Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρομαι που μπόρεσαν να το πάρουν πολλά παιδιά από δω μέσα αυτό το τηλέφωνο. Εγώ που το έχω τώρα κάνα μήνα και το ταλαιπωρώ στις διακοπές μου, είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ελπίζω να το χαρήτε και οι υπόλοιποι όσο εγώ.

:ninja:

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εντυπωσιακός ο χρόνος φόρτισης. Με ανοιχτή συσκευή από 1%-100%, και να τη "πειραζω" που και που, έκανε 1 ώρα και 45 λεπτά. Σούπερ...

Η φόρτιση έγινε με γνήσιο φορτιστή και καλώδιο Samsung 2mah.

 

Πως το βλέπεις γενικά; Είναι όντως ένα βελτιωμένο ποιοτικά Nexus 5?

Απ οτι διαβάζω στο επίσημο φόρουμ της One+ το team του CM εργάζεται για να διορθωθούν ακόμη και τα πιο ασήμαντα προβλήματα. Τώρα που έφτασε η συσκευή σε πολύ κόσμο, είναι ευκολότερο να εντοπιστούν και θα διορθωθούν αμέσως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πως το βλέπεις γενικά; Είναι όντως ένα βελτιωμένο ποιοτικά Nexus 5?

Απ οτι διαβάζω στο επίσημο φόρουμ της One+ το team του CM εργάζεται για να διορθωθούν ακόμη και τα πιο ασήμαντα προβλήματα. Τώρα που έφτασε η συσκευή σε πολύ κόσμο, είναι ευκολότερο να εντοπιστούν και θα διορθωθούν αμέσως.

Κώστα είναι ακριβώς όπως το είπες. Εξωτερικά θυμίζει πολύ Ν5 σαν ποιότητα κατασκευής αλλά είναι και ακόμα καλύτερο. Πχ τα κουμπιά δε κουνιούνται καθόλου όπως σε πολλά Ν5. Βέβαια το πίσω μέρος γλιστράει λίγο και θα το προτιμούσα πιο ματ. Βέβαια επειδή φοράω θήκη έμενε ενδιαφέρει και πολύ.

Εσωτερικά είναι ακόμα πιο γρήγορο και το άνοιγμα εφαρμογών είναι ότι πιο άμεσο έχω δει.

Επίσης η μπαταρια μετά από 3 κύκλους φόρτισης και ξήλωμα κάποιον εφαρμογών μοιάζει αρκετά με το κορυφαίο στο τομέα αυτό G2.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κώστα είναι ακριβώς όπως το είπες. Εξωτερικά θυμίζει πολύ Ν5 σαν ποιότητα κατασκευής αλλά είναι και ακόμα καλύτερο. Πχ τα κουμπιά δε κουνιούνται καθόλου όπως σε πολλά Ν5. Βέβαια το πίσω μέρος γλιστράει λίγο και θα το προτιμούσα πιο ματ. Βέβαια επειδή φοράω θήκη έμενε ενδιαφέρει και πολύ.

Εσωτερικά είναι ακόμα πιο γρήγορο και το άνοιγμα εφαρμογών είναι ότι πιο άμεσο έχω δει.

Επίσης η μπαταρια μετά από 3 κύκλους φόρτισης και ξήλωμα κάποιον εφαρμογών μοιάζει αρκετά με το κορυφαίο στο τομέα αυτό G2.

 

Ευχαριστώ Ηλία.

Το καλό είναι ότι συμπίπτουν οι απόψεις όλων όσων το έχουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ηλία.

Το καλό είναι ότι συμπίπτουν οι απόψεις όλων όσων το έχουν.

 

Κώστα τι περίμενες με τέτοια χαρακτηριστικά που έχει το τλφ,φοράει μια πολύ ελαφριά ρομ που το βοηθάει να σπέρνει,η γνώμη μου χωρίς να το έχω δει ακόμα από κοντά (περιμένω για καφέ με τον Ηλία) είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην τιμή του και όχι μόνο

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Κώστα τι περίμενες με τέτοια χαρακτηριστικά που έχει το τλφ,φοράει μια πολύ ελαφριά ρομ που το βοηθάει να σπέρνει,η γνώμη μου χωρίς να το έχω δει ακόμα από κοντά (περιμένω για καφέ με τον Ηλία) είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην τιμή του και όχι μόνο

 

Υπάρχουν πολλές λεπτομέρειες που χωρίς την κατάλληλη προσοχή από τον κατασκευαστή γίνονται ενοχλητικές.

Βασικά μ ενδιαφέρει να υπάρχει τέλεια απόκριση στο touch, καλό σήμα και ήχος στις κλήσεις, να μην ζεσταίνεται. Αυτά δυστυχώς δεν εξασφαλιζονται αυτόματα με τα specs.

Απο την στιγμη όμως που όλες οι απόψεις συμπίπτουν, ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Αυτές οι εξελίξεις στο android θα επιφέρουν αλλαγή πλεύσης στις μεγάλες εταιρείες. Το που θα οδηγήσουν δεν ξέρω. Το σίγουρο θα είναι προς δικο μας όφελος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές λεπτομέρειες που χωρίς την κατάλληλη προσοχή από τον κατασκευαστή γίνονται ενοχλητικές.

Βασικά μ ενδιαφέρει να υπάρχει τέλεια απόκριση στο touch

 

Να πω την αμαρτία μου, η απόκριση δεν είναι έτσι όπως την περίμενα.. Συγκρινόμενο με το 1520 για παράδειγμα, αν και δεν είναι και πολύ δίκαιη η σύγκριση καθότι το 1520 έχει υπερευαίσθητη οθόνη για γάντια κτλ, είναι πίσω..

Δοκίμασα λοιπόν να το συγκρίνω και με το gpad μου αλλά και με το Ν7 1ης γενιάς.. Δυστυχώς είναι το χειρότερο..

Ξαναλέω, επειδή μάλλον είχα καλομάθει με το 1520 και το moto x που είχαν το glove feature ίσως και να μου φαίνεται.. αλλά το Ν7 όμως δεν έχει τόση πολύ ευαισθησία..

Και για να μν μπερδευόμαστε, δεν υπάρχει θέμα, απλώς στο 1520 σκρόλαρες με το "μυαλό"..:p

Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αμαρτία μου, η απόκριση δεν είναι έτσι όπως την περίμενα.. Συγκρινόμενο με το 1520 για παράδειγμα, αν και δεν είναι και πολύ δίκαιη η σύγκριση καθότι το 1520 έχει υπερευαίσθητη οθόνη για γάντια κτλ, είναι πίσω..

Δοκίμασα λοιπόν να το συγκρίνω και με το gpad μου αλλά και με το Ν7 1ης γενιάς.. Δυστυχώς είναι το χειρότερο..

Ξαναλέω, επειδή μάλλον είχα καλομάθει με το 1520 και το moto x που είχαν το glove feature ίσως και να μου φαίνεται.. αλλά το Ν7 όμως δεν έχει τόση πολύ ευαισθησία..

Και για να μν μπερδευόμαστε, δεν υπάρχει θέμα, απλώς στο 1520 σκρόλαρες με το "μυαλό"..:p

 

 

Δεν ξέρω κατα πόσο γίνεται αισθητό αυτό. Ελπίζω να μην μ ενοχλεί. Έχω διαβάσει κάτι σχετικό μόνο σε review μέλους του xda. Σε κανένα άλλο επίσημο δεν εχει γραφτεί κάτι αρνητικό πάνω σ αυτό. Οπότε μάλλον δεν ειναι κάτι που ενοχλεί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που το σκεφτόμουν κι εγώ για το oneplus one είδα σήμερα τα specs του xiaomi mi4 που ανακοινώνεται μεθαύριο και τώρα είμαι σε δίλημμα. Ανώτερο το xiaomi αλλά και πιο ακριβό
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω..Τι έξοδο βγάζει ο φορτιστής του one +?Αν έχω ένα dock station που βγάζει 5v-1A μπορεί να φορτίζει το one +?Είχα διαβάσει αν θυμάμαι καλά ότι τα κινητά μπορούν να φορτίζουν αρκεί τα Αμπερ να είναι τα ίδια ή μικρότερα-θα αργεί περισσότερο-ισχύει??
Link to comment
Share on other sites

Μολις έδωσα κι εγω την παραγγελία μου απο Γερμανία...Τώρα έχω iPhone 5S και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την καμερα του....είμαι σε δίλλημα για το ποιο απ τα δυο θα κρατήσω γιατί διαβάζω το oneplus υστερεί του 5S στην φωτογραφία.
:)
Link to comment
Share on other sites

Μολις έδωσα κι εγω την παραγγελία μου απο Γερμανία...Τώρα έχω iPhone 5S και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την καμερα του....είμαι σε δίλλημα για το ποιο απ τα δυο θα κρατήσω γιατί διαβάζω το oneplus υστερεί του 5S στην φωτογραφία.

 

To 5S, κατά γενική ομολογία, "βγάζει" τις πιο "σωστές" φωτογραφίες, κυρίως λόγο του αλγόριθμου που διαθέτει.. fact..

Το OPO δεν είναι cameraphone και ας έχει optics της sony..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

To 5S, κατά γενική ομολογία, "βγάζει" τις πιο "σωστές" φωτογραφίες, κυρίως λόγο του αλγόριθμου που διαθέτει.. fact..

 

Το OPO δεν είναι cameraphone και ας έχει optics της sony..

 

Σωστά, όμως δεν υπάρχουν camera phone πλην του Nokia 1020 και samsung S4 Zoom & K.

Όλα τα υπόλοιπα απλά βγάζουν καλές φωτο υπό ιδανικές συνθήκες.

 

Το iPhone 5s εχει όντως τον καλύτερο αλγοριθμο αλλά οι φωτογραφίες του δεν αντέχουν σε μεγάλο zoom η crop.

Εκεί τα πανε καλύτερα samsung και LG.

Το iPhone όμως τα παει καλά σε όλες τις συνθήκες συγκρινόμενο με τις περσινές ναυαρχιδες πάντα γιατί φέτος και η LG και η samsung εχουν βελτιώσει τις κάμερες τους σε software και hardware.

Κάποια στιγμή όταν παραλάβω το OPO θα κάνω ενα συγκριτικό με το iPhone 5s.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...με βλέπω να πουλαω το OnePlus με το που έρθει όπως είναι σφραγισμένο...:lol:

Έχουμε αρκετό κόσμο που περιμένει,με εμένα πρώτο..

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακός ο χρόνος φόρτισης. Με ανοιχτή συσκευή από 1%-100%, και να τη "πειραζω" που και που, έκανε 1 ώρα και 45 λεπτά. Σούπερ...

Η φόρτιση έγινε με γνήσιο φορτιστή και καλώδιο Samsung 2mah.

 

Με το δικο του φορτιστη τι γινεται; γιατι τον samsung τον εδωσα μαζι με το note2 πακετο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω..Τι έξοδο βγάζει ο φορτιστής του one +?Αν έχω ένα dock station που βγάζει 5v-1A μπορεί να φορτίζει το one +?Είχα διαβάσει αν θυμάμαι καλά ότι τα κινητά μπορούν να φορτίζουν αρκεί τα Αμπερ να είναι τα ίδια ή μικρότερα-θα αργεί περισσότερο-ισχύει??

 

Ναι μπορείς να το φορτίσεις. Άνετα. ;) Απλα θα είναι λίγο πιο αργή η φόρτιση.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Θα θέλει όμως περίπου το διπλάσιο χρόνο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Ναι μπορείς να το φορτίσεις. Άνετα. ;) Απλα θα είναι λίγο πιο αργή η φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

εγω θελω ενα τετοιο καλυμμα,εκανα τυχαια αναζητηση και μου εβγαλε αυτο το σαιτ,ξετρελαθηκα με αυτο το καλυμμα εχω να πω!

μαζι με καλυμμα θελω και μεμβρανη οθονης οποσδηποτε.

 

παιζει κανενα σαιτ να κοιταξω και για τα 2?

 

εαν ειναι δυνατον να μπορουν να ερθουν μεσα σε 2 εβδομαδες ομως....:/

 

 

http://gr.mobilefun.com/46783-toughguard-oneplus-one-rubberised-case-blue.htm

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο ενα γρηγορο ψαξιμο θα παρω μαλλον αυτες που λεει οτι ερχονται σε μια εβδομαδα

 

http://www.ebay.co.uk/itm/12x-Savvies-SU75-screen-protector-ultraclear-for-OnePlus-One-/360987832726?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item540c8d3196

 

 

http://www.ebay.com/itm/COTECHS-SLIM-BODY-ARMOUR-HARD-BACK-REAR-CASE-SHELL-FOR-ONEPLUS-ONE-SMARTPHONE-/380954027841?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item58b2a12741

 

απο Γερμανια και Αγγλια αντιστοιχα

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Στο xda δεν βλέπω ακόμα μεγάλη κίνηση.

Βεβαίως όταν η συσκευή έρχεται με CM και τόσα θέματα ενσωματωμένα, τι μπορούν να κάνουν;

 

Περιμένω μήπως βρεθεί τροπος να αυξηθεί ο φωτισμός στα capacity buttons. Δεν ξέρω φαίνονται στην διάρκεια της μέρας χωρίς φωτισμό πχ οπως στα samsung;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα τυπικά είμαι κ γω πλέον κάτοχος ενός άσπρου Oneplus one 16αρι! Το παραγγείλαμε από minideal
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα τυπικά είμαι κ γω πλέον κάτοχος ενός άσπρου Oneplus one 16αρι! Το παραγγείλαμε από minideal

 

Άντε καλορίζικο και να έρθει γρήγορα. Happy cooking :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...