Jump to content

Παπούτσια


MiuMiu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον..κατεληξα στα 2 παρακατω παπουτσια

Nike Mercurial Vapor Superfly Iii Fg Yellow Black Soccer Cleat

Adidas F50 Adizero Leather Trx Fg Blue White Green

 

ποιο απο τα 2 μου προτεινετε??εγω προσωπικα θα επελεγα τα nike αλλα θα ηθελα και τη γνωμη σας..!

και μια ερωτηση..αν τους πω να μου τα στειλουν σαν δωρο θα γλυτωσω το τελωνειο ετσι??αν ομως τα στειλουν κανονικα μηπως ξερετε ποσο θα παει το τελωνειο??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Επειδή τα έχω φορέσει όντως είναι πολύ καλά παπούτσια τα Mundial. +1 από μένα. Αλλά από τα μοντέλα που κοιτάει ο φίλος μας είναι διαφορετικά, πολύ πιο κλασσικά.

Τα βάζω Nο. 2 μετά τα Predator. :D

 

λοιπον..κατεληξα στα 2 παρακατω παπουτσια

Nike Mercurial Vapor Superfly Iii Fg Yellow Black Soccer Cleat

Adidas F50 Adizero Leather Trx Fg Blue White Green

 

ποιο απο τα 2 μου προτεινετε??εγω προσωπικα θα επελεγα τα nike αλλα θα ηθελα και τη γνωμη σας..!

και μια ερωτηση..αν τους πω να μου τα στειλουν σαν δωρο θα γλυτωσω το τελωνειο ετσι??αν ομως τα στειλουν κανονικα μηπως ξερετε ποσο θα παει το τελωνειο??

 

Και πάλι adidas θα προτιμούσα. Μία ερώτηση μόνο: Για το μαγαζί είσαι σίγουρος ότι δεν έχει μαϊμουδίτσες??

Δες το sportsshoes.com που σου πρότεινα και παραπάνω. Είναι πολύ καλό μαγαζί, δωρεάν μεταφορικά και δεν πληρώνεις 100% τελωνείο μιας και είναι στην Αγγλία.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι adidas θα προτιμούσα. Μία ερώτηση μόνο: Για το μαγαζί είσαι σίγουρος ότι δεν έχει μαϊμουδίτσες??

Δες το sportsshoes.com που σου πρότεινα και παραπάνω. Είναι πολύ καλό μαγαζί, δωρεάν μεταφορικά και δεν πληρώνεις 100% τελωνείο μιας και είναι στην Αγγλία.

 

δεν νομιζω να εχει μαιμουδιτσες...απ οτι εχω διαβασει στην Αμερικη τα παπουτσια ειναι πολυ πιο φτηνα απ οτι στην Ευρωπη...το site που μου προτινες ας πουμε (το ειδα και εχει και αυτο ωραια παπουτσια και σε καλες τιμες) τα εχει στη διπλασια τιμη (60 ευρω τα adizero στο αλλο και 128 σε αυτο)..αν δεν ειναι μαιμου δηλαδη που δεν πιστευω να ειναι με συμφερει να παρω απο Αμερικη..ενα αλλο κολπο που ακουσα για να μην πληρωσω τελωνειο ειναι να μου τα στειλουν σαν δωρο..ισχυει κατι τετοιο??

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να εχει μαιμουδιτσες...απ οτι εχω διαβασει στην Αμερικη τα παπουτσια ειναι πολυ πιο φτηνα απ οτι στην Ευρωπη...το site που μου προτινες ας πουμε (το ειδα και εχει και αυτο ωραια παπουτσια και σε καλες τιμες) τα εχει στη διπλασια τιμη (60 ευρω τα adizero στο αλλο και 128 σε αυτο)..αν δεν ειναι μαιμου δηλαδη που δεν πιστευω να ειναι με συμφερει να παρω απο Αμερικη..ενα αλλο κολπο που ακουσα για να μην πληρωσω τελωνειο ειναι να μου τα στειλουν σαν δωρο..ισχυει κατι τετοιο??

 

αχ ρε Αλκη...καλα που σε προλαβαμε ο Μπαμπης και εγω.....Ειναι μαιμου το site οπως και πολλα αλλα που βγαινουν στις πρωτες σελιδες αναζητησης του google και εχουν τον ιδιο σχεδιασμο...Στο λεω με τετοια σιγουρια λογω της εμπειριας και της αξιοπιστιας που εχω αποκτησει 3 χρονια τωρα σε αυτο το φορουμ με την βοηθεια και των υπολοιπων μελων....Το site που σου προτεινει ο Μπαμπης αντιθετα ειναι λιρα 100....Οσο για το δωρο που λες,δεν ισχυει πλεον..Μονο αν κατι ειναι μεταχειρισμενο δεν πληρωνεις τελωνειο πχ.....

 

Για του λογου το αληθες βεβαια http://www.nikemercurial-2011.com/contact_us.html

Link to comment
Share on other sites

αχ ρε Αλκη...καλα που σε προλαβαμε ο Μπαμπης και εγω.....Ειναι μαιμου το site οπως και πολλα αλλα που βγαινουν στις πρωτες σελιδες αναζητησης του google και εχουν τον ιδιο σχεδιασμο...Στο λεω με τετοια σιγουρια λογω της εμπειριας και της αξιοπιστιας που εχω αποκτησει 3 χρονια τωρα σε αυτο το φορουμ με την βοηθεια και των υπολοιπων μελων....Το site που σου προτεινει ο Μπαμπης αντιθετα ειναι λιρα 100....Οσο για το δωρο που λες,δεν ισχυει πλεον..Μονο αν κατι ειναι μεταχειρισμενο δεν πληρωνεις τελωνειο πχ.....

 

Για του λογου το αληθες βεβαια http://www.nikemercurial-2011.com/contact_us.html

 

μαλιστα..ειδα τις διευθυνσεις αλλα φανταστηκα οτι οι αποθηκες μπορει να ειναι εκει..θα σας εμπιστευτω γιατι δεν με παιρνει να στελνω τσαμπα λεφτα..θα παρω απο το site που προτεινε ο Μπαμπης..σας ευχαριστω ΠΑΡΑ πολυ!!

 

και ΝΑΙ κατεληξα..αποφασισα να αλλαξοπιστησω και να παρω adidas..μπορει να εχω δοκιμασει 1-2 προπονησεις τα adizero αλλα αν τα εχω για μονιμα μπορει και να αλλαξω γνωμη!!Adidas F50 Adizero X-TRX..οριστε τα καινουργια μου παπουτσια!!σας ευχαριστω ολους για το χρονο που διαθεσατε!!!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Εάν είχατε τα κλασσικά nike capri και αναζητούσατε να τα αντικαταστήσετε με ένα ζευγάρι εξίσου βολικό και χαμηλό, ποιο θα ήταν αυτό; Τα θέλω για κάθε μέρα και προτιμώ να είναι δερμάτινα όπως τα capri. :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα..ειδα τις διευθυνσεις αλλα φανταστηκα οτι οι αποθηκες μπορει να ειναι εκει..θα σας εμπιστευτω γιατι δεν με παιρνει να στελνω τσαμπα λεφτα..θα παρω απο το site που προτεινε ο Μπαμπης..σας ευχαριστω ΠΑΡΑ πολυ!!

 

και ΝΑΙ κατεληξα..αποφασισα να αλλαξοπιστησω και να παρω adidas..μπορει να εχω δοκιμασει 1-2 προπονησεις τα adizero αλλα αν τα εχω για μονιμα μπορει και να αλλαξω γνωμη!!Adidas F50 Adizero X-TRX..οριστε τα καινουργια μου παπουτσια!!σας ευχαριστω ολους για το χρονο που διαθεσατε!!!

 

Με γεια τα νέα Adidas! :) Αν παρήγγειλες σήμερα/ χθες βράδυ, μέχρι τέλος της επόμενης εβδομάδας λογικά θα παραλάβεις.

Το site "φώναζε" μαϊμουδίτσες. :cool:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Με γεια τα νέα Adidas! :) Αν παρήγγειλες σήμερα/ χθες βράδυ, μέχρι τέλος της επόμενης εβδομάδας λογικά θα παραλάβεις.

Το site "φώναζε" μαϊμουδίτσες. :cool:

 

για να το λες εσυ κατι θα ξερεις και ως μεγαλυτερος και με μεγαλυτερη εμπειρια σε αυτα!!

λογω οικονομικης στενοτητας αυτο το μηνα θα τα παραγγειλω τα Χριστουγεννα..!!:p

τα adidas τι 'φορμα' εχουν??στα nike φοραω 45..ξερετε ποιο ειναι το αντιστοιχο 'ανετο' νουμερο στα adidas??

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

για να το λες εσυ κατι θα ξερεις και ως μεγαλυτερος και με μεγαλυτερη εμπειρια σε αυτα!!

λογω οικονομικης στενοτητας αυτο το μηνα θα τα παραγγειλω τα Χριστουγεννα..!!:p

τα adidas τι 'φορμα' εχουν??στα nike φοραω 45..ξερετε ποιο ειναι το αντιστοιχο 'ανετο' νουμερο στα adidas??

 

γενικα Αλκη θα σε συμβουλευα να πας σε ενα καταστημα να τα δοκιμασεις να εισαι σιγουρος....Γιατι θα φας απογοητευση αν η πρωτη σου ιντερνετικη αγορα παπουτσιων δεν σου κανει :lol::p:rolleyes: νομιζω τα nike ειναι μισο νουμερο πιο κατω απο τις αλλες μαρκες

Link to comment
Share on other sites

γενικα Αλκη θα σε συμβουλευα να πας σε ενα καταστημα να τα δοκιμασεις να εισαι σιγουρος....Γιατι θα φας απογοητευση αν η πρωτη σου ιντερνετικη αγορα παπουτσιων δεν σου κανει :lol::p:rolleyes: νομιζω τα nike ειναι μισο νουμερο πιο κατω απο τις αλλες μαρκες

 

ολα καλα..αφου εγραψα αυτο το ποστ θυμηθηκα οτι ενα παιδι στην ομαδα εχει τα adizero οποτε θα τα βαλω και αναλογα με το νουμερο που θα ειναι και το ποσο βολικα ειναι,θα επιλεξω!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε ένα κατάστημα Adidas και δες τι νούμερο θέλεις. Πάνω στο κουτί έχει και το αγγλικό νούμερο. Επίσης αν δεν το παρατηρήσεις στο κουτί, έχει στο site Οδηγό-Αντιστοιχία Ευρωπαϊκών-Αγγλικών.

Εγώ πχ δοκίμασα τα παπούτσια στο κατάστημα, είδα ότι θέλω το 46 και το παρήγγειλα. ;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε ένα κατάστημα Adidas και δες τι νούμερο θέλεις. Πάνω στο κουτί έχει και το αγγλικό νούμερο. Επίσης αν δεν το παρατηρήσεις στο κουτί, έχει στο site Οδηγό-Αντιστοιχία Ευρωπαϊκών-Αγγλικών.

Εγώ πχ δοκίμασα τα παπούτσια στο κατάστημα, είδα ότι θέλω το 46 και το παρήγγειλα. ;)

 

σωστο και αυτο..ξερουμε που εχει καταστημα adidas κοντα στα Σπατα?

Link to comment
Share on other sites

Εάν είχατε τα κλασσικά nike capri και αναζητούσατε να τα αντικαταστήσετε με ένα ζευγάρι εξίσου βολικό και χαμηλό, ποιο θα ήταν αυτό; Τα θέλω για κάθε μέρα και προτιμώ να είναι δερμάτινα όπως τα capri. :)

 

Καμιά ιδέα; Θέλω από βδομάδα να πάω για αγορά...προτείνετε κάτι καλό :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για αλλαγή να πάρω κάτι σε Gucci. Εχω βρει αυτά τα 3 σχέδια που μου άρεσαν. Ποια πιστεύετε ότι ταιριάζουν πιο πολύ με τζινακι και γενικά να κάθονται καλά στο μάτι; Επίσης υπάρχει περίπτωση να τα βρω απο κάπου αλλού σε καλύτερη τιμή;

 

http://www.raffaello-network.com/raffties/detail.php?itemid=138061&rangeid=25

 

http://www.raffaello-network.com/raffties/detail.php?itemid=156042&rangeid=25

 

http://www.raffaello-network.com/raffties/detail.php?itemid=162948&rangeid=25

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για αλλαγή να πάρω κάτι σε Gucci. Εχω βρει αυτά τα 3 σχέδια που μου άρεσαν. Ποια πιστεύετε ότι ταιριάζουν πιο πολύ με τζινακι και γενικά να κάθονται καλά στο μάτι; Επίσης υπάρχει περίπτωση να τα βρω απο κάπου αλλού σε καλύτερη τιμή;

 

http://www.raffaello-network.com/raffties/detail.php?itemid=138061&rangeid=25

 

http://www.raffaello-network.com/raffties/detail.php?itemid=156042&rangeid=25

 

http://www.raffaello-network.com/raffties/detail.php?itemid=162948&rangeid=25

 

Αν τα βρεις κάπου τα πρώτα πες μου κι εμένα. :p

 

Τα είχα ψάξει σε Λονδίνο και Κύπρο σε τουλάχιστον 7 μαγαζιά/boutiques και τελικά πήρα άλλα. Αν δεν κάνω λάθος όμως, ο συγκεκριμένος χρωματισμός είναι περσινή σεζόν (εκτός κι αν είναι στην μόνιμη συλλογή).

 

Όσον αφορά την τιμή, η τιμή της «έκπτωσης» ήταν η κανονική όταν κοίταζα εγώ...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν τα βρεις κάπου τα πρώτα πες μου κι εμένα. :p

 

Τα είχα ψάξει σε Λονδίνο και Κύπρο σε τουλάχιστον 7 μαγαζιά/boutiques και τελικά πήρα άλλα. Αν δεν κάνω λάθος όμως, ο συγκεκριμένος χρωματισμός είναι περσινή σεζόν (εκτός κι αν είναι στην μόνιμη συλλογή).

 

Όσον αφορά την τιμή, η τιμή της «έκπτωσης» ήταν η κανονική όταν κοίταζα εγώ...

Χμμμ οπότε η έκπτωση είναι να χαμε να λέγαμε... Πάντως και περσινό μοντέλο να νε δεν κολλαω, απλός επειδή δεν εχω ξανά πάρει κάτι τόσο ιδιαίτερο για τα γούστα μου (με τα σχήματα που έχει πάνω) δεν ξέρω ποια και αν θα πηγαίνουν με το ντύσιμο μου. Τα φώτα σας παρακαλωωωωω :p

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ οπότε η έκπτωση είναι να χαμε να λέγαμε... Πάντως και περσινό μοντέλο να νε δεν κολλαω, απλός επειδή δεν εχω ξανά πάρει κάτι τόσο ιδιαίτερο για τα γούστα μου (με τα σχήματα που έχει πάνω) δεν ξέρω ποια και αν θα πηγαίνουν με το ντύσιμο μου. Τα φώτα σας παρακαλωωωωω :p

 

Στο συγκεκριμένο site η «έκπτωση» είναι αυτό ακριβώς.

 

Αναφορικά με τους χρωματισμούς, τα πρώτα είναι τα πιο διακριτικά, καθώς μόνο το «γυμνασμένο» (:p) μάτι θα καταλάβει τι σχέδια είναι. Γι' αυτό εξ άλλου και τα ήθελα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ τα puma replicat αλλά το παλιό μοντέλο.Έχω ψάξει μέσω ίντερνετ αλλά δεν ξέρω καν αν μπορώ να τα βρώ κάπου εντώς αθηνών.Σας παρακαλώ όποιος ξέρει να βοηθήσει.Στα καταστήματα δυστηχώς δεν μπορώ να τα βρώ :(
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω ένα μοντέλο της adidas κι εγώ .. το οποίο ήταν πέρυσι διαθέσιμο στην αγορά .. λέγεται : Adidas Top Ten Hi Nba. Εβγαινε σε λευκό με μπλε, ή με πράσινο ή με κόκκινο νομίζω.. Εγώ τα είχα πάρει σε γαλάζιο με λευκό (πριν από λιγότερο από ένα χρόνο) .. και πρέπει να υπάρχει και μια έκδοση σε γκρι ..

Δεν μπορώ να τα βρω σε κάποιο online shop από αυτά της πιάτσας. Μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο που ίσως να μου ξεφεύγει; ή μήπως υπάρχουν μαγαζιά στην Ελλάδα, που μπορεί να έχουν στοκ από παλιά μοντέλα;

 

Ευχαριστώ!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω και γω με την σειρά μου :)

Λέω να πάρω καινούρια ποδοσφαιρικά και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο

http://www.esportmania.gr/newshop/mercurial-victory-ii-fg-nike-42150.html

http://www.esportmania.gr/newshop/f10-trx-fg-adidas.html

Ποιο μου προτείνετε εσείς; Τα προηγούμενα που είχα ήταν πάλι τα Mercurial Victory,

και δεν είχα κανένα πρόβλημα, ευχαριστημένος ήμουν. Αλλά είδα το νέο σχέδιο των F50 της Adidas

και μ'άρεσε. Εσείς τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω και γω με την σειρά μου :)

Λέω να πάρω καινούρια ποδοσφαιρικά και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο

http://www.esportmania.gr/newshop/mercurial-victory-ii-fg-nike-42150.html

http://www.esportmania.gr/newshop/f10-trx-fg-adidas.html

Ποιο μου προτείνετε εσείς; Τα προηγούμενα που είχα ήταν πάλι τα Mercurial Victory,

και δεν είχα κανένα πρόβλημα, ευχαριστημένος ήμουν. Αλλά είδα το νέο σχέδιο των F50 της Adidas

και μ'άρεσε. Εσείς τι λέτε;

 

και εγω τα Nike ειχα..αλλα τωρα που πηρα τα adidas δεν νομιζω να ξαναλλαξω..ναι,τα παρηγγειλα πριν τα Χριστουγεννα γιατι δεν την παλευα να περιμενω!!ΤΑ ΣΠΑΝΕ τελικα!!

Adidas δαγκωτο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...