Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μάλλον την γλίτωσες , απλά γενικά καλύτερα είναι να μένει εντελώς κλειστό για τις 48 ώρες , απο το βραχυκύκλωμα πεθαίνουν επειδή το νερό είναι καλός αγωγός του ηλεκτρισμού και όχι απο το ίδιο το νερό...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λίγο ακριβό δεν είναι? και τα χρώματα που δίνει.. δεν θα το έπαιρνα από εκεί αφού μέσω mailboxde το παίρνεις ελλάδα πολύ πιο φθηνά..
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!

Παιδια εχω καποια θεματα με το oneplus! Εδω και καιρο μου εχει εμφανισει καποια θέματα με τον ήχο! 1ο΄Ξαφνικα πολλες φορες αρχίζει και κανει ενα ηχο σαν κομπρεσερ,γκρρρρρ. Λύνεται μονο με επενακινηση! 2ο΄Τωρα τελευταια μου κανει συνεχεια αυτο το κολπο, ενω ειναι κανονικα τερμα η ενταση του ηχου του τηλεφώνου πολλες ενω με καλουνε δεν ακούγεται τίποτα!!!! Δοκιμάζω την ένταση και ενω δείχνει ότι ειναι τερμα η μπλε μπαρα δεν ακουγεται το χαρακτηριστικο μπιπ! Και αυτο λύνεται μο΄νο με επανεκινηση! 3ο΄ Χθες παρατηρησα οτι ενω φόρτιζε ζεσταινοταν πολυ καθ όλη την διαρκεια της φορτισης! Οταν φορτισε και το αποσυνδεσα απο τον φορτιστη το αφησα και το ξαναπιανω μετα απο καμια ωρα! Ηταν ακομα αρκετα ζεστο σε ολη την επιφανεια της οθόνης και κυριως στο σημειο της καμερας και η μπαταρια ειχε παει στο 75% και επεφτε συνέχεια!!!! Να πω οτι ολες οι εφαρμογες ηταν κλειστες και γενικα δεν το εχω υπεφοτωσει,συνολικα 4-5GB μονο! Μετα απο μια επανεκινηση έφτιαξε! Χρησιμοποιω κανονικα τον αυθεντικο αξεσουαρ και ειναι αγορασμενο κανονικα απο OnePlus με invite πριν 2-3 μηνες! Δεν εχω κανει ουτε root ουτε εχω πεοραξει κατι! Εκτος επαναφορα εργοστασιακων τι αλλο μπορω να κανω??? Να το στειλω πισω ή μπορω να γλυτωσω την ταλαιπωρια????

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ

 

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.. Αν δεν στρώσει ακολούθησε τον οδηγό της πρώτης σελίδας για να ξαναπερασεις την rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άρχισα και εγώ από εχθές να χρησιμοποιώ το κινητό, έκανα λάθος και αντί να πάρω micro sim πήρα nano sim, βέβαια είχε μέσα και μια θήκη για nano sim και χρησιμοποίησα αυτή, δεν νομίζω να παίζει θέμα σωστά; Και έχω ακόμα μια απλή ερώτηση, όταν μου έρχεται κάποιο μήνυμα και πατάω διπλό χτύπημα για να ανοίξει η οθόνη μου εμφανίζει το μήνυμα σε περισκόπηση μαζί με το κείμενο, πως γίνεται να το κάνω να μην φαίνεται εκεί;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άρχισα και εγώ από εχθές να χρησιμοποιώ το κινητό, έκανα λάθος και αντί να πάρω micro sim πήρα nano sim, βέβαια είχε μέσα και μια θήκη για nano sim και χρησιμοποίησα αυτή, δεν νομίζω να παίζει θέμα σωστά; Και έχω ακόμα μια απλή ερώτηση, όταν μου έρχεται κάποιο μήνυμα και πατάω διπλό χτύπημα για να ανοίξει η οθόνη μου εμφανίζει το μήνυμα σε περισκόπηση μαζί με το κείμενο, πως γίνεται να το κάνω να μην φαίνεται εκεί;

 

Δεν υπάρχει θέμα απλώς να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός όταν βγάζεις την σιμ μην γίνει καμιά στραβή και μείνει κανένα κομμάτι μέσα..

 

Πήγαινε στην εφαρμογή των sms στις ρυθμίσεις κάπου θα λέει για προεπισκοπηση..

 

Γνώμη μου να κατεβάσεις το textra sms μιας και το στοκ δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες στα μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα απλώς να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός όταν βγάζεις την σιμ μην γίνει καμιά στραβή και μείνει κανένα κομμάτι μέσα..

 

Πήγαινε στην εφαρμογή των sms στις ρυθμίσεις κάπου θα λέει για προεπισκοπηση..

 

Γνώμη μου να κατεβάσεις το textra sms μιας και το στοκ δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες στα μηνύματα

Μπορεί να το κατεβάσω να το δοκιμάσω. Το είδα ότι στα ελληνικά δεν υποστηρίζει 160, γιατί έτσι;

Πήγα στις ρυθμίσεις στα μηνύματα και στις άλλες και δεν βρήκα κάτι το έχω ψάξει πάρα πολύ δεν μπορώ να το βρω πουθενά :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα απλώς να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός όταν βγάζεις την σιμ μην γίνει καμιά στραβή και μείνει κανένα κομμάτι μέσα..

 

Πήγαινε στην εφαρμογή των sms στις ρυθμίσεις κάπου θα λέει για προεπισκοπηση..

 

Γνώμη μου να κατεβάσεις το textra sms μιας και το στοκ δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες στα μηνύματα

 

Είσαι σίγουρος ότι η στοκ εφαρμογή δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες; Νομίζω ότι αν πας στις ρυθμίσεις και επιλέξεις την αφαίρεση όλων των Unicode χαρακτήρων στέλνει κανονικά 160.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα μια ατυχια, επεσε το κινητο μεσα σε νερο. Το εβγαλα αμεσως δηλαδη σε 1-2 δευτερολεπτα και αφου το σκουπισα το εβαλα σε σακουλα ρυζι και πανω στο καλοριφερ. Δοκιμασα 3 4 φορες να το ανοιξω το πρωτο 24ωρο αλλα ενω ανοιγε εκλεινε μετα απο λιγο. Μετα απο 48 ωρες σε ζεστο μερος και σε ρυζι, και παντα απενενεργοποιημενο το εβγαλα και λειτουργει εδω και 10 μερες χωρις το παραμικρο προβλημα. Εχει κανεις εμπειρια απο κατι παρομοιο? Τι πιθανοτητα υπαρχει να βγαλει προβληματα μετα η συσκευη? Μπορει ας πουμε μετα απο 6μηνες να αρχισει τα προβλημαατα?

 

(Το νερο ηταν βρυσης).

Δυστυχως απο τι στιγμη που μπηκε μεσα νερο τα συμπτωματα θα τα δεις αργα ή γρηγορα μετα απο λιγους μηνες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι! Όταν με καλούν δεν ακούγεται στο ηχείο ακόμα και αν παίζει η μουσική δεν σταματά όταν με καλούν! Αλλά και σήμερα διαπίστωσα ότι όταν βάζω ξυπνητήρι δεν ακούγεται από το ηχείο! Τι φάση? Κάποια ρύθμιση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι ανταλλαγή του note 3 που έχω με το one+one 64αρι ευρωπαϊκό έχει κάποιος άποψη και γνώμη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης τι κάρτα παίρνει;με την micro sim δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι ανταλλαγή του note 3 που έχω με το one+one 64αρι ευρωπαϊκό έχει κάποιος άποψη και γνώμη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης τι κάρτα παίρνει;με την micro sim δουλεύει;

 

Δουλεύει με micro ή nano sim. Από επιδόσεις παρόμοιες έχουν, είναι θέμα γούστου μετά! Αν δεν σε βολέψει το δίνεις και εύκολα πιστεύω, δεν θα έχεις χασούρα!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Άλλο η micro, άλλο η nano sim, μην τον μπερδεύουμε τον άνθρωπο.

 

Micro :

 

Εννοώ ότι μέσα στη συσκευασία όταν το αγοράζεις σου παρέχει και slot για nano-sim :p , εκτός δηλαδή από την υπάρχουσα που είναι micro!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως απο τι στιγμη που μπηκε μεσα νερο τα συμπτωματα θα τα δεις αργα ή γρηγορα μετα απο λιγους μηνες.

 

Το υποθέτεις ή ξέρεις κάτι παραπάνω?

Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το υποθέτεις ή ξέρεις κάτι παραπάνω?

 

Δεν είμαστε μέσα στη συσκευή σου αλλά συνήθως έτσι γίνεται. Μέρος της υγρασίας που παραμένει μέσα στη συσκευή, μελλοντικά διαβρώνει την πλακέτα με ότι συνέπειες αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το service τους.. Και εγώ είχα θέμα με τον φορτιστή και σε μια βδομάδα είχα άλλον δωρεάν.. Το μόνο που πλήρωσα ήταν το mailbox.de.

 

Τελικα ειχες μισο δικιο εσυ...και αλλο μισο εγω...

Τελικα μολις σημερα μετα απο φωτο κτλ κτλ καταφεραν να στειλουν αντικατασταση του φορτιστη...με απλο ταχυδρομιο το οποιο υπολογιζουν να φτασει Βελγιο σε 3-4 εβδομαδες...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειχες μισο δικιο εσυ...και αλλο μισο εγω...

Τελικα μολις σημερα μετα απο φωτο κτλ κτλ καταφεραν να στειλουν αντικατασταση του φορτιστη...με απλο ταχυδρομιο το οποιο υπολογιζουν να φτασει Βελγιο σε 3-4 εβδομαδες...

 

Δεν θα κάνει τόσο.. Τόσο μου είχαν πει και μένα και σε 5 μέρες είχε φτάσει Γερμανία..

Τέλος καλά όλα καλά πάντως.. Μακάρι να σου έρθει σύντομα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...