Jump to content

Τελωνείο και εκτελωνισμοί


alfa 156
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προχωρα.7 παραγγελίες,τα 2 κινητα τον τελευταιο 1,5 μηνα,γρηγορα κ με ασφαλεια

 

Φίλε, αν επιτρέπεται, πόσες μέρες έκανε και που μένεις; :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την ακυρωσα...μου ειπε θα εχω τα λεφτα πισω μεσα σε 24 ωρες!

 

Φίλε, άστο το Geekbuying, απατεώνες από τους λίγους, 2 φορές μου έφαγαν τα λεφτά μου(Με το Le Max 2), και μάλιστα όχι το φθηνό μοντέλο, αλλά τα ακριβά, ευτυχώς που είχα την paypal να παρέμβει..

Πάνε πάρε Mi5 από Banggood, από Geekbuying, είναι refurbrished, και refurbrished, να μην σου πέσει προβληματικό είναι λαχείο, πόσο μάλλον από τα άθλια συντηρημένα, και ελενγχμένα από Geekbuying, αν ήταν να το ανακατασκευάσουν ρε φίλε, τουλάχιστον να το έφτιαχναν και το πρόβλημα τα τούβλα, να μην έβγαζαν και ξανακολλούσαν την οθόνη.. γιατί την πήγα σε τεχνικό και το επιβεβαίωσε, πως η οθόνη έχει ανοιχτεί..να μην πω τίποτα, για τις γρατζουνίες, τα χτυπήματα και το water damage που είχε υποστεί το κινητό, το κουτί, ήταν σε άλλη διαστασή, γρατζουνισμένο λες και το έξυσαν σε άσφαλτο... όλο το πακέτο ήταν λες και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ήταν ο Jerryrigeverything,. αν και οι ίδιοι λένε πως δεν είναι refurbrished, επειδή τα έχω ζήσει φίλε μου, θα στο πω απλά, και αν θες με ακούς.. ΜΑΚΡΙΑ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν παρόλα αυτά θες LeEco, μπορείς να πάρεις σε χρυσό το Le Pro 3 Elite από banggood με το κουπόνι 9BGESLP32 πάει στα 148 ευρώ :)

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Αγορά διαφόρων προϊόντων από Banggood με Priority Direct Mail απο αποθήκη Κίνας και στο tracking number φαίνετε ότι το δέμα έρχεται από Ολλανδία στην Ελλάδα και όχι από Κίνα. Ελπίζω και επάνω στο δέμα να μην αναφέρεται πουθενά η Κίνα.

 

36ba8597ed32b2f4487554dc3d86511a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αγορά διαφόρων προϊόντων από Banggood με Priority Direct Mail απο αποθήκη Κίνας και στο tracking number φαίνετε ότι το δέμα έρχεται από Ολλανδία στην Ελλάδα και όχι από Κίνα. Ελπίζω και επάνω στο δέμα να μην αναφέρεται πουθενά η Κίνα.

 

36ba8597ed32b2f4487554dc3d86511a.jpg

 

Δεν αναφέρεται, και είναι όλα στα αγγλικα φίλε, καλή τύχη, από ότι φαίνεται, τα tracking number μας έκαναν update ακριβώς την ίδια στιγμή :P http://prntscr.com/ghpgm0

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Προχωρα.7 παραγγελίες,τα 2 κινητα τον τελευταιο 1,5 μηνα,γρηγορα κ με ασφαλεια

 

Φίλε, αν επιτρέπεται, πόσες μέρες έκανε και που μένεις; :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φίλε, άστο το Geekbuying, απατεώνες από τους λίγους, 2 φορές μου έφαγαν τα λεφτά μου(Με το Le Max 2), και μάλιστα όχι το φθηνό μοντέλο, αλλά τα ακριβά, ευτυχώς που είχα την paypal να παρέμβει..

Πάνε πάρε Mi5 από Banggood, από Geekbuying, είναι refurbrished, και refurbrished, να μην σου πέσει προβληματικό είναι λαχείο, πόσο μάλλον από τα άθλια συντηρημένα, και ελενγχμένα από Geekbuying, αν ήταν να το ανακατασκευάσουν ρε φίλε, τουλάχιστον να το έφτιαχναν και το πρόβλημα τα τούβλα, να μην έβγαζαν και ξανακολλούσαν την οθόνη.. γιατί την πήγα σε τεχνικό και το επιβεβαίωσε, πως η οθόνη έχει ανοιχτεί..να μην πω τίποτα, για τις γρατζουνίες, τα χτυπήματα και το water damage που είχε υποστεί το κινητό, το κουτί, ήταν σε άλλη διαστασή, γρατζουνισμένο λες και το έξυσαν σε άσφαλτο... όλο το πακέτο ήταν λες και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ήταν ο Jerryrigeverything,. αν και οι ίδιοι λένε πως δεν είναι refurbrished, επειδή τα έχω ζήσει φίλε μου, θα στο πω απλά, και αν θες με ακούς.. ΜΑΚΡΙΑ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν παρόλα αυτά θες LeEco, μπορείς να πάρεις σε χρυσό το Le Pro 3 Elite από banggood με το κουπόνι 9BGESLP32 πάει στα 148 ευρώ :)

 

Φιλε εγω απο την αλλη με 200+ αγορες απο το Geekbuying ποτε δεν ειχα θεμα,ακομα και οι επιστροφες χρηματων αμεσα,ειπαμε να κανεις promo αλλα το τερματισες,ακου refurbrished απο το Geekbuying.........καλα σοβαρα τωρα.........:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλικα και χωρις καθολου διαθεση ειρωνιας , παρατηρω το εξης.

Καποιοι παραγγελνετε πρωτα και μετα ρωτατε

Καποιοι ρωτατε χωρις πρωτα να διαβασετε για θεματα που εχουν χιλιοσυζητηθει.

Με λιγη προσοχη απο ολους μας, το παρον θεμα οπως και τα περισσοτερα του φορουμ θα ηταν πιο ....ζουμερα αλλα και αυτοι οι καποιοι θα ειχαν ταλαιπωρηθει λιγοτερο.

 

Απο τη μια εχεις δικιο φιλε αλλα απ την αλλη ειναι και 350 σελιδες, δεν μπορουν να διαβαστουν ολες, χωρια που για καθε εναν ειναι μια διαφορετικη περιπτωση. Μηπως θα επρεπε στην πρωτη σελιδα του συγκεκριμενου θεματος να γραφτει απο καποιον διαχειριστη ποια ειναι πλεον η μεχρι σημερα ισχυοντα διαδικασια, ετσι ωστε να μην ρωταει ο καθενας ''τι γινεται ρε παιδια?'' Τα πραγματα φαινεται οτι εχουν αλλαξει δραματικα.

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε εγω απο την αλλη με 200+ αγορες απο το Geekbuying ποτε δεν ειχα θεμα,ακομα και οι επιστροφες χρηματων αμεσα,ειπαμε να κανεις promo αλλα το τερματισες,ακου refurbrished απο το Geekbuying.........καλα σοβαρα τωρα.........:blink:

 

Καλά, για τι το πέρασες το Geekbuying; Είναι γνωστό πως το συγκεκριμένο κατάστημα έχει όλη την βρώμα, απλά εγώ τουλάχιστον, τόσο καιρό με χαμηλής αξία αντικείμενα δεν είχα πρόβλημα, αλλά στα υψηλής είναι που αρχίζει το πρόβλημα..(Φίλε, τουλάχιστον στο συγκεκριμένο μοντέλο Le Max 2, εξάλλου έχει πάει EOL(End Of Line, δηλαδή έχει σταματήσει να κατασκευάζεται εδώ και κάνα 5-μηνο, το geekbuying, πως λες να τα βγάζει πέρα. και να έχει ακόμα τόσο πολύ stock; από αξιόπιστα site, όπως banggood και gearbest, έχει τελειώσει προ-πολλού), χρόνια αγόραζα από Geekbuying, αλλά τέρμα, όλα αυτά που τράβηξα δεν το αξίζουν... Φίλε, δεν είμαι κάνας βλάκας, οκ; Είμαι 100% σίγουρος, το έχω ζήσει 2 φορές, από το ίδιο κατάστημα... Ούτε επίτηδες... το σίγουρο είναι πως σε καμία περίπτωση δεν ήταν το ίδιο κινητό επιδιορθωμένο, διότι είχε και διαφορετικό IMEI, και χρώμα,, την πρώτη ήταν χρυσό, και την δεύτερη γκρι..Πάντως, ένα έχω να πω,,, ΜΑΚΡΙΑ!

Επιστοφές χρημάτων άμεσα τι εννοείς, είναι γνωστό πως το κατάστημα έχει από τα χειρότερα, αν όχι το χειρότερο, after-sales service, στην ιστορία των Κινεζομάγαζων...

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

 

Καλά, για τι το πέρασες το Geekbuying; Είναι γνωστό πως το συγκεκριμένο κατάστημα έχει όλη την βρώμα, απλά εγώ τουλάχιστον, τόσο καιρό με χαμηλής αξία αντικείμενα δεν είχα πρόβλημα, αλλά στα υψηλής είναι που αρχίζει το πρόβλημα..(Φίλε, τουλάχιστον στο συγκεκριμένο μοντέλο Le Max 2, εξάλλου έχει πάει EOL(End Of Line, δηλαδή έχει σταματήσει να κατασκευάζεται εδώ και κάνα 5-μηνο, το geekbuying, πως λες να τα βγάζει πέρα. και να έχει ακόμα τόσο πολύ stock; από αξιόπιστα site, όπως banggood και gearbest, έχει τελειώσει προ-πολλού), χρόνια αγόραζα από Geekbuying, αλλά τέρμα, όλα αυτά που τράβηξα δεν το αξίζουν... Φίλε, δεν είμαι κάνας βλάκας, οκ; Είμαι 100% σίγουρος, το έχω ζήσει 2 φορές, από το ίδιο κατάστημα... Ούτε επίτηδες... το σίγουρο είναι πως σε καμία περίπτωση δεν ήταν το ίδιο κινητό επιδιορθωμένο, διότι είχε και διαφορετικό IMEI, και χρώμα,, την πρώτη ήταν χρυσό, και την δεύτερη γκρι..Πάντως, ένα έχω να πω,,, ΜΑΚΡΙΑ!

Επιστοφές χρημάτων άμεσα τι εννοείς, είναι γνωστό πως το κατάστημα έχει από τα χειρότερα, αν όχι το χειρότερο, after-sales service, στην ιστορία των Κινεζομάγαζων...

 

Καλα οκ,ειπαμε καλο το promo........αλλα με οριο.........να με πεισεις οτι δεν ειμαι ελεφας κομματακι δυσκολο.:happy:

Καλες αγορες λοιπον απο το banggood και gearbest(και απο τα 2 αυτα εχω δεκαδες αγορες.... απροβληματιστα και απο εκει).

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Από banggood/gearbest είμαι ευχαριστημένος, κανένα θέμα μέχρι τώρα.στο geek ούτε την σελίδα τους δεν φορτώνω

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

 

Καλα οκ,ειπαμε καλο το promo........αλλα με οριο.........να με πεισεις οτι δεν ειμαι ελεφας κομματακι δυσκολο.:happy:

Καλες αγορες λοιπον απο το banggood και gearbest(και απο τα 2 αυτα εχω δεκαδες αγορες.... απροβληματιστα και απο εκει).

 

Κράτα και καμιά πισινή.....

Κι εγώ μια φορά την πάτησα έτσι ακριβώς όπως και ο Φίλιππος.

Μου έστειλαν refurbished ZTE V975 Geek που είχε μάλιστα κάτω από τη μπαταρία το αυτοκόλλητο αλλάξει χρώμα από νερό και έκαναν τους τρελούς μετά.

Και δε λέω αυτοκόλλητο υγρασίας. Το αυτοκόλλητο το εταιρικό. Είχε κολυμπήσει κάποια στιγμή το κινητό.

Έχω ακόμα τα mail που είχαμε ανταλλάξει και όλες τις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Κράτα και καμιά πισινή.....

Κι εγώ μια φορά την πάτησα έτσι ακριβώς όπως και ο Φίλιππος.

Μου έστειλαν refurbished ZTE V975 Geek που είχε μάλιστα κάτω από τη μπαταρία το αυτοκόλλητο αλλάξει χρώμα από νερό και έκαναν τους τρελούς μετά.

Και δε λέω αυτοκόλλητο υγρασίας. Το αυτοκόλλητο το εταιρικό. Είχε κολυμπήσει κάποια στιγμή το κινητό.

Έχω ακόμα τα mail που είχαμε ανταλλάξει και όλες τις φωτογραφίες.

Φιλε εμπειριες αναφερω,δεν εχω κανενα προβλημα να γραψω το αντιθετο εαν μου κανουν π@@τια.:)

Βιντεο ξεπακεταρισματος εχεις.:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εμπειριες αναφερω,δεν εχω κανενα προβλημα να γραψω το αντιθετο εαν μου κανουν π@@τια.:)

Βιντεο ξεπακεταρισματος εχεις.:p

 

Όχι. Μα φαινόταν το αυτοκόλλητο ότι είχε ποτίσει από καιρό και στέγνωσε μόνο του και το χρώμα του ήταν σαν να είχε μούχλα.

Έκαναν τους τρελούς και μετά μου είπαν συγνώμη να σου κόψουμε 15$ (δεν ορκίζομαι για το ποσό. Ήταν 3+ χρόνια πριν....)

Άσε σου λέω. Είναι πρώτη φορά που το αναφέρω γιατί άντε λέω να έτυχε σε μένα, να έγινε λάθος, οτιδήποτε.

Αλλά όταν είδα και το ποστ του Φίλιππου....επαναλαμβανόμενες συμπτώσεις παύουν να είναι συμπτώσεις.

Δε λέω πως ότι πουλάνε είναι σκάρτο. Αλλά όπως φαίνεται δεν έχουν ενδοιασμούς να σπρώξουν τα πάντα.

Φύγαμε πολύ από το θέμα :O.

Link to comment
Share on other sites

για να ξαναμπουμε στο θεμα τελωνειο. Μολις τωρα παρελαβα απο τα ελτα το HTC ONE M8 (REFURBISHED) αγορα 80 ευρω απο χονγκ κονγκ. Και φυσικα πληρωσα τελωνειο οπως ολοι πλεον.24 ευρω φπα +15 τελοσ ελτα συνολο 39ευρω
Link to comment
Share on other sites

Κράτα και καμιά πισινή.....

Κι εγώ μια φορά την πάτησα έτσι ακριβώς όπως και ο Φίλιππος.

Μου έστειλαν refurbished ZTE V975 Geek που είχε μάλιστα κάτω από τη μπαταρία το αυτοκόλλητο αλλάξει χρώμα από νερό και έκαναν τους τρελούς μετά.

Και δε λέω αυτοκόλλητο υγρασίας. Το αυτοκόλλητο το εταιρικό. Είχε κολυμπήσει κάποια στιγμή το κινητό.

Έχω ακόμα τα mail που είχαμε ανταλλάξει και όλες τις φωτογραφίες.

 

Αυτές τις πισινές να τις κρατάμε γενικά απ'όλα τα sites ( εχούν συμβεί τέτοια κι απ'το vickmall στις πολύ καλές εποχές του, απ'το banggood και απ'το gear επίσης), όχι όμως ότι συμβαίνει γενικά σε κάποιο από τα προαναφερθέντα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις πισινές να τις κρατάμε γενικά απ'όλα τα sites ( εχούν συμβεί τέτοια κι απ'το vickmall στις πολύ καλές εποχές του, απ'το banggood και απ'το gear επίσης), όχι όμως ότι συμβαίνει γενικά σε κάποιο από τα προαναφερθέντα.

 

Έτσι για την ιστορία.

Σε απώλεια αντικειμένου χωρίς τράκινγκ, το banggood με αποζημείωσε με όλο το ποσό, ενώ το gearbest με to 50%

Τέλος το off topic.

 

 

On topic

Παραγγελία Ιαπωνία. Κόστος 73 ευρώ με κανονικά αναγραφόμενο το ποσό.

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

6/9/2017, 08:15:02 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

4/9/2017, 19:14:18 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

4/9/2017, 15:27:24 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

4/9/2017, 08:57:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

5/8/2017, 06:20:00 ΙΑΠΩΝΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

4/8/2017, 03:13:00 ΙΑΠΩΝΙΑ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

3/8/2017, 19:12:00 ΙΑΠΩΝΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Έτσι για την ιστορία.

Σε απώλεια αντικειμένου χωρίς τράκινγκ, το banggood με αποζημείωσε με όλο το ποσό, ενώ το gearbest με to 50%

Τέλος το off topic.

 

 

 

Μαζί σου κι εγώ το προτιμώ άλλωστε απ'τα περισσότερα κινεζομάγαζα αλλά ξαναλέω όλα έχουν τέτοια περιστατικά ( με το θέμα που ανέφερε το παιδί )

Tέλος το off-topic κι από μένα.

Link to comment
Share on other sites

για να ξαναμπουμε στο θεμα τελωνειο. Μολις τωρα παρελαβα απο τα ελτα το HTC ONE M8 (REFURBISHED) αγορα 80 ευρω απο χονγκ κονγκ. Και φυσικα πληρωσα τελωνειο οπως ολοι πλεον.24 ευρω φπα +15 τελοσ ελτα συνολο 39ευρω

+1

Ιδιο ποσο για asus zenfone 2 ze 551ml το οποιο συνολο με τελωνειο και ελτα στα 170€.Η αγορα εγινε απο gearbest.

Παρατηρησα επισης την τιμη του σημερα στο skroutz η οποια μεσα σε 1 βδομαδα πηγε απο τα 240 στα 340€.

������������������

Edited by dejodu
Link to comment
Share on other sites

+1

Ιδιο ποσο για asus zenfone 2 ze 551ml το οποιο συνολο με τελωνειο και ελτα στα 170€.Η αγορα εγινε απο gearbest.

Παρατηρησα επισης την τιμη του σημερα στο skroutz η οποια μεσα σε 1 βδομαδα πηγε απο τα 240 στα 340€.

������������������

 

Φαινεται οτι η γραμμη που εχουν παρει απο ψηλα ειναι να κοστολογουν ολα τα κινητα στο κατοσταρικο για τωρα και μετα βλεπουνε πως παει το πραγμα .Ετσι κια αλλιως ολοι μας αγοραζουμε ψοφοκινεζικα απεξω, γιατι τα καλα (samsung,iphone κτλ..)ειναι ακριβοτερα κι απο εδω.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλά, για τι το πέρασες το Geekbuying; Είναι γνωστό πως το συγκεκριμένο κατάστημα έχει όλη την βρώμα, απλά εγώ τουλάχιστον, τόσο καιρό με χαμηλής αξία αντικείμενα δεν είχα πρόβλημα, αλλά στα υψηλής είναι που αρχίζει το πρόβλημα..(Φίλε, τουλάχιστον στο συγκεκριμένο μοντέλο Le Max 2, εξάλλου έχει πάει EOL(End Of Line, δηλαδή έχει σταματήσει να κατασκευάζεται εδώ και κάνα 5-μηνο, το geekbuying, πως λες να τα βγάζει πέρα. και να έχει ακόμα τόσο πολύ stock; από αξιόπιστα site, όπως banggood και gearbest, έχει τελειώσει προ-πολλού), χρόνια αγόραζα από Geekbuying, αλλά τέρμα, όλα αυτά που τράβηξα δεν το αξίζουν... Φίλε, δεν είμαι κάνας βλάκας, οκ; Είμαι 100% σίγουρος, το έχω ζήσει 2 φορές, από το ίδιο κατάστημα... Ούτε επίτηδες... το σίγουρο είναι πως σε καμία περίπτωση δεν ήταν το ίδιο κινητό επιδιορθωμένο, διότι είχε και διαφορετικό IMEI, και χρώμα,, την πρώτη ήταν χρυσό, και την δεύτερη γκρι..Πάντως, ένα έχω να πω,,, ΜΑΚΡΙΑ!

Επιστοφές χρημάτων άμεσα τι εννοείς, είναι γνωστό πως το κατάστημα έχει από τα χειρότερα, αν όχι το χειρότερο, after-sales service, στην ιστορία των Κινεζομάγαζων...

Καλά επειδή εσύ είχες βρει κάποιο πρόβλημα δεν πάει να πει ότι είναι έτσι όπως τα λες.

 

Έχω πάρει πρόσφατα ONEPLUS από εκεί και ήταν άψογοι στην αποστολή και στο κινητό.

Παλιότερα πάλι ταμπλετ χωρίς πρόβλημα.

Πολύ σωστό μαγαζί κατ'εμέ οπότε τους χρειάστηκα.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται οτι η γραμμη που εχουν παρει απο ψηλα ειναι να κοστολογουν ολα τα κινητα στο κατοσταρικο για τωρα και μετα βλεπουνε πως παει το πραγμα .Ετσι κια αλλιως ολοι μας αγοραζουμε ψοφοκινεζικα απεξω, γιατι τα καλα (samsung,iphone κτλ..)ειναι ακριβοτερα κι απο εδω.

 

Έχω δει να τιμολογούν κινητά στην πραγματική τιμή αγοράς, αλλά πολλές φορές όντως δείχνει ότι σαν βάση χρησιμοποιούν το 100άρικο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

Δεν ειχα καμια εξελιξη με το θεμα του mi5s με free shiping που ειχα παραγγειλει 22/7

τελευταια ενημερωση ειναι :

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

27/7/2017, 17:16:00 ΕΛΒΕΤΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

27/7/2017, 17:16:00 ΕΛΒΕΤΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

27/7/2017, 17:16:00 ΕΛΒΕΤΙΑ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

 

 

Μιλησα με customer support και με λιγο μανουρα μου ειπαν εαν θελω refund ή να το ξαναστειλουν.

Δεδομενου οτι το ειχα προλαβει σε μια προσφορα 210 ε ενω Ελλαδα τωρα εχει 320 νομιζω πως δεν με συμφερει το refund αρα λιγο (ή πολυ) υπομονη και να ζητησω να το ξαναστειλουν αυτη τη φορα ομως τους ζητησα να αλλαξω μεθοδο αποστολης, θα μου στειλουν ενα λινκ απο το banggood να επιλεξω αντι του free shiping το direct priority mail και να πληρωσω την διαφορα.

Αρα Α) Εαν ερθει αυτο που ειναι κολλημενο 40 μερες ελβετια καιδεν περασει τελωνειο(free shiping) παραλαμβανω και στο δευτερο απλα δεν παραλαμβανω για το το στειλουν πισω .

Β)Εαν ερθει το πρωτο με τελωνειο δεν παραλαμβανω και περιμενω το δευτερο που σιγουρα δεν θα περασει (direct priority line)

Eιναι κατι που μου διαφευγει?

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Διάβασα τα προηγούμενα προβλήματα αλλά δεν βρήκα κάτι παρόμοιο (ούτε μου έχει τύχει στο παρελθόν).

 

Έχω παραγγείλει από 26/7 ένα κινητό Asus από το Gearbest και από τις 10/8 μου γράφει "The item has arrived in the country of destination". Αυτό όμως μου το δείχνει μόνο στο NL Post. Όταν βάζω το tracking number στο site του ΕΛΤΑ, έχει να ανανεωθεί από τις 5/8.

 

NL Post Site:

Date Status of Shipment Country of Destination

10-08-2017 11:22 The item has arrived in the country of destination GREECE

05-08-2017 19:28 The item is on transport to the country of destination

05-08-2017 10:05 The item is processed at the PostNL sorting center

05-08-2017 10:05 The item is at the PostNL sorting center

01-08-2017 06:03 The item is pre-advised

 

ΕΛΤΑ site:

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

5/8/2017, 10:05:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Το κόστος του κινητού ήταν στα 110€.

Ξέρει κανείς τι συμβαίνει?

 

Είναι δυνατόν το αντικείμενο να έχει φτάσει Ελλάδα εδώ και 1 μήνα χωρίς καμία άλλη ανανέωση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Διάβασα τα προηγούμενα προβλήματα αλλά δεν βρήκα κάτι παρόμοιο (ούτε μου έχει τύχει στο παρελθόν).

 

Έχω παραγγείλει από 26/7 ένα κινητό Asus από το Gearbest και από τις 10/8 μου γράφει "The item has arrived in the country of destination". Αυτό όμως μου το δείχνει μόνο στο NL Post. Όταν βάζω το tracking number στο site του ΕΛΤΑ, έχει να ανανεωθεί από τις 5/8.

 

NL Post Site:

Date Status of Shipment Country of Destination

10-08-2017 11:22 The item has arrived in the country of destination GREECE

05-08-2017 19:28 The item is on transport to the country of destination

05-08-2017 10:05 The item is processed at the PostNL sorting center

05-08-2017 10:05 The item is at the PostNL sorting center

01-08-2017 06:03 The item is pre-advised

 

ΕΛΤΑ site:

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

5/8/2017, 10:05:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Το κόστος του κινητού ήταν στα 110€.

Ξέρει κανείς τι συμβαίνει?

 

Είναι δυνατόν το αντικείμενο να έχει φτάσει Ελλάδα εδώ και 1 μήνα χωρίς καμία άλλη ανανέωση?

Ναι είναι δυνατόν. Παρόμοια περίπτωση και εγώ, είχε φτάσει Ελλάδα σύμφωνα με το tracking της nl post 17 Ιουλίου και παρέλαβα 28 Αυγούστου.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...