Jump to content

Παπούτσια


MiuMiu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοφόρετα!:)

Πιστεύω ότι θα σε βολέψουν και να ξέρεις ότι αν τυχόν παρουσιάσουν κάτι (σε όλα μπορεί να συμβεί) τους τα πας πίσω και σου τα αντικαθιστούν. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μην περνεις ορκο οτι ειναι απο δερμα. κανενα nike δεν ειναι δερματικο. πλαστικουρες ή δερματινη ειναι ολα.

5 ευρο της βγαινει το ζευγαρι και τα πανακριβα γυρω στα 10 και θελεις και δερμα? αρε κινα.

 

Λογικά είναι, αναγράφουν στο site "premium leather", δύσκολα να λένε ψέματα. Τα Air max SL II του 2008 που έχω είναι σίγουρα δερμάτινα.

Link to comment
Share on other sites

Δες σε τί τιμές τα πουλάνε, σκέψου το λίγο και πες μας!!!

Air max 2011 €46, θρασύτατοι!..

 

Βασικά, το αστείο τις υπόθεσης είναι ότι έχω ένα γνωστό μου, ο οποίος σπουδάζει οικονομικά τώρα στην Αγγλία (Λονδίνο) και μου είπε ότι γενικά όλα α αθλητικά παπούτσια στο Λονδίνο είναι πάνφτηνα!! (τα υπόλυπα ρούχα όπως στην Ελλάδα ίσως λίγο ποιο ακριβά). Αυτός μου είπε ότι αγόρασε τα καινούρια running της Nike για 40 pounds(!!!!!),από πολυκατάστημα με αθλητικά, τα συγκεριμένα εδώ στο Nike shop τα είδα στα 134-140€ .

 

Λέτε να του έδωσαν μούφες ?

 

Βασικά δεν μπορώ να ξέρω κατά πόσο αληθεύει αυτό που μου είπε, πάντως αν υπάρχει κανείς εδώ μέσα που να πηγαίνει τακτικά Αγγλία ας μας πει , γιατί κάτι πρέπει να παίζεται...

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραγγείλει κανείς τώρα τελευταία κάτι από ΗΠΑ (ebay);

Νομίζω ότι πλέον ότι έρχεται από εκεί έχει επιβάρυνση στο τελωνείο. Ξέρετε τι παίζει για σίγουρα;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, το αστείο τις υπόθεσης είναι ότι έχω ένα γνωστό μου, ο οποίος σπουδάζει οικονομικά τώρα στην Αγγλία (Λονδίνο) και μου είπε ότι γενικά όλα α αθλητικά παπούτσια στο Λονδίνο είναι πάνφτηνα!! (τα υπόλυπα ρούχα όπως στην Ελλάδα ίσως λίγο ποιο ακριβά). Αυτός μου είπε ότι αγόρασε τα καινούρια running της Nike για 40 pounds(!!!!!),από πολυκατάστημα με αθλητικά, τα συγκεριμένα εδώ στο Nike shop τα είδα στα 134-140€ .

 

Λέτε να του έδωσαν μούφες ?

 

Βασικά δεν μπορώ να ξέρω κατά πόσο αληθεύει αυτό που μου είπε, πάντως αν υπάρχει κανείς εδώ μέσα που να πηγαίνει τακτικά Αγγλία ας μας πει , γιατί κάτι πρέπει να παίζεται...

 

Ισχύει. Φέτος ειδικά περισσότερο από κάθε άλλη φορά, οι εκπτώσεις είναι πάρα πολύ καλές, με πολλά κομμάτια. Επί παραδείγματι, στο Nike Town έχει πολλά ρούχα/παπούτσια με 50%.

 

Στα παπούτσια η χαμηλότερη έκπτωση που έχω δει ήταν 40% και αφορούσε τις πανάκριβες μάρκες. Για αθλητικά το 50% είναι το λιγότερο που μπορείς να βρεις, ειδικά αν αποφύγεις τα γνωστά τουριστικά μέρη για shopping...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να σε ρωτησω στην Ελλαδα αν παρεις nike ξερεις σιγουρα οτι ειναι αυθεντικο?

στην Θεσσαλονικη καποιος γνωστος μου εκει μου ειπε οτι εκλεισαν ενα nike store επειδη πουλαγε μαιμου nike.

δεν ξερεις ποιον και τι να εμπιστευθεις

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να σε ρωτησω στην Ελλαδα αν παρεις nike ξερεις σιγουρα οτι ειναι αυθεντικο?

στην Θεσσαλονικη καποιος γνωστος μου εκει μου ειπε οτι εκλεισαν ενα nike store επειδη πουλαγε μαιμου nike.

δεν ξερεις ποιον και τι να εμπιστευθεις

 

Αν πάρεις από κατάστημα το οποίο υπάρχει ως μεταπωλητής/boutique στην ιστοσελίδα της Nike, ελαχιστοποιείς την πιθανότητα να είναι μαϊμού. Από κει και πέρα, τα περισσότερα μαϊμού προϊόντα είναι εύκολα αναγνωρίσιμα σε σχέση με τα αυθεντικά. Φυσικά μπορεί να υπάρξει και η ακραία περίπτωση να είναι επίσημο κατάστημα, που να φέρνει όμως και απομιμήσεις. Γενικά στα μόνα καταστήματα που μπορείς να είσαι 100% σίγουρος είναι στα Nike Town...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαζι με τα παπουτσια μου ειχε ερθει και ενα leather balsam για το δερμα. Ξερετε που μπορω να βρω κατι αντιστοιχο, αν οχι το ιδιο, εδω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει περίπτωση να βρω τα συγκεκριμένα Burberry πουθενά??? :cry:

http://cdn2.iofferphoto.com/img/item/173/986/963/burberry-casual-fashion-shoes-women-men-shoes-e59d7.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.budgetgolf.com

http://www.discountgolfworld.com

 

Γνώμες γι αυτά τα sites? Εχει αγοράσει κάποιος από εκεί? Είναι γνήσια τα προιόντας τους?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σααας once again!! Λοιπον εχω ενα θέμα και θέλω τη βοήθεια σας! Σήμερα πήγα απο Fena στη ναυαρίνου και αποφάσισα να κάνω κράτηση κάτι nike air max τα οποία είχαν 50+ με έπτωση 50% (ήταν και τελευταίο νούμερο).Φεύγοντας απο εκεί άρχισα να έχω αμφιβολίες για το αν ειναι αυθεντικά ή όχι και ειδικότερα μετά τα τελευταία γεγονότα.Έψαξα λοιπόν να τα βρω on line αλλά τίποτα.

Τώρα έρχομαι και ρωτάω εσας, είναι πιθανό να υπάρχει σα σχέδιο αλλά να μην μπορώ να τα βρω στο web και αν οχι πως μπορω να καταλάβω αν ειναι αυθεντικά??δεν μπορει να μην υπάρχει κάποιος τροπος!!

 

pleease απαντήστε μου όσο πιο γρήρορα γιατι επείγειι...!!!περιμενωω:O:wacko:

 

Ρε παιδιά τι έγινε; Μου σβήστηκε το μήνυμα που έστειλα εχθές!γιατί;;;

(ήταν και είναι επείγον)

Πείτε μου σας παρακαλώ πως καταλαβαίνουμε ένα μη αυθεντικό Nike;;σας παρακαλώ πείτε μου!!

Το πήρα 50 ευρώ με μισή τιμή έκπτωση!αλλά δεν τα έχω βρει ον λαιν,είναι πιθανό να μην υπάρχουν ον λαιν όλα τα σχέδια;;

Edited by VeCo
Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

α) το μηνυμα σου μεταφερθηκε στα παπουτσια

β) πας και βλεπεις ενα nike αυθεντικο και το κανεις συγκριση

γ) η ταπεινοτητα γραφεται με ομικρον.

δ)καλοριζικα και καλα χλμ :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ευχαριστώ πολύ για την απάντηση δε μ'ενημηρωσε κανείς ότι έχει μεταφερθεί.

Επίσης ναι έχεις δίκιο γράφεται με ομικρον ωστόσο αυτό το είχα γράψει πριν 3 χρόνια και το είχα κάνει copy-paste οπότε δεν προσεξα το λάθος.Θενξ

Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ζευγάρι μποτάκια Τimberland καφέ στα οποία έχουν ξεκολλήσει οι σόλες. Ο τσαγκάρης της γειτονιάς μου που του τα πήγα μου είπε ότι "έχουν καεί τα βάρδουλα" (λολ) και ότι θέλουν αλλαγή βάρδουλα-σόλα. Αλλά τα "ανταλλακτικά" που μου έδειξε ότι έχει εκείνος ήταν πολύ φτηνιάρικα και θα χαλούσαν εντελώς στην εμφάνιση τα παπούτσια και αποφάσισα ότι δεν αξίζει να τα φτιάξω τόσο χάλια -καλύτερα να τα πετάξω.

Οπότε, λοιπόν, ψάχνω καλό τσαγκάρη που να επισκευάζει τέτοια παπούτσια με καλά υλικά (σόλες με σταυρούς σε ταιριαστό καφέ χρώμα) ο οποίος να βρίσκεται σε βολική περιοχή για μένα, δηλαδή Αθήνα-Κέντρο ή Αμπελόκηπους. Έχω βρει από το ίντερνετ και από γνωστούς 4 υποψήφια τσαγκαράδικα αλλά όλα είναι σε άβολες για μένα περιοχές (Γαλάτσι, Περιστέρι, Μαρούσι, Νέα Σμύρνη).

Μπας και ξέρετε εσείς κανέναν άλλον καλόν ειδικό στα Timberland που να βρίσκεται κάπου πιο κεντρικά;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ζευγάρι μποτάκια Τimberland καφέ στα οποία έχουν ξεκολλήσει οι σόλες. Ο τσαγκάρης της γειτονιάς μου που του τα πήγα μου είπε ότι "έχουν καεί τα βάρδουλα" (λολ) και ότι θέλουν αλλαγή βάρδουλα-σόλα. Αλλά τα "ανταλλακτικά" που μου έδειξε ότι έχει εκείνος ήταν πολύ φτηνιάρικα και θα χαλούσαν εντελώς στην εμφάνιση τα παπούτσια και αποφάσισα ότι δεν αξίζει να τα φτιάξω τόσο χάλια -καλύτερα να τα πετάξω.

Οπότε, λοιπόν, ψάχνω καλό τσαγκάρη που να επισκευάζει τέτοια παπούτσια με καλά υλικά (σόλες με σταυρούς σε ταιριαστό καφέ χρώμα) ο οποίος να βρίσκεται σε βολική περιοχή για μένα, δηλαδή Αθήνα-Κέντρο ή Αμπελόκηπους. Έχω βρει από το ίντερνετ και από γνωστούς 4 υποψήφια τσαγκαράδικα αλλά όλα είναι σε άβολες για μένα περιοχές (Γαλάτσι, Περιστέρι, Μαρούσι, Νέα Σμύρνη).

Μπας και ξέρετε εσείς κανέναν άλλον καλόν ειδικό στα Timberland που να βρίσκεται κάπου πιο κεντρικά;

Αν είναι 2-3 χρόνων, εγω στη θέση σου θα επικοινωνούσα με την Timberland για να με βοηθήσουν. Γενικά πολλά άτομα κάνουν παράπονα και τους βοηθούν εδώ. https://www.facebook.com/timberland

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ζευγάρι μποτάκια Τimberland καφέ στα οποία έχουν ξεκολλήσει οι σόλες. Ο τσαγκάρης της γειτονιάς μου που του τα πήγα μου είπε ότι "έχουν καεί τα βάρδουλα" (λολ) και ότι θέλουν αλλαγή βάρδουλα-σόλα. Αλλά τα "ανταλλακτικά" που μου έδειξε ότι έχει εκείνος ήταν πολύ φτηνιάρικα και θα χαλούσαν εντελώς στην εμφάνιση τα παπούτσια και αποφάσισα ότι δεν αξίζει να τα φτιάξω τόσο χάλια -καλύτερα να τα πετάξω.

Οπότε, λοιπόν, ψάχνω καλό τσαγκάρη που να επισκευάζει τέτοια παπούτσια με καλά υλικά (σόλες με σταυρούς σε ταιριαστό καφέ χρώμα) ο οποίος να βρίσκεται σε βολική περιοχή για μένα, δηλαδή Αθήνα-Κέντρο ή Αμπελόκηπους. Έχω βρει από το ίντερνετ και από γνωστούς 4 υποψήφια τσαγκαράδικα αλλά όλα είναι σε άβολες για μένα περιοχές (Γαλάτσι, Περιστέρι, Μαρούσι, Νέα Σμύρνη).

Μπας και ξέρετε εσείς κανέναν άλλον καλόν ειδικό στα Timberland που να βρίσκεται κάπου πιο κεντρικά;

 

Να φανταστείς ότι τα μποτάκια Timberland τα αγόρασε από Αμερική συνάδελφός μου με 25$! Εδώ με τις τιμές που έχουν τα πάμε στον τσαγκάρι αντί να τα πετάξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω κανένα παράπονο για την timberland. Τα μποτάκια τα έχω πολλά χρονια, πάνω απο 10, και γι΄αυτο κάηκαν, αλλά τα έχω φορέσει σχετικά λίγο. Τα έχω πάρει παραεισαγωγής απο το makro αρκετά φτήνα με τις δραχμές, ακομα. Δεν θέλω να τα πετάξω για οικολογικούς λογους. Κι εγώ έχω στο ενδιάμεσο αγοράσει 3 ακομα ζευγάρια μποτάκια timberland απο ΗΠΑ με τιιμές κάπου στα $100.

Ευχαριστώ, θα ρωτήσω το... timberland facebook!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαζι με τα παπουτσια μου ειχε ερθει και ενα leather balsam για το δερμα. Ξερετε που μπορω να βρω κατι αντιστοιχο, αν οχι το ιδιο, εδω;

 

Κανεις δε ξερει;;;;

Link to comment
Share on other sites

^γιατί δεν το γκουγκλάρεις; Εγώ στα εν λόγω timberland που είναι nubuck βάζω μια απλή "κρέμα" από τον τσαγκάρη της γειτονιάς για να μην ξεραίνεται το δέρμα.

 

Στην επισκευή των Timberland:

Έκανα έρευνα ιντερνετική και επιτόπια :shifty: και βρήκα ότι η Vibram έχει ανταλλακτικά στην Ελλάδα μέσω της εταιρίας "Τακούνι Star":lol:! Έχει κεντρικό στην Σκουφά στο Κολωνάκι. Ρώτησα στο υποκατάστημα "τακούνι star" μέσα στα Carrefour Αμπελοκήπων και μου έδειξε ο τσαγκάρης στο φυλλάδιο τους ποιο είναι το ανταλλακτικό που θέλω και μου είπε ότι θα πρέπει να το παραγγείλει και θα χρειαστεί 10 μέρες συνολικά η επισκευή με κόστος 40€. Αλλά θα πάω και στα κεντρικά να τσεκάρω το χρώμα -και αν προχωρήσω στην επισκευή θα σας ενημερώσω για το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Ρε συ αν δώσεις σε αυτά μπανάνα θα κάνουν κολοτούμπες στον αέρα... ahhahhah :D

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω Fred Perry στην Αθηνα?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αν δώσεις σε αυτά μπανάνα θα κάνουν κολοτούμπες στον αέρα... ahhahhah :D

 

οπως ακριβως σου λεει:lol::lol::lol:

επειδη τα εχω σε αλλο χρωμα μου φαινονται μουφα.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...