Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω θέμα με το κινητό! Αγορασμένο κανονικά με invite,χωρίς να το πειράζω καθόλου με root και ρομ και κόλπα και ξαφνικά τις τελευταίες μέρες έχει πάθει ένα κόλλημα με το ηχείο και στα καλά καθούμενα αρχίζει και κάνει σαν κομπρεσέρ ένα συνεχόμενο γκρρρρρ! Δοκιμάζω με τα βελάκια +/- του ήχου, ακούγεται το μπιπ κανονικά αλλά από πίσω συνεχίζει το γκρρρρρ!!!! Δοκιμάζω να μπω σε παιχνίδια και παρόλο που είναι τέρμα η ένταση για τα παιχνίδια δεν ακούγεται η μουσική του εκάστοτε παιχνιδιού που έχω βάλει και συνεχίζει ο ήχος του κομπρεσέρ!!! Σταματάει μόνο με επανεκκίνηση! Μια άλλη φορά που μου το έκανε σταμάτησε ξαφνικά και λέω ωραία.....ήταν όμως η ιδέα μου! Συνέχισε να το κάνει αλλά αυτή την φορά από το ακουστικό! Δέχτηκα και μια κλήση εκείνη την στιγμή και ο ήχος ακουγόταν από το ακουστικό αντί φυσιολογικό από το ηχείο! Λύνεται μόνο με επανεκκίνηση.....η συσκευή είναι φρέσκιας φουρνιάς....ούτε μήνα δεν το έχω στα χέρια μου! Τι προτείνετε να το στείλω για service(είναι και μεγάλο έξοδο) ή είναι θέμα software να περιμένω update ή να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;;; Τι λέτε;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μου έχουν πει ότι έχει θέμα με το touch ισχύει; Επίσης σε ένα review στο youtube έλεγε ότι το home button έχει πολύ αργή απόκριση. Δηλαδή από την στιγμή που το πατάς θέλει σχεδόν ενα δευτερόλεπτο για να σε πάει στην αρχική οθόνη ισχύει;

Αξίζει να δώσω το nexus για να πάρω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα και απο εμένα . Μολις γραφτηκα στο site για το συγκεκριμενο προιον!! Επειδη είδα οτι οι περισσοτεροι απο εσας είστε αρκετα σχετικοι ειδικα σε σχεση με εμενα θα ηθελα να με ενημερωσετε πως θα μπορουσα να παραλαβω το συγκεκριμενο προιον. Πιθανο να εχει αναφερθει ξανα προσπαθησα να το βρω αλλα χαθηκα στις 214 σελιδες!!!!!!!!!!! Επειδη ειναι ανοιχτες οι παραγγελιες, προσπαθησα να το παραγγειλω αλλα Ελλαδα σαν επιλογη δεν στελνει απο το επισημο site τι αλλες επιλογες εχω για να το φερω??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα και απο εμένα . Μολις γραφτηκα στο site για το συγκεκριμενο προιον!! Επειδη είδα οτι οι περισσοτεροι απο εσας είστε αρκετα σχετικοι ειδικα σε σχεση με εμενα θα ηθελα να με ενημερωσετε πως θα μπορουσα να παραλαβω το συγκεκριμενο προιον. Πιθανο να εχει αναφερθει ξανα προσπαθησα να το βρω αλλα χαθηκα στις 214 σελιδες!!!!!!!!!!! Επειδη ειναι ανοιχτες οι παραγγελιες, προσπαθησα να το παραγγειλω αλλα Ελλαδα σαν επιλογη δεν στελνει απο το επισημο site τι αλλες επιλογες εχω για να το φερω??

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5558329#post5558329

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις στα γρήγορα μπας και προλάβουμε το απόθεμα που υπάρχει γι Black friday.

i) Γίνεται να το παραγγείλω από εδώ και να μου το φέρει γνωστός από Αμερική ώστε να κερδίσω απο την διαφορά του νομίσματος; Γιατί έτσι βγαίνει στα 240 ευρώ.

ii) Αν το παραγγείλω από Αμερική θα παίζει στα δικά μας δίκτυα ή αυτά που στέλνουν σε Αμερική παίζουν σε διαφορετικές συχνότητες;

Link to comment
Share on other sites

i) Γίνεται να το παραγγείλω από εδώ και να μου το φέρει γνωστός από Αμερική ώστε να κερδίσω απο την διαφορά του νομίσματος; Γιατί έτσι βγαίνει στα 240 ευρώ.

ii) Αν το παραγγείλω από Αμερική θα παίζει στα δικά μας δίκτυα ή αυτά που στέλνουν σε Αμερική παίζουν σε διαφορετικές συχνότητες;

Γινεται, αρκεί να βάλεις διεύθυνση παράδοσης @ USA (ισως χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις tunnelbear)

Ιδιες προδιαγραφές έχει, θα παίζει - θα χρειαστείς όμως αντάπτορα για τον φορτιστή (θα σου στείλουν "αμερικάνικο" - μικρό το κακό...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Γινεται, αρκεί να βάλεις διεύθυνση παράδοσης @ USA (ισως χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις tunnelbear)

Ιδιες προδιαγραφές έχει, θα παίζει - θα χρειαστείς όμως αντάπτορα για τον φορτιστή (θα σου στείλουν "αμερικάνικο" - μικρό το κακό...)

 

απο το να πληρώσω 30 euro λιγότερα μικρό το κακό!

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση :thanks:

 

!!!!α και κάτι ακόμα!!!!στα 299$ πρέπει να βάλω φορολογία της πολιτείας που είναι ο γνωστός μου ή τα έχουν περασμένα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αγοράσαμε το κινητό στην Αγγλία και το κάναμε δώρο στην μητέρα μου στην Ελλάδα. Οταν βάζει την Cosmote Sim στο κινητό, το δίκτυο δεν αναγνωρίζεται. Επισκέφτηκε την Cosmote και της είπαν οτι μάλλον είναι κλειδωμένο.

 

Είχε κανείς αντίστοιχο πρόβλημα; Απ'ότι βλέπω απο τις ερωτήσεις/ απαντήσεις λειτουργεί κανονικά για'σας. Μήπως πρέπει να αλλάξουμε κάποια ειδική ρύθμιση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αγοράσαμε το κινητό στην Αγγλία και το κάναμε δώρο στην μητέρα μου στην Ελλάδα. Οταν βάζει την Cosmote Sim στο κινητό, το δίκτυο δεν αναγνωρίζεται. Επισκέφτηκε την Cosmote και της είπαν οτι μάλλον είναι κλειδωμένο.

 

Είχε κανείς αντίστοιχο πρόβλημα; Απ'ότι βλέπω απο τις ερωτήσεις/ απαντήσεις λειτουργεί κανονικά για'σας. Μήπως πρέπει να αλλάξουμε κάποια ειδική ρύθμιση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Hi tech η μαμά..

 

Κλειδωμένο δεν είναι σε καμία περίπτωση. Μήπως είναι κομμένη η κάρτα της μαμάς σου? Αν ναι να πάει να της δώσουν μια καινούργια.. 5 ευρώ κοστίζει..Micro sim παίρνει..

 

Αν είναι καινούργια ας δοκιμάσει να βάλει μια άλλη sim μέσα να δει αν θα πιάσει σήμα.. Αν πιάνει σήμα η άλλη τότε πιστεύω είναι θέμα της sim..

 

Αν δεν πιάνει σήμα ούτε η άλλη ας κάνει ένα factory reset μπας και στρώσει.

 

Και κάτι τελείως χαζό αλλά μήπως την έχει βάλει λάθος? Το πάνω κάτω ας πούμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αγοράσαμε το κινητό στην Αγγλία και το κάναμε δώρο στην μητέρα μου στην Ελλάδα. Οταν βάζει την Cosmote Sim στο κινητό, το δίκτυο δεν αναγνωρίζεται. Επισκέφτηκε την Cosmote και της είπαν οτι μάλλον είναι κλειδωμένο.

 

Είχε κανείς αντίστοιχο πρόβλημα; Απ'ότι βλέπω απο τις ερωτήσεις/ απαντήσεις λειτουργεί κανονικά για'σας. Μήπως πρέπει να αλλάξουμε κάποια ειδική ρύθμιση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Να δεις τις ρυθμίσεις vpn του παροχου της. Βασικά στο κατάστημα έπρεπε να το δουν αυτό τεσπα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αγοράσαμε το κινητό στην Αγγλία και το κάναμε δώρο στην μητέρα μου στην Ελλάδα. Οταν βάζει την Cosmote Sim στο κινητό, το δίκτυο δεν αναγνωρίζεται. Επισκέφτηκε την Cosmote και της είπαν οτι μάλλον είναι κλειδωμένο.

 

Κλειδωμένο δεν είναι σε καμία περίπτωση. Μήπως είναι κομμένη η κάρτα της μαμάς σου? Αν ναι να πάει να της δώσουν μια καινούργια.. 5 ευρώ κοστίζει..Micro sim παίρνει..

Και κάτι τελείως χαζό αλλά μήπως την έχει βάλει λάθος? Το πάνω κάτω ας πούμε?

Δεν υπάρχει κλειδωμένο OnePlus

ή η κάρτα SIM έχει θέμα ή την τοποθετείτε αναποδά...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

 

Θα της πω να ξαναπάει στην Cosmote και να ζητήσει καινούργια κάρτα γιατί όντως είναι κομμένη απο το προηγούμενο κινητό. Μου κάνει εντύπωση που ο υπάλληλος της Cosmote δεν τα σκέφτηκε αυτά και της είπε οτι είναι κλειδωμένο. Μάλιστα δοκίμασε και ο ίδιος με τη δική του κάρτα και της είπε οτι δεν δουλεύει! Άρα αποκλείουμε την περίπτωση να την έβαλαν και οι 2 ανάποδα! Άντε η μητέρα μου, και ο υπάλληλος στην Cosmote;;;

Link to comment
Share on other sites

Άρα αποκλείουμε την περίπτωση να την έβαλαν και οι 2 ανάποδα! Άντε η μητέρα μου, και ο υπάλληλος στην Cosmote;;;

Εχουν δει πολλά τα ματάκια μου, οπότε δεν αποκλείω τίποτα...

 

Voila:

17,000 views για βιντεο που δείχνει πως μπαίνει η SIM... αρα είναι πολλοί αυτοί που έχουν θέμα...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

 

Θα της πω να ξαναπάει στην Cosmote και να ζητήσει καινούργια κάρτα γιατί όντως είναι κομμένη απο το προηγούμενο κινητό. Μου κάνει εντύπωση που ο υπάλληλος της Cosmote δεν τα σκέφτηκε αυτά και της είπε οτι είναι κλειδωμένο. Μάλιστα δοκίμασε και ο ίδιος με τη δική του κάρτα και της είπε οτι δεν δουλεύει! Άρα αποκλείουμε την περίπτωση να την έβαλαν και οι 2 ανάποδα! Άντε η μητέρα μου, και ο υπάλληλος στην Cosmote;;;

 

Είναι πολύ πιθανόν το πορτάκι της σιμ να το βάζουν ανάποδα .. Και εγώ μπερδεύτηκα στην αρχή.. Να κοιτάξει τις οδηγίες της συσκευης και να τις ακολουθήσει ακριβώς..

 

Και οι περισσότεροι υπάλληλοι δυστυχώς δεν έχουν ιδέα από τεχνολογία, οπότε μην σου φαίνεται παράξενο..

Link to comment
Share on other sites

Και γω μόλις διάβασα το ποστ αυτό θα έγραφα ως πιθανότερη εκδοχή: προσέξτε γιατί η sim μπαίνει με τη μούρη προς τα κάτω αν θυμάμαι καλά. Κλειδωμένο σίγουρα δεν είναι.
Link to comment
Share on other sites

Όπως ενδέχεται η μαμά σου να ξέρει περισσότερα για κινητά από ότι ο υπάλληλος της cosmote που πηγε...
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τ κινητό 4 μερες και μέχρι σήμερα όλα ηταν τέλεια !!! ...σήμερα τ απόγευμα δεν λειτουργούσε τ double tap για να άνοιξη η οθόνη γνωρίζετε τι μπορεί να φταει;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τ κινητό 4 μερες και μέχρι σήμερα όλα ηταν τέλεια !!! ...σήμερα τ απόγευμα δεν λειτουργούσε τ double tap για να άνοιξη η οθόνη γνωρίζετε τι μπορεί να φταει;;;

Πήγαινε ρυθμίσεις να το ενεργοποιήσεις πάλι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ένα κουφό μου έκανε σήμερα, το άνοιξα το πρωί και διαπίστωσα ότι είχε χάσει τους τρεις λογαριασμούς email που είχα μέσω της στοκ εφαρμογής

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...