Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλή μπαταρία το κινητό πάντως. Έχει η μάνα μου το 1/4 με cm11 και είναι όλη μέρα browsing και εφαρμογές για συνταγές κτλ και το κοίταξα χτες που της το έβαλα για φόρτιση. Είχε ακόμα 28% και η οθόνη έγραφε ανοιχτή 5 ώρες και 58 λεπτά. Not bad.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εφαρμογές για συνταγές

Καμιά καλή πρόταση από την μητέρα σου; :)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή πρόταση από την μητέρα σου; :)

 

Ναι αλλά είναι γερμανική, μιας και την κατέχουμε οικογενειακώς την γλώσσα. Δεν ξέρω αν υπάρχει και αγγλική έκδοση.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.pixelhouse&hl=en

 

Τρώμε καλά πάντως από τότε που πήρε η μάνα smartphone :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα δεν είναι;

Δλδ το μόνο που μας χωρίζει από τη Lollipop (CM12) είναι το touch με ξαπλωτό τηλέφωνο;

 

Προφανως ναι - εγω που τη δοκιμασα την cm12 δεν βρηκα αλλο προβλημα

 

Σημερα το πρωι συνεβη το αδιανοητο,ευτυχως με εσωσε το εφεδρικο ξυπνητηρι και πηγα για δουλεια στην ωρα μου.

Το τηλεφωνο δεν ειχε ηχο πουθενα,ουτε ξυπνητηρι,ουτε μουσικη.ΤΙΠΟΤΑ

Με restart εστρωσε αλλα αυτο δεν μου εχει συμβει ποτε ξανα με κανενα τηλεφωνο.

Εχω περασει

AMSUser~LightMod~X9180~H117~0215.zip

Boot_img_3.4.0_prodoomman_init.d.zip

DT2W.zip

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα δεν είναι;

Δλδ το μόνο που μας χωρίζει από τη Lollipop (CM12) είναι το touch με ξαπλωτό τηλέφωνο;

 

 

 

Προφανως ναι - εγω που τη δοκιμασα την cm12 δεν βρηκα αλλο προβλημα

 

Σημερα το πρωι συνεβη το αδιανοητο,ευτυχως με εσωσε το εφεδρικο ξυπνητηρι και πηγα για δουλεια στην ωρα μου.

Το τηλεφωνο δεν ειχε ηχο πουθενα,ουτε ξυπνητηρι,ουτε μουσικη.ΤΙΠΟΤΑ

Με restart εστρωσε αλλα αυτο δεν μου εχει συμβει ποτε ξανα με κανενα τηλεφωνο.

Εχω περασει

AMSUser~LightMod~X9180~H117~0215.zip

Boot_img_3.4.0_prodoomman_init.d.zip

DT2W.zip

 

Εγώ πάντως παιδιά με την CM12 που φοραω δεν το έχω αυτό το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,οπως προανεφερα,εγω χρησιμοποιω εδω και λιγες ημερες την CM12 και ειμαι ευχαριστημενος.Λειτουργουν και οι 2 sim χωρις κανενα προβλημα,τα gapps υπαρχουν ηδη στην rom αλλα δεν ειναι root.Η καμερα του Nubia δυστυχως δεν λειτουργει, ακομη και υστερα απο την εγκατασταση των drivers της.Το καλυτερο,δουλευει τελεια και η οθονη οταν ειναι ξαπλωμενο το κινητο!

Μπορειτε να κατεβασετε την rom απο εδω : https://mega.co.nz/#F!elVUzBbB!iNScPeckF5nyU0dPGorfsw (Ειναι η πρωτη rom που θα δειτε οταν μπειτε στον φακελο 2015.03.03).

Η διαδικασια ειναι να την φλασαρετε μεσω recovery,οπως ακριβως δηλαδη γινεται και με ολες τις υπολοιπες rom και κατοπιν να φλασαρετε και το αρχειο Update.SU.2.46.zip που βρισκετε σε αυτον τον φακελο: https://drive.google.com/folderview?id=0B1T7tp6tJ_3kMjRHTXBYRm1raDg&usp=sharing&tid=0B1T7tp6tJ_3kQkZSWjNsazJZbGc .

 

Την εκδοση της rom την βλεπετε στην συνημμενη εικονα.

Φυσικα οποιος θελει μπορει να δοκιμασει και την πιο προσφατη εκδοση της rom που υπαρχει στον φακελο και να μας πει εντυπωσεις!

Καλη επιτυχια!

Edited by geo307cc
Link to comment
Share on other sites

Αλλος εμπειριες με 5.02 cm12??

Εφαρμογη για καμερα;;;;;

Χωρης τη νουμπια πως ειναι η καμερα γενικα χωρις νουμπια;;;

Ζωη μπαταριαςς;;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θ ηθελα να ρωτησω -λογω σκεψης για αγορα του κινητου- αν το παραλαβω θα λειτουργει ορθα out of the box ή χρειαζεται τροποποιησεις , πραγμα στο οποιο δεν γνωριζω και πολλα?Το ποιο εμπιστο απο τα site της κινας ποιο ειναι?ολα αυτα γτ θα ειναι η πρωτη μου αγορα απο εκει.Ευχαριστω πολυ και ζητω συγνωμη αν εχουν αναφερθει ξανα!!!
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κι εγώ την 5 τελικά.

Πήρα την τελευταία που ήταν η 7 Μαρτίου.

Την πρώτη φορα πήγα να τη βάλω πάνω σε CM11 χωρις wipe αλλά μου άρχισαν τα κρασαρίσματα οπότε εκανα τα wipe και τώρα πάμε για restore.

Στην αρχή ξεκινάει με ρώσικα αλλά ντάξει, επιλέγεις ελληνικά μετά.

Αφή σε ξαπλωτό και double tap δουλεύουν.

Εχω κρατήσει τα βασικά apk σε ένα φάκελο ώστε να τα ξαναεγκαθιστώ εύκολα.

Επιλέγεις μετά στις ρυθμίσεις αν θες ο βασικός χώρος αποθήκευσης να είναι η εσωτερική μνήμη ή η κάρτα SD. Εγώ έβαλα την κάρτα SD ακι μετά έκανε επανεκίνηση.

Ωχ μόλις ανακάλυψα ότι δεν έχω root. Γιατί; πως να βάλω τώρα;

Τα gapps δεν είναι ενσωματωμένα. Πάω να τα βάλω τωρα.

ΟΚ εχω και GAPPS. Kαι root, εφταιγε η παλιά έκδοση του es explorer που δε μου έδινε root.

Προσέξτε να βάλετε ήχο κλήσης γιατι από μόνο του δεν έχει και δεν θα ακούτε οταν σας καλούν.

Εχω θήκη με παράθυρο για να βλέπω ποιος με παίρνει χωρίς να την ανοίγω. Στην CM11 αναβε η οθόνη με τη θήκη κλειστή. Στην CM12 δεν ανάβει και πρέπει να ανοίξω τη θήκη για να δω ποιος με καλεί.

Edited by dchatz
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω την 1.17! Ακολουθώντας τον οδηγό, βάζω stock-recovery, κάνω wipes και μόλις δίνω την εντολή για την εγκατάσταση της rom, βγάζει το παρακάτω(φώτο)... Τι κάνω λάθος; Πήρα από Vickmall και παρ'όλο που δεν τους ζήτησα κάτι, ήρθε ρουταρισμένο, με gapps και κάποια multi-rom.
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά; Αυτή στο αρχικό post δεν είναι η σωστή για την περίπτωσή μου ή δεν την εγκαταστώ σωστά; Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση...!
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά; Αυτή στο αρχικό post δεν είναι η σωστή για την περίπτωσή μου ή δεν την εγκαταστώ σωστά; Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση...!

 

Αυτή του πρώτου ποστ είναι λάθος. Δεν μου περνούσε και εμένα τις επίσημες ρομ. Νομίζω είχα βρει μια άλλη σε αυτό το λινκ στο MEGA που είναι τα πάντα για το V5 μέσα. Ψάξε λίγο και αν δεν βρεις κάτι εκεί τότε θα ψάξω μήπως βρω ποια είχα χρησιμοποιήσει...

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά; Αυτή στο αρχικό post δεν είναι η σωστή για την περίπτωσή μου ή δεν την εγκαταστώ σωστά; Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση...!

https://drive.google.com/folderview?id=0B4xSaS99TWc2cVZMSXcwVjRKUFE&usp=sharing και ανοιγεις τον φακελο ZTE V5 Recovery Tool (All in one).zip .

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/folderview?id=0B4xSaS99TWc2cVZMSXcwVjRKUFE&usp=sharing και ανοιγεις τον φακελο ZTE V5 Recovery Tool (All in one).zip .

 

Φίλε σε ευχαριστώ που έψαξες, αλλά ψάχνοντας και εγώ την βρήκα ήδη!! Και με αυτή τζίφος!! Είστε σίγουροι ρε παιδιά ότι φταίει η recovery...; Μήπως κάνω κάτι άλλο λάθος; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα recovery οπως λεει εδω

και ξαναδοκιμασε

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5836928#post5836928

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα recovery οπως λεει εδω

και ξαναδοκιμασε

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5836928#post5836928

 

Το έκανα και συνειδητοποιώ ότι αυτός είναι απλά ένας άλλος τρόπος για να περάσω την recovery... Το πρόβλημά μου είναι αφού περάσω την recovery και μπω σ'αυτή, δεν μπορώ να προχωρήσω σε εγκατάσταση της 1.17 (και της 1.16, δοκίμασα κι αυτή)!!! Και πάλι ευχαριστώ για τον χρόνο σου.... :) Καμιά άλλη ιδέα; Και κάποιος άλλος; Γιατί τον κούρασα τον άνθρωπο!!

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και συνειδητοποιώ ότι αυτός είναι απλά ένας άλλος τρόπος για να περάσω την recovery... Το πρόβλημά μου είναι αφού περάσω την recovery και μπω σ'αυτή, δεν μπορώ να προχωρήσω σε εγκατάσταση της 1.17 (και της 1.16, δοκίμασα κι αυτή)!!! Και πάλι ευχαριστώ για τον χρόνο σου.... :) Καμιά άλλη ιδέα; Και κάποιος άλλος; Γιατί τον κούρασα τον άνθρωπο!!

Δοκίμασε να περάσεις custom recovery. Βάλε μετά την ρομ πού θέλεις και μετά φλασαρε την stock recovery εφόσον το θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις custom recovery. Βάλε μετά την ρομ πού θέλεις και μετά φλασαρε την stock recovery εφόσον το θέλεις.

 

Μου προτείνεις δηλαδή να περάσω μια custom ROM πρώτα και ύστερα να πάω σε στοκ; Ο μόνος λόγος που δεν το δοκίμασα είναι επειδή διάβασα από αρκετούς ότι για να πας σε custom πρεπει να είσαι στην πιο πρόσφατη stock! Θα δοκιμάσω!

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα στην ομαδα.εχει κανεις καμια λυση για την ενταση του ακουστικου?ειναι πολυ δυνατο και σε καθε κληση πρεπει να κατεβαζω την ενταση.υπαρχει τροπος να το χαμηλωσω λιγο μονιμα χωρις να μειωνεται και η ενταση του πισω ηχειου?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Μου προτείνεις δηλαδή να περάσω μια custom ROM πρώτα και ύστερα να πάω σε στοκ; Ο μόνος λόγος που δεν το δοκίμασα είναι επειδή διάβασα από αρκετούς ότι για να πας σε custom πρεπει να είσαι στην πιο πρόσφατη stock! Θα δοκιμάσω!

 

Νομιζω εχεις μπερδευτει λιγο.

 

Εχεις γραψει οτι περασες στοκ recovery και δεν μπορεις να περασεις στοκ ρομ.

 

Σου απαντησαν οτι δεν εχεις σωστη recovery.

 

Εγω σου προτεινα να φλασαρεις custom recovery ωστε να σου δουλευει σωστα το recovery και μετα να φλασαρεις την ρομ που θελεις.

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κι εγώ την 5 τελικά.

Πήρα την τελευταία που ήταν η 7 Μαρτίου.

Την πρώτη φορα πήγα να τη βάλω πάνω σε CM11 χωρις wipe αλλά μου άρχισαν τα κρασαρίσματα οπότε εκανα τα wipe και τώρα πάμε για restore.

Στην αρχή ξεκινάει με ρώσικα αλλά ντάξει, επιλέγεις ελληνικά μετά.

Αφή σε ξαπλωτό και double tap δουλεύουν.

Εχω κρατήσει τα βασικά apk σε ένα φάκελο ώστε να τα ξαναεγκαθιστώ εύκολα.

Επιλέγεις μετά στις ρυθμίσεις αν θες ο βασικός χώρος αποθήκευσης να είναι η εσωτερική μνήμη ή η κάρτα SD. Εγώ έβαλα την κάρτα SD ακι μετά έκανε επανεκίνηση.

Ωχ μόλις ανακάλυψα ότι δεν έχω root. Γιατί; πως να βάλω τώρα;

Τα gapps δεν είναι ενσωματωμένα. Πάω να τα βάλω τωρα.

ΟΚ εχω και GAPPS. Kαι root, εφταιγε η παλιά έκδοση του es explorer που δε μου έδινε root.

Προσέξτε να βάλετε ήχο κλήσης γιατι από μόνο του δεν έχει και δεν θα ακούτε οταν σας καλούν.

Εχω θήκη με παράθυρο για να βλέπω ποιος με παίρνει χωρίς να την ανοίγω. Στην CM11 αναβε η οθόνη με τη θήκη κλειστή. Στην CM12 δεν ανάβει και πρέπει να ανοίξω τη θήκη για να δω ποιος με καλεί.

εβαλες και την stock camera την τελευταια εκδοση??

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω την 1.17! Ακολουθώντας τον οδηγό, βάζω stock-recovery, κάνω wipes και μόλις δίνω την εντολή για την εγκατάσταση της rom, βγάζει το παρακάτω(φώτο)... Τι κάνω λάθος; Πήρα από Vickmall και παρ'όλο που δεν τους ζήτησα κάτι, ήρθε ρουταρισμένο, με gapps και κάποια multi-rom.

 

Παιδιά εντάξει το θέμα λύθηκε!! Ήταν απλά ένα χαζό από μέρους μου μπέρδεμα με τα ζιπακια που έπρεπε να περάσω και τίποτα παραπάνω!! Δεν είχε να κάνει με τη recovery!! Ευχαριστώ όσους ασχολήθηκαν... :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...