Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ οτι καταλαβα αν το παρεις με την αγγλικη τιμη £269=340€, ερχεται κανενα 40€ πιο ακριβα απ οτι απο Γερμανια ή Γαλλια που ειναι 299€, ενω Αμερικη 258€!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδη ο φιλος μου στην Γαλλια δεν εχει επικοινωνησει ακομα μαζι μου,και ισως στραφω στην Αγγλια σε γνωστο,υπαρχει κανενα "τρι" στο πειπαλ στις ρυθμισεις της τραπεζας να ορισω την Αγγλικη λιρα σαν νομισμα μου ή κατι τετοιο γινα γλυτωσω την διαφορα ισοτιμιας?
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Έχει ρύθμιση για το νόμισμα αλλά δεν σε συμφέρουν οι ισοτιμίες του paypal.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση xnph22r και έχει βγάλει την xnph25r και δεν γίνεται με wifi μπαίνει σε ricovery. Mode ξέρει κανείς τι να κάνω
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και μια αλλη λεπτομερια,εαν ει το κινητο στην Γαλλια στον φιλο εκεινος με ποια εταιρια ειναι καλο να το στειλει?

Τελωνειο λογο ευρωπαικης χωρας δεν περναει φανταζομαι.

Στην εταιρια,δηλωνει την αξια του προιοντος για να το στειλει ή δεν χρειαζετε?

Αν ναι,θα "φορολογιθει" καπως?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Ενός φίλου μου έχει την έκδοσή xnph22r και έχει βγει η xnph25 r και του βγάζει update συνέχεια αλλά δεν γίνεται. ΤΊΠΟΤΑ μπαίνει σε rykovery mode ξέρει κανείς τι γίνεται
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσεις και να ανεβάσεις και το έγγραφο που λέγεται registration data!

Μόνο τότε είσαι οκ!!

 

οκ σε ευχαριστω Σπύρο το συμπληρωσα και τους το εστειλα.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ισως είναι καλύτερα που δεν έχει μπει η 25 γιατί διαβάζω αρκετά προβλήματα σε κάποιες συσκευές με αρκετά reboot.

 

Οδηγός για φλασάρισμα διαβάστε καλά πριν ξεκινήσετε .

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ σήμερα απο το to2c το 64άρι, αλλά έχω 3 θεματάκια.

1. Δεν μου κάνει το update στην xnph25r. Ξεκινάει να το κάνει αλλα κανει reeboot κάπου στη μέση και μου το ξαναβρίσκει να κάνει το update αλλά γίνεται συνεχώς η ίδια δουλειά.

2. Το home button δεν λειτουργεί αν το πατήσεις μια φορά (όχι αν κάνεις double click) είτε χρησιμοποιώ τα κανονικά κουμπιά είτε τα on screwn buttons.

3. Στην μπάρα που σου έχει τα εικονίδια για τις ειδοποιήσεις και τις ρυθμίσεις, το πανω δεξια κουμπί που σε οδηγεί στις ρυθμίσεις δεν πατιέται.

 

Έχει κανείς ανάλογα προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ σήμερα απο το to2c το 64άρι, αλλά έχω 3 θεματάκια.

 

1. Δεν μου κάνει το update στην xnph25r. Ξεκινάει να το κάνει αλλα κανει reeboot κάπου στη μέση και μου το ξαναβρίσκει να κάνει το update αλλά γίνεται συνεχώς η ίδια δουλειά.

 

2. Το home button δεν λειτουργεί αν το πατήσεις μια φορά (όχι αν κάνεις double click) είτε χρησιμοποιώ τα κανονικά κουμπιά είτε τα on screwn buttons.

 

3. Στην μπάρα που σου έχει τα εικονίδια για τις ειδοποιήσεις και τις ρυθμίσεις, το πανω δεξια κουμπί που σε οδηγεί στις ρυθμίσεις δεν πατιέται.

 

 

 

Έχει κανείς ανάλογα προβλήματα?

 

 

Δείχνει ξεκάθαρα ότι δεν εχει κάτσει σωστά η cm που πέρασαν οι κινέζοι.

Δοκίμασε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δεν στρώσει φλασαρισμα ξανά την rom εφόσον γίνεται με τον τροπο που γράφουμε 2 μηνύματα πιο πίσω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει μπερδεμένη κατάσταση. Κάτι βρήκα αλλά δεν εχω ασχοληθεί ποτε με fastboot και adb οπότε χωρις οδηγίες step by step τα φοβάμαι αυτά. Φαντάζουν πολυ απλά για κάποιον που τα έχει κάνει, αλλά για πρώτη φορά ειναι επικίνδυνα.

Εχω την εντύπωση οτι υπάρχει θέμα με τα OTA στα κινέζικα.

 

http://forum.cyanogenmod.org/topic/96258-problems-with-update-via-ota/

 

OK, problem solved με φλασάρισμα πάλι της rom με fastboot. Απλή διαδικασία είναι, μην σας τρομάζει το cmd, δείτε τον παρακάτω οδηγό. Απλώς, με το που πατάτε το fastboot reboot (τελευταίο βήμα) και ξεκινάει το reboot θα πρέπει να βγάλετε το καλώδιο από τηλ.

 

http://www.androidheadlines.com/2014/07/android-flash-oneplus-one-stock-cyanogenmod-11s.html

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

να ρςτησω καποιον που το εχει παρει απο το επησιμο σαιτ,στην παραγγελεια μου γραφει να επιλεξω τροπο αποστολης Standard 14,99 express 23.99 euro.

 

ποια οι διαφορα τους?

 

(θα το στειλω Γαλλια)

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

να ρςτησω καποιον που το εχει παρει απο το επησιμο σαιτ,στην παραγγελεια μου γραφει να επιλεξω τροπο αποστολης Standard 14,99 express 23.99 euro.

 

ποια οι διαφορα τους?

 

(θα το στειλω Γαλλια)

Το expess ειναι στην θεωρια τουλαχιστον 2-3 μερες γρηγορότερο

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι ώρα να ανοίξουμε τοπικ περί βελτιώσεων κλπ ? , το έχουν πάρει στα χέρια τους αρκετοί και από εβδομάδα παραλαμβάνουν και άλλοι πολλοί

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 με 2 σελίδες πίσω έχω φτιάξει οδηγό για το πώς :)

 

Off-topic

[/url]

σε windows? :wacko:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Έεεεερχεται!!

Μου έστειλαν τώρα μήνυμα ότι ξεκίνησε το ταξίδι! :D

 

Για να δούμε...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

 

με ενδιαφέρει και εμένα η απάντηση σε αυτή την ερώτηση!!

 

Λογικά ο φίλος μάλλον από Γερμανία μιας και Αγγλία αργούν κά τα 3-4 μέρες παραπάνω

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σε Windows δεν έχω παίξει μπάλα αλλά λογικά πιστεύω το μόνο που αλλάζει είναι στην εκτέλεση των εντολών fastboot δεν χρησιμοποιείς πριν από την εντολή το ./

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

;

ωραια! ευχαριστω!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Με DHL ? χώρα αναχώρησης Aγγλία σου δίνει το tracking?

 

DPD αλλά ακόμα δεν έχω ενεργό tracking number, αλλά ένας φίλος μου είναι στην Γερμανία, οπότε θα μου ανακοινώσει τα ευχάριστα αμέσως!! :lol:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...