Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε στοκ recovery ναι

Κανονικα

Αλλα πρωτα να περασεις την τελευταια 1.17 με custom recovery

 

Εχει αναλυτικο οδηγο στην αρχη

Σουπερ οδηγο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τωρα θα ριξω παραγγελια:grin:

παντος εχω διαβασει πως εχει πολυ καλο gps και επισεις μου αρεσει που εχει το φωτιζομενο touch!!

Link to comment
Share on other sites

Στο τελος πρεπει να ξαναφλασαρεις την stock recovery

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τωρα θα ριξω παραγγελια:grin:

παντος εχω διαβασει πως εχει πολυ καλο gps και επισεις μου αρεσει που εχει το φωτιζομενο touch!!

 

να παρεις ΜΟΝΟ το 2/8

και να σου κανουν δωρο τη θηκη

ειναι σχετικα καλη

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Στο τελος πρεπει να ξαναφλασαρεις την stock recovery

η οποια φανταζομαι θα ειναι στα αγγλικα οχι κινεζικα ε?θα υπαρχουν καπου οδηγιες ετσι?

Ευχαριστω!

 

Ναι το 2/8 εχουν 117 ευρω!!

Link to comment
Share on other sites

η οποια φανταζομαι θα ειναι στα αγγλικα οχι κινεζικα ε?θα υπαρχουν καπου οδηγιες ετσι?

Ευχαριστω!

 

δες στα πρωτα ποστ

αναλυτικα

εχει στα αγγλικα και custom ROM πχ CM11 ελληνικα

το εκανα και εγω αρχαριος ων

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε celtic εισαι ευχαριστημενος απο την συσκευη μιας και εισαι προσφατος κατοχος?

ποια ειναι τα υπερ που εχεις παρατηρησει και ποια τα κατα?(αν εχεις κεφι απαντας)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε celtic εισαι ευχαριστημενος απο την συσκευη μιας και εισαι προσφατος κατοχος?

ποια ειναι τα υπερ που εχεις παρατηρησει και ποια τα κατα?(αν εχεις κεφι απαντας)

 

+ GPS-οθονη-μεγεθος-ποιοτητα κλησεων-καμερα την ημερα-anεκτο βινβτεο-σχετικά καλό σημα-σχετικά καλη αυτονομια- σχετικά καλή κατασκευη-ταχυτητα καλη για μεση χρηση-αντεχει multitasking-snapdrgon 400 χ4, λιγες σχετικα ζημιες hardware-καλη ποιοτητα-συναρμολογηση

 

ΣΟΟΟΟΟΟΟΟΥΠΕΡ GPS-υποστηριξη από τα παιδιά εδω μεσα (βελτιωνει πολύ το hardware)-ρουταρεται ευκολα-custom rom κτλ

αρνητικα -- ποιοτητα οθονης στην ευαισθησια αφης(βελτιωνεται αρκετα με ενα ζιπακι εδω που μπορεις να φλασάρεις)-παραμορφωση ηχου σε μεγιστη ενταση ηχειου-μικροbugs στις κλήσεις και στην απεικονιση επαφων για μηνυματα και κλήσεις-μικροπροβληματα σε αποσυνδεσεις emails-facebook-αν κανει boot/restrt 8ελει ξανα login -------

to κανει μονο σε εμενα μαλλον-αλλοι δεν εχουν θεματα

 

 

Ειναι πολύ καλό VFM

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

+ GPS-οθονη-μεγεθος-ποιοτητα κλησεων-καμερα την ημερα-anεκτο βινβτεο-σχετικά καλό σημα-σχετικά καλη αυτονομια- σχετικά καλή κατασκευη-ταχυτητα καλη για μεση χρηση-αντεχει multitasking-snapdrgon 400 χ4, λιγες σχετικα ζημιες hardware-καλη ποιοτητα-συναρμολογηση

 

ΣΟΟΟΟΟΟΟΟΥΠΕΡ GPS-υποστηριξη από τα παιδιά εδω μεσα (βελτιωνει πολύ το hardware)-ρουταρεται ευκολα-custom rom κτλ

αρνητικα -- ποιοτητα οθονης στην ευαισθησια αφης(βελτιωνεται αρκετα με ενα ζιπακι εδω που μπορεις να φλασάρεις)-παραμορφωση ηχου σε μεγιστη ενταση ηχειου-μικροbugs στις κλήσεις και στην απεικονιση επαφων για μηνυματα και κλήσεις-μικροπροβληματα σε αποσυνδεσεις emails-facebook-αν κανει boot/restrt 8ελει ξανα login -------

to κανει μονο σε εμενα μαλλον-αλλοι δεν εχουν θεματα

 

 

Ειναι πολύ καλό VFM

 

Να σαι καλα φιλε ευχαριστω για τις πληροφοριες!!:)

παω για παραγγελια!!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε ευχαριστω για τις πληροφοριες!!:)

παω για παραγγελια!!

 

να επιλεξεις καλο κινεζομαγαζο

και να θυμασαι

τα προβλημaτα της παραγγελιας απο την αλλη ακρη της γης....

(+30 μερες χρονος, εγγυησεις, aftersales κτλ κτλ)

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

να επιλεξεις καλο κινεζομαγαζο

και να θυμασαι

τα προβλημτα της παραγγελιας απο την αλλη ακρη της γης....

(+30 μερες χρονος, εγγυησεις κτλ κτλ)

 

ναι το γνωριζω εχω ξαναπαραγγηλει δυο φορες απο to2c για λογαριασμο αλλων..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.εχει κανεις αποψη για hands free που να ειναι συμβατα?υπαρχει θεμα συμβατοτητας?δωστε ιδεες/λυσεις παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.εχει κανεις αποψη για hands free που να ειναι συμβατα?υπαρχει θεμα συμβατοτητας?δωστε ιδεες/λυσεις παρακαλω.

 

Συμβατά είναι όσα έχω δοκιμάσει Sony, xiaomi αλλά το κουμπί αντί να κλείσει την συνομιλία κάνει mute. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 2/8 εχουν 117 ευρω!!

 

Δεν υπάρχει αυτή η τιμή και γενικός μην βλέπεις την τιμή σε Ευρώ που γράφουν τα κινέζικα μαγαζιά. Η τιμή που θα πληρώσεις στο τέλος θα είναι σε δολάρια και με την σημερινή ισοτιμία η τιμή θα βγει κάπου 123-124 ευρώ. 130 δολάρια είναι πολύ καλη τιμη για το τηλέφωνο πάντως. Στα αλλά μαγαζιά κανει 140 και με τάσεις να ανέβει.

Link to comment
Share on other sites

Συμβατά είναι όσα έχω δοκιμάσει Sony, xiaomi αλλά το κουμπί αντί να κλείσει την συνομιλία κάνει mute. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια ρύθμιση

 

Αν πατήσεις παρατεταμένα το κουμπί θα κλείσει την συνομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Και αν θέλεις να απαντήσεις μέσω του hands free πάλι με τον ίδιο τρόπο γίνεται; Καθόλου βολικό πάντως, γίνεται να το ρυθμισουμε να δουλεύει όπως σε όλα τα κινητά;
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρω και στον τίτλο έχοντας 2 sim η πρώτη wind και η δεύτερη Q και ενώ απενεργοποιούσα την 1η για να χρησιμοποιήσω data από την 2η έγιναν χρεώσεις στην 1η (ρομ 1.16). Έχω την εντύπωση ότι κάτι μπερδεύεται, βέβαια δεν το έψαξα πολύ (να κάνω τράμπα τις sim) γιατί κάθε πείραμα σήμαινε 1 ευρώ χρέωση και έτσι έκανα από το 1231 της wind μόνιμη απενεργοποίηση της δυνατότητας αυτής στο συγκεκριμένο νούμερο. Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάτι ανάλογο και αν υπάρχει λύση πάντως δεν σκοπεύω να φλασάρω άλλη ρομ μιας και δουλεύει πολύ καλά και η διάρκεια της μπαταρίας με πολύ συντηρητική χρήση αγγίζει την βδομάδα!
Link to comment
Share on other sites

Και αν θέλεις να απαντήσεις μέσω του hands free πάλι με τον ίδιο τρόπο γίνεται; Καθόλου βολικό πάντως, γίνεται να το ρυθμισουμε να δουλεύει όπως σε όλα τα κινητά;

 

Στην απάντηση αρκεί ένα στιγμιαίο πάτημα. Αυτό είναι χαρακτηριστικό του στοκ Android και πράγματι δεν είναι βολικό. Δεν ξέρω αν μπορείς να το ρυθμίσεις αλλά δεν νομίζω ότι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

ναι το γνωριζω εχω ξαναπαραγγηλει δυο φορες απο to2c για λογαριασμο αλλων..

 

προσοχη με το To2c

δεν βλεπω πια τα θεματα του εδω μέσα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια καθε φορα που κανω reboot

xανονται τα loggins του email-facebook kok

και πρεπει να κανω ξανα συνδεση από τη αρχη

τι παίζει??

 

Εφταιγε ενα cleaner που ειχα βαλει

το εβγαλα και ηρεμησα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

παιδια με τα ελληνικα τι γινεται; γιατι θελω να το παραγγειλω για μια φιλη

Ελληνικα εχει με την ρομ που το στελνουν (vickmall εχω δοκιμασει) και δεν θα εχει προβλημα πιστευω.Αν θελεις πληρως Ελληνικο μενου υπαρχει η cyanogenmod-mokee αλλα θα κανει παραχωρησεις αλλου με αυτες.Γνωμη μου αν το παρεις μην το πειραξεις λειτουργει μαι χαρα οπως το στελνουν.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα εχει με την ρομ που το στελνουν (vickmall εχω δοκιμασει) και δεν θα εχει προβλημα πιστευω.Αν θελεις πληρως Ελληνικο μενου υπαρχει η cyanogenmod-mokee αλλα θα κανει παραχωρησεις αλλου με αυτες.Γνωμη μου αν το παρεις μην το πειραξεις λειτουργει μαι χαρα οπως το στελνουν.

 

Τι παραχωρήσεις κάνεις με την CM;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα εχει με την ρομ που το στελνουν (vickmall εχω δοκιμασει) και δεν θα εχει προβλημα πιστευω.Αν θελεις πληρως Ελληνικο μενου υπαρχει η cyanogenmod-mokee αλλα θα κανει παραχωρησεις αλλου με αυτες.Γνωμη μου αν το παρεις μην το πειραξεις λειτουργει μαι χαρα οπως το στελνουν.

 

ευχαριστω φιλε, και μια αλλη ερωτηση, το instagram δουλευει κανονικα; γιατι σε ενα nubia z7 max που ειχα ειχε θεμα με το instagram, ηθελε παλια εκδοση για να παιξει

Link to comment
Share on other sites

Τι παραχωρήσεις κάνεις με την CM;

Η καμερες ειναι χαλια εντελως και χρειαζεται να περασεις την εφαρμογη της stock camera πραγμα που δεν το εκανα και στις κλησεις δεν με ακουγαν παντοτε,με αποτελεσμα να χρειαζεται restart καθε φορα για να επανελθει.Σε μερικους κανει και τερματισμο κλησεων στα 2-3 λεπτα απο οτι εχω διαβασει σε ξενα φορουμ αλλα δεν μου ετυχε κατι τετοιο.Τωρα λειτουργω την mokee 5.0.2 (one sim) και ειναι αρκετα καλη και εχω σαν βαση την 1.17.

ευχαριστω φιλε, και μια αλλη ερωτηση, το instagram δουλευει κανονικα; γιατι σε ενα nubia z7 max που ειχα ειχε θεμα με το instagram, ηθελε παλια εκδοση για να παιξει

Λειτουργει κανονικα σε μενα το μονο που δεν λειτουργουσε ηταν το youtube(η λυση: build.prop editor) και ολα λειτουργουν κανονικα πλεον.Οπωσδηποτε οταν το παρεις,κρατησε backup.

Edited by Bazoukos
Link to comment
Share on other sites

Στο zte που πέρασα τη cm11, η κάτοχος δεν μου έχει παραπονεθεί για τίποτα και ενώ συνεχώς τη ρωτάω αν έχει κάποιο πρόβλημα το κινητό.

Μάλλον έκατσε καλά η rom? Τι να πω... ;/

Ούτε με τις κλήσεις έχει θέμα, ούτε μου είπε ότι η camera είναι χειρότερη... Θα την ξαναρωτήσω πάντως!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...