Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ξανα περασα custom ROM

αλλα διαπιστωσα π[ως δεν εχω πια ΡΟΟΤ!!!!

πως ξαναρουταρω?

Ειμαι με custom ROM CWM kai 1.17

kai ειχα ακολουθησει τις οδηγιες του kallair...στο πρωτο ποστ

προσπαθησα να [περασω το διπλο ΤΑΡ και μετα τα εχσα ολα

 

Ευχαριστω

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ξανα περασα custom ROM

αλλα διαπιστωσα π[ως δεν εχω πια ΡΟΟΤ!!!!

πως ξαναρουταρω?

Ειμαι με custom ROM CWM kai 1.17

kai ειχα ακολουθησει τις οδηγιες του kallair...στο πρωτο ποστ

προσπαθησα να [περασω το διπλο ΤΑΡ και μετα τα εχσα ολα

 

Ευχαριστω

 

EKANA kαι hard reset, ME custom ROM

ΔΕ ρουταρετε με τπτ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δοκίμασα με CWM recovery και πέρασα την 1.17 αλλά δυστυχώς δεν δουλεύει το USB tethering ή το WiFi hotspot. Ενώ οι συσκευές συνδέονται, δεν γίνεται μεταφορά data. Το περίεργο είναι ότι αν το τηλ είναι συνδεδεμένο σε Wi-Fi τότε το usb tethering λειτουργεί κανονικά. Δεν δουλεύει μόνο όταν έχω 3g σύνδεση. Και ακόμα πιο περίεργο, ότι σε κάποιους δουλεύει κανονικά. Μήπως έχουν πειράξει κάτι τα κινεζακια?

 

Περιορισμό σε δεδομένα δεν έχω, άλλωστε σε cm11 δουλεύει μια χαρά. Κρίμα δυστυχώς, για μένα, διότι είναι μια λειτουργία που μου χρειάζεται. Μονόδρομος η cm11.

Εύχομαι να διορθωθεί κάποια στιγμη....

 

EDIT: Η ΛΥΣΗ ΒΡΕΘΗΚΕ

 

Μόλις βρήκα την λύση.

Λοιπόν, το ίδιο πρόβλημα είχε ένα παλικάρι με xiaomi και έγραψε την λύση εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/8558-wifi-spot-σε-Xiaomi-mi4/?pageNo=2

Μόλις το δοκίμασα και πλέον το wifi hotspot δουλεύει όπως πρέπει. Εύκολη διαδικασία, δοκιμάστε.

 

Ω ναι δουλευει λεω...συνδεθηκα με το λαπτοπ μεσω hotspot και γραφω.....thanks!!

Link to comment
Share on other sites

EKANA kαι hard reset, ME custom ROM

ΔΕ ρουταρετε με τπτ

παιδια περνω αυτο το μηνυμα

 

"There is no SU binary installed, and SuperSU cannot install it. This is a problem! If you just upgraded to Android 4.3, you need to manually re-root - consult the relevant forums for your device!", it still isn't resolved.

 

 

καποια βοηθεια???

 

kaμια βοήθεια????

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

παιδια περνω αυτο το μηνυμα

 

"There is no SU binary installed, and SuperSU cannot install it. This is a problem! If you just upgraded to Android 4.3, you need to manually re-root - consult the relevant forums for your device!", it still isn't resolved.

 

 

καποια βοηθεια???

 

kaμια βοήθεια????

αν εχεις πρόσβαση σε custom recovery, απλά κατέβασε από το gdrive του dallascz το zip και φλασαρε το. αν εχεις θέμα με το να περάσεις την custom recovery, κάνε τον τρόπο με τις εντολες απο cmd και μετά πέρνα to zip του root μεσω της custom recovery.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ENA ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟ ΝΑSSOSP

 

Πως φλασαρουμε την custom Recovery απλα και με ασφαλεια...

 

""Αν ειστε ροοτ, τοτε 1ον περνάτε το αρχειο που κατεβασατε "recovery.img" χυμα μεσα στην μνημη του τηλεφωνου.

 

2ον κατεβαστε από playstore το flashify. Αφου το εγκαταστησετε, το ανοίγετε,του δινετε ροοτ δικαιωματα, μετά επιλεγετε boot image--> file explorer και βρισκετε το αρχειο "recovery.img" που έχετε βαλει στην μνημη τηλεφωνου και του κανετε εγκατάστασή.

 

Μετα επανεκκίνηση και ειστε έτοιμοι.""

 

 

το εκανα επιτυχως και πανευκολα

ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περασα τα ΖΙΡΑΚΙΑ για διπλο ΤΑΡ

αλλα ΠΩΣ ενεργοποιειται το διπλο ΤΑΡ?

Το συγκεκριμένο όμως για να φτάσεις στο σημείο να είσαι rooted, πάει να πει ότι έχεις ήδη περάσει custom recovery ή από λαθος την έβγαλες.

 

Αν πέρασες το σωστό αρχειο, κανονικά έπρεπε να σου δουλευει χωρις να χρειαζεται να κάνεις κάτι εσυ. ποιο αρχειο εκανες εγκατασταση;

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις πρόσβαση σε custom recovery, απλά κατέβασε από το gdrive του dallascz το zip και φλασαρε το. αν εχεις θέμα με το να περάσεις την custom recovery, κάνε τον τρόπο με τις εντολες απο cmd και μετά πέρνα to zip του root μεσω της custom recovery.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το συγκεκριμένο όμως για να φτάσεις στο σημείο να είσαι rooted, πάει να πει ότι έχεις ήδη περάσει custom recovery ή από λαθος την έβγαλες.

 

Αν πέρασες το σωστό αρχειο, κανονικά έπρεπε να σου δουλευει χωρις να χρειαζεται να κάνεις κάτι εσυ. ποιο αρχειο εκανες εγκατασταση;

 

ειχα βαλει στοκ recovery απο βλακεια, παιζοντας με το κινητο....

μετα με τις εντολες στο CMD εβαλα custom recovery επιτυχως

Παρόλα ταυτα, οταν περασα μετα τα 2 ζιπακια για το διπλο ΤΑΡ εχασα το >ΡΟΟΤ και μου εβγαλε το μηνυμα που εβαλα πιο πριν.

 

μαλλον πάω για από την αρχη φλασαρισμa 1.17 ROM-GAAPs-SuperSu root

και εχει ο Θεος

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ENA ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟ ΝΑSSOSP

 

Πως φλασαρουμε την custom Recovery απλα και με ασφαλεια...

 

""Αν ειστε ροοτ, τοτε 1ον περνάτε το αρχειο που κατεβασατε "recovery.img" χυμα μεσα στην μνημη του τηλεφωνου.

 

2ον κατεβαστε από playstore το flashify. Αφου το εγκαταστησετε, το ανοίγετε,του δινετε ροοτ δικαιωματα, μετά επιλεγετε boot image--> file explorer και βρισκετε το αρχειο "recovery.img" που έχετε βαλει στην μνημη τηλεφωνου και του κανετε εγκατάστασή.

 

Μετα επανεκκίνηση και ειστε έτοιμοι.""

 

 

το εκανα επιτυχως και πανευκολα

ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περασα τα ΖΙΡΑΚΙΑ για διπλο ΤΑΡ

αλλα ΠΩΣ ενεργοποιειται το διπλο ΤΑΡ?

 

το εκανα ακριβως οπως το ειπες αλλα τωρα με τη επανεκινηση μπαινει στο ρεκοβερυ και οχι στο τηλεφωνο!!!!!!

τι κανω τωρα;;;;

Link to comment
Share on other sites

το εκανα ακριβως οπως το ειπες αλλα τωρα με τη επανεκινηση μπαινει στο ρεκοβερυ και οχι στο τηλεφωνο!!!!!!

τι κανω τωρα;;;;

 

πατα κανονικο boot

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

πατα κανονικο boot

εκανα εγκατασταση τη 1.17 και μαλλον θα στρωσει . με τη εγκατασταση θα χαθει το ρεκοβερυ; εβαλα το twrp

χμμ εχασα το ρουτ και δε δουλευει το playstore. δε συνδεετε στο ιντερνετ με data!!!!

τα 2 θα τα διορθωσω. με το τριτο τι κανω;

edit

εβαλα τη cwm και cm11 μηπως και στρωσει.

το προβλημα παραμενει με τα δεδομενα. ενω ειναι ενεργοποιημενα δε συνδεεται στο ιντερνετ.

εχει κανεις παρομοιο προβλημα;

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση τη 1.17 και μαλλον θα στρωσει . με τη εγκατασταση θα χαθει το ρεκοβερυ; εβαλα το twrp

χμμ εχασα το ρουτ και δε δουλευει το playstore. δε συνδεετε στο ιντερνετ με data!!!!

τα 2 θα τα διορθωσω. με το τριτο τι κανω;

 

δες το πρωτο ποστ του kallair

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τη cwm και cm11 μηπως και στρωσει.

το προβλημα παραμενει με τα δεδομενα. ενω ειναι ενεργοποιημενα δε συνδεεται στο ιντερνετ.

εχει κανεις παρομοιο προβλημα;

 

Απλώς να σου πω ότι εγω με CMW και CM11 δουλεύουν κανονικά τα δεδομένα. Για τη SIM μιλάμε τώρα όχι για το WIFI. Εγω τη SIM την έχω στη θέση που είναι στη γωνία. Μήπως την έχεις στην άλλη και γι αυτό δε σου παίζουν; μήπως λεω ...

Link to comment
Share on other sites

Είναι στην σωστή θέση. Το τηλέφωνο δε το δουλεύω εγώ. Ο κάτοχος δε δούλευε ως τώρα ντατα. Μόνο Wi-Fi. Το τηλέφωνο ήταν με ρομ από vickmall και είχε πάρει και αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ. Όταν είδα ότι δε δούλευε το σήμα άρχισα να το ψάχνω. Παίζει να είναι hardware πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ το admin αν μπορεί να βάλει στο πρώτο ποστ τη λύση για το youtube γτ ξέχασα σε ποιο ποστ είναι και δεν τη βρίσκω..

 

...μία απλή λύση είναι να αλλάξεις την τιμή: ro.build.version.release=X.X.X σε ro.build.version.release=5.0 στο αρχείο build.prop

Link to comment
Share on other sites

...μία απλή λύση είναι να αλλάξεις την τιμή: ro.build.version.release=X.X.X σε ro.build.version.release=5.0 στο αρχείο build.prop

 

δεν θυμαμαι την διαδρομη ακριβως γι αυτο εγραψα..!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!! Παρέλαβα κι εγώ την Παρασκευή (επιτέλους) και ενώ όλα είναι υπέροχα, δεν μπορω να βρω τρόπο στα μηνύματα να μην πιάνει σαν 2ο μήνυμα πάνω από 60χαρακτήρες.. Πως αλλάζει αυτό; Πως μπορώ να το αλλάξω στους 160; Επίσης, μπορεί να είναι και τυχαίο, μου κλείνει την κλήση στα 8:45.. παιζει να εχει καπου όριο κ να τερματίζει αυτόματα;

Υ.Γ: Το κινητό δεν το έχω πειράξει (ακόμα) είναι όπως μου το εστειλαν ρουτρισμενο απο vickmall

Link to comment
Share on other sites

Η μαμισια εφαρμογη δεν στελνει 160 χαρακτηρες.Δοκιμασε κάποια άλλη, πχ εγω χρησιμοποιώ την chomp sms.
Link to comment
Share on other sites

Η μαμισια εφαρμογη δεν στελνει 160 χαρακτηρες.Δοκιμασε κάποια άλλη, πχ εγω χρησιμοποιώ την chomp sms.

 

καλησπερα

Εχεις τελικες πληροφοριες για την εγκατασταση του διπλου ΤΑΡ?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι την διαδρομη ακριβως γι αυτο εγραψα..!

 

...το αρχείο βρίσκεται στο /system

Ένα απλό google search θα σε κατατόπιζε σχετικά. Δεν είναι δυνατόν να υπάρχουν οδηγοί για τα πάντα, ειδικά τα αυτονόητα. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Εχεις τελικες πληροφοριες για την εγκατασταση του διπλου ΤΑΡ?

Για να δουλέψει το διπλο ταρ πρεπει να περαστεί ο κερνελ του prodooman, αλλα μέσα στον φάκελο έχει δυο κερνελ. Αν μπορεί καποιος να βοηθήσει ποιον φλασαρουμε διότι δεν θυμάμαι ακριβώς ποιον είχα περάσει, για να τον φλασαρει και ο celtic1453.

 

EDIT :

Κοιταξα λιγο προηγουμενα ποστ και εχουν γραφτεί τα εξης :

Α) Boot_img_3.4.0_prodoomman Λυνει το προβλημα της αφης οταν ειναι ξαπλα το κινητο

Β) Boot_img_3.4.0_prodoomman_init.d + DT2W Ενεργοποιουν το Διπλο Ταπ

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Η μαμισια εφαρμογη δεν στελνει 160 χαρακτηρες.Δοκιμασε κάποια άλλη, πχ εγω χρησιμοποιώ την chomp sms.

 

μπορεις να χρεισιμοποιησεις την εφαρμογη greek keyboard.στο πληκτρολογιο εχει button sms που γραφεις μεχρι 160 χαρακτηρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρες!! Παρέλαβα κι εγώ την Παρασκευή (επιτέλους) και ενώ όλα είναι υπέροχα, δεν μπορω να βρω τρόπο στα μηνύματα να μην πιάνει σαν 2ο μήνυμα πάνω από 60χαρακτήρες.. Πως αλλάζει αυτό; Πως μπορώ να το αλλάξω στους 160; Επίσης, μπορεί να είναι και τυχαίο, μου κλείνει την κλήση στα 8:45.. παιζει να εχει καπου όριο κ να τερματίζει αυτόματα;

Υ.Γ: Το κινητό δεν το έχω πειράξει (ακόμα) είναι όπως μου το εστειλαν ρουτρισμενο απο vickmall

μπορεις να χρησιμοποιησεις την εφαρμογη greek keyboard.στο πληκτρολογιο εχει button sms που γραφεις μεχρι 160 χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

Tελευταία παρατηρώ ότι μου κόβονται οι κλήσεις. Έχει κανείς παρατηρήσει κάτι ανάλογο; Είμαι με cm11... Να βοηθούσε άραγε μια αλλαγή ρομ;
Link to comment
Share on other sites

κοβει και σε εμενα μετα το 3λεπτο, οχι συχνα βεβαια

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω ROM 1.17 επανω

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...