Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είναι πολύ καλή, νομίζω, η τελευταία αναβαθμισούλα.

 

Ψιλοαργή απόκριση στο scrolling όσο και στο άνοιγμα των εφαρμογών, λίγο "βαρύ" το τηλέφωνο, ίσως?

 

Όπως πάντα, μόλις εγκαταστάθηκε, χτες, και εκίνησε, έκανα κι ένα soft reset, για τα "χοντρά".

 

Περιμένοντας την επόμενη...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά μου κάνει ανεπαίσθητα σκαλώματα στο σκρόλινγκ στη home screen(1020).Ίσως φταίει που πλέον έχω και 2-3 φακέλους με πράμα μέσα, θα δείξει.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν έφτιαξα ακόμη το digitizer, οπότε δεν την πέρασα!:p

Συνήθως με το που έρχεται αναβάθμιση την περνάω με την μια!

Θα την πηδήξω αυτή και θα περιμένω για την επόμενη.:D

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν έφτιαξα ακόμη το digitizer, οπότε δεν την πέρασα!:p

Συνήθως με το που έρχεται αναβάθμιση την περνάω με την μια!

Θα την πηδήξω αυτή και θα περιμένω για την επόμενη.:D

 

Αυτά κάνεις, την περνάς αμέσως κσι μετά γκρινιάζεις....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ αν έχω χρόνο θα βγάλω τους φακέλους και θα δω άν είναι αυτό ή είναι η ιδέα μου

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό κόλλημα ακόμα... Όπως ήταν, είναι... :confused:

 

Το ίδιο και η δικιά μου συσκευή. Κανένα κόλλημα.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πολύ καλή, νομίζω, η τελευταία αναβαθμισούλα.

 

Ψιλοαργή απόκριση στο scrolling όσο και στο άνοιγμα των εφαρμογών, λίγο "βαρύ" το τηλέφωνο, ίσως?

 

 

Ακριβώς αυτό. Κάνουν συνεχώς πειράματα με την ταχύτητα κλπ. Στο scrolling στην αρχική οθόνη βλέπω ότι πηγαίνοντας πάνω/κάτω μου ξαναφορτώνει συνεχώς τα εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε; :confused: Με την τελευταία αναβάθμιση, η συσκευή μου λειτουργεί καλύτερα από ποτέ. :D Και μεγάλη διόρθωση της μπαταρίας, ήδη από το προηγούμενο update, που τώρα με το τελευταίο έγινε καλύτερη, και η ταχύτητα γενικότερα στο λειτουργικό έχει ανέβει. :happy: Δυο πράγματα χρειάζονται. Διόρθωση του bug του ήχου, σε Nokia Camera Beta και Lumia Camera, και WordFlow στα Ελληνικά.

 

Επίσης, κάτι άλλο που δε γράφει κανείς, είναι ότι το λειτουργικό μειώνεται από άποψη GBs/MBs. Από εποχές Black ( αν θυμάμαι καλά ), πρέπει να έχει "χάσει" περίπου 1GB.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ξανά φορτώνει τα εικονίδια και κάνει και συνέχεια restarts.

 

Restarts; Αν και είμαι σίγουρος ότι το έχεις κάνει, soft reset δοκίμασες; Επίσης, δες ποια εφαρμογή έβαλες τελευταία.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, κάτι άλλο που δε γράφει κανείς, είναι ότι το λειτουργικό μειώνεται από άποψη GBs/MBs. Από εποχές Black ( αν θυμάμαι καλά ), πρέπει να έχει "χάσει" περίπου 1GB.

 

Δεν νομίζω. Το κατέβασες πρόσφατα και είδες το μέγεθος να χει μικρύνει? Ή μιλάς για τον χώρο που καταλαμβάνει στη συσκευή?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Το κατέβασες πρόσφατα και είδες το μέγεθος να χει μικρύνει? Ή μιλάς για τον χώρο που καταλαμβάνει στη συσκευή?

 

Το δεύτερο. Πάντα προσπαθώ στη συσκευή μου να έχω 3,30GBs ελεύθερη μνήμη. Και με το τελευταίο update, χωρίς να μετακινήσω κάποια εφαρμογή, να διαγράψω κάποιο mail ή κάτι άλλο έχω 3,45GBs.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Restarts; Αν και είμαι σίγουρος ότι το έχεις κάνει, soft reset δοκίμασες; Επίσης, δες ποια εφαρμογή έβαλες τελευταία.

 

Έκανα soft reset 5-6 φορές γιατί δεν σταματούσαν οι επανεκκινήσεις ακόμη και μετά τα soft reset αλλά με το τελευταίο νομίζω έφτιαξε και τώρα το παρακολουθώ να δω αν θα κάνει άλλη επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα soft reset 5-6 φορές γιατί δεν σταματούσαν οι επανεκκινήσεις ακόμη και μετά τα soft reset αλλά με το τελευταίο νομίζω έφτιαξε και τώρα το παρακολουθώ να δω αν θα κάνει άλλη επανεκκίνηση.

 

Κοίταξέ το, γιατί είναι περίεργο να κάνει restarts συσκευή με WP. :) Πιστεύω ότι εφαρμογή κάνει τη ζημιά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξέ το, γιατί είναι περίεργο να κάνει restarts συσκευή με WP. :) Πιστεύω ότι εφαρμογή κάνει τη ζημιά.

 

Υπάρχει τρόπος να μάθω ποια εφαρμογή προκαλεί τις επανεκκινήσεις χωρίς να αρχίσω να απεγκαθιστώ;

Link to comment
Share on other sites

Να googlαρεις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μάθω ποια εφαρμογή προκαλεί τις επανεκκινήσεις χωρίς να αρχίσω να απεγκαθιστώ;

 

Με dp νομίζω ότι ζητάς πολλά. :p

Σε ativ s με dp το καλοκαίρι στα 8.1 έκανε επανεκκινήσεις με μόνη εφαρμογή το facebook. Χρειαζόταν hard reset για να στρώσει, δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βλέπω βελτίωση στη μπαταρία μετά το τελευταίο update

 

Υπόψιν πλέον μίλησα αρκετά στο τηλέφωνο κ έβγαλα και αρκετές φωτογραφίες και βίντεο καθώς κάνω 1 συγκριτικό με το S5 και 1 φωτογραφική που έχω.

 

Ίντερνετ λίγα λεπτά και glance on στα 15'

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

@manan ποια συσκευή έχεις;

 

Μη σε μπερδεύει. Το χρησιμοποιεί σαν 3310 γι αυτο βλέπεις αυτα τα αποτελέσματα.....:lol:

Μανο, δώσε μας και ένα screenshot απο την χρήση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...