Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει update.

 

Το γνωστοποίησε ο Belfiore στο twitter:

joebelfiore ‏@joebelfiore 23m

Running #WP8.1 Developer Preview? GO CHECK FOR UPDATES! we have news bits with plenty of bug fixes including some battery improvements!

 

Τώρα το κατεβάζω.

:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει update.

 

Το γνωστοποίησε ο Belfiore στο twitter:

joebelfiore ‏@joebelfiore 23m

Running #WP8.1 Developer Preview? GO CHECK FOR UPDATES! we have news bits with plenty of bug fixes including some battery improvements!

 

Τώρα το κατεβάζω.

 

Μόλις εγκαταστάθηκε! Πήρε λίγη ώρα στα γρανάζια αλλα προχωράει κανονικά μετά από λίγο!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκαταστάθηκε! Πήρε λίγη ώρα στα γρανάζια αλλα προχωράει κανονικά μετά από λίγο!

 

Και στο δικό μου (lumia 1520) κατέβηκε. Βούτυρο το κινητό. Να δούμε τη μπαταρία τώρα.

:p
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει.. σε οσους δεν εμφανιζεται, checkαρετε αν ειναι ανοιχτο η κλειστο το Developer Preview, γιατι σε καποιους ηθελε login ξανα για να εμφανισει την ενημερωση..

http://www.wpcentral.com/windows-phone-81-picks-first-update-improves-battery-life-and-squashes-bugs

 

Για να δουμε..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει.. σε οσους δεν εμφανιζεται, checkαρετε αν ειναι ανοιχτο η κλειστο το Developer Preview, γιατι σε καποιους ηθελε login ξανα για να εμφανισει την ενημερωση..

http://www.wpcentral.com/windows-phone-81-picks-first-update-improves-battery-life-and-squashes-bugs

 

Για να δουμε..

 

Ρε παιδιά εγώ το έχω απεγκαταστησει το Developer Preview και παρόλα αυτά κατέβηκε και έκανα εγκατάσταση το update.

 

Μετά από λίγη χρήση το htc 8s έγινε λίγο πιο γρήγορο.

Είχα διαπιστώσει μια μικρή καθυστέρηση της τάξης μερικών δεκατων του δευτερολέπτου οταν ανοιγα τον explorer που τώρα διορθώθηκε.

Edited by saitruom
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι πήρε λίγη ώρα να περάσει, αλλά όλα καλά, προς το παρόν.

 

Αυτό με τη μπαταρία να δω...και θα χειροκροτώ!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να δούμε το change log του update?

 

Δεν έχει βγει κάποιο change log επίσημα αλλά σε sites του εξωτερικού κάνουν λόγο για battery life improvement και bug fixes.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα κι εγω και κανει εγκατασταση . . . η μαλλον προετοιμασια για εγκατασταση . . . αργει παντως . . .

Αντε να δουμε . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Update και στην preview !!!!!

Εκεί στην ms το έχουν πάρει πολύ πολύ σοβαρά το θέμα με την 8.1 ....

Απίστευτη κινητικότητα !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα να βάλω τα 8.1 σε 5 ημερών Nokia 1020 και έχει κολλήσει στο σήμα της Nokia μετά τα 2 πρώτα μικρά updates που τα έκανε κανονικά νεράκι.

Θα είναι κ 2 ωρες εκεί χωρίς να κάνει τίποτα.

Του έκανα soft reset 2 φορές, το έβαλα και στη πρίζα μήπως δεν είχε αρκετή μπαταρία, αν και ήταν στα 75% πριν ξεκινήσει αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα κανείς?

Να πω εδώ ότι το κινητό είναι αγορασμένο απ τη Vodafone και στα restart που κάνω βγάζει για 2-3 sec το σήμα της Vodafone σε άσπρο φόντο και μετά πετάει το σήμα της Nokia και μένει εκεί!

UPDATE:

Το έβαλα στο Nokia recovery και κατεβάζει τώρα firmware 1.42gb. Το θέμα είναι όμως τι σκάλωμα να έφαγε στο update και το χρόνο που έχασα. ... :mad:

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επανέρχομαι καθώς ήταν περίεργο αυτό που μου έκανε. Του φλάσαρα ξανά τη ρομ με το recovery και το έβαλα στη πρίζα. Πριν μισή ώρα το έβγαλα και ήταν full. Ξεκινώ λοιπόν, ξανά κατεβάζω το pureview for developer's κάνω sign in πάλι και περνάω το πρώτο update, μόλις ανάβει είχα 1 υποψία και λέω να τσεκάρω τη μπαταρία.

Έ λοιπόν ήταν στο. ....26%!!!!!!! Που σημαίνει ότι και πάλι δε θα ολοκλήρωνε το μεγάλο update! Το έβαλα πάλι στη πρίζα ενώ κατεβάζει το 2ο update κ βλέπουμε.

Το θέμα είναι πως πήγε απ το 100% στο 26% σε λίγα λεπτό και μετά απλά το πρώτο update? ???

Λάθος ένδειξη ή κάποιο bug δε ξέρω, αλλά τη μπαταρία την είχα τεστάρει τις προηγούμενες 4 μέρες και είχε πολύ καλή συμπεριφορά! Τώρα θα του περάσω το 2ο update και θα συνεχίσω με το κινητό στη πρίζα και βλέπουμε.

Πολύ περίεργο πάντως ξαναλέω η τόσο μεγάλη πτώση!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Update και στην preview !!!!!

Εκεί στην ms το έχουν πάρει πολύ πολύ σοβαρά το θέμα με την 8.1 ....

Απίστευτη κινητικότητα !!!!!

 

Πολλά θετικά σημάδια από τη MSFT.

Έναν recorder της προκοπής θέλω και τίποτα άλλο πλέον.

:p
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Το update τι αλλαγές μας φέρνει όμως;

 

Λένε για μπαταρία και πιο σταθερότητα.

Λοιπόν τώρα είμαι σίγουρος το πρόβλημα ήταν ότι δεν είχε μπαταρία τη 1 ή φορά γιαυτό δε πέρασε το update σε μένα.

Για 1 περίεργο λόγο από 100% όπως είπα πήγε στο 26.

Προχώρησα και έκανα όμως τα update κανονικά αλλά με το κινητό στη πρίζα συνεχώς.

Και τα πέρασε βγαίνοντας απ τη διαδικασία στο 33%.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για πείτε. Είδατε κάποια διαφορά με το χθεσινό update;

 

Επίσης, έχει κάποιος θέμα με τις εφαρμογές καιρού; Τις τελευταίες μέρες, σταμάτησε να λειτουργεί αυτή του Weather Channel και η Bing Weather. Συγκεκριμένα για το Bing Weather:

 

http://1drv.ms/1gqyGXf

 

http://1drv.ms/1gqyN5j

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πολλά θετικά σημάδια από τη MSFT.

Έναν recorder της προκοπής θέλω και τίποτα άλλο πλέον.

 

yivosoft recorder κοιταξε

Link to comment
Share on other sites

WP, Developer preview και @#$%^!! :mad: Πριν λίγο είπα να ελέγξω, μέσω του Lumia Storage Check, τη μνήμη του κινητού. Εκεί είδα ότι ξαφνικά, από τα 2Gbs περίπου που είχα ελεύθερα, είχαν μείνει μόνο 500Mbs στην μνήμη του τηλεφώνου. Επιλέγω κι εγώ την επιλογή Clear ( στο Lumia Storage Check ) και σβήνω τη συσκευή. Μετά, κι αφού ολοκληρώνεται το boot, μου εμφανίζεται μήνυμα ότι κάποιο πρόβλημα έχει η microSD card μου και να επιλέξω να κάνω scan για τυχόν προβλήματα, κρατώντας πρώτα back up στον υπόλογιστή απ' ό,τι χρειαζόμουν. Επειδή μου είχε εμφανίσει κάτι παρόμοιο στο παρελθόν, κάνω κι εγώ ένα soft reset, αφού έτσι είχε λυθεί την προηγούμενη φορά. Στο boot εμφανίζει πάλι το ίδιο μήνυμα για την sd, οπότε κάνω ένα 2ο soft reset. Και με το τελευταίο αυτό το reset, η συσκευή έγινε άχρηστη και σε κάθε boot, μετά το σήμα της Nokia, εμφανίζεται μια μπλε οθόνη με αυτό το emoticon --> :(. Όσο και να μου άρεσαν τα WP και να τα υποστήριζα, βαρέθηκα. Αν δε βρεθεί γρήγορη και ανέξοδη λύση, τέρμα με τα WP.

 

Edit 1: Και μετά θέλει να αυξήσει και μερίδια αγοράς η MS... Δεν κοιτάζει να διορθώσει κάποια παλιά προβλήματα του λειτουργικού της..

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια για ποιο λόγο το πόσταρες σε 3 θέματα???

 

Επίσης βγάλε κ ξαναβάλε στην SD... Ο χώρος που είπες ότι καταλαμβάνει μπορεί να είναι είτε από προσωρινά αρχεία είτε έχεις ξεχάσει τικαρισμένη την επιλογή στον ΙΕ που δίνει δικαίωμα στις σελίδες να αποθηκεύουν πληροφορίες στο κινητό σου... Κάνε μαι διαγραφή ιστορικού...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...