Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους , σκεφτομουν για την αγορα κινητου και ειμαι αναμεσα σε 1+1 λαι νοτε3 απο εξωτερικο θα ηθελα γνωμες και καποιο λινκ και μια ερωτηση με το τελωνιο τι παιζει γιατι δεν θελω να δωσω για κιν κοντα στα 300ευρο και να πληρωνω και τελωνια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σε ολους , σκεφτομουν για την αγορα κινητου και ειμαι αναμεσα σε 1+1 λαι νοτε3 απο εξωτερικο θα ηθελα γνωμες και καποιο λινκ και μια ερωτηση με το τελωνιο τι παιζει γιατι δεν θελω να δωσω για κιν κοντα στα 300ευρο και να πληρωνω και τελωνια

 

Γυρω στα 340, απο την σελιδα της Opo χωρις τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω to opo φιλε ειμαι αναμεσα σε 1+1 και νοτε 3 και εχω προβληματιστει αρκετα το τελευταιο διαστημα δθοτι διαβαζω απο πολλους οτι απο χωρες εκτος ΕΕ υπαρχει τελωνιο 23% και θα ηθελα μια βοηθεια απο καποιον γνωστη που εχει πραγματοποιση την αγορα ενος εκτον δυο κινητων

ΥΓ το συνολικο χρηματικο ποσο που διαθετω ειναι 300 ευρο max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοήθεια...

χάλασε το κινητο και δεν φορτίζει..

επεσε την ωρα που το ειχα στο φορτιστή.. :(

 

Εχει service Αθήνα να μην το στελνω Κινα και κανει μηνες να ελθει???

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ή το στέλνεις πίσω ή βάζεις κάποιον να το ανοίξει, μήπως "ξεκουμπώθηκε" κάποιο εξάρτημα (πχ μπαταρια)

Οδηγίες ανοίγματος

Αν το ανοίξεις μονος. ακυρώνεις την εγγύηση (το γνωρίζεις φαντάζομαι...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ή πέφτοντας το τηλέφωνο με το καλώδιο κουμπωμενο κτύπησε στο έδαφος και έσπασε την σύνδεση τoυ usb

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα οτι δεν χρειαζεται invitr και τωρα που μπαινω στην σελιδα της 1+ μου ζηταει invite τι κανω

 

Φαγωθηκες :)

 

Περιμένεις για invite εδώ.

Αυτό που είχες διαβάσει "χωρίς invite" ήταν για λίγο.

Οπότε η περιμένεις να σκάσει κανένα invite η κάτι παρόμοιο "αν και πότε κάνεις δε ξέρει " χωρίς invite.

 

Alternatively, China μεριά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια βοηθεια με βγαζει στη οθονη ενα fastboot mode και δεν μπορω να μπω στο κινιτο τι να κανω /???

 

Και εδώ αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος!!!

 

Εγώ είμαι ασχετιδης για να μπορέσω να βοηθήσω, αλλά με ενδιαφέρει να δω μια βοήθεια

:)

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια με βγαζει στη οθονη ενα fastboot mode και δεν μπορω να μπω στο κινιτο τι να κανω /???

 

Αμα κρατήσεις πατημένο το power για αρκετή ώρα (~10 δευτερόλεπτα νομίζω) δεν κλείνει/κάνει επανεκκίνηση;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Απο εκεί που αγοράστηκε...

 

https://oneplus.net/support#warranty-and-repairs

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Με ups ή με dhl???? Μετά αυτοί που μας το στέλνουν εκεί πέρα που έχουμε δηλώσει για διεύθυνση ή από εκεί πέρα που τους το στείλαμε; Τα μεταφορικά τα πληρώνουν αυτοί ;;;;;; Πόσο καιρό θα κάνει;;;
Link to comment
Share on other sites

Αν σε εσωτερικό χώρο βάλεις την λειτουργία "πάρτι" , πολλές φορες δίνει καλύτερο αποτέλεσμα από αυτόματο ή νύχτα. Γενικά δίνει πιο ζωντανά χρώματα , ενα σημείο που πάσχει λίγο αυτή η κάμερα.

Κάντε μερικές δοκιμες και θα δείτε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω ιδέα από αυτά. Για να στείλουμε τη συσκευή πίσω με RMA τη στέλνουμε κατ'ευθείαν Κίνα ή στις αποθήκες της εταιρείας (Αγγλία νομίζω); Και ποιά υπηρεσία να προτιμήσουμε, σκέφτομαι για Δέματα Εξωτερικού των ΕΛΤΑ μιας και δεν με ενδιαφέρει τυχόν καθυστέρηση, αλλά αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω ιδέα από αυτά. Για να στείλουμε τη συσκευή πίσω με RMA τη στέλνουμε κατ'ευθείαν Κίνα ή στις αποθήκες της εταιρείας (Αγγλία νομίζω); Και ποιά υπηρεσία να προτιμήσουμε, σκέφτομαι για Δέματα Εξωτερικού των ΕΛΤΑ μιας και δεν με ενδιαφέρει τυχόν καθυστέρηση, αλλά αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο :)

 

Από εκεί που το πήρες θα το στείλεις.. Επικοινωνείς πρώτα μαζί τους και σου λένε αυτοί λεπτομέρειες..

 

Τι έπαθε και το στέλνεις?

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα μήπως μπορούσα να το επιστρέψω στις αποθήκες τους και γλυτώσω τον γύρο του κόσμου για HK :p

 

Προβληματικό επιταχυνσιόμετρο (ο άξονας Χ δουλεύει όποτε του καπνίσει και έχω πρόβλημα στον αυτόματο προσανατολισμό) και εντελώς νεκρό γυροσκόπιο. Hardware το θέμα, δοκίμασα τα πάντα (wipe/reflash/άλλες rom) και επιμένει. Έχω ήδη ανοίξει Ticket και περιμένω να γίνει escalate σε RMA.

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα μήπως μπορούσα να το επιστρέψω στις αποθήκες τους και γλυτώσω τον γύρο του κόσμου για HK :p

 

Προβληματικό επιταχυνσιόμετρο (ο άξονας Χ δουλεύει όποτε του καπνίσει και έχω πρόβλημα στον αυτόματο προσανατολισμό) και εντελώς νεκρό γυροσκόπιο. Hardware το θέμα, δοκίμασα τα πάντα (wipe/reflash/άλλες rom) και επιμένει. Έχω ήδη ανοίξει Ticket και περιμένω να γίνει escalate σε RMA.

 

Από που το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Από oneplus.net με πρόσκληση, ξέχασα να το αναφέρω.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Σήμερα παρέλαβα OPO 16Gb από Κίνα. Απογοητευση πραγματικα....σε ολη την έκταση της οθόνης υπάρχει μια κίτρινη απόχρωση σε όλη την έκταση της οθόνης. Εβαλα το τηλέφωνο δίπλα με της κοπέλας μου OPO 64Gb και είναι μέρα με την νύχτα οι οθόνες τους. Πραγματικά απογοητευτική οθόνη με ενοχλητική κίτριναδα σε όλο το μηκος κ πλατος. Διαβασα για κάποιες λυσεις (UV, ήλιος, με τον καιρό... κτλ.). Γνωριζεί κανείς κάποια λύση στο συγκεκριμένο θέμα. Κρίμα πραγματικά...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως φοραει το παλιο firmware που ηταν κιτρινη η αποχρωση του;

Μετα το αλλαξανε σε λευκο,δεν θυμαμαι απο ποια εκδοση και μετα ομως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...