Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη εισαι ο ενας στους 100 που εχει δικτυο στο σπιτι με στατικ ....

Και ετσι απο περιέργεια ...γιατι με στατικ ???

 

 

 

Ναι εχει .....

αλλα αυτο ειναι ανδροιδες της Λενοβο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Και εμένα στη δουλειά το δίκτυο είναι με στατικ καρφωτές μιας και κάνω διάφορα portforward... Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν θα έχει ίντερνετ στο κινητό. Αν μπορεί να μας διευκρινίσει λίγο . είναι και αργά και είμαι και κουρασμένος :-P

Static ip πάντα και κλειστό upnp. Manual port forwarding, περισσότερος έλεγχος, 0 conflicts (λέμε τώρα), dc++ και μtorrent. 3 laptop, 2 σταθερά pc, smart tv, 4 κινητά με dlna σεταρισμένο, 1 ασύρματο πολυμηχάνημα-εκτυπωτής, 1 dlna server μόνιμα ανοιχτό σε software σε ένα pc, όλα δουλέυουν αρμονικά και σταθερά.

"Κακό" είναι που δε μπορείς να σετάρεις static ip σε wp, όχι που εγώ επιλέγω να έχω static ip στο σπίτι μου, ελπίζω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Static ip πάντα και κλειστό upnp. Manual port forwarding, περισσότερος έλεγχος, 0 conflicts (λέμε τώρα), dc++ και μtorrent. 3 laptop, 2 σταθερά pc, smart tv, 4 κινητά με dlna σεταρισμένο, 1 ασύρματο πολυμηχάνημα-εκτυπωτής, 1 dlna server μόνιμα ανοιχτό σε software σε ένα pc, όλα δουλέυουν αρμονικά και σταθερά.

"Κακό" είναι που δε μπορείς να σετάρεις static ip σε wp, όχι που εγώ επιλέγω να έχω static ip στο σπίτι μου, ελπίζω...

 

Κάνεις δεν λέει πως είναι καλό που δεν γίνεται. Οκ διευκρίνισες το λόγο. Απλά μου ξέφευγε η λεπτομέρεια :-)

Link to comment
Share on other sites

εκανα hard reset πρέπει να ξανά περάσω την εφαρμογή preview for developers η δεν είναι ανάγκη ?

 

Aν θελεις 8.1 preview, είναι μονόδρομος. Την εγκαθιστας, την ενεργοποιείς και μετά κάνεις αναζήτηση για updates.

Link to comment
Share on other sites

Static ip πάντα και κλειστό upnp. Manual port forwarding, περισσότερος έλεγχος, 0 conflicts (λέμε τώρα), dc++ και μtorrent. 3 laptop, 2 σταθερά pc, smart tv, 4 κινητά με dlna σεταρισμένο, 1 ασύρματο πολυμηχάνημα-εκτυπωτής, 1 dlna server μόνιμα ανοιχτό σε software σε ένα pc, όλα δουλέυουν αρμονικά και σταθερά.

"Κακό" είναι που δε μπορείς να σετάρεις static ip σε wp, όχι που εγώ επιλέγω να έχω static ip στο σπίτι μου, ελπίζω...

 

dhcp δεν έχει το router σου?

Link to comment
Share on other sites

Aν θελεις 8.1 preview, είναι μονόδρομος. Την εγκαθιστας, την ενεργοποιείς και μετά κάνεις αναζήτηση για updates.

 

την έχω περάσει την 8.1 απλά έκανα επαναφορά γιατί είχα πολύ πράμα και για αυτό ρωτάω αν είναι ανάγκη να ξανά περάσω αυτή την εφαρμογή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Static ip πάντα και κλειστό upnp. Manual port forwarding, περισσότερος έλεγχος, 0 conflicts (λέμε τώρα), dc++ και μtorrent. 3 laptop, 2 σταθερά pc, smart tv, 4 κινητά με dlna σεταρισμένο, 1 ασύρματο πολυμηχάνημα-εκτυπωτής, 1 dlna server μόνιμα ανοιχτό σε software σε ένα pc, όλα δουλέυουν αρμονικά και σταθερά.

"Κακό" είναι που δε μπορείς να σετάρεις static ip σε wp, όχι που εγώ επιλέγω να έχω static ip στο σπίτι μου, ελπίζω...

 

και γιατι δε βαζεις ενα vpn στο ρουτερ να περνανε ολα απο εκει και βαζεις και static ip στο pc με manual DNS να μην εχεις και leak και ετοιμος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω ενα προβλημα....μου λεει σφαλμα 805a01f7 οποτε παω να ανοιξω οποιαδηποτε εφαρμογη στο στορε αρα και την preview for developers....ποτε θα φτιαχτει αυτο το προβλημα να χαρω και εγω 8.1?
Link to comment
Share on other sites

Static ip πάντα και κλειστό upnp. Manual port forwarding, περισσότερος έλεγχος, 0 conflicts (λέμε τώρα), dc++ και μtorrent. 3 laptop, 2 σταθερά pc, smart tv, 4 κινητά με dlna σεταρισμένο, 1 ασύρματο πολυμηχάνημα-εκτυπωτής, 1 dlna server μόνιμα ανοιχτό σε software σε ένα pc, όλα δουλέυουν αρμονικά και σταθερά.

"Κακό" είναι που δε μπορείς να σετάρεις static ip σε wp, όχι που εγώ επιλέγω να έχω static ip στο σπίτι μου, ελπίζω...

 

Φυσικά. Να συπληρώσω το παραπάνω: dhcp disabled.

 

Καλα κανει και το εχεις αλλα τιποτα απο ολα αυτα που λες δεν δικαολογει το στησιμο με στατικ ...

Ειναι καταλοιπο των εποχων που ολα αυτα ηταν στο ξεκινημα ... και οι ρουτερ με dhcp ηταν πανακριβοι για τον μεσο χρηστη ...

 

Παιδια εγω εχω ενα προβλημα....μου λεει σφαλμα 805a01f7 οποτε παω να ανοιξω οποιαδηποτε εφαρμογη στο στορε αρα και την preview for developers....ποτε θα φτιαχτει αυτο το προβλημα να χαρω και εγω 8.1?

 

Το στορ ειναι πεσμενο για ολους ...υπομονη

Επεσε ολος ο κοσμος επανω στους σερβερ και γονατισαν σε μερικες χωρες

Link to comment
Share on other sites

Κανένας με Huawei W1 που να πέρασε την αναβάθμιση; Τα forum της Microsoft είναι γεμάτα με παράπονα για το συγκεκριμένο μοντέλο. Και εγώ δεν μπορώ να την περάσω και ας δοκίμασα όλα όσα διάβασα στο ιντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Ναι εχει .....

αλλα αυτο ειναι ανδροιδες της Λενοβο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Δεν ρωτάω για το κινητό (μου είναι αδιάφορο ούτως ή άλλως...) για το βίντεο ρωτάω, είναι Flash ή HTML?

γιατί στην σελίδα του myphone μου το ανοίγει κανονικά ο ΙΕ11, αυτό και άλλα πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρωτάω για το κινητό (μου είναι αδιάφορο ούτως ή άλλως...) για το βίντεο ρωτάω, είναι Flash ή HTML?

γιατί στην σελίδα του myphone μου το ανοίγει κανονικά ο ΙΕ11, αυτό και άλλα πολλά...

 

Αν παιζει ειναι HTML5 ... και ο IE11 πια τα βιντεο του youtube τα παιζει κανονικα ....

Link to comment
Share on other sites

στα πρώτα γρανάζια η μπάρα κολλάει στην αρχή στο ίδιο σημείο για κανά δεκάλεπτο και φοβήθηκα λίγο αλλά μετα συνεχίζει γρήγορα, τώρα είμαι στην οθόνη λίγο ακόμα, για να δούμε, έχει και δεύτερα γρανάζια;

ΥΓ 1: η μεταγκατάσταση δεδομένων πραγματικά αργεί, βέβαια το είχα και γεμάτο το τηλέφωνο....

μόλις τελειώσει μπαινεις αμέσως και ξεκινάς την λήψη της 8,1.

Y.Γ2 : αργεί κάμποσο στην προετοιμασία εγκατάστασης, τώρα είμαι στην οθόνη με τα γρανάζια για 2 φορά. ¨Αντε να δούμε πόσο θα κάνουμε.

Edited by psail
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω την 8.1 αλλα βρηκα ηδη bug..μου κραταει σε παρασκηνιο την οικονομεια μπαταριας και το ημερολογιο οταν τα ανοιγω και ας τα εχω κλεισει απο τα να τρεχουν στο παρασκηνιο..
Link to comment
Share on other sites

Ολα κομπλε σε 1020 ;)

Περνα την, αξιζει . . .

 

thx φιλε μια τελευταια ερωτηση για οποιον ξερει εφαρμογες φωτο κτλ που έχουμε μέσα χάνονται ή τα κραταει ;

Link to comment
Share on other sites

thx φιλε μια τελευταια ερωτηση για οποιον ξερει εφαρμογες φωτο κτλ που έχουμε μέσα χάνονται ή τα κραταει ;

 

Δεν χάνεται τίποτα. Τα βρίσκεις όλα όπως τα άφησες μέχρι και το ιστορικό κλήσεων

Link to comment
Share on other sites

Να διορθωσω εδω αυτο που εγραψα πριν οτι δειχνει τις ειδοποιησεις στο action center ακομη και με κλειδωμενο τηλ...

Ψαχνοντας βρηκα οτι υπαρχει επιλογη στο Ρυθμισεις/Ειδοποιησεις+Ενεργειες για να μην τις δειχνει ...

 

εβαλα και εγω την 8.1 αλλα βρηκα ηδη bug..μου κραταει σε παρασκηνιο την οικονομεια μπαταριας και το ημερολογιο οταν τα ανοιγω και ας τα εχω κλεισει απο τα να τρεχουν στο παρασκηνιο..

 

Δεν καταλαβαινω που λες οτι βρηκες bug ???

Link to comment
Share on other sites

στα 8 δεν το εκανε αυτο με την οικονομοια μπαταριας και το ημερολογιο..εννοω μπαινω να δω κατι βγαινω με το πισω βελακι και αν κρατησω το βελακι μου βγαζει της καρτελες ενω τα εχω κλεισει..αλλα μονο σε αυτα τα δυο.
Link to comment
Share on other sites

στα 8 δεν το εκανε αυτο με την οικονομοια μπαταριας και το ημερολογιο..εννοω μπαινω να δω κατι βγαινω με το πισω βελακι και αν κρατησω το βελακι μου βγαζει της καρτελες ενω τα εχω κλεισει..αλλα μονο σε αυτα τα δυο.

μου το κανει και μενα... και δεν ξερω αν θελει να κατσει καλα η εγκατασταση αλλα η μπαταρια αδειαζει γρηγορα (φυσικα το παιδεψα λιγο)

Link to comment
Share on other sites

Να διορθωσω εδω αυτο που εγραψα πριν οτι δειχνει τις ειδοποιησεις στο action center ακομη και με κλειδωμενο τηλ...

Ψαχνοντας βρηκα οτι υπαρχει επιλογη στο Ρυθμισεις/Ειδοποιησεις+Ενεργειες για να μην τις δειχνει ...

Ξεκινησα να σου απαντησω, οτι υπαρχει η επιλογη να τικαρεις να μην τις δειχνει, αλλα το δοκιμασα και ειδα οτι εξακολουθει να το κανει, μονο που η κουρτινα κατεβαινει μεχρι τη μεση . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα να σου απαντησω, οτι υπαρχει η επιλογη να τικαρεις να μην τις δειχνει, αλλα το δοκιμασα και ειδα οτι εξακολουθει να το κανει, μονο που η κουρτινα κατεβαινει μεχρι τη μεση . . .

 

Δεν καταλαβαίνω τι λες... Αυτο που βλεπω ειναι οτι Δεν φαίνονται οι ειδοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα κι εγώ. Ξύπνησα ξημερώματα για να προλάβω......

Άντε τώρα να βρω χρόνο να σκαλίσω. Που μυαλό για δουλειά......:lol

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τις ειδοποιήσεις έχει επιλογή να μην τις δείχνει. Το θέμα είναι ότι από τη Lockscreen μπορείς πατώντας απλά το "All settings" να ξεκλειδώσεις το τηλ.

 

Ακόμα και αν έχει βάλει κωδικό για το ξεκλείδωμα. Μεγάλο φάουλ για τη διαφημιζόμενη ασφάλεια.

Δικό μου λάθος. Σου ζητάει ξανά τον κωδικό. Απλά δεν είχε περάσει το χρονικό περιθώριο. Μπράβο τους!!!

 

Κατα τα άλλα ακόμα το σκαλίζω.

Έχει βρεί κανείς τα Background Tasks ώστε να καθορίζουμε ποιες εφαρμογές θα τρέχουν στο παρασκήνιο?

Edited by acidburn

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...