Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Να ενημερώσω ότι για το κινητό μας έχει βγει η mokee 6.0.1 σήμερα. Δεν δουλεύουν ακόμη κάποια πράγματα, όπως το μικρόφωνο και το GPS. Άρα λογικά σε λίγο καιρό θα μπορέσουμε να την περάσουμε! Υπομονή μέχρι τότε, αν μάθω κάτι θα σας ενημερώσω!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαιρεται εχω ενα περιεργο προβλημα .

οποτε παω να κανω κληση και βαζω το κινητο στο αυτι μου μαυριζει η οθονη(οπως πρεπει) αλλα μετα μολις το βγαλω για να τελειωσω την κληση παραμενει μαυρη η οθονη μεχρι να το κλεισει ο συνομιλητης μου.τωρα εχω mokee αλλα δοκιμαζω ρομ γενικα μπας και δουλεψει με καποια

υσ επισης στο mokee 5.1 δεν βρισκω την επιλογη στην προσβασιμοτητα να τελειωνει η κληση με το power button γιατι?συμβαινει και σε εσας?

Link to comment
Share on other sites

εχεις μεμβρανη ή γκλας που καλυπτει τον αισθητηρα. σωστα? ;)

αν ναι πρεπει να κανεις τρυπα σε εκεινο το σημειο.

αν οχι, δε ξέρω :p

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχεις μεμβρανη ή γκλας που καλυπτει τον αισθητηρα. σωστα? ;)

αν ναι πρεπει να κανεις τρυπα σε εκεινο το σημειο.

αν οχι, δε ξέρω :p

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

 

ναι ο αισθητηρας πρεπει να φταει γιατι εβαλα μια ρομ η οποια μου ελεγε να μην καλυπτω το πανω μερος στο lock screen(ενω η συσκευη ηταν στο τραπεζι ) .το θεμα ειναι οτι το γκλας εχει τρυπα για τον αισθητηρα οποτε δεν τον καλυπτει

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να παρεις αλλο τοτε, με τρυπα.

έτσι την πατησα στο v967s, ομως ήταν μεμβράνη. ετσι με μικρο κοστος πηρα αλλη.

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να παρεις αλλο τοτε, με τρυπα.

έτσι την πατησα στο v967s, ομως ήταν μεμβράνη. ετσι με μικρο κοστος πηρα αλλη.

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

 

μα αυτο που εχω δεν το καλυπτει ,για αυτο μου κανει και εντυπωση...

Επισης μηπως ξερει καποιος αν υπαρχει τροπος στην mokee να κλεινω τις κλησεις με το power button?

η miui 8 ξερουμε τι bugs εχει?

Edited by mmart
Link to comment
Share on other sites

α σορρυ, δε κατάλαβα σωστα.

 

νομιζω υπαρχει xposed module που μπορεις να επιλεξεις να τερματιστεί η κληση με το power button

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλημερα στην παρεα,σε οσους εχουν απομεινει δηλαδη!Υπαρχουν σημαντικά νέα, λογικα σε λιγο καιρο θα μπορουμε να βαλουμε την 7.1.1 στο κινητο μας!Μια πρωτη προσπαθεια εχει γινει,δοκιμασα να την περασω αλλα ειχα bootloop.Οταν θα ολοκληρωθει, θα σας ενημερωσω!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα,επειδη εχω προβλημα με το κινητο,δεν φορτιζει με τιποτα,θελω να δοκιμασω αν ειναι η μπαταρια η η θυρα φορτισης ωστε να παραγγειλω μπαταρια η να το επισκευασω αν γινεται..Υπαρχει καποιος που να εχει το κινητο και να μενει Θεσσαλονικη,κατα προτιμηση κεντρο,για να μου δανεισει για λιγο την μπαταρια για την δοκιμη;Ευχαριστω εκ των προτερων!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια,για οποιον ενδιαφερεται,εχει βγει η LineageOS (14.1), δηλαδη 7.1.2 για το κινητο μας.Το μονο που δεν λειτουργει ειναι το double tap. Οποιος θελει μπορει να το δει εδω: https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=638594&st=6580#entry64591598 ;);)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ξέρω αν ασχολείται κανείς με το κινητό αυτό, προς ενημέρωση, έβαλα την πιο πάνω rom που αναφέρω και το κινητό πετάει!

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δεν ξέρω αν ασχολείται κανείς με το κινητό αυτό, προς ενημέρωση, έβαλα την πιο πάνω rom που αναφέρω και το κινητό πετάει!

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γεια χαρα

την ρομ την περναω απο custom recovery ως συνηθως και μετα τα gapps ?

υπαρχει περιπτωση να δουλεψει το double tap γιατι το power button τα εχει φτησει ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα

την ρομ την περναω απο custom recovery ως συνηθως και μετα τα gapps ?

υπαρχει περιπτωση να δουλεψει το double tap γιατι το power button τα εχει φτησει ?

Ναι, όπως πάντα! Δυστυχώς δεν λειτουργεί το double tap..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Έχει κανείς το κινητό ακόμη; Εμένα έσπασε η οθόνη αλλά την άλλαξα μόνος μου και όλα καλά! Παραμένω με την Los 14.1!

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και γω ακομα το εχω. Μαλιστα το δουλευω με μια ρομ σημερα λογω οτι περιμενω καινουριο , που ειναι ακομα 4.4.2! Θα δοκιμασω να βαλω Lineage. Αλλα το recovery Που εχω πρεπει να το αλλαξω; θελει και αυτο ενημερωση;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Θέλει τουλάχιστον TWRP 3.0 και πάνω από ότι θυμάμαι..

Παιδια και γω ακομα το εχω. Μαλιστα το δουλευω με μια ρομ σημερα λογω οτι περιμενω καινουριο , που ειναι ακομα 4.4.2! Θα δοκιμασω να βαλω Lineage. Αλλα το recovery Που εχω πρεπει να το αλλαξω; θελει και αυτο ενημερωση;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλει τουλάχιστον TWRP 3.0 και πάνω από ότι θυμάμαι..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικα εχω cwm v6 .λες να κανει;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω. Δεν χάνεις τίποτα με μια δοκιμή..

Τελικα εχω cwm v6 .λες να κανει;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω. Δεν χάνεις τίποτα με μια δοκιμή..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ηδη τα κατεβασα , θα δοκιμασω αυριο μετα τη δουλεια.Μη κανουμε καμια πατατα βραδιατικα και μεινουμε χωρις κινητο αυριο πρωι :lol:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικά η lineage δούλεψε; επίσης έχει ελληνικά; Η οποιαδήποτε άλλη rom με ελληνικά έχετε να προτεινεται γιατί το έδωσα στον πατέρα μου και δεν ξέρει αγγλικά. Το λινκ για την cm11 που είχα δοκιμάσει παλιότερα και είχε ελληνικά δεν δουλεύει πλέον. Οποία πρόταση δεκτή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω αρκετό καιρό πάνω και δουλεύει μια χαρά.. Εννοείται πως έχει ελληνικά..

 

Τελικά η lineage δούλεψε; επίσης έχει ελληνικά; Η οποιαδήποτε άλλη rom με ελληνικά έχετε να προτεινεται γιατί το έδωσα στον πατέρα μου και δεν ξέρει αγγλικά. Το λινκ για την cm11 που είχα δοκιμάσει παλιότερα και είχε ελληνικά δεν δουλεύει πλέον. Οποία πρόταση δεκτή.

 

 

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω αρκετό καιρό πάνω και δουλεύει μια χαρά.. Εννοείται πως έχει ελληνικά..

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραία, ευχαριστώ.

Και το δικό μου έχει την cwm 6 βέβαια και όχι την twrp που προτείνεται, όπως του φίλου πιο πάνω, αλλά ελπίζω να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία να πω πως δουλεύει μια χαρά, το μόνο πρόβλημα που έχω είναι πως στο Viber η βίντεοκλήση προκαλεί restart στο κινητό. Στην φωνητικη κλήση δεν έχει προβλημα.Αν έχει κανείς καμιά ιδέα ας πει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...