμπ με τόσο καλή τιμή και έχω μερικές ερωτήσεις .

Από προστασία οθόνης και θήκη τις προτείνετε ?

Για το root έχουμε θέμα με εγγύηση η προχωράμε κανονικά ?

Τέλος handfree πχ nokia παίζουν κανονικά ?

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από τους φίλους που έχουν το Oneplus One έχει δοκιμάσει το νέο 4G δίκτυο της Wind με νέα sim κάρτα F2G.

Άλλαξα τη sim μου τη Παρασκευή 6/3 και δεν έχω καταφέρει να πιάσω 4G δίκτυο. Σε επικοινωνία με το τμήμα Νέων Τεχνολογιών (1231) μου είπαν δύο πράγματα:

1) ότι το 4G δεν ήταν ενεργοποιημένο για το νούμερο μου (και το ενεργοποίησαν)

2) ότι στο σύστημα τους φαίνεται ότι και η συσκευή και η sim κάρτα δεν είναι συμβατές με το 4G δίκτυο τους :lost:

 

Η συσκευή φυσικά και ξέρουμε ότι υποστηρίζει 4G, την έχω δοκιμάσει με Cosmote & Vodafone και εμφανίζεται κανονικά η ένδειξη LTE.

Είμαι στη τελευταία έκδοση 4.4.4 XNPH05Q.

 

Κάθε συμβουλή σας είναι ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...