Jump to content

Τελωνείο και εκτελωνισμοί


alfa 156
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...Οσον αφορα το ονομα της εταιρειας που εκκινησε ξαφνικα τη διαδιαδικασια ελεγχου των κινητων ειναι γνωστη μην τα ξαναλεμε.

 

Ποια είναι δεν γνωρίζουμε όλοι..

Link to comment
Share on other sites

εκφωρτοση απο μεταφορικο μεσο....σημαινει κανα 20ημερο μεχρι να δεις το εισαγωση στην ΥΕΔ και μετα κανα 10ημερο για να βγει απο την ΥΕΔ, αυτο αν βαλουν δασμους, αν οχι τοτε θα βγει αμεσως την ιδια μερα, με ποιο ταχυδρομειο ηρθε?

 

αγορα απο gearbest, με malaysia post ειρθε απο κουαλα λουμπουρ. σε ΜΥ τελιωνει το tracking number.

Link to comment
Share on other sites

αγορα απο gearbest, με malaysia post ειρθε απο κουαλα λουμπουρ. σε ΜΥ τελιωνει το tracking number.

 

πρωτα πρωτα ερχεται απο κινα και οχι απο κουαλα ........ Επειτα η μαλαισια ειναι τριτη χωρα και εσυ εχεις την ατυχια μαζι με ολους τους υπολοιπους να ζεις θεσσαλονικη οπου το Α τελωνειο ειναι μεσα στο Κ.Δ. και θεριζει. Καλη υπομονη.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

αν την βγαλουμε με κανενα 3ευρω καλα θα ειναι ! και εγω αυτο πιστευω οτι αν ειδανε πανω στο αυτοκολητο Malaysia το τσιμπισαν κατευτιαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πρωτα πρωτα ερχεται απο κινα και οχι απο κουαλα ........ Επειτα η μαλαισια ειναι τριτη χωρα και εσυ εχεις την ατυχια μαζι με ολους τους υπολοιπους να ζεις θεσσαλονικη οπου το Α τελωνειο ειναι μεσα στο Κ.Δ. και θεριζει. Καλη υπομονη.

 

εσενα δεν σε ειχανε κρατησει εναν φακελο αξιας 9 ευρω στο τελωνειο? τι εγινε με εκεινο ποσο πληρωσες?

Edited by dream_master
Link to comment
Share on other sites

αν την βγαλουμε με κανενα 3ευρω καλα θα ειναι ! και εγω αυτο πιστευω οτι αν ειδανε πανω στο αυτοκολητο Malaysia το τσιμπισαν κατευτιαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εσενα δεν σε ειχανε κρατησει εναν φακελο αξιας 9 ευρω στο τελωνειο? τι εγινε με εκεινο ποσο πληρωσες?

ναι, ακομη εκει ειναι, δεν μπηκε καν ΥΕΔ, εχει μεσα 4 αναρτησεις για αυτοκινητο r/c, αξια 9ευρω.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ναι, ακομη εκει ειναι, δεν μπηκε καν ΥΕΔ, εχει μεσα 4 αναρτησεις για αυτοκινητο r/c, αξια 9ευρω.

 

κολημενο στο εκφορτοση Κ.Δ εννοεις? σε εβγαλε το Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΥΕΔ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

και απο εκει το καταλαβες? καλα ρε και αυτοι οι αθεοφοβοι αναρτησεις για rc σταματησαν ? πανε καλα?

Edited by dream_master
Link to comment
Share on other sites

23/3/2017, 23:12:56 Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

23/3/2017, 19:39:42 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ)

23/3/2017, 14:50:40 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ)

23/3/2017, 12:50:40 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

22/3/2017, 23:44:01 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

22/3/2017, 19:12:14 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

22/3/2017, 17:34:23 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

21/3/2017, 13:20:21 Κ.Α.Τ. ΔΕΜΑΤΑ ΕΞΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ (ΔΑΣΜΟΙ) (--> ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 2)

 

γνωριζει κανεις γιατι να παει πατρα ενω το περιμενω ιωαννινα ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ακουγεται οτι κυνηγουν περισσοτερο τα Xiaomi, ειναι μαλλον αληθεια.

Κινητο Lenovo αξιας 160 Ευρω, περασε χθες απο Θεσ/νικη χωρις προβλημα.(με SGpost)

 

24/3/2017, 07:26:51 ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

24/3/2017, 02:42:45 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ)

24/3/2017, 02:07:32 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

23/3/2017, 22:00:00 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

23/3/2017, 18:22:52 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

23/3/2017, 14:48:20 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

23/3/2017, 12:48:20 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

23/3/2017, 08:03:48 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

20/3/2017, 06:16:09 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

20/3/2017, 03:22:52 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

20/3/2017, 00:25:07 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

13/3/2017, 16:59:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

13/3/2017, 16:59:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι δεν γνωρίζουμε όλοι..

 

Κάποιοι υποστηρίζουν ότι οι έλεγχοι άρχισαν από τότε που η Infoquest ανέλαβε τη διανομή κάποιων Xiaomi στην Ελλάδα, άλλοι από την επίσκεψη Obama κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ακουγεται οτι κυνηγουν περισσοτερο τα Xiaomi, ειναι μαλλον αληθεια.

Κινητο Lenovo αξιας 160 Ευρω, περασε χθες απο Θεσ/νικη χωρις προβλημα.(με SGpost)

 

24/3/2017, 07:26:51 ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

24/3/2017, 02:42:45 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ)

24/3/2017, 02:07:32 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

23/3/2017, 22:00:00 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

23/3/2017, 18:22:52 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

23/3/2017, 14:48:20 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

23/3/2017, 12:48:20 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

23/3/2017, 08:03:48 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

20/3/2017, 06:16:09 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

20/3/2017, 03:22:52 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

20/3/2017, 00:25:07 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

13/3/2017, 16:59:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

13/3/2017, 16:59:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

καμια σχεση, απλα ησουν τυχερος και περασε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια διευκρινηση. Στην περιπτωση που ανοιχτει το δεμα μας και υπάρξει χρέωση στο τελωνείο,πως ενημερωνώμαστε και κυρίως τα εξτρα χρηματα, (ΦΠΑ και 12αρι) που και ποτε τα τα δίνουμε? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σου φέρνει ο ταχυδρόμος ειδοποιητήριο και πας στο γραφείο της περιοχής σου
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν το έχετε καταλάβει; Μόνο κινητά σταματάνε και κατά προτιμηση xiaomi από τον Δεκέμβριο. Ο νοων νοειτο!

 

 

Αγαπητέ κύριε, Σε απάντηση του ηλεκτρονικού σας μηνύματος και σύμφωνα με ενημέρωσή μας από το Διεθνές Ηλεκτρονικό Σύστημα (I. P. S.) σας γνωρίζουμε ότι το εν λόγω ταχυδρομικό αντικείμενο αφίχθη στην Ελλάδα στις 16/02/2017 και εν συνεχεία προωθήθηκε για εκτελωνισμό.

 

Xiaomi Redmi 3s Pro.....:(

Link to comment
Share on other sites

Σου φέρνει ο ταχυδρόμος ειδοποιητήριο και πας στο γραφείο της περιοχής σου

 

:thanks: για την άμεση απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το ένα κινητό που σταμάτησαν τελωνείο όταν τους τα έχωσα και είδαν πως δεν είναι πάνω από 50-60€ η αξία του(και φυσικά όχι Xiaomi) το εκτελώνησαν asap και χωρίς κόστος.

 

Υ.γ.Κάποιοι ακόμα επιμένουν ότι καμία εταιρεία δεν έβαλε το χεράκι της.

Κάποιοι εδώ μας συστήνουν να παίρνουμε από Ελλάδα...Μάλλον δεν έμαθαν τι συνέβει με τα cubot από Ελλάδα.

oneirofono.gr
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το ένα κινητό που σταμάτησαν τελωνείο όταν τους τα έχωσα και είδαν πως δεν είναι πάνω από 50-60€ η αξία του(και φυσικά όχι Xiaomi) το εκτελώνησαν asap και χωρίς κόστος.

 

Υ.γ.Κάποιοι ακόμα επιμένουν ότι καμία εταιρεία δεν έβαλε το χεράκι της.

Κάποιοι εδώ μας συστήνουν να παίρνουμε από Ελλάδα...Μάλλον δεν έμαθαν τι συνέβει με τα cubot από Ελλάδα.

 

τι εκανες δηλαδη τους πηρες σε καποιο τηλ και παραπονεθηκες? και αν ναι τι τους ειπες και τι σου ειπαν?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το ένα κινητό που σταμάτησαν τελωνείο όταν τους τα έχωσα και είδαν πως δεν είναι πάνω από 50-60€ η αξία του(και φυσικά όχι Xiaomi) το εκτελώνησαν asap και χωρίς κόστος.

 

 

 

Υ.γ.Κάποιοι ακόμα επιμένουν ότι καμία εταιρεία δεν έβαλε το χεράκι της.

 

Κάποιοι εδώ μας συστήνουν να παίρνουμε από Ελλάδα...Μάλλον δεν έμαθαν τι συνέβει με τα cubot από Ελλάδα.

 

 

 

Μάγκα μου εσύ!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το ένα κινητό που σταμάτησαν τελωνείο όταν τους τα έχωσα και είδαν πως δεν είναι πάνω από 50-60€ η αξία του(και φυσικά όχι Xiaomi) το εκτελώνησαν asap και χωρίς κόστος.

 

Υ.γ.Κάποιοι ακόμα επιμένουν ότι καμία εταιρεία δεν έβαλε το χεράκι της.

Κάποιοι εδώ μας συστήνουν να παίρνουμε από Ελλάδα...Μάλλον δεν έμαθαν τι συνέβει με τα cubot από Ελλάδα.

 

Τι εγινε με τα cubot από Ελλάδα?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε με τα cubot από Ελλάδα?

Μπες στο cubot.gr αι διαβασε :p

 

Στάλθηκε από το S308 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο cubot.gr αι διαβασε :p

 

Στάλθηκε από το S308 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οταν αγοραζεις ενα κινητο 80-100 ευρω και χαλασει δεν το πας για φτιαξιμο το πας στον κουβα.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο cubot.gr αι διαβασε :p

 

Στάλθηκε από το S308 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

χάχα χάχα! cubot τραγική...

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω για να ενημερωθώ και να ενημερώσω όπου μπορώ βέβαια, σχετικά με τελωνεία και εκτελωνισμούς και διαβάζω για την τεχνική υποστήριξη της cubot....

Λυπηθείτε παιδιά κάποιους που έχουν ειδοποίηση με email το θέμα και γενικώς το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ μου χρέωσαν οθόνη για το z7 mini 36 ευρώ και μάλιστα ήταν από uk.... Την παρέλαβα γιατί κινητό αφού γίνει πάει για δώρο αλλά και πάλι ξενερα
Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ μου χρέωσαν οθόνη για το z7 mini 36 ευρώ και μάλιστα ήταν από uk.... Την παρέλαβα γιατί κινητό αφού γίνει πάει για δώρο αλλά και πάλι ξενερα

 

πως εγινε αυτο? απο αγγλια πως μπηκε τελωνειο?

Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ μου χρέωσαν οθόνη για το z7 mini 36 ευρώ και μάλιστα ήταν από uk.... Την παρέλαβα γιατί κινητό αφού γίνει πάει για δώρο αλλά και πάλι ξενερα

 

Δεν ξέρω αν είσαι σε αυτή την περίπτωση, αλλά πολλοί κινέζοι λένε uk store και κουραφέξαλα και αν δεις τοποθεσία προιόντος είναι ....χονγκ κονγκ....

Αλλιώς όπως ξέρεις από uk δεν υπάρχει τελωνείο και κάποιο λάθος θα έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...