Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα,

συγχωράτε με για το noob ποστ μου αλλά έχω το ελαφρυντικό ότι δεν κατείχα ποτέ android συσκευή!

Έχω αγοράσει λοιπόν το V5 2/8GB για την αδερφή μου, του πέρασα την 1.16 αν θυμάμαι καλά και δουλεύει άριστα.

Σήμερα μου εξέφρασε 2 μικρά παραπονάκια.

1ον, η στοκ εφαρμογή μηνυμάτων στέλνει λίγους χαρακτήρες και 2ον η εφαρμογή του viber της αποθηκεύει αυτόματα τις φωτογραφίες που της στέλνουν στο gallery της χωρίς να το θέλει.

 

Απλά και λιτά ζητήματα δλδ αλλά είμαι τόσο noob που αναγκάζομαι να ζητώ βοήθεια. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Κατεβασε την εφαρμογη chomp sms , ανοιξε την, πατα "make default app'' , πηγαινε μετα στις ρυθμισεις της εφαρμογης και επελεξε "ρυθμισεις sms&mms" και τικαρε το "συμπαγης sms μήνυμα".

 

Οτι αφορα το Viber, οι φωτο αποθηκευονται σε καποιον φακελο αλλα η εφαρμογη " gallery" εχει την ιδιοτητα να σκαναρει ολους τους φακελους και οπου βρει φωτο ή βιντεο στο εμφανιζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατεβασε την εφαρμογη chomp sms , ανοιξε την, πατα "make default app'' , πηγαινε μετα στις ρυθμισεις της εφαρμογης και επελεξε "ρυθμισεις sms&mms" και τικαρε το "συμπαγης sms μήνυμα".

 

Οτι αφορα το Viber, οι φωτο αποθηκευονται σε καποιον φακελο αλλα η εφαρμογη " gallery" εχει την ιδιοτητα να σκαναρει ολους τους φακελους και οπου βρει φωτο ή βιντεο στο εμφανιζει.

 

θα δοκιμάσω και αυτό ευχαριστώ.

Για το gallery υπάρχει η δυνατότητα να σταματήσει να γίνεται αυτό? Το "πρόβλημα" είναι ότι λόγο λίγης ROM το τηλέφωνο δεν έχει πολύ χώρο, αλλιώς δεν καίγομαι τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με το Viber, ίσως μπορείς να δοκιμάσεις το κολπάκια με το .nomedia (μέσα στον φάκελο που αποθηκεύει το Viber τις φωτό, δημιουργείς ένα αρχείο με κενό περιεχόμενο, κενό όνομα αρχείου και κατάληξη .nomedia).
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ένα μήνα ήρθαν επιτέλους τα 2 zte που παρήγγειλα. Θα βάλω cm11 στο 1 αλλά έχω χαθεί λίγο στο τι πρέπει να περάσω απο τα αρχεία για την κάμερα. Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πει ποια απο τα αρχεία χρειάζομαι και πως τα περνάω. Επίσης απο το Link στο mega.co.nz έχει ένα κάρο αρχεία στους φακέλους kik kat και universal patches εγκαθιστώ τίποτα απο εκεί. Να πώ ότι μόλις πέρασα την 1.17 stock rom
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την cm12.1

Κατεβαστε και τα gaaps για 5.1

Ειναι καλή ρομ

Σταθερη_Απροβληματιστη

Κάντε clean install

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την cm12.1

Κατεβαστε και τα gaaps για 5.1

Ειναι καλή ρομ

Σταθερη_Απροβληματιστη

Κάντε clean install

 

Καλημερα!Να υποθεσω πως η nubia camera δεν δουλευει,ετσι;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Να υποθεσω πως η nubia camera δεν δουλευει,ετσι;;

Απ ότι ξέρω στην cm12 δεν δουλεύει ακόμα η nubia camera.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την cm12.1

Κατεβαστε και τα gaaps για 5.1

Ειναι καλή ρομ

Σταθερη_Απροβληματιστη

Κάντε clean install

Πόσες sim έχεις στο κινητό?Εγώ που έχω 2 (sim1-voda/sim2-cosmote) όποτε προσπαθούσα να καλέσω από τις επαφές μου έκανε reboot και με γύρναγε στο σήμα της cyanogen και άνοιγε χωρίς να ζητήσει pin.

Αν καλούσα τον αριθμό πατώντας τον με το χέρι, ζήταγε από ποια sim να πάρει και καλούσε κανονικά.

Εννοείται έκανα clean install, 2 φορές και επιμένει.

Έχω γυρίσει πάλι στην cm12.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει κανενας κατοχος V5 στην Καρδιτσα,ας μου στειλει ενα πμ.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ποια gapps πέρασες?

Για 5.1

Καπου τα βρήκα στο γοογλη

Αν θυμάμαι ήταν για LG g3 το θέμα

Που τα κατεβασα

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

αν εγκαταστησω το double tap θα εχω καποιο θεμα??αν οχι πιο αρχειο εγκαθιστω?με κερνελ η χωρις και ποια η διαφορα?φοραω την 1.17
Link to comment
Share on other sites

Για 5.1

Καπου τα βρήκα στο γοογλη

Αν θυμάμαι ήταν για LG g3 το θέμα

Που τα κατεβασα

Μιας και ξαναδοκίμασα την cm12.1.

Εσύ τις κλήσεις τις έχεις στο ask every time?

Όταν το έχω στο ask every time οι κλήσεις που γίνονται από τις επαφές μου τρώει soft reboot πάλι.Αν ορίσω συγκεκριμένη sim να καλεί είναι οκ δεν έχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε true phone απο google play

Σου το κάνει και σένα αυτό που αναφέρω τελικά?

Θα τον δοκιμάσω αυτόν το dialer να δω.

Link to comment
Share on other sites

Σου το κάνει και σένα αυτό που αναφέρω τελικά?

Θα τον δοκιμάσω αυτόν το dialer να δω.

Οχι δεν το κανει

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δείχνει να είναι οκ με τον dialer που πρότεινες.

Thanks!!!

 

Καλη δυναμη

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση...ειχα zte v5 και το εδωσα και πηρα ακριβως το ιδιο...Εχω κρατησει backup στην καρτα απο το προηγουμενο v5 αν κανω restore το backup του παλιου στο καινουριο τι παθαινω?καιγομαι??? Edited by tsakalos125
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...