Jump to content

Παπούτσια


MiuMiu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

air maxim +1 .Uk 7 αντιστοιχεί συνήθως σε 26cm πόδι με insole ~28cm ,αν δεν κάνω λάθος. Όχι σε nike οι παραπάνω μετρήσεις όμως
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

air maxim +1 .Uk 7 αντιστοιχεί συνήθως σε 26cm πόδι με insole ~28cm ,αν δεν κάνω λάθος. Όχι σε nike οι παραπάνω μετρήσεις όμως

 

μεγιές, μεγιές! είναι nike id ? ... περιμένω και εγώ κάτι id's αλλά αργούν πολύ :-(

Link to comment
Share on other sites

Εχει ψωνισει κανεις απο καποιο απο τα παρακατω sites?

http://www.airmaxshoes.uk.com/nike-air-max-97-c23_43/

http://www.ukrunningshoes.co.uk/nike-air-max-97-metallic-silver-varsity-red-neutral-grey-black-p-157.html

 

Μενω Αγγλια οποτε το shipping δεν ειναι θεμα..

 

Δυστυχως στο schuh.co.uk δεν τα βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειχα αυτο το παπουτσι σε γκρι αλλα επειδη εχει φθαρει αναζητω καινουργιο σε παρομοιο υφος,δηλαδη casual παπουτσι που να φοριεται σχεδον παντου και οχι τελειως αθλητικο ομως.Ωστοσο,να ειναι και πολυ αναπαυτικο στο ποδι.

 

http://www.soletrader.co.uk/Assets/SoleTrader/products/C/U/L/CULTURTL_z.jpg

 

Ο,τι προτασεις εχετε καλοδεχουμενες,απλα θελω να μην ειναι ασπρο (δε θελω δλδ παπουτσι για καλοκαιρι γιατι ασπρα εχω)

Edited by john1987
Link to comment
Share on other sites

Επισης θελω να μου πειτε επειδη βρηκα καποια kricket,τι αποψη εχετε για αυτα?

 

http://www.kricketshop.com/eshop/home.php

Link to comment
Share on other sites

Τίμια τα kricket...είχα κάποια καστόρινα μοκασίνια Kricket. Για τα λεφτά τους είναι καλά τώρα για sneakers που θέλεις εσύ απ ότι κατάλαβα δεν ξέρω...Τα φέρνει ο καζάκος στα καταστήματά του. Συγκεκριμένα στης κηφισιάς έχω δει αρκετά σχέδια...πήγαινε μια βόλτα και δες τα από κοντά :)
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Τα kricket πραγματικά είναι πολύ άνετα στο περπάτημα και με σωστό βάδισμα. Δεν θα σε κουράσουν. Eπισκέψου κάποιο κατάστημα που έχει τέτοια παπούτσια και δοκίμασέ τα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισης θελω να μου πειτε επειδη βρηκα καποια kricket,τι αποψη εχετε για αυτα?

 

http://www.kricketshop.com/eshop/home.php

 

Είχα 2 ζευγάρια Kricket, ένα πιο καλό κι ένα μαύρο δερμάτινο μποτάκι, εξαιρετικά παπούτσια, από τις καλύτερες ever αγορές. :)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα ενα ζευγαρι στον Καζακο (κηφισια) (90 ευρω) αλλα με στενευε σε ενα σημειο (λογικα θα ανοιξει) απλα ηθελα να το ψαξω λιγο παραπανω.

 

Γενικα εχετε καταληξει αν καποια μαρκα ειναι ανετη στο ποδι?

 

Τα Diesel που ειχα (130 ευρω) μου φαινοντουσαν ανετα αλλα αυτο το καταλαβαινεις μετα απο αρκετο περπατημα υποθετω.

Link to comment
Share on other sites

γενικα παπουτσια στυλ all star ειναι ανετα γιαννη.....ο,τι πρεπει για καλοκαιρι

 

Να διευκρινισω οτι δε θελω καλοκαιρινα γιατι εχω ηδη,και τα all star με απωθουσαν παντα εμφανισιακα:)

 

Και γενικα παπουτσια σε αυτο το κοψιμο (που μπορει να ειναι αλλης εταιριας) δε θα επαιρνα.No offence.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν κάνω λάθος που ρωτώ εδώ για παπούτσια αλλά μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να βρω αυτό το ζευγάρι nike cortez nylon 06 στην Ελλάδα η σε κάποιο καλό site με γνυσεια nike. Eυχαριστώ πολύ.

nike.fashionstylist.com/cj/shoe-metro/nike/nike-cortez-basic-nylon-06-sneakers-shoes-blue-mens.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δες τα PF Flyers. Τα Number 5 είναι πιο άνετα sneakers που είχα ever.

Σωστός! Έχουν 2-3 φίλοι μου και μου έχουνε πει το ίδιο!

Και πολύ στιλάτα!:)

Link to comment
Share on other sites

Ντιλιτ πλιζ

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Έχουν 2-3 φίλοι μου και μου έχουνε πει το ίδιο!

Και πολύ στιλάτα!:)

 

Απίστευτα στιλάτα και αρκετά "ιδιαίτερα"..! :)

Τώρα που θα ανοίξει ο καιρός θα πάρω νέο ζευγάρι, για το καλοκαίρι που έρχεται..!

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλήξει στα ASICS nimbus 12.

Απλά θέλω να ρωτήσω μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει τι είναι το wide-2E width και το wide-4E width ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλήξει στα ASICS nimbus 12.

Απλά θέλω να ρωτήσω μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει τι είναι το wide-2E width και το wide-4E width ;

Είναι πλάτη. Από την New Balance που γνωρίζω, το 2Ε είναι το μεσαίο και το 4Ε είναι το πολύ φαρδύ. Λογικά το ίδιο πρέπει να ισχύει καi με τα asics, αλλά επειδή η New Balance βγάζει και άλλα πλάτη πέρα από αυτά, καλύτερα δοκίμασε τα πριν τα αγοράσεις για να δεις ποιο πλάτος σε βολεύει.

Δες εδώ: Nimbus 12

Link to comment
Share on other sites

Είναι πλάτη. Από την New Balance που γνωρίζω, το 2Ε είναι το μεσαίο και το 4Ε είναι το πολύ φαρδύ. Λογικά το ίδιο πρέπει να ισχύει καi με τα asics, αλλά επειδή η New Balance βγάζει και άλλα πλάτη πέρα από αυτά, καλύτερα δοκίμασε τα πριν τα αγοράσεις για να δεις ποιο πλάτος σε βολεύει.

Δες εδώ: Nimbus 12

 

Το πρόβλημα είναι ότι στα ιντερσπορτ που το δοκίμασα δεν είχαν τα wide να δοκιμάσω...τα είχαν και πανάκριβα.

Επειδή και μένα το πόδι μου είναι λίγο πλατύ μιας και εχω μικρή καμάρα σκέφτομαι να πάρω το wide 2E

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι στα ιντερσπορτ που το δοκίμασα δεν είχαν τα wide να δοκιμάσω...τα είχαν και πανάκριβα.

Επειδή και μένα το πόδι μου είναι λίγο πλατύ μιας και εχω μικρή καμάρα σκέφτομαι να πάρω το wide 2E

Αν έχεις μικρή καμάρα, τότε μάλλον έχεις υπερπρηνισμό. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το Kayano που είναι για υπερπρηνισμό και θα σου στηρίζει καλύτερα το πόδι στην καμάρα.

Να έχεις υπόψιν σου επίσης ότι θα ανοίξουν λίγο στο πλάι. Δεν ανοίγουν μπροστά.

Θα σου πρότεινα επίσης να ρίξεις μια ματιά και στα MR1226 και MR1064, MR1080 που είναι τα αντίστοιχα μοντέλα της NB. Πολύ καλά και πιο οικονομικά.

Edit: Τα ΝΒ έρχονται στάνταρ στο 2Ε οπότε θα σε βολέψουν και σαν πλάτος μάλλον.

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

όπως τα λέει ο Γιάννης..;)

στα asics το default μέγεθος πλάτους είναι το D...από κει και πέρα τα 2Ε και 4Ε είναι αντίστοιχα πιο φαρδιά παπούτσια...

είναι πολύ σημαντικό ανάλογα με τον τύπο του ποδιού σου (πρηνισμός) να επιλέξεις παπούτσι για να έχεις την αντίστοιχη στήριξη στο πόδι σου. Και με μικρή καμάρα όπως είπες, λογικά πας για structured cushioned shoes, βλέπε kayano (πριν ένα μήνα πήρα τα 17 και είναι σούπερ) ή τα αντίστοιχα της ΝΒ...

Τα nimbus 12 είναι για υποπρηνισμό, κοινώς το πόδι ''πατάει'' περισσότερο με την εξωτερική πλαϊνή μεριά του. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μικρή καμάρα, τότε μάλλον έχεις υπερπρηνισμό. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το Kayano που είναι για υπερπρηνισμό και θα σου στηρίζει καλύτερα το πόδι στην καμάρα.

Να έχεις υπόψιν σου επίσης ότι θα ανοίξουν λίγο στο πλάι. Δεν ανοίγουν μπροστά.

Θα σου πρότεινα επίσης να ρίξεις μια ματιά και στα MR1226 και MR1064, MR1080 που είναι τα αντίστοιχα μοντέλα της NB. Πολύ καλά και πιο οικονομικά.

Edit: Τα ΝΒ έρχονται στάνταρ στο 2Ε οπότε θα σε βολέψουν και σαν πλάτος μάλλον.

 

όπως τα λέει ο Γιάννης..;)

στα asics το default μέγεθος πλάτους είναι το D...από κει και πέρα τα 2Ε και 4Ε είναι αντίστοιχα πιο φαρδιά παπούτσια...

είναι πολύ σημαντικό ανάλογα με τον τύπο του ποδιού σου (πρηνισμός) να επιλέξεις παπούτσι για να έχεις την αντίστοιχη στήριξη στο πόδι σου. Και με μικρή καμάρα όπως είπες, λογικά πας για structured cushioned shoes, βλέπε kayano (πριν ένα μήνα πήρα τα 17 και είναι σούπερ) ή τα αντίστοιχα της ΝΒ...

Τα nimbus 12 είναι για υποπρηνισμό, κοινώς το πόδι ''πατάει'' περισσότερο με την εξωτερική πλαϊνή μεριά του. :)

Πριν λιγο καιρο ειχα διαβασει ενα ποστ του Γιαννη που εξηγουσε για τις εννοιες αυτες και το εψαξα και γω λιγο παραπανω και κατεληξα οτι εχω ουδετερο πατημα μιας και ΟΛΑ τα παπουτσια μου(αθλητικα και μη) ειναι αλλοιωμενα στο κεντρο της φτερνας και προς τα εξω και στο μπροστα μερος κατω απο το μεγαλο δακτυλο.(παρολο τη μικρη καμαρα των ποδιων μου) Ετσι κατεληξα στο Νimbus 12(νομιζω πρεπει να βγηκε και το 13) και μιας και εχω ακουσει πολυ καλα λογια γι αυτο θα το αγορασω σε 2Ε πλατος, αν τα new balance ερχονται στανταρ σε 2Ε πλατος τοτε θα με βολεψει μιας και εχω ενα μοντελο ΝΒ και γνωριζω.

Ευχαριστω για τις πληροφοριες!:)

Η παραγγελια θα γινει απο καποιο site τις Αγγλιας μιας και εκει βρηκα πολυ καλυτερες τιμες...νουμερο μονο να βρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...