Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά από τα 350$ πώς φτάνουμε ατα 350€; Εκτός και αν το σαιτ τους αφορά τιμές Αμερικής κ για Ευρώπη η αναλογία γίνεται 1:1

 

κι όμως, εδώ που είμαι εγώ τόσο βγαίνει δυστυχώς... Η τιμή στην Ευρώπη είναι αρκετά παραπάνω απ' την Αμερικάνικη και επίσης ξεχνανε να πουν οτι η τιμή στο site ΔΕΝ περιλαμβάνει μεταφορικά, τα οποία είναι ακριβούτσικα...

 

Δες και το συνημμένο print screen για του λόγου το αληθές (η συναλλαγή του paypal κόστισε 350 ευρώ και κάτι λεπτά συγκεκριμένα). Από μεταπωλητή, π.χ. απ' το Minideal θα μου έβγαινε πιο φθηνά, με απλό ταχυδρομείο βέβαια. Τώρα εγώ πήρα express (το απλό το χρέωναν 5 ευρώ πιο λίγο, οπότε δεν είχε νόημα)... Για να δούμε πότε θα φτάσει τελικά.

Edited by kuruki
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θελω χαρη απο καποιον ρουταρισμενο με στοκ ρομ.

Να μου ανεβασει το apk της στοκ καμερας γιατί αυτη που φοραει η mahdi δεν μου αρεσει καθολου..Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

πέρα από το αρχικό λογισμικό από ότι ξέρω δεν διαφέρουν σε κάτι (και λογισμικό προφανώς αλλάζει)

Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.droid-life.com/2014/06/16/oneplus-one-available-for-purchase-but-theres-a-catch/

Link to comment
Share on other sites

To άρθρο είναι γραμμένο σχεδόν 60 μέρες πριν (κάτι που στον κόσμο της πληροφορικής & τεχνολογίας μοιάζει με αιωνιότητα...)

Δες τα πιο πρόσφατα ποστς στο νήμα που δίνεις

Εξάλλου, η ως τώρα εμπειρία αρκετών που ψώνισαν από κινεζομάγαζα έδειξε οτι μάλλον δεν υπάρχουν τα "5" θέματα (ειδικά τώρα που φαίνεται να ξεκαθαρίζει και το θέμα της "παγκόσμιας" εγγύησης...!)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

To άρθρο είναι γραμμένο σχεδόν 60 μέρες πριν (κάτι που στον κόσμο της πληροφορικής & τεχνολογίας μοιάζει με αιωνιότητα...)

Δες τα πιο πρόσφατα ποστς στο νήμα που δίνεις

Εξάλλου, η ως τώρα εμπειρία αρκετών που ψώνισαν από κινεζομάγαζα έδειξε οτι μάλλον δεν υπάρχουν τα "5" θέματα (ειδικά τώρα που φαίνεται να ξεκαθαρίζει και το θέμα της "παγκόσμιας" εγγύησης...!)

 

Οταν θα δημιουργηθεί πρόβλημα (χτύπα ξύλο) να δω πόσο εύκολο θα είναι η εγγύηση ή και η επιστροφή.

Στις συσκεύες αυτές έχουν βάλει χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα δημιουργηθεί πρόβλημα (χτύπα ξύλο) να δω πόσο εύκολο θα είναι η εγγύηση ή και η επιστροφή.

Στις συσκεύες αυτές έχουν βάλει χέρι.

Μάλιστα

Αντε λοιπόν, ας δεχθούμε οτι ισχύει το #1 πρόβλημα (στην πράξη βέβαια, μπορεί και στους "Ευρωπαίους" να υπάρξει θέμα - θα δείξει...)

Τα υπόλοιπα 4 σημεία, νομίζω οτι δεν υφίστανται, σωστά?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

http://oneplus.net/support/topic/warranty-and-repairs

EU=2 years after purchase

Shipping & Handling - Covered

 

Καλό αυτό αλλά παραμένει το κόστος μεταφοράς για όσους βρίσκονται εκτός των 16 χωρών.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό αλλά παραμένει το κόστος μεταφοράς για όσους βρίσκονται εκτός των 16 χωρών.

Συμφωνούμε.-

Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν κι επιδέξιους κwλους...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό αλλά παραμένει το κόστος μεταφοράς για όσους βρίσκονται εκτός των 16 χωρών.

 

Εγώ λοιπόν που μένω σε χώρα που υποστηρίζεται απο την εταιρία, θα προτιμήσω να βρω Ευρωπαϊκή συσκευή!:):)

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λοιπόν που μένω σε χώρα που υποστηρίζεται απο την εταιρία, θα προτιμήσω να βρω Ευρωπαϊκή συσκευή!:):)

Σαφώς και πρέπει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σε λίγες μέρες θα μου έρθει κι εμένε το μαύρο 64άρι και θα ήθελα να μου προτείνετε καμια θήκη για να αγοράσω. Θέλω η θήκη να καλύπτει όλο το τηλέφωνο και να μην είναι σαν αυτές τις hard cases που καλύπτουν μόνο το πίσω μέρος. Επίσης, θέλω όταν την ανοίγω να ανοίγει αυτόματα και η οθόνη του τηλεφώνου.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κατεβάσει το αρχείο? Είναι η ROM που θα εγκατασταθεί.

 

εχω κατεβασει το αρχειο.το εβαλα στην μνημη αλλα προφανως κατι κανω λαθος.κανω ta wipes και μετα οταν κανω apply update δεν βρισκω το αρχειο 461mb.pfffff.......κατα τα αλλα το κιν μαμαει.οποιος το εχει δει εχει εντυπωσιαστει!!

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει το αρχειο.το εβαλα στην μνημη αλλα προφανως κατι κανω λαθος.κανω ta wipes και μετα οταν κανω apply update δεν βρισκω το αρχειο 461mb.pfffff.......κατα τα αλλα το κιν μαμαει.οποιος το εχει δει εχει εντυπωσιαστει!!

Δηλαδή μετά το install zip τι βλέπεις;

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται σήμερα και αναβάθμιση λογισμικού απ ότι διαρρέεται με διορθώσεις σε σημαντικά θέματα όπως η αύξηση του ήχου στο ακουστικό, η υπερευαισθητη οθόνη που ξεκλειδώνη μέσα στη τσέπη κτλ...

 

Αναμένουμε και βλέπουμε αν ισχύει...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στο φόρουμ του oneplus έχει κυκλοφορήσει νέα version 2 του toolkit .

 

Μην τρομάξετε από το μέγεθος . Είναι μεγάλο το αρχείο γιατί περιλαμβάνει και την τελευταία CM11S για να την περάσετε.

 

Οπως βλέπετε κάνετε τα πάντα με φιλικό τρόπο.

 

https://forums.oneplus.net/threads/oneplus-one-toolbox.52452/

 

Και το link από το XDA

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/toolbox-oneplus-one-toolbox-t2808987%C2%A0

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει την κάμερα cm, την συλλογή φωτογραφιών και γενικά τα βασικά gapps μπορεί να κατεβάσει αυτά http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/themes-apps/mod-spec-gapps-kitkat-4-4-4-t2842269

Δουλεύουν μια χαρά με την slimkat τουλάχιστον που έχω δοκιμάσει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά αλλα δυστηχώς δεν λύνουν το μεγαλύτερο προβλημα με τα Screen Touch issues.Ελπίζω τον Δεκέμβρη που η one θα διαθέσει την L για το One να δώσουν το Fix.

 

Σε πιο πρόβλημα αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε gkanos, ενδιαφέρομαι!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο πρόβλημα αναφέρεσαι;

 

 

Εδω φίλε

https://forums.oneplus.net/threads/touch-sensitivity-issues-a-letter-to-oneplus.73423/?utm_source=ausdroid.net

 

και εδω το video

 

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...