Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΑΥτά είναι, και γω από vickmall τα πηρα, σε παραγγελία με τηλέφωνο ζήτα μέσω chat καλύτερη τιμή (θα στα αφήσει $20)

 

είναι original τα ακουστικά??

Ρωτάω γιατι παίζουν πολλά μούφα στα κινεζοsite

 

Επίσης να διαλέξω Netherland Post-Registered Airmail κάνει πιό γρήγορα απο SG Post ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά μετά από ψάξιμο για το πρόβλημα μου (post #3281) και χρησιμοποιώντας την εφαρμογή Sensors ανακάλυψα ότι για κάποιο λόγο ο X-axis στο accelerometer που και που κολλάει και ξεκολλάει, φαινομενικά τουλάχιστον, από μόνος του.

 

Αυτό συμβαίνει ακόμα και σε «φρέσκια» συσκευή μετά από wipe/flash από fastboot images χωρίς να έχω εγκατεστημένο xposed αλλά ούτε και καμία εφαρμογή. Το έχω ήδη αναφέρει στο jira (εδώ), μήπως όμως έχει συμβεί σε κανέναν άλλον; Σε μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα άλλα δύο άτομα με αυτό το πρόβλημα στα fora της OnePlus καθώς και αναφορές για γενικά προβλήματα με το autorotation στα CM11(s?) nightlies.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

είναι original τα ακουστικά?? Ρωτάω γιατι παίζουν πολλά μούφα στα κινεζοsite

Επίσης να διαλέξω Netherland Post-Registered Airmail κάνει πιό γρήγορα απο SG Post ??

Οσα πήρα το τελευταίο 4μηνο (3 σετ) ήταν original 100%

Το ίδιο κάνει πανω/κάτω αλλα το NL δεν εχει καλό "tracking"...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ενημερώσω ότι τουλάχιστον στο δικό μου ρουτερ και σε απόσταση τόση οστε να έχω στο τηλέφωνο 1 μπάρα WiFi και σε συχνότητα 5mhz είχα battery drain ΠΟΛΎ μεγάλο. Τώρα όλα είναι άψογα τρέχω με slimrom και παραθέτω φώτο. Το βράδυ μπενει το σε λειτουργία πτήσης....
Link to comment
Share on other sites

Μπορούσες να βγάλεις screenshot απ το κινητό και μέσω ταπατοκ να τις ανεβάσεις. Για να μην ταλαιπωρησε
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω απλά το έχω σαν 2 συσκευη γιαυτό και δεν έχω το ταπαταλκ μέσα..
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναπηρα σήμερα , 64 αρι μαυρο . Για πείτε μου λίγο ποσά ελεύθερο χώρο σας αφήνει. Γύρω στα 55 μου δείχνει , είναι Νορμάλ νομίζω έ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Συνολικός χώρος 54,87gb γράφει!;)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Συνολικός χώρος 54,87gb γράφει!;)

 

Αρα εντάξει είμαστε. Απλά δε θυμομουν ποσό είχε .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναπηρα σήμερα , 64 αρι μαυρο . Για πείτε μου λίγο ποσά ελεύθερο χώρο σας αφήνει. Γύρω στα 55 μου δείχνει , είναι Νορμάλ νομίζω έ;

 

εγω το ξαναπηρα πριν ακριβως 1 μηνα...

πληρες κινητο!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εγω το ξαναπηρα πριν ακριβως 1 μηνα...

πληρες κινητο!

 

Μα ειλικρινά , δύσκολα βρίσκεις ενα τόσο ολοκληρωμένο κινητό. Ενα κλικ μικροτερο να ηταν μονο, τίποτε άλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ σκέφτομαι να το δώσω :D

 

Να φύγετε, να πατε αλλού : Ρ

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μα ειλικρινά , δύσκολα βρίσκεις ενα τόσο ολοκληρωμένο κινητό. Ενα κλικ μικροτερο να ηταν μονο, τίποτε άλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Να φύγετε, να πατε αλλού : Ρ

Θα μετακινηθώ και μπορεί να γυρίσω πάλι ποτέ δεν ξέρεις :p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν αυτά τα xiaomi piston απο εδώ http://en.efox-shop.com/original-xiaomi-kopfhorer-mit-fernbedienung-und-mikrofon-fur-xiaomi-smartphone-und-tablet-pc-g-293612?_xc_ls=en

 

είναι original??

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα αν ειναι συμβατο με τη μπαταρια μας και αν θα κανει δουλεια?

 

https://www.mediamarkt.gr/mcs/product/TP-LINK-TL-PB10400,99452,534283,1493135.html

 

Στα 19.90 ευρω με παραλαβη απο το καταστημα..

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα αν ειναι συμβατο με τη μπαταρια μας και αν θα κανει δουλεια?

 

https://www.mediamarkt.gr/mcs/product/TP-LINK-TL-PB10400,99452,534283,1493135.html

 

Στα 19.90 ευρω με παραλαβη απο το καταστημα..

 

Ναι, φυσικά και μας κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα ένα data cable από eBay με περίπου 2€ και εμφανιςιακα είναι σαν το αυθεντικό! Παρατήρησα όμως ότι κάνει παρά πολύ ώρα για να φορτίσει! Υπάρχει περίπτωση να μου δημιουργήσει πρόβλημα στην μπαταρία του κινητού ;;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα ένα data cable από eBay με περίπου 2€ και εμφανιςιακα είναι σαν το αυθεντικό! Παρατήρησα όμως ότι κάνει παρά πολύ ώρα για να φορτίσει! Υπάρχει περίπτωση να μου δημιουργήσει πρόβλημα στην μπαταρία του κινητού ;;;;

 

Δεν νομίζω να χρειάζεται ν 'ανησυχείς για κάποιο πρόβλημα, απλά είναι φτηνιάρικο κι επιτρέπει να περνάει λιγότερο ρεύμα από τα 2 Α που τραβάει το αυθεντικό (πιθανώς για να μην τα φτύσει). Το μόνο που χάνεις είναι την ώρα σου να περιμένεις να φορτίσει.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα ένα data cable από eBay με περίπου 2€ και εμφανιςιακα είναι σαν το αυθεντικό! Παρατήρησα όμως ότι κάνει παρά πολύ ώρα για να φορτίσει! Υπάρχει περίπτωση να μου δημιουργήσει πρόβλημα στην μπαταρία του κινητού ;;;;

 

Κοιτα ,απο αργή φόρτιση δεν εχεις θέμα , όμως είναι ποιοτικό ώστε να δίνει σταθερή τάση ρεύματος; Επειδή το πήρες πολύ φθηνά το λέω , τι έλεγχο περνάν αυτά τα καλώδια;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ,απο αργή φόρτιση δεν εχεις θέμα , όμως είναι ποιοτικό ώστε να δίνει σταθερή τάση ρεύματος; Επειδή το πήρες πολύ φθηνά το λέω , τι έλεγχο περνάν αυτά τα καλώδια;

 

Εφόσον χρησιμοποιεί τον μαμά-φορτιστή με άλλο καλώδιο, δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω δοκιμάσει κι αλλά καλλόδια όπως Sony και Asus και πάντα φορτίζει αργότερα από το αυθεντικό! Ελπίζω να μην έχω δημιουργήσει πρόβλημα στην μπαταρία!
Link to comment
Share on other sites

αν γινει κατι με το κινητο που το στελνουμε για σερβις??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Σε βλέπω να πας να μπλέκεις με Κανά "κινέζο".....

Κάτσε ρε εδώ, που θα βρεις καλύτερα;

Λες;:p για αρχή λέω να το δωσω γτ δεν μου φτανει ο χώρος. Τώρα αν θα πάρω το 64αρι η κάνω κάνα πισογυρισμα θα δειξει χαχα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι από το Android 4.3 και μετά το τηλέφωνο στέλνει ποια πακέτα χρησιμοποιεί για tethering, οπότε αν θέλει ο provider μπορεί να τα μπλοκάρει. Δεν έχω root και δε σκοπεύω να το κάνω για την ώρα.

 

Τελικά ήταν πρόβλημα στις ρυθμίσεις του laptop. Δεν ήταν στο αυτόματο το dhcp στους ρυθμίσεις δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...