Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά παιδιά. Δεν έχω το oneplus, αλλά ελπίζω σύντομα να το απόκτησω. Έπαιξα λίγο με ένα ενός φίλου μου. Δέ μπορεί για καποιο λόγο να στείλει καθόλου sms. Δε κατάλαβα για ποιον λόγο. Επίσης με το που μπαίνει στα μηνύματα, κάνει fc η διεργασία .phone.apk. Πιθανότατα το έχετε απαντήσει αλλά δε προλαβα να διαβάσω όλο το νήμα. Καποια λύση;
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Κάτι έχει πειραχτεί, μπορεί να λίγο ψάξιμο να φτιαχτεί, εναλλακτικά... επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τυχει δηλαδη σε καποιον αλλο?Whats up εχει ο φιλος μου.Μου εκανε εντυπωση και το fc που ανεφερα μολις εμπαινε στα μηνυματα του
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μια αλλη εφαρμογη για μηνύματα απο playstore, οποια θελεις!

Επίσης πήγαινε ρυθμίσεις - εφαρμογές βρες την εφαρμογη των μηνυμάτων και κανε εκκαθάριση.

Θα χασεις τα μηνύματα αλλα θα ειναι οκ.

Αν οχι επαναφορα εργοστασιακών και θα ναι τελεια.

Για ξεκινα με τη σειρά που τα ανέφερα.

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

. Δέ μπορεί για καποιο λόγο να στείλει καθόλου sms.

Στις ρυθμίσεις κάπου λέει'περισσότερα'.

Εκεί υπάρχει επιλογή προεπιλεγμένης εφαρμογής για sms, θα πρέπει να επιλέξει την εφαρμογή της αρεσκείας του.

Ίσως να είναι αυτό δεν ξέρω αλλά μπορεί να το κοιτάξει.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πήγαινε ρυθμίσεις - εφαρμογές βρες την εφαρμογη των μηνυμάτων και κανε εκκαθάριση.

Θα χασεις τα μηνύματα αλλα θα ειναι οκ.

 

Άσχετα με το OnePlus One, αλλά μιας και προτάθηκε παραπάνω εκκαθάριση:

 

Εάν θέλεις να κρατήσεις τα μηνύματα, κάνε αντίγραφο με το SMS Backup & Restore από το Google Play.

 

Υπάρχει και το αντίστοιχο πρόγραμμα για να κρατήσεις τη λίστα των κλήσεων, το Call Logs Backup & Restore.

 

Οι συγκεκριμένες εφαρμογές δημιουργούν αντίγραφα σε αρχεία κειμένου, σε XML format, που μπορείς να επεξεργαστείς εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Battery doctor χρησιμοποιεί κανένας με το opo...???

Βοηθάει ή ειναι χειρότερα...?

Τέτοιες εφαρμογές που υπόσχονται θαύματα είναι καλό να τις αποφεύγεις. Παρόμοια και με κάτι clean Master, anti-virus κλπ...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Battery doctor χρησιμοποιεί κανένας με το opo...???

Βοηθάει ή ειναι χειρότερα...?

 

Αδιάφορο... αυτό που αξίζει είναι μόνο το greenify.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα κ απο μένα.. Μια ερώτηση, έχω βάλει μια φωτογραφία για ταπετσαρία οθόνης. Βλέπω οτι αλλες φορες στην οθόνη κλειδώματος μου την δείχνει θολη κ αλλες φορες την δείχνει κανονικά. Ξέρετε γιατί το κανει αυτό;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Πριν λίγο έλαβα και εγώ μια πρόσκληση για το oneplus. Υπενθυμίζω ότι έχει 24ωρη ισχύ.

Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σας, έχω 6 invitations...

 

Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στέιλει PM το email του

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Πριν λίγο έλαβα και εγώ μια πρόσκληση για το oneplus. Υπενθυμίζω ότι έχει 24ωρη ισχύ.

Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα.

 

Έχουμε ξεχωριστό θέμα για αυτά... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397537

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, έχω 6 invitations...

 

Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στέιλει PM το email του

 

καλημερα ενδιαφερομαι και γω για μια προσκληση

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ενδιαφερομαι και γω για μια προσκληση

 

Έχουμε ξεχωριστό θέμα για αυτά... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397537

 

Τελευταίο μήνυμα αδερφέ έχω βάλει κάμια δεκαριά προσκλήσεις

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά!

 

Έχω 3 προσκλήσεις για 160' ακόμα απο τώρα..

 

Οι 3 πρωτοι που θα σχολιάσουν στο Post αυτό οτι ενδιαφέρονται θα τις πάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και εύχομαι σε όλους καλή χρόνια , με υγεία πάνω απ όλα.

Έρχομαι κατευθείαν στο θέμα .

Μένω εξωτερικό και πριν 4 ημέρες ήρθα Ελλάδα. Όταν πήγα να κάνω για πρώτη φορά φόρτωση στο one plus one μέσω του δικού του φορτιστή ήταν αδύνατο. Το φωτάκι της φόρτωσης πάνω αριστερά άναψε για ένα δευτερόλεπτο και μετά τίποτα , το κινητο δεν φόρτωνε. Προσπάθησα να φορτώσω με άλλο φορτιστή, τίποτα. Αλλάζω καλώδιο τίποτα. Τελικά έσβησα το κινητό και το φόρτωσα σβηστό και φόρτωσε κανονικά αλλά αυτή την στιγμή μου είναι αδύνατο να το φορτώσω αν το κινητό δεν είναι κλειστό και μου είναι αδύνατο να το κάνω να το δει ο υπολογιστής (μου βγάζει USB device non recognised) και πάλι το λαμπάκι της φόρτωσης είναι σβηστό όταν είναι συνδεδεμένο με τον υπολογιστή. Το δοκίμασα και με άλλο υπολογιστή ακριβώς τα ιδία. Ξαναπέρασα τους drivers από την αρχή χωρίς αποτέλεσμα. Το usb debugging είναι τσεκαρισμένο όπως και το MTP.

Η μόνη περίπτωση που το λαμπάκι της φόρτωσης είναι ανοικτό είναι όταν το κινητό φορτώνει από τον αναπτήρα του αυτοκινήτου???????

Τελείως κουφό και δεν βγάζω ούτε νόημα. Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει και τι θα μπορούσα να δοκιμάσω

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και εύχομαι σε όλους καλή χρόνια , με υγεία πάνω απ όλα.

Έρχομαι κατευθείαν στο θέμα .

Μένω εξωτερικό και πριν 4 ημέρες ήρθα Ελλάδα. Όταν πήγα να κάνω για πρώτη φορά φόρτωση στο one plus one μέσω του δικού του φορτιστή ήταν αδύνατο. Το φωτάκι της φόρτωσης πάνω αριστερά άναψε για ένα δευτερόλεπτο και μετά τίποτα , το κινητο δεν φόρτωνε. Προσπάθησα να φορτώσω με άλλο φορτιστή, τίποτα. Αλλάζω καλώδιο τίποτα. Τελικά έσβησα το κινητό και το φόρτωσα σβηστό και φόρτωσε κανονικά αλλά αυτή την στιγμή μου είναι αδύνατο να το φορτώσω αν το κινητό δεν είναι κλειστό και μου είναι αδύνατο να το κάνω να το δει ο υπολογιστής (μου βγάζει USB device non recognised) και πάλι το λαμπάκι της φόρτωσης είναι σβηστό όταν είναι συνδεδεμένο με τον υπολογιστή. Το δοκίμασα και με άλλο υπολογιστή ακριβώς τα ιδία. Ξαναπέρασα τους drivers από την αρχή χωρίς αποτέλεσμα. Το usb debugging είναι τσεκαρισμένο όπως και το MTP.

Η μόνη περίπτωση που το λαμπάκι της φόρτωσης είναι ανοικτό είναι όταν το κινητό φορτώνει από τον αναπτήρα του αυτοκινήτου???????

Τελείως κουφό και δεν βγάζω ούτε νόημα. Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει και τι θα μπορούσα να δοκιμάσω

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Χρησιμοποίησες διαφορετικό καλώδιο? Εξωτερικό από που ήρθες, μπορεί να έπαιξε κάτι με τα volt, αν και το θεωρώ απίθανο...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Aπο Σουηδια ηρθα, τα ιδια volt ειναι, και μετα γιατι φορτιζει απο τον αναπτηρα αυτοκινητου ???????
Link to comment
Share on other sites

μπορει ο φορτιστης να εχει χαλασει και να μην δινει τα σωστα amber για να φορτισει οσο ειναι ανοικτο. Πρακτικα η καταναλωση ειναι μικροτερη οταν ειναι κλειστο

Host

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...και χρονια πολλα...

Εχω εδώ και μια εβδομάδα το κιν στα χέρια μου και γενικά είμαι παρα πολυ ευχαριστημένος...

Ενα περίεργο μόνο...το εχω φορτίσει δυο φορές και τις δυο περίμενα να φτάσει 100% αλλα δεν κατάφερε να ξεπεράσει το 98%...όση ωρα και να περίμενα...

Η μπαταρία δείχνει να κρατάει 2 μέρες και κατι...άρα νομίζω ικανοποιητική απόδοση...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...