Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να αναφέρω ότι όλα αυτά τα bug που αναφέρεις δεν εμφανίζονται στο δικό μου Lumia 920. Καλό θα ήταν και κάποιος άλλος με HTC να μας πει την εμπειρία του :) εκτός από το ημερολόγιο που δεν κλεινει. Βέβαια έλεγαν πως οι εφαρμογές πλέον δεν θα κλείνουν πλέον με το back button αν θυμάμαι καλά. Ίσως είναι αυτό...ισως και όχι :P

 

Έτσι κι αλλιώς μιλάμε για εφαρμογές οπότε δε νομίζω να αργήσουν να τα διορθώσουν. Α επίσης μετά το hard reset στην εφαρμογή της HTC δεν εμφανίζεται το ρολόι στο live tile, τώρα το παρατήρησα που το έκανα πάλι εγκατάσταση.

Πάντως έχει πολύ πλάκα η αρχική οθόνη με τις τρεις σειρές σε τόσο μικρή οθόνη.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κάτι που παρατήρησα και εγώ μετά την αναβάθμιση

 

το μειλ μου δεν συγχρονίζει όπως πριν, δλδ ενώ το έχω στο as items arrive όταν μπαίνω στο inbox πάνω μου γράφει updated 7min ago ή updated 9min ago ενώ πριν κάθε φορά που έμπαινα έλεγε email is up to date

μπες να κανεις ρυθμισεις, η default ρυθμιση πλεον ειναι μια νεα (ή δεν την ειχα δει εγω παλιοτερα) που λεγεται "based on my usage" που συγχρονιζει αναλογα την χρηση!, εγω ετσι το αφησα και δειχνει να δουλευει καλα, αν ομως θελεις push ή εστω συγκεκριμενη συχνοτητα ελεγχου θα πρεπει να το αλλαξεις...

Link to comment
Share on other sites

πως δουλεύει αυτή η επιλογή, ξερεις; και εγώ την είδα, καινούρια είναι

 

Υ.Γ. το δοκίμασα και αυτό...τπτ, 8 min ago λεει

Edited by ianekat
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πως καποιοι εχουν μπει ηδη στη διαδικασια να υπεραναλυουν και να ψυχανεμιζονται bugs και σοβαρα λαθη του λειτουργικου. Οπως εχω ξαναγραψει αλλου, ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ANDROID και iOS. Ευτυχως ή δυστυχως.

Το update λειτουργει απροβληματιστα γενικα, οι αλλαγες ειναι πολυ μεγαλες, ολες θετικες, η τελικη εκδοση ενδεχεται να εχει μερικες μικρες προσθηκες ακομα. Συν ο,τι δωσει η Nokia με το Lumia Cyan στο μελλον.

Η συγκλιση με τους ανταγωνιστες, μετα και απο αυτη την αναβαθμιση, νομιζω πως εχει επιτευχθει

Link to comment
Share on other sites

δεν κάνουμε συγκριση με άλλα OS, απλά κάτι που δούλευε πριν δεν δουλεύει τώρα.

και να συγχρονίζει το exchange σου μετά από 10 λεπτά...σε ορισμένες περιπρτώσεις είναι κάτι κρίσιμο.

 

δουλευεις στη Νοκια/μαικροσοφτ και λες "ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ" ή ετσι απλά;

Edited by ianekat
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, στην μουσική φτιάχνω on-the-fly playlists, τις γεμίζω τραγούδια και τις καρφιτσώνω στην επιφάνεια, πανεύκολα.

Δοκίμασε κανείς αν παίζει αρχεία .flac?

 

Στο video πάλι, ενώ έχω σειρές με ξεχωριστούς υπότιτλους με ξεχωριστά .srt, δεν ενεργοποιείται η επιλογή των υπότιτλων που (πλέον) υπάρχει.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, στην μουσική φτιάχνω on-the-fly playlists, τις γεμίζω τραγούδια και τις καρφιτσώνω στην επιφάνεια, πανεύκολα.

Δοκίμασε κανείς αν παίζει αρχεία .flac?

 

Στο video πάλι, ενώ έχω σειρές με ξεχωριστούς υπότιτλους με ξεχωριστά .srt, δεν ενεργοποιείται η επιλογή των υπότιτλων που (πλέον) υπάρχει.

 

Στην ουσία οι εφαρμογές για μουσική και βίντεο είναι συνδεδεμένες με τα xbox music και xbox video, αν τα είχαν φέρει και στην Ελλάδα θα μπορούσαμε να έχουμε όλες τις λειτουργίες των εφαρμογών. Έχω την εντύπωση πάντως οτι οι υπότιτλοι υπάρχουν μόνο για ταινίες που κατεβάζεις με την υπηρεσία xbox video και έρχονται ενσωματωμένοι.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Πόση ώρα χρειάζεται στο περίπου για το update? Θέλω να δω αν προλαβαίνω να το κάνω τώρα :P :P

 

 

 

Αν αλλάξεις χώρα και γλώσσα η Cortana συνεχίζει να λειτουργεί?

 

 

Κ αν ξέρει κάποιος αυτό....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

ενα ακομα bug που βρηκα ειναι στο facebook οχι στο beta αλλα στο κανονικο που παλι μενει ανοιχτο οταν το κλεινεις με το βελακι..ενω στη beta κλεινει κανονικα.και στις ρυθμισεις ευρεση του κινητου ενω την πρωτη φορα ανοιγει το μενου του μετα απο καποθες ωρες δεν σε αφηνει να μπεις μεσα στο μενου του.κατα τα αλλα παει καλυτερα απο τα 8 και σε καταναλωση μπαταριας και σε ταχυτητα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια την αυτο ματη ρυθμιση ωρας την εφτιαξαν? παιρνει ωρα απο τον παροχο η το δικτυο?

δλδ αν του βαλετε μια ωρα οτι να ναι και μετα ενεργοποιησετε την αυτοματη ωρα ερχεται στα κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια την αυτο ματη ρυθμιση ωρας την εφτιαξαν? παιρνει ωρα απο τον παροχο η το δικτυο?

δλδ αν του βαλετε μια ωρα οτι να ναι και μετα ενεργοποιησετε την αυτοματη ωρα ερχεται στα κανονικα?

Δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο θέμα.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα χθες και ειλικρινά δεν περίμενα οτι με τόσο μεγάλη αναβάθμιση το κινητό θα γινόταν πιο γρήγορο, όχι τίποτα υπερβολικό αλλά αυτή την αίσθηση μου αφήνει.

Ωστόσο έχω μερικά θεματάκια. Πρώτον στην εφαρμογή της κάμερας υπάρχει τελικά bug. Το έγραψα και στην αρχή του θέματος οτι όταν πηγαίνεις από την φωτογραφία, στο burst mode, στο βίντεο και μετά πάλι πίσω, το view finder μαυρίζει και η εφαρμογή παγώνει και κάποια στιγμή με πετάει έξω, το καλό στην υπόθεση είναι οτι αν πατήσεις back button και μπεις πάλι λειτουργεί κανονικά.

Δεύτερο θέμα που έχει είναι με τον explorer όπου δε λειτουργεί το reading mode, όταν εμφανίζεται το εικονίδιο και το πατάς ανοίγει μια λευκή σελίδα και τίποτα άλλο, επίσης δε μπορεί να μπει στις σύνθετες ρυθμίσεις του explorer με πετάει έξω. Τέλος παρατήρησα και εγώ όπως και κάποια παιδιά οτι αν μπεις στην οικονομία μπαταρίας και το ημερολόγιο και να βγει με back button αυτά συνεχίζουν να μένουν ανοιχτά και μάλιστα ειδικά η οικονομία μπαταρίας έχει μεγάλη κατανάλωση, μπορείς πάντως να το κλείσεις από το multitasking menu.

Μέχρι τώρα αυτά λιγάκι με προβληματίζουν, έκανα και ένα hard reset να δω τι παίζει αλλά συνεχίζουν, δε ξέρω ίσως και να μην έγινε καλά η εγκατάσταση ή να είναι όντως bugs, πάντως δε νομίζω οτι είναι δύσκολο να διορθωθούν. Κατα τα άλλα το κινητό είναι άψογο και μόνο το γεγονός οτι μπορείς να περάσεις τις εφαρμογές και τα παιχνίδια στην κάρτα μνήμης είναι αρκετό για μένα.

Αν σε ενοχλούν τα παραπάνω ή θες να περιμένεις μήπως βρω και κάτι άλλο μην προχωρήσεις.

 

Οκ ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Θα το σκεφτώ,μιας αν ήταν Nokia θα το έκανα αλλα με htc φοβάμαι μην γίνει καμία στραβή,χρειαστεί service και έχω μπελάδες μετά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει χαθεί η επιλογή "αποθήκευση και κοινοποίηση" μιας φωτογραφίας μέσω whatsapp viber....

Επίσης με χάλασε η απουσία μηνυμάτων fb στην εφαρμογή μηνύματα (όπως το είχαν ανακοινώσει).

Κατά τα αλλα είναι τρελα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο whatsapp χτυπάει η δόνηση ενω την έχω απενεργοποιημένη....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα την έκανε ήδη την πρώτη ζημιά...... Διαγράφτηκαν όλες οι φωτογραφιες μου στο onedrive €&&;!,?&(@:@@
Link to comment
Share on other sites

Απ' όλα αυτά τα bugs που ανέφερες, έχω παρατηρήσει αυτό του battery saver/calendar... Δεν είδα όμως μεγάλη κατανάλωση...

 

Δεν είναι bug... Οι εφαρμογές (για 8. 1 ) δεν θα κλείνουν πια με το πλήκτρο πίσω.

Θα τρέχουν στο παρασκήνιο (όπως στα Winrt)

Εμένα την έκανε ήδη την πρώτη ζημιά...... Διαγράφτηκαν όλες οι φωτογραφιες μου στο onedrive €&&;!,?&(@:@@

Αν οντως εγινε αυτο Από μόνο του αποκλείεται... Προφανώς κάτι εκανες

Για πήγαινε και στο PC... Ούτε από εκεί τις βλέπεις (στο τηλ πια είναι ομαδοποιημένες στα αλμπουμ στην κατηγορια online)

Επίσης στο whatsapp χτυπάει η δόνηση ενω την έχω απενεργοποιημένη....

Το whatsapp δεν έχει ακόμη ενημερωθεί και για αυτό μάλλον δεν υπάρχει και στην λίστα Ειδοποιήσεις + ενεργειες

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω εγκαταστήσει την 8.1 σε htc 8s. Είχα την αίσθηση ότι το double tap to wake θα ήταν διαθέσιμο για όλες τις συσκευές με 8.1, αλλά δεν το βρίσκω κάπου στις ρυθμίσεις. Ξέρει κάποιος τι παίζει με αυτό; Επίσης ανακάλυψα ότι όταν κατεβάζεις τον χάρτη μιας χώρας δεν υπάρχει η δυνατότητα να εγκατασταθεί στην micro sd κάρτα μνήμης, αλλά εγκαθίσταται αποκλειστικά στην μνήμη του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Στις εφαρμογές πλέον εμφανίζονται ΚΑΙ τα παιχνίδια.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω εγκαταστήσει την 8.1 σε htc 8s. Είχα την αίσθηση ότι το double tap to wake θα ήταν διαθέσιμο για όλες τις συσκευές με 8.1, αλλά δεν το βρίσκω κάπου στις ρυθμίσεις. Ξέρει κάποιος τι παίζει με αυτό; Επίσης ανακάλυψα ότι όταν κατεβάζεις τον χάρτη μιας χώρας δεν υπάρχει η δυνατότητα να εγκατασταθεί στην micro sd κάρτα μνήμης, αλλά εγκαθίσταται αποκλειστικά στην μνήμη του τηλεφώνου.

 

ΠΗγαινε Ρυθμίσεις και δες αν έχει Αφή... Απο εκεί ρυθμίζεται το double tap

Δεν έχω Τηλε με κάρτα αλλά απο τις ρυθμίσεις /έλεγχος αποθήκευσης δεν μπορείς να βάλεις χάρτες στην κάρτα ?

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Θα το σκεφτώ,μιας αν ήταν Nokia θα το έκανα αλλα με htc φοβάμαι μην γίνει καμία στραβή,χρειαστεί service και έχω μπελάδες μετά.

 

Αλεξ, αμφιβαλλω αν καν γνωριζουν τι ειναι το Dev Preview στο service :lol:

 

Η αληθεια ομως ειναι πως η HTC δινει σχετικα γρηγορα τα updates αφου δεν προσθετει δικα της στοιχεια, οποτε δεν νομιζω να αργησει πολυ η επισημη.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσε μια επαφή και εμφανίστηκε η φωτογραφία φωτογραφία του προφίλ Facebook. Με κάλεσε μετά απο ώρες και βγήκε η φωτογραφία που είχα αποθήκευση στη επαφή πριν απο χρόνια.....

Υ.Γ. Καθώς έγραφα την λέξη φωτογραφία μου εμφάνισε στην αυτόματη διόρθωση το αυτο το εικονίδιο φωτογραφία

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...