Jump to content

Παπούτσια


MiuMiu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να βρω λίστα με παλιότερα μοντέλα παπουτσιών nike?

Δεν έχω βρει ακόμα τα παπούτσια που ψάχνω, εννοώ ποιο μοντέλο είναι..

Thanks!!

 

 

Ξέρει κάποιος πως λέγεται το παρακάτω μοντέλο? Είναι του 2008? Υπάρχει περίπτωση να το βρω σε κάποιο κατάστημα?

http://img269.imageshack.us/img269/6149/nikess0814.jpg

 

Απλά να παραθέσω ότι το παραπάνω μοντέλο που ψάχνω είναι το Nike Fin Star. Απλά δε το έχω δει σε μαγαζί γιατί είναι παλιό.. Μόνο στο μοναστηράκι σε μαύρο που δε το θέλω μαύρο.. Αν έχει κανείς καμιά ιδέα που να ψάξω ή το έχει πάρει το μάτι του..

Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως σας φαινονται..?

 

57 ευρω απο ebay.. http://i.ebayimg.com/24/!CEsy)YgCWk~$(KGrHqQOKosE0fo9,BR(BNSt2S,3wg~~0_1.JPG?set_id=880000500F

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Απλά να παραθέσω ότι το παραπάνω μοντέλο που ψάχνω είναι το Nike Fin Star. Απλά δε το έχω δει σε μαγαζί γιατί είναι παλιό.. Μόνο στο μοναστηράκι σε μαύρο που δε το θέλω μαύρο.. Αν έχει κανείς καμιά ιδέα που να ψάξω ή το έχει πάρει το μάτι του..

Thanks!!

 

πήγαινε να ρίξεις αν θες μια ματια στη nike στο εκπτωτικό χωριό που άνοιξε στα Σπάτα, είναι διπλα στο αττικό πάρκο...είναι outlet, πήγα σήμερα και ειδα αρκετά παλια μοντέλα

Link to comment
Share on other sites

πως σας φαινονται..?

 

57 ευρω απο ebay.. http://i.ebayimg.com/24/!CEsy)YgCWk~$(KGrHqQOKosE0fo9,BR(BNSt2S,3wg~~0_1.JPG?set_id=880000500F

 

Κάπως παιδικό...

Link to comment
Share on other sites

πως σας φαινονται..?

 

57 ευρω απο ebay.. http://i.ebayimg.com/24/!CEsy)YgCWk~$(KGrHqQOKosE0fo9,BR(BNSt2S,3wg~~0_1.JPG?set_id=880000500F

Είσαι σίγουρος ότι είναι αυθτεντικά? γιατί για μαϊμου παπούτσι είναι πολλά τα 57 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου ακριβά τα fred perry. Υπάρχουν και χωρίς εκπτώσεις σε τέτοιες τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ναι οριτζιναλ ειναι σιγουρα ρε παιδια..ακομα και εδω ελλαδα τα βρισκεις 70 80.... μαξ..

τα πανινα κανουνε 60 φαντασου...

 

για παιδικο δεν νομιζω.. χοντροκομμενο φοβαμαι μην ειναι μονο..αλλα οκ..

ειμαι φαν της μαρκας στα παπουτσια τα ψαχνα αυτα :):)

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι το παπούτσι είναι πια τόσο σημαντικό για έναν ερασιτέχνη. Εγώ τουλάχιστον ένοιωθα το ίδιο καλά φορώντας τα asics των €55. όσο ένοιωθα και όταν φορούσα των €85. Περισσότερο θέμα ψυχολογίας είναι, να νοιώθουμε καλύτερα με τον εαυτό μας.

Και τα adidas που κοιτάς και τα Nike οι εταιρίες δεν τα έχουν σχεδιάσει για την χρήση που τα θέλεις εσύ. Είμαι σίγουρος όμως ότι μπορείς να τα φορέσεις χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα...

 

Εδω θα διαφωνησω μαζι σου καθως το παπουτσι ειναι βασικοτατο στοιχειο της προπονησης ακομα και του ερασιτεχνη και ιδιαιτερα στην Ελλαδα που δεν υπαρχουν επαρκεις χωροι αθλησης και πολλοι αναγκαζονται να αθλουνται επι σκληρων και ακαταλληλων εδαφων.

 

Θεωρω πως πριν αρχισει κανεις το τρεξιμο πρεπει να κανει ενα πελματογραφημα για να δει πως παταει το ποδι του και να μην αγορασει κατι στην τυχη αφου μπορει πολυ ευκολα να τραυματιστει.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω ότι ο άνθρωπος που απλά θέλει να πάει να τρέξει μπορεί να κάνει άνετα την δουλειά του και με ένα παπούτσι των €50. Δεν είπα να πάει να πάρει από τα καλάθια, αλλά να μην νομίζει κανείς κιόλας ότι πρέπει να δώσει οπωσδήποτε 100-150 ευρώ.

Αυτά για κάποιον χαλαρό ερασιτέχνη, τώρα αν κάποιος αρχίσει να γράφει 150 χλμ. τον μήνα,ε, τότε σίγουρα θα πρέπει να τοψάξει παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω ότι ο άνθρωπος που απλά θέλει να πάει να τρέξει μπορεί να κάνει άνετα την δουλειά του και με ένα παπούτσι των €50. Δεν είπα να πάει να πάρει από τα καλάθια, αλλά να μην νομίζει κανείς κιόλας ότι πρέπει να δώσει οπωσδήποτε 100-150 ευρώ.

Αυτά για κάποιον χαλαρό ερασιτέχνη, τώρα αν κάποιος αρχίσει να γράφει 150 χλμ. τον μήνα,ε, τότε σίγουρα θα πρέπει να τοψάξει παραπάνω.

Όλα εξαρτώνται από κάποιους παράγοντες όπως:

1) Σωματότυπος-βάρος

2) Πιθανοί υπάρχοντες τραυματισμοί

3) Χιλιόμετρα προπόνησης/αγώνων

4) Είδος εδάφους προπόνησης (π.χ. άλλο τσιμέντο, άλλο ταρτάν, άλλο διάδρομος, άλλο βουνό)

 

Για κάποιους ένα παπούτσι των 50-60 ευρώ μπορεί να είναι υπεραρκετό, ενώ για άλλους ακατάλληλο.

Θα πρέπει ο καθένας μας για το τρέξιμο αλλά και για το περπάτημα να βρίσκει το κατάλληλο παπούτσι για τον ίδιο.

Δεν είναι όλα τα παπούτσια κατάλληλα για όλους!;)

Επίσης καλό θα είναι να κοιτάμε πρωτίστως την άνεση και δευτερευόντως (όχι και καθόλου βέβαια) την εμφάνιση...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά Tods online εκτός από luisaviaroma πού αλλού μπορώ να βρω? στο luisa δεν βρήκα το μοντέλο ακριβώς που ήθελα.

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Around 300 αν θυμάμαι καλά... Τα συγκεκριμένα κατά 90% είναι monkey business...
μαλιστα. ευχαριστω για την αμεση απαντηση. βασικα δεν παιζει να τα αγορασω απο τετοια σιτε, απλος μου αρεσε το σχεδιο. στα αττικα θα υπαρχει ομως;;:worry:
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Around 300 αν θυμάμαι καλά... Τα συγκεκριμένα κατά 90% είναι monkey business...

 

300 στρογγυλά κάνουν. Ίσως τα βρεις και λίγο ακριβότερα σε μικρά μαγαζιά. Εκπτώσεις δεν κάνουν σε αυτά τα μοντέλα, παρά μόνο σε τίποτα τρελά χρώματα. Και εγώ για μαιμού το κόβω, χωρίς να εξετάσω προσεκτικά τις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα. ευχαριστω για την αμεση απαντηση. βασικα δεν παιζει να τα αγορασω απο τετοια σιτε, απλος μου αρεσε το σχεδιο. στα αττικα θα υπαρχει ομως;;:worry:

 

Πολύ πιθανό. Γενικά είναι από τα συνηθισμένα τους σχέδια...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

λογικα αυτα θα ειναι τα γνησια του συγκεκριμένου μοντελου... http://www.eleonorabonucci.com/men/shoes/snekers/white-sneakers-with-stitching.html παντως τα δινουν σε καλη τιμη.
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

λογικα αυτα θα ειναι τα γνησια του συγκεκριμένου μοντελου... http://www.eleonorabonucci.com/men/shoes/snekers/white-sneakers-with-stitching.html παντως τα δινουν σε καλη τιμη.

 

Καλή τιμή είναι όντως, γιατί όπως είπα και πιο πάνω, κανονικά σε αυτά δεν γίνεται έκπτωση γιατί θεωρούνται permanent collection items.

Όπως και να χει όμως, παρόλο που είναι ωραία παπουτσάκια, κάπως μου κάθεται να τα φορέσω όταν η μισή ελλάδα τα φοράει σε μαϊμού.

Link to comment
Share on other sites

λογικα αυτα θα ειναι τα γνησια του συγκεκριμένου μοντελου... http://www.eleonorabonucci.com/men/shoes/snekers/white-sneakers-with-stitching.html παντως τα δινουν σε καλη τιμη.

 

Καλή τιμή είναι όντως, γιατί όπως είπα και πιο πάνω, κανονικά σε αυτά δεν γίνεται έκπτωση γιατί θεωρούνται permanent collection items.

Όπως και να χει όμως, παρόλο που είναι ωραία παπουτσάκια, κάπως μου κάθεται να τα φορέσω όταν η μισή ελλάδα τα φοράει σε μαϊμού.

 

Όπως τα λέει ο kourampies (:p). Η μισή Ελλάδα σε μαϊμού, και ακόμη 1/4 αυθεντικά. Λες και δεν υπάρχουν άλλα παπούτσια στην αγορά. Στην τελική, πάρε D&G, πιο άνετα τα βρίσκω. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

βασικά ειμαι της αποψης πως οταν φοραω κατι δεν το φοραω για να "δειξω" οτι είναι μαρκας (οπως κανει δηλαδη η μιση Ελλάδα :P ). Τουλάχιστον ξερω οτι είναι γνησια και δεν προκειται να μου βγαλουν κανενα προβλημα στα ποδια ;).
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

βασικά ειμαι της αποψης πως οταν φοραω κατι δεν το φοραω για να "δειξω" οτι είναι μαρκας (οπως κανει δηλαδη η μιση Ελλάδα :P ). Τουλάχιστον ξερω οτι είναι γνησια και δεν προκειται να μου βγαλουν κανενα προβλημα στα ποδια ;).

 

Τότε κακώς σκέφτεσαι να επιλέξεις τα συγκεκριμένα. Όταν θα τα φοράς, όποιος σε βλέπει θα λέει ότι τα πήρες απλά και μόνο για να τα δείχνεις...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

βασικά ειμαι της αποψης πως οταν φοραω κατι δεν το φοραω για να "δειξω" οτι είναι μαρκας (οπως κανει δηλαδη η μιση Ελλάδα :P ). Τουλάχιστον ξερω οτι είναι γνησια και δεν προκειται να μου βγαλουν κανενα προβλημα στα ποδια ;).

 

Μαζί σου, αλλά πίστεψε μου θα σου κακοφανεί αρκετά όταν έρθει κάποιος άσχετος με το "άθλημα" και σου πει τα έχω και εγώ και το δικό μου είναι καλύτερο χρώμα, και σου δείξει το κλασσικό κινέζικο ουράνιο τόξο με τις άθλιες ραφές και το pvc δέρμα.:lol:

 

Τώρα για το πρόβλημα στα πόδια μη παίρνεις και όρκο. Δεν είναι αθλητικά, αντιθέτως έχουν ιδιαίτερο σχήμα, με ψιλοτακούνι για sneakers. Κάποιοι δε τα βρίσκουν άνετα. Προσωπικά τα θεωρώ πολύ άνετα γιατί είναι και φαρδιά, πράγμα απαραίτητο για μένα που φοράω 41 αλλά έχω αρκετά χοντρή πατούσα.

Link to comment
Share on other sites

Τότε κακώς σκέφτεσαι να επιλέξεις τα συγκεκριμένα. Όταν θα τα φοράς, όποιος σε βλέπει θα λέει ότι τα πήρες απλά και μόνο για αν τα δείχνεις...
εχω το κλασικο σχεδιο της d&g σε παπούτσια και θέλω να πάρω κατι πιο ιδιαίτερο και από ότι έχω δει η d2 είναι αυτή που βγαζει πιο... προχο σχεδια.
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κοιτάξεις και για άλλα σχέδια της εταιρίας

http://entemen.gr/5A6D8201.el.aspx

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γενικά όλο αυτό το στυλ "εντυπωσιακού κυριλέ sneaker" νομίζω ότι είναι πολύ ξεπερασμένο.

 

Γιατί δε κοιτάς κάτι σε λίγο πιο κλασσικό δερμάτινο? Έχουν κάποια πολύ καλά οι δίδυμοι.

 

Αλλιώς αν θες οπωσδήποτε αθλητικό, γιατί δεν ψάχνεις κάποιο ιδιαίτερο all star με το 1/5 της τιμής;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...