Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς το Link για το warranty check? Γιατί αυτό που έχω εγώ φαίνεται να μη λειτουργεί...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η κάμερα μου φαίνεται κάπως υποβαθμισμένη σε κάθε εφαρμογή πλην της LC5 που κράτησα από το upgrade από 8.1 σε 10

 

 

Στην έκδοση .338 (που δε θυμάμαι αν βγήκε σαν production update ή σαν release preview) το 930 ΚΑΙΕΙ και μέσα σε μία ώρα μου έφαγε περίπου 50% μπαταρία.

Τί Hard reset, τί soft, δεν λέει να ηρεμήσει..

Καμιά ιδέα τί μπορεί να φταίει;

Στην "οικονομία μπαταρίας" δεν φαίνεται κάποια διεργασία να μου απαυτώνει την μπαταρία είτε φανερά, είτε στο παρασκήνιο. :cry:

Μάλλον σε λάθος thread ρωτάς!!! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε λάθος thread ρωτάς!!! ;)

 

Χμμ, Release preview ήταν τελικά ε;

Τί να κάνουμε, ένα μυαλό χειμώνα-καλοκαίρι :lol:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το Link για το warranty check? Γιατί αυτό που έχω εγώ φαίνεται να μη λειτουργεί...

Μια απ τα ίδια παιδιά, ψάχνω τόσο καιρό να το βρω και δε γίνεται με τίποτα. Το έχει κανείς;

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, ένα πάλι ανάλογα από ποιο δίκτυο και τι περιηγητή μπω, άλλωστε εμφανίζεται άλλωστε οχι
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Σας σπάει και εσάς τα νεύρα το Gps?? Δεν βρίσκει σήμα με τίποτα και θέλει 2-3 soft reset για να στρώσει κάθε φορά...αρχίζω και χάνω την υπομονή μου σιγά σιγά..

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βρίσκει στίγμα στο δευτερόλεπτο και πολύ ακριβές...

 

Ακόμα δεν έχω κάνει πλοήγηση για να δω πως τα πάει...

Link to comment
Share on other sites

Σας σπάει και εσάς τα νεύρα το Gps?? Δεν βρίσκει σήμα με τίποτα και θέλει 2-3 soft reset για να στρώσει κάθε φορά...αρχίζω και χάνω την υπομονή μου σιγά σιγά..

 

παιζει άψογα και με 8.1 και με 10 και PR δεν εχω κανένα θεμα

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοσο καιρο ακομα το 930 που εχω (πολωνικο) δεν εχει ακομα αναβαθμιστει. Ναι, εχω βαλει το windows advisor και μου λεει το γνωστο μηνυμα πως συνεργαζομαστε με τον κατασκευαστη του τηλεφωνου κα τον παροχο για να λαβετε καποια στιγμη την αναβαθμιση. Επειδη απο οτι καταλαβα αυτο δεν προκειται να γινει ποτε θα μπω λογικα στην διαδικασια να αναβαθμισω μεσω insider. Aν το κανω θα εχω τποτα προβληματα στο μελον; Οπως π/χ να μην παιρνει αλλες αναβαθμισεις;
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Στο insider θα επιλέξεις την release preview και θα παίρνεις τις αναβαθμίσεις που είναι έτοιμες για κυκλοφορία στο ευρύ το κοινό

Link to comment
Share on other sites

Και μένα τώρα αναβαθμίζει

 

Και γω βλέπω μέτρια επίδοση του gps

 

Και έχω παραδίπλα με here maps κινητό των €120 και είναι καρφί

 

Sent from my 2014813 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο changelog της 420 έγραψαν πως διόρθωσαν "τυχόν" προβλήματα που είχε το gps όσον αφορά την ακρίβειά του.

άρα μάλλον πρέπει να έφτιαξαν και αυτό το θέμα.

Θα δείξει. Όσες φορές πάντως δοκίμασα το gps και στην 420 και πριν στην 318, δεν είχα πρόβλημα με το να με βρει με ακρίβεια και να με ακολουθεί στην πορεία μου.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Μού έβγαλε και εμένα αυτο που είχε κανει και τον ikaros21 ...Χτες το βραδυ που γύρισα σπίτι ανακάλυψα μια κυλήδα κίτρινη πανω δεξια στην οθονη που φαινόταν σε λευκό φόντο...ΤΟ πρωί έγινε πράσινη και μεγάλωσε...To καλύπτει άραγε η εγγύηση?
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Στο changelog της 420 έγραψαν πως διόρθωσαν "τυχόν" προβλήματα που είχε το gps όσον αφορά την ακρίβειά του.

άρα μάλλον πρέπει να έφτιαξαν και αυτό το θέμα.

Θα δείξει. Όσες φορές πάντως δοκίμασα το gps και στην 420 και πριν στην 318, δεν είχα πρόβλημα με το να με βρει με ακρίβεια και να με ακολουθεί στην πορεία μου.

 

για να είστε σίγουροι ότι δεν έχετε θέμα με το gps να κάνετε δοκιμή με κλειστά τα δεδομένα για να μην τραβήξει από εκεί την θέση

φαντάζομαι το ξέρετε αλλά το γράφω για κάθε ενδεχόμενο και γιατί κάποιες φορές τα αφήνουμε ανοιχτά

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μού έβγαλε και εμένα αυτο που είχε κανει και τον ikaros21 ...Χτες το βραδυ που γύρισα σπίτι ανακάλυψα μια κυλήδα κίτρινη πανω δεξια στην οθονη που φαινόταν σε λευκό φόντο...ΤΟ πρωί έγινε πράσινη και μεγάλωσε...To καλύπτει άραγε η εγγύηση?

 

αν δεν έχει κάποιο χτύπημα δεν βλέπω τον λόγο να μην το περάσουν εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

για να είστε σίγουροι ότι δεν έχετε θέμα με το gps να κάνετε δοκιμή με κλειστά τα δεδομένα για να μην τραβήξει από εκεί την θέση

φαντάζομαι το ξέρετε αλλά το γράφω για κάθε ενδεχόμενο και γιατί κάποιες φορές τα αφήνουμε ανοιχτά

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν δεν έχει κάποιο χτύπημα δεν βλέπω τον λόγο να μην το περάσουν εγγύηση

όχι κανένα χτύπημα,,,

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ikaros21 τοτε με την.οθονη στο εθχαν περάσει εγγύηση,γιατί εμενα αρνιούνται ότι ειναι χτυπημα ενώ το κινητο δεν εχεινπεσει ποτε,και δεν έχει ουτε γρατζουνια
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ikaros21 τοτε με την.οθονη στο εθχαν περάσει εγγύηση,γιατί εμενα αρνιούνται ότι ειναι χτυπημα ενώ το κινητο δεν εχεινπεσει ποτε,και δεν έχει ουτε γρατζουνια

 

Και σε εμένα τα ίδια όταν είχα (ακόμα έχω) πρόβλημα στην κάμερα. Την πρώτη φορά (με σημάδια πτώσης) το έφτιαξαν, την δεύτερη το βγάλανε εκτός εγγύησης επειδή έχει τα ίδια σημάδια με παλιά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ikaros21 τοτε με την.οθονη στο εθχαν περάσει εγγύηση,γιατί εμενα αρνιούνται ότι ειναι χτυπημα ενώ το κινητο δεν εχεινπεσει ποτε,και δεν έχει ουτε γρατζουνια

 

Φίλε εμένα μου αλλάξανε οθόνη, μεταλλικό πλαίσιο οθόνης, χωρίς να πληρώσω, το πήγα ο ίδιος στην Arvato και η κοπέλα που το παρέλαβε μου είπε πως δεν θα μου το περάσουν στην εγγύηση επειδή είχε έντονα εμφανή σημάδια από χτυπήματα -πτώσεις.Μου το κάνανε καινούργιο και τώρα πλέον το έχω σε θήκη πορτοφόλι.

Link to comment
Share on other sites

μου είπαν οτι για δεν το καλυπτει η εγγύηση ,αλλα αν θέλω να το αφήσω και θα χρεωθώ 8 εύρω αν ειναι να πάει..)
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ikaros21 τοτε με την.οθονη στο εθχαν περάσει εγγύηση,γιατί εμενα αρνιούνται ότι ειναι χτυπημα ενώ το κινητο δεν εχεινπεσει ποτε,και δεν έχει ουτε γρατζουνια

Ναι χωρίς να με ρωτήσουν τι και πως το πήραν. Μέσα σε 10 μέρες είχε επισκευαστεί και εννοείται δεν πλήρωσα τίποτα. Όπως λέει και ο φίλος παραπάνω μου άλλαξαν και το μεταλλικό πλαίσιο γύρω γύρω και το κινητό ήταν πραγματικά σαν καινούριο γιατί είχε κάποια κτυπηματάκια στις άκρες. Από τότε δεν μου έχει εμφανίσει άλλο πρόβλημα.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Ναι χωρίς να με ρωτήσουν τι και πως το πήραν. Μέσα σε 10 μέρες είχε επισκευαστεί και εννοείται δεν πλήρωσα τίποτα. Όπως λέει και ο φίλος παραπάνω μου άλλαξαν και το μεταλλικό πλαίσιο γύρω γύρω και το κινητό ήταν πραγματικά σαν καινούριο γιατί είχε κάποια κτυπηματάκια στις άκρες. Από τότε δεν μου έχει εμφανίσει άλλο πρόβλημα.

 

Η οθόνη πηγαίνει φιξαριστή με το πλαίσιο. Δεν μπορούν να αλλάξουν μόνο το ένα ή μόνο το άλλο. Γι'αυτό και είναι πανάκριβη σαν αντικατάσταση η οθόνη του 930.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Ναι χωρίς να με ρωτήσουν τι και πως το πήραν. Μέσα σε 10 μέρες είχε επισκευαστεί και εννοείται δεν πλήρωσα τίποτα. Όπως λέει και ο φίλος παραπάνω μου άλλαξαν και το μεταλλικό πλαίσιο γύρω γύρω και το κινητό ήταν πραγματικά σαν καινούριο γιατί είχε κάποια κτυπηματάκια στις άκρες. Από τότε δεν μου έχει εμφανίσει άλλο πρόβλημα.

 

Σε ποιο κατάστημα το πήγες;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...