Jump to content

Παπούτσια


MiuMiu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξιζει λετε να παρω ενα ζευγαρι dsq2 ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξιζει λετε να παρω ενα ζευγαρι dsq2 ?

 

Με μία λέξη, όχι. Με περισσότερες, ανάλογα με το πόσο σου αρέσει το «φαίνεσθαι».

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει λετε να παρω ενα ζευγαρι dsq2 ?

Όχι. Αν και μεγάλος φαν των παντελονιών τους, παπούτσι δε θα φορούσα ακόμα και αν μου το έκαναν δώρο. Τα έχει πάρει όλος ο κόσμος, με μοναδικό σκεπτικό να κάνει μόστρα. Ελάχιστα είναι πραγματικά ωραία, και ακόμα και αυτά χάνουν την αίγλη τους αν σκεφτείς ποιοι φοράνε τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει λετε να παρω ενα ζευγαρι dsq2 ?

 

ναι εννοειται πως αξιζει,αλλα αναλογα τι θες.Απο περσι εχω να δω ωραιο σχεδιο...Να ξερεις τα sneakers τους με τις γραμμες εχουν πολυ αβολη σολα!Ευτυχως τα παπουτσια τους δεν εχουν γινει σουπα οπως τα jeans τους...Ισως φαινονται σουπα επειδη τοσα χρονια βγαινει το ιδιο σχεδιο...Τωρα παρακολουθω αυτη την δημοπρασια και αν παραμεινει 64 ευρω ,6 min πριν το τελος θα κανω εγκλημα...Τα ειχα αγορασει 170 περσι

 

http://cgi.ebay.it/Scarpe-Uomo-DSQUARED-43-Sneaker-Bianco-Oro-New-Luxus-/220736676972?pt=Uomo_Scarpe&hash=item3364ee646c

Link to comment
Share on other sites

THEO_LEGEND αξίζουν και με το παραπάνω.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είδα αρκετές προτάσεις και βλέπω μια τάση προς τα asics για running shoes αλλά νομίζω αναφέρεστε όλοι σε σκληρό έδαφος(τσιμέντο,ταρτάν κτλ).Για εμένα που έχω σκοπό να ξεκινήσω τρέξιμο σε χώμα,άρα ανώμαλο έδαφος,αλλάζει κάτι στην επιλογή παπουτσιών;

Επειδή είναι αρχή δεν θα τρέχω μεγάλες αποστάσεις αν παίζει αυτό ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις απαντησεις..πανω κατω τα ιδια σκεφτομαι και γω αλλα μαλλον θα αγορασω καποιο μιας και μου εχει κολλησει να παρω ενα καγκουρο-τρελιαρικο ζευγαρι dsq2 ωστε να το συνδιαζω με ενα τρελιαρικο ρολοι που εχω αλλα και κατι μπλουζακια...:)

Με καποια εκπτωση που εχω θα μου βγει λιγο πανω απο 200 και πιστευω οτι σαν ποιοτητα ειναι μια χαρα.

Απο dsq2 μονο tshirts εχω ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Είδα αρκετές προτάσεις και βλέπω μια τάση προς τα asics για running shoes αλλά νομίζω αναφέρεστε όλοι σε σκληρό έδαφος(τσιμέντο,ταρτάν κτλ).Για εμένα που έχω σκοπό να ξεκινήσω τρέξιμο σε χώμα,άρα ανώμαλο έδαφος,αλλάζει κάτι στην επιλογή παπουτσιών;

Επειδή είναι αρχή δεν θα τρέχω μεγάλες αποστάσεις αν παίζει αυτό ρόλο.

Αν είναι ένας απλός χωματόδρομος χωρίς πέτρες σε καλύπτουν τα running παπούτσια.

Αλλιώς πας στα trail running.

Εκεί μπορείς να δεις new balance, salomon, όπως και κάποια μοντέλα της Asics, Mizuno, Pearl Izumi.

Προσωπικά για ανώμαλο έδαφος χρησιμοποιώ το 876 της new balance και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ένας απλός χωματόδρομος χωρίς πέτρες σε καλύπτουν τα running παπούτσια.

Αλλιώς πας στα trail running.

Εκεί μπορείς να δεις new balance, salomon, όπως και κάποια μοντέλα της Asics, Mizuno, Pearl Izumi.

Προσωπικά για ανώμαλο έδαφος χρησιμοποιώ το 876 της new balance και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Πέτρες δεν έχει αλλά έχει αρκετά «ανεβοκατεβάσματα» το έδαφος.Μάλλον θα πάρω κάποιο από τα κλασικά running αφού δεν θα κάνω και τα πολλά χιλιόμετρα.

Link to comment
Share on other sites

Για trail running μια καλη κ τιμια προταση ειναι κ τα puma complete nightfox.στο λιγο χρονο που τα εχω δοκιμασει δεν εχω παραπονο:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Puma για trail? Δεν έχω δει κανέναν να φοράει! Που τα ανακάλυψες; :confused:

New Balance, Salomon, Asics, North Face, Pearl Izumi... Κάτι από αυτές τις εταιρείες δεν βρήκες;;;:O

Link to comment
Share on other sites

Στα intersport του Mall είδα ότι είχε και μηχάνημα όπου αν ήθελες έκανες πελματογράφημα.Καλή φάση για όσους θέλουν να βρουν το κατάλληλο αθλητικό παπούτσι.
Link to comment
Share on other sites

Στα intersport του Mall είδα ότι είχε και μηχάνημα όπου αν ήθελες έκανες πελματογράφημα.Καλή φάση για όσους θέλουν να βρουν το κατάλληλο αθλητικό παπούτσι.

Είναι καλή φάση αρκεί:

1) Να ξέρουν οι πωλητές να το χειρίζονται σωστά

2) Να μην σου προτείνουν μετά ότι να'ναι.

Το είχα δοκιμάσει πριν καιρό στο Intersport στο ΙΚΕΑ (Θεσσαλονίκη) και ούτε ο πωλητής ήξερε να το χειρίζεται σωστά, αλλά και στην συνέχεια τα παπούτσια που μου πρότεινε ήταν ότι να'ναι.

Καλύτερα να πας σε έναν αθλητίατρο ή φυσικοθεραπευτή και να σου κάνει αυτός πελματογράφημα, ή ακόμη καλύτερα (αυτό αφορά για όσους ασχολούνται με τρέξιμο) είναι η βιντεοσκόπηση πάνω σε διάδρομο.

Στην Αθήνα αν δεν κάνω λάθος αυτό γίνεται στο κατάστημα Pulse100.

Link to comment
Share on other sites

Παρότι είμαι και εγώ από εκείνους που θεωρούν ότι τα dsquared τα sneakers με τις ρίγες στο πλάι είναι λίγο λιμούτσικα τις τελευταίες μέρες τα έχω ζαχαρώσει(για καθημερινά πρόχειρα)...:whistle: αλλά τα προτιμάμε απο lanvin μαύρα?

 

http://www.luisaviaroma.com/index.aspx?#getData.aspx|CallType=Product&prodId=07531&des=&cat=97&gender=men&group=shoes&vendorColor=MjAyMA==&season=actual&seasProdID=53I

 

http://www.luisaviaroma.com/index.aspx?#getData.aspx|CallType=Product&prodId=G0F2&des=&cat=97&gender=men&group=shoes&vendorColor=MTAxMA==&season=actual&seasProdID=53I

 

Τι διαλέγουμε? Ναι...το αισθάνομαι ήδη το κράξιμο απο μερικούς για τα dsquared χαχαχαχ :lol:

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Παρότι είμαι και εγώ από εκείνους που θεωρούν ότι τα dsquared τα sneakers με τις ρίγες στο πλάι είναι λίγο λιμούτσικα τις τελευταίες μέρες τα έχω ζαχαρώσει(για καθημερινά πρόχειρα)...:whistle: αλλά τα προτιμάμε απο lanvin μαύρα?

 

http://www.luisaviaroma.com/index.aspx?#getData.aspx|CallType=Product&prodId=07531&des=&cat=97&gender=men&group=shoes&vendorColor=MjAyMA==&season=actual&seasProdID=53I

 

http://www.luisaviaroma.com/index.aspx?#getData.aspx|CallType=Product&prodId=G0F2&des=&cat=97&gender=men&group=shoes&vendorColor=MTAxMA==&season=actual&seasProdID=53I

 

Τι διαλέγουμε? Ναι...το αισθάνομαι ήδη το κράξιμο απο μερικούς για τα dsquared χαχαχαχ :lol:

 

Ψηφίζω Lanvin με τα δύο χέρια και τα δύο πόδια.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Με έχει πιάσει μια διάθεση τις τελευταίες μέρες για haul και το βλέπω να τα παίρνω και τα 2 για να μην αφήσω κανέναν παραπονεμένο...

 

Καλά σαν design ασυζητητί lanvin αλλά ρε συ VeCo μου είπαν ότι κατασκευάζονται στην πορτογαλία νομίζω και ότι δεν είναι καθόλου άνετα...

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Με έχει πιάσει μια διάθεση τις τελευταίες μέρες για haul και το βλέπω να τα παίρνω και τα 2 για να μην αφήσω κανέναν παραπονεμένο...

 

Καλά σαν design ασυζητητί lanvin αλλά ρε συ VeCo μου είπαν ότι κατασκευάζονται στην πορτογαλία νομίζω και ότι δεν είναι καθόλου άνετα...

 

Εντάξει, αυτό δεν μπορώ να το ξέρω. Πάντως γενικά σαν παπούτσια τα δύο είναι διαφορετικού στυλ, δεν νομίζω ότι συγκρίνονται μεταξύ τους.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και λέω...παίρνεις τα dsquared που τα φοράει μαζί σου η μισή Αθήνα αλλά είναι πιο ευκολοφόρετα? ή προτιμάς τα lanvin που είναι πολύ ψαγμένα και τα φοράς πιο σπάνια όμως λόγω του γυαλιστερού cap toe?
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και λέω...παίρνεις τα dsquared που τα φοράει μαζί σου η μισή Αθήνα αλλά είναι πιο ευκολοφόρετα? ή προτιμάς τα lanvin που είναι πολύ ψαγμένα και τα φοράς πιο σπάνια όμως λόγω του γυαλιστερού cap toe?

 

Να σου πω. Εξαρτάται πως θέλεις να φοράς το παπούτσι που τελικά θα επιλέξεις. Το αν είναι άνετα ή όχι δεν θα σου το πουν οι άλλοι, αλλά θα το δοκιμάσεις εσύ ο ίδιος. Μπορεί τελικά ούτε τα DSquared να είναι άνετα.

 

Το ξαναείπα όμως, δεν συγκρίνονται τα δύο ζευγάρια, γιατί το στυλ τους είναι διαφορετικό. Μπορείς λ.χ. να συγκρίνεις τα Lanvin με αυτά:

 

http://i196.photobucket.com/albums/aa59/VeCo85/Louis-Vuitton.jpg

 

αλλά όχι με τα DSquared.

 

Προσωπικά θα δοκίμαζα τα Lanvin και δεδομένου ότι θα ήταν άνετα θα τα αγόραζα. Τα DSquared δεν θα τα αγόραζα ποτέ, καθώς το στυλ μου είναι διαφορετικό. Γι' αυτό εξ άλλου και πήρα κάτι παρόμοιο με τα Lanvin φέτος.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αύριο πρωί λεφτά σε paypal και κατάθεση σε luisaviaroma και για τα δύο ζευγάρια μάλλον...ίσως μου κάνουν και κανά δωράκι :D
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους ! γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω παπούτσια Prada και Dolce &Gabbana (όχι D&G)στη Θεσσαλονίκη? Edited by diasyar
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Veco επειδή πρυτάνευσε η λογική και η ηρεμία είπα να πάω να δω από κοντά τα lanvin για να είμαι σίγουρος και για το νούμερο...Τα παπούτσια ομολογουμένως ήταν πολύ όμορφα αλλά η ποιότητα δεν με συνεπήρε...το λέω αυτό για τα υπόλοιπα μέλη του forum που πιθανότατα έχουν ζαχαρώσει τα εν λόγω παπούτσια
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Veco επειδή πρυτάνευσε η λογική και η ηρεμία είπα να πάω να δω από κοντά τα lanvin για να είμαι σίγουρος και για το νούμερο...Τα παπούτσια ομολογουμένως ήταν πολύ όμορφα αλλά η ποιότητα δεν με συνεπήρε...το λέω αυτό για τα υπόλοιπα μέλη του forum που πιθανότατα έχουν ζαχαρώσει τα εν λόγω παπούτσια

 

Πολύ καλά έκανες και τα είδες από κοντά και ομοίως που ενημερώνεις τυχόν ενδιαφερόμενους. Να υποθέσω ότι τελικά προχώρησες με τα DSquared;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Στα dsquared επειδή δεν ήξερα size πήγα και στο κανονικό κατάστημα στο κολωνάκι και στο attica αλλά δεν έχει έρθει ακόμα το συγκεκριμένο σχέδιο...πράγμα περίεργο κιόλας αφού φαντάσου ότι αποτελεί all seasons item το συγκεκριμένο ζευγάρι
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...